Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

A két meccsen szerintem reális volt a döntetlen, igazából mindkét csapat verhető ellenfél lett volna, egy jobb napot kifogva, bátrabb taktikával (gyakorlatilag a legminimálisabb kockázatot sem vállalták fel) meglehetett volna akár a 6 pont is. Ettől függetlenül tipikusan x-es meccs volt a hazai és a vendég találkozó is. Ez a 90. perc után kapott gól meg pontosan arra a románok elleni 2 évvel ezelőtti meccsre emlékeztetett, ahol hazai pályán kétszer is vezetést szerezték és akkor valamikor a 92. percben egyenlítettek a románok (ezen ment el anno a pótselejtező leginkább). Az a csapat - legyen bármilyen válogatott - amelyik emberelőnyben nem tud megtartani egy vele közel azonos képességű ellenfél ellen egy 1 gólos előnyt egy szűk negyedóráig... az egyszerűen nem érdemel győzelmet! Annyira magukra húzták az észak-íreket, hogy már előre láttam, hogy ebből baj lesz, ráadásul az ő góljuk kevésbé volt mákos, mint a magyaroké.

 

Néhány gondolat az EB-ről. Szerintem sok lesz a 24 csapat, egyszerűen felhígul az állomány és már nem csak az elitkör fogja képviseltetni magát. A selejtezőkben a "kicsik" meglepően jól szerepelnek, no persze számukra extra motivációt adott az, hogy a bővítéssel megvan a sansz, ettől függetlenül szerintem elég lenne 16 csapat. Sokáig mindössze 4 válogatott lehetett ott az EB-n, ami csak úgy, mint a 8 kevés kvóta a kontinensnek. A 16 csapat pont elég kellene, hogy legyen. 24-fővel, plusz 12 mérkőzés a csoportkörben az eddigiekhez képest, majd egy teljes nyolcaddöntős kör, ami régen szintén nem volt (ez még 8 meccset jelent), ami mondjuk egy héttel tuti meghosszabbítja a teljes programot. A két legnagyobb és legbefolyásosabb európai szövetség, az FA és a DFB hogy, hogy nem ellene szavazott a bővítésnek. Ettől függetlenül a többiek nagy részben örülhetnek, mert Platini megnyitotta az utat számukra (mint számunkra is), hogy a régóta váró csapatok, most megragadhatják ezt az esélyt. Ez egyrészt személyes haszon Platininek (a szavazatokban realizálódhat), míg az UEFA-nak a több mérkőzés, nagyobb bevételt generál majd. A VB-n is hallottam híreket, hogy majd a jövőben valamikor bővíteni szeretnék a mezőnyt, de ott még inkább (emellett itt az EB-n is jelentkezni fog ez szerintem) színvonal csökkenéshez és "nagyok" és "kicsik" közötti szakadék megnyúlásához fog vezetni. Most komolyan a VB-n eddig is olyan hurkalé csapatok voltak kint egy-egy kontinensről, hogy én nem vágyom további afrikai, ázsiai és ugyan az utóbbi tornán jól szerepeltek, de tovább észak-amerikai válogatottakat sem kívánok élvezni, netán egy óceániai pofozógépet.

 

Ez a magyar válogatott pedig nem vagyok róla meggyőződve, hogy megérdemelné a kijutást. Megköszönhetik Platininek és remélem meg is ragadják a lehetőséget (ennél nagyobbat nem tudok elképzelni, hogy adódik e még), mert félreértés ne essék, jó lenne látni a válogatottat egy világversenyen, nem is beszélve arról, hogy nagyon kellene a magyar labdarúgás egészének már egy hasonló eredmény, de azt fenntartom, hogy amelyik csapat tudja magát kvalifikálni a 16-os mezőnyben lévő mondjuk 15 kvóta egyikére, az legyen ott, amelyik nem, az pedig ne jusson ki. Akkor is, ha egy nagy csapat, mint most Hollandia esetleg elvérezne (az én kedvenceim az angolok 2008-ban nem jutottak be, pedig 3. ként még lehetett volna sanszuk, de mint mondtam ne jusson ki a harmadik!), akkor is, ha ez történetesen a magyar válogatott. Erőltesse meg magát minden csapat és küzdjön meg azokért a helyekért, ne lehessen még ilyen halovány teljesítménnyel 3. pozícióban is bekerülni. Ugye eleve az is, hogy 24 csapat lesz a főtáblán, azt jelenti, hogy a 6 csoport harmadikból 4 továbbjut, ami tovább minimalizálja az erőfeszítéseket, amit meg kell tenni a az eredményért, mert akár már 3. ként is tovább lehet menni az egyeneskieséses szakaszba. Ezzel csak még érdektelenebbé válik az amúgy sem feltétlenül izgalmas csoportkör.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos lesznek nagy hiányzók. A Steelers offense tavaly igazi háromfejű sárkányként működött és a legproduktívabb QB-RB-WR triumvirátusként termelt az elmúlt szezonban. Na ebből a futó Le'Veon Bell fog hiányozni és nem elhanyagolandó még a liga egyik legjobb centereként számon tartott Maurkice Pouncey sem, hogy ki kell hogy hagyja a szezonnyitót (előbbi eltiltás, utóbbi sérülés miatt - egyébként a csapat második számú elkapója Martavis Bryant is eltiltott). Ugyan a Patriotsnál sem lesz ott sérülés miatt a kezdő center, illetve talán Brady legjobb mélységi célpontja - a Super Bowlon is TD elkapást jegyző - Brandon LaFell, viszont ami a legfontosabb hír és úgy gondolom, hogy a többi hiányzó miatt érzett negatív hangulatot annulláló pozitívum... hogy maga Brady ott lesz a Kickoff-on! Ez pedig mindenképpen hatalmas szó, tekintve a "Deflategate" ügy kesze-kusza szálait.

Tényleg hosszú volt az offseason, de most már végre útjára indul a labda --> egészen jövő februárig meg sem állva. John Kramer szavait idézve: "Let the game begin!"

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Albániával még szerencsénk kell hogy legyen, mert ott a csoport utolsó elleni eredmény is számít, így ha megverik a szerbeket és az örményeket is, akkor 17 ponttal bőven előttünk lesznek. De még ha le is ikszelik az egyiket, akkor is pontegyenlőség lesz köztünk és köztük, és akkor nem tudom, hogy mi számít majd

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Albániával még szerencsénk kell hogy legyen, mert ott a csoport utolsó elleni eredmény is számít, így ha megverik a szerbeket és az örményeket is, akkor 17 ponttal bőven előttünk lesznek. De még ha le is ikszelik az egyiket, akkor is pontegyenlőség lesz köztünk és köztük, és akkor nem tudom, hogy mi számít majd

Így lenne, ha a dánok legyőznék Portugáliát az utolsó meccsükön. Csak akkor előzhetnek meg minket ugyanis (15 ponttal). Ha a dánok azon a meccsen nem nyernek, Albánia "hiába" erősködik, ha túl sok pontot gyűjt, csoport második lesz, így nem lesz ránk veszélyes.

 

Pont egyenlőségnél a gólkülönbség dönt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bayern - Wolfsburg, Lewandowski beállt a 46. percben 0-1 állásnál, majd 51-60 perc között rúgott 5 gólt... atyaég. :D

Azért ne feledjük a Hertha -t se. Paliék 2-0 -ra verték a Kölnt és ötödikek jelenleg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.