Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Miért nem azt utáljátok aki gyenge? Mondjuk azt se értem, hogy minek utálni, legfeljebb menjen kamionsofőrnek az olyan, ne versenyzőnek.

Tudod, hogy nem csak versenyzői kvalitás dönt. ;) Sőt, itt az számít a legkevesebbet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért nem azt utáljátok aki gyenge? Mondjuk azt se értem, hogy minek utálni, legfeljebb menjen kamionsofőrnek az olyan, ne versenyzőnek.

 

:clap: Úgy van! :)

 

Bár annyit pontosítanék, hogy azt sem kell szerintem utálni, aki gyenge, úgy eleve nem kellene SENKIT utálni.... de hogy azt utálni-gyűlölni, aki jó... hát már megbocsássatok...

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudod, hogy nem csak versenyzői kvalitás dönt. ;) Sőt, itt az számít a legkevesebbet.

Tudom, mivel technikai sport és tuti csúnyán leesne az állam egy Virgin pilóta teljesítményétől is ha utcai autóban vinne egy kört itt a lakótelepen. De...

De azért mégiscsak vannak itt különbségek. Hamiltont is lehet utálni, de a mai napig benne érzem azt, hogy igazi versenyző aki nem könnyen adja fel, sz*rik a korrektségre, elvileg ugye versenypályán vannak ahol a komoly adok-kapoknak igenis helye van. Nem hiába fordított hátat Montoya a Forma 1-nek. Ő megmondta, szeret versenyezni ami bizonyos helyzetekben lökdösődésekkel jár. Köszöni szépen, a Nascart pont neki találták ki, igaz a hevességével ott is begyűjtött pár "morcos cimborát". Vettel pedig igenis tehetséges pilóta, mit tehet ő róla, hogy a többiek nem érik utol. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az utálni nem jó szó, a gyűlölni meg még kevésbé. Csak nem szimpatizálok vele. Ugyanazért amiért Nabo. Unom, hogy (majdnem) mindig ő nyer. Schumacher is ezért vált nálam unszimpatikussá. Mondjuk versenyek közben ez talán nagyobb méreteket ölt és MissKarrde kifejezésével élve kígyót-békát kiabálok rá. Azt is elismerem, hogy Vettel célegyenesnyi győzelmével is lehet izgalmas egy futam, de mindig az van előttem, hogy Vettelt még megszorítani sem tudták. Persze ez tényleg nem az ő hibája (hanem Adrian Newey-é :P). A világbajnok kiléte is már féltávnál eldőlt. Én izgalmas vb-t szeretnék. Mert az már tényleg mindegy, hogy ki lesz a második, harmadik, stb. Vettel tényleg tehetséges, de nekem így nem szimpatikus. Ez van. Ha jövőre izgalmas idény lesz (tehát nem ő nyer mindig), akkor felőlem meg is nyerheti akkor is a vb-t. Bár nem neki fogok szurkolni. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézzétek meg a Senna-filmet a 2010-est. Hihetetlen jó, egy nagyon szimpatikus versenyző volt.

 

Már megvan, napokon belül tervezem a megnézését... csak eddig nem találtam hozzá feliratot. (Bár még most sem néztem utána a feliratnak, de max angolul nézem meg)

Mellesleg egyetértek! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ez most full komoly? ha teszem azt jövőre FOLYAMATOSAN mondjuk Button fog nyerni, akkor ő lesz a közutálat tárgya? (Bocsánat, akkor ő lesz unszimpatikus) ... emberek ennél nagyobb marhaságot ritkán hallok, pedig én sok marhaságot hallottam már :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ez most full komoly? ha teszem azt jövőre FOLYAMATOSAN mondjuk Button fog nyerni, akkor ő lesz a közutálat tárgya? (Bocsánat, akkor ő lesz unszimpatikus) ... emberek ennél nagyobb marhaságot ritkán hallok, pedig én sok marhaságot hallottam már :)

Vettel miatt már felesleges megnéznem a következő 5 futamot. Elvette az izgalmat az egész szériától. Amikor még az utolsó versenyen dőltek el a világbajnoki címek, emlékszem, hogy mennyire örültem, hogy láttam az egész szezont és milyen jó érzés volt, hogy az utolsó pillanatban dől el minden.

Ez hiányzik a mai F1-ből és ezért Vettel a "hibás".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én így vagyok Vettelel. Sumit nagyon kedveltem. :)

Tudom, emlékszem rá :)

 

És ez most full komoly? ha teszem azt jövőre FOLYAMATOSAN mondjuk Button fog nyerni, akkor ő lesz a közutálat tárgya?

Biztos valakinél igen, nálam csak 1-2 versenyző van, aki nem szimpi, de az helyezéstől, mindentől függetlenül :) Mindenesetre az izgalmasabb vb-ket én is jobban szeretem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na Riddick, akkor élezheted a késed, mert én sem kedvelem Vettelt - idén. Csupán azért, mert nyer. Nincs vele semmi bajom, de mindig annak szurkolok, hogy minél tovább izgalmas legyen a szezon. Nem az ő hibája, de ellene fordultam, ahogy ellene fordulnék bárkinek, aki hegemóniát épít ki a mezőny fölött. Ez egy teljesen emberi és normális reakció arra, hogy elrontják az ember szórakozását. Mert valljuk be, az, hogy minden futamot megnyeri, egy idő után baromi unalmas, nem nézem, így szombat-vasárnapra sajnos egy program kilőve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az a lényeg, hogy ez az "utálat" miben manifesztálódik. Én soha nem trollkodtam tele a fórumokat, hogy "köcs/g Schumi vagy Vettel", egyszerűen magamban ellene szurkolok, és azt kívánom, hogy essen ki. Az ilyesmivel szerintem semmi gond sincs, és az emberek jelentős része így "utálja" az éppen aktuális dominálót. A többivel meg nem kell foglalkozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vettel csak pilóta, nem ő alkotja a kocsit. Azok az idők már elmúltak. :)

Akkor ezek szerint ha a szomszéd Kató nénit beültetném Vettel Red Bulljába akkor ős is sorba nyerné a versenyeket (ok, egy kicsit elrugaszkodott példa, de legalább jól szemléltő).

Nehogy azt hidd hogy egy jó kocsit bárki be tud hozni a dobogó tetejére, itt a pilótának ugyanolyan szerepe van mint a kocsinak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már Räikkönen távozása után felhagytam az F1 nézésével, bár néha-néha még belenézek, hogy mi újság. Sajnos a futamok 90%-a unalomba fullad. Elsősorban a szabályt alkotó emberek felelősek ezért, nem a pilóták - jelen esetben Vettel. Ő csak végzi a dolgát, nyeri a futamokat, kaszálja a lóvét, és szerzi a hírnevet (szerintem nem sokat érdekli, hogy mi nézők meg elalszunk, amíg ő körözget). Nem sok értelme volt az évenkénti szabálymódosításoknak, ha még mindig ugyanaz a probléma, mint évekkel korábban: csak körözgetnek a pályán, az eseménydús futamok száma minimális. Persze meg lehetne oldani azt is, hogy nagyobb gázsiért Vettel elveszít 1-2 futamot, hogy Button (ha jól tudom, most ő a 2. a vb-n) felzárkózhasson, de akkor mi lesz a sport "tisztaságával"? Manapság már nagyon ritkák azok a pilóták, akik a nézők szórakoztatására mennek (mint akár Coulthard is anno), biztosra akarnak menni, és a pontokkal sakkoznak. Ez is közre játszik abban, hogy ma már nem nézek F1-et, de ha továbbra is így alakulnak a versenyévadok, biztos, hogy lesz még pár sorstársam. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ezek szerint ha a szomszéd Kató nénit beültetném Vettel Red Bulljába akkor ős is sorba nyerné a versenyeket (ok, egy kicsit elrugaszkodott példa, de legalább jól szemléltő).

Nehogy azt hidd hogy egy jó kocsit bárki be tud hozni a dobogó tetejére, itt a pilótának ugyanolyan szerepe van mint a kocsinak.

 

Vagy inkább az agyonelektronizált autónak. Már lassan vezetni sem kell az elektronika mindent megold.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy inkább az agyonelektronizált autónak. Már lassan vezetni sem kell az elektronika mindent megold.

Én is hasonlóan gondolom, az autó motorostól, gumistól, karosszériástól többet nyom a latban, mint a versenyző, ami szintén nem elhanyagolható tényező, de ma már kevésbé a pilótán múlik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is hasonlóan gondolom, az autó motorostól, gumistól, karosszériástól többet nyom a latban, mint a versenyző, ami szintén nem elhanyagolható tényező, de ma már kevésbé a pilótán múlik.

 

Most nézzük meg. Bruno Senna tavaly előtt a HRT-ben vesenyzett, örült ha a 24. helynél előrább került. Most beült egy jobb kocsiba, egyből benne van a Q3-ban. Ennyit számít a kocsi. Persze a pilótának is jónak kell lennie, de ahogy Miss is írta, ma már inkább a kocsi az ami számít. De persze értem a példát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt egyszerűen nem hagyhattam ki. Undorító amit csináltak, de azért el kell ismerni, hogy ügyesen összehozták. :D Kiválóan megkomponált csapatmozgás.

 

http://mueses.blog.nepsport.hu/archives/2011/09/25/Aduriz_csunyan_belesetalt_a_sevillai_csapdaba/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Na, Vettel világbajnok lett.

 

Halljam, ki is örül annak, hogy a következő futamoknak már gyakorlatilag értelme sincs? :)

A forma-1 már régóta nem sport. :) Nekem Vettel mindig is egy utolsó senki marad, akárhányszor is nyer VB-t. Prost, Senna, Piquet, Schumacher, Hakkinen, és még sorolhatnám azon pilóták neveit, akik igazi értéket képviseltek. Ez a mostani bohóckodás nudli.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A forma-1 már régóta nem sport. :) Nekem Vettel mindig is egy utolsó senki marad, akárhányszor is nyer VB-t. Prost, Senna, Piquet, Schumacher, Hakkinen, és még sorolhatnám azon pilóták neveit, akik igazi értéket képviseltek. Ez a mostani bohóckodás nudli.

Hát nem tudom. Senna halála óta nézem a F1-et, de szerintem maximum csak átalakult az F1, rosszabb nem lett. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.