Ugrás a kommentre

A Sith program: "Jedi Order 66"


Szisz

Ajánlott hozzászólás

30 perccel korábban, Iqvi írta:

Konkrétan egy darab eset volt, amikor Vadert megtámadták, az pedig napokkal a Birodalom kikiáltása, és a Jedi Rend kiirtása után történt. Azután ilyen eset nem volt. 

És ott nem is a 66-os parancs dolgozott, a klónok szimplán tévedtek a nagy zűrzavarban. De amint a parancsnokuk, Fox rájött, hogy Vaderre tüzelnek, utasította őket, hogy szüntessék be a harci tevékenységet, amit azonnal megtettek. Pechére, mert ezért a tévedésért Vader kitörte a nyakát.

 

És meghibásodásból is csak egy eset volt, amikor a klón a hozzá legközelebbi Jedit támadta meg elsőként és a gyors kiiktatása után utolsóként, szóval ez sem olyasmi, amiből messzemenő következtetést lehetne levonni. Mert ilyen alapon akkor Triplee is kivétel a 66-os alól, hiszen kb. annyira volt Tuptól, mint Anakin, és őt sem bántotta, csak az ikertestvérét lőtte agyon.

Plusz az időrend is alapból cáfolja az elméletet, mivel az inhibitor chipet, így a 66-os parancsot is még Sifo-Dyas találta ki, és a chipeket embrió/magzat korban ültetik be (a TCW-ben 3-as stádiumú magzatot embriót, de az animátorok csecsemőket tettek a lobikba, szóval ez kicsit képzavaros, de az biztos, hogy még 9 hónapos koruk előtt járnak). Na most, pontosan tudjuk, hogy a klónokat még az ep1 cselekménye előtt rendelték meg (Sifo-Dyas Valorum kancellársága alatt halt meg), tehát valószínűleg a még lombikban fejlődő klónokba már azelőtt beültették a chipet, benne a paranccsal, hogy Palpatine egyáltalán életében először hallott Anakin Skywalkerről. Így vajmi nehéz lehetett elintézni, hogy az az ember, akiről a megrendelő azt sem tudta, hogy ott él valahol a Galaxisban, alapból kivétel legyen 13 év múlva. Ráadásul az utolsó pillanatig az sem volt teljesen biztos, hogy Anakin a Sötét Oldalra áll (13 évvel korábban meg ennyire sem volt biztos), akkor meg elég kellemetlen lett volna, ha a Jedi rend egyik legjobb harcosára egyáltalán nem lőnek a klónok.

 

Nem kell ezt túlbonyolítani. Ockham borotvája. Palpatine kiadta az utasítást, hogy ne öljék meg Anakin Skywalkert/Darth Vadert, és az inhibitor chippel  feltétlen engedelmességre kondícionált klónok kérdés nélkül végrehajtották a legfőbb parancsnokuk utasítását.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 minute ago, Dzséjt said:

És ott nem is a 66-os parancs dolgozott, a klónok szimplán tévedtek a nagy zűrzavarban. De amint a parancsnokuk, Fox rájött, hogy Vaderre tüzelnek, utasította őket, hogy szüntessék be a harci tevékenységet, amit azonnal megtettek. Pechére, mert ezért a tévedésért Vader kitörte a nyakát.

Én nem erre gondoltam, erre nem is emlékeztem. Amire én gondoltam az az volt, amikor Palpatine elküldi Vadert, hogy keressen magának egy jedit, akit megölve megszerezheti magának az első kyberkristályát a kivéreztetéshez. Emiatt pedig egy egykori jedi űrállomásra utazott, ahol a klónok éppen a jedik cuccait szortírozták, és amikor megjelent Vader akkor jedinek nézték, és megpróbálták megölni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

55 perccel korábban, Dzséjt írta:

És meghibásodásból is csak egy eset volt, amikor a klón a hozzá legközelebbi Jedit támadta meg elsőként és a gyors kiiktatása után utolsóként, szóval ez sem olyasmi, amiből messzemenő következtetést lehetne levonni. Mert ilyen alapon akkor Triplee is kivétel a 66-os alól, hiszen kb. annyira volt Tuptól, mint Anakin, és őt sem bántotta, csak az ikertestvérét lőtte agyon.

Amikor később Anakin és Triplee megpróbálják kivégezni, akkor is Triplee-t támadja meg, holott Anakin közelebb volt, és hamarabb is vette észre.

 

55 perccel korábban, Dzséjt írta:

Plusz az időrend is alapból cáfolja az elméletet, mivel az inhibitor chipet, így a 66-os parancsot is még Sifo-Dyas találta ki

Ez honnan van?

 

Én most az itteni fórumos idővonalból indultam ki, ott a bio chipek csak YE32-ben, az EP1 évében kerülnek képbe, miután Dooku megölette Sifo Dyast

 

A Wookie-n pedig ez áll: "The chips were originally intended by Jedi Master Sifo-Dyas as a safeguard against rogue Jedi's. However, after his death at the hands of the Sith, they retooled the chip to force the Clones to slaughter the Jedi upon command"

 

Tehát miután ő meghalt, csak azután lettek átprogramozva a chipek a 66-os parancsra, és ekkor Anakinról már tudhatott Palpatine. Szóval az idővonallal semmi gond nincs.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

35 perccel korábban, Yoda József írta:

Amikor később Anakin és Triplee megpróbálják kivégezni, akkor is Triplee-t támadja meg, holott Anakin közelebb volt, és hamarabb is vette észre.

Mert Triplee áll előtte, pontosan rálát, míg Anakint részben takarja Rex, aki közvetlen Tup arca előtt matat, még inkább kivonva a klón látóteréből Skywalkert. Ja, és se Anakin, se Triplee nem akarják kivégezni. ;)

 

A másikban viszont igazad van. Ezek szerint én még valami legenda cuccra emlékszem. Imigyen nem lehet pontosan megállapítani, melyik volt előbb. De pont ezért nem is zárható ki, hogy a klón embriók még azelőtt léptek a hármas fázisba és kapták meg a chippet, hogy Palpatine találkozott Anakinnal.

Ám még ezzel együtt is eléggé valószínűtlen, hogy Palpatine egy épp csak megismert gyereket kivétellé tesz egy ilyen nagyszabású tervben. Hogy lehetett volna már biztos a megismerkedésükkor, hogy majd sikerül átállítania? Még abban sem lehetett biztos, hogy Anakin megéli a klón háborúkat, nemhogy a végét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

48 perccel korábban, Dzséjt írta:

Mert Triplee áll előtte, pontosan rálát, míg Anakint részben takarja Rex, aki közvetlen Tup arca előtt matat, még inkább kivonva a klón látóteréből Skywalkert. Ja, és se Anakin, se Triplee nem akarják kivégezni

Természetesen az kikérdezni akart lenni :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

mivel az inhibitor chipet, így a 66-os parancsot is még Sifo-Dyas találta ki,

Ez biztos? Syfo a saját rendtársait kiírtó parancsot kódoltatott a klónokba? Szerintem ebben már Sidious keze van.

 

Szerk.: közben látom Yoda Józsefnek is feltűnt ez. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ám még ezzel együtt is eléggé valószínűtlen, hogy Palpatine egy épp csak megismert gyereket kivétellé tesz egy ilyen nagyszabású tervben

Sidious húzott sokszor lapot a 19-re :) egyébként ha tudomására jutott, hogy a gyereknek nincs apja és az Erő nemzette, és hogy a Jedik a kiválasztottként tartják számon, akkor 2 opciója van: átállítja, vagy kinyírja még időben. Nem tudom amúgy arról van-e infó, mikor született meg a fejében a gondolat, hogy Anakin lesz a tanítványa majd egyszer. De ha ez ideje korán megszületett a fejében, akkor tehetett rá egy kivételt a 66-os parancsba

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 minutes ago, Yoda József said:

Sidious húzott sokszor lapot a 19-re :) egyébként ha tudomására jutott, hogy a gyereknek nincs apja és az Erő nemzette, és hogy a Jedik a kiválasztottként tartják számon, akkor 2 opciója van: átállítja, vagy kinyírja még időben. Nem tudom amúgy arról van-e infó, mikor született meg a fejében a gondolat, hogy Anakin lesz a tanítványa majd egyszer. De ha ez ideje korán megszületett a fejében, akkor tehetett rá egy kivételt a 66-os parancsba

Én úgy emlékszem, hogy már az Obi-van és Anakinn képregényben van olyan jelenet, amikor Sidious részt vesz egyszer Anakin tréningjén, és már akkor úgy van megrajzolva a jelenet, hogy úgy tekint Anakinra mint lehetséges jövőbeli tanítványára. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Sidious húzott sokszor lapot a 19-re :) egyébként ha tudomására jutott, hogy a gyereknek nincs apja és az Erő nemzette, és hogy a Jedik a kiválasztottként tartják számon, akkor 2 opciója van: átállítja, vagy kinyírja még időben. Nem tudom amúgy arról van-e infó, mikor született meg a fejében a gondolat, hogy Anakin lesz a tanítványa majd egyszer. De ha ez ideje korán megszületett a fejében, akkor tehetett rá egy kivételt a 66-os parancsba

Az EP1 végén mondja Palpatine, hogy érdeklődéssel figyeli majd Anakin pályafutását. Szerintem onnantól számíthajuk a kiemelt figyelmét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenesetre nem zárható ki teljességgel, hogy eleve kivétel volt Skywalker, mivel így a legkisebb a kockázat, hogy rátámadnak. Igen, Anakinnak ez nem lenne gond, hiszen Ahsokát is jól kiképezte, hogy túlélje a 66-ost :cool:.

A klónok Sidiusra voltak hangolva és nyilván a kódolt üzenetbe is bele lehet foglalni a kivételeket, akik velük vannak.

Ha mégis biztosabbra ment Palpi, akkor úgy lehetett vele, ha nem sikerül magához édesgetni Skywalkert majd elintézi maga. 

 

Már az ideális kiszemeltté teszi Anakint, hogy 9 éves és kötődik az anyjához, amikor a rendhez kerül. 

 

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.