Ugrás a kommentre

A Sith program: "Jedi Order 66"


Szisz

Ajánlott hozzászólás

53 perccel korábban, Yoda József írta:

Miért pont 66-os parancs a neve amúgy? :) 

Mert a 69-es parancs túl félreérthető lett volna és ha klónok nem a megfelelő 69-es parancsot hajtották volna végre akkor a korhatár besorolást is meg kellett volna emelni. :hehe::lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Miért pont 66-os parancs a neve amúgy? :) 

 

Nemrég láttam egy mémet, hogy az F a 6. betű az ábécében, így a 66 az valójában FF, ami "Friendly Fire"-t jelent :hehe:

A sátán száma. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Mert a 69-es parancs túl félreérthető lett volna és ha klónok nem a megfelelő 69-es parancsot hajtották volna végre akkor a korhatár besorolást is meg kellett volna emelni. :hehe::lol:

Pedig a Jediket eléggé megszopatták ezzel a paranccsal, hiába próbáltak benyalni a Szenátusnak. :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...
2021. 11. 29. - 16:41, Dzséjt írta:

Pedig a Jediket eléggé megszopatták ezzel a paranccsal,

Igen... A filmet nézve végig olyan érzésem volt, mint aki éppen történelmi dokumentumokat lát. Itt tűnik el az a Jedi rend, ami még a sequel trilógia végén sincs sehol. Szóval jó pár évtizedes nihil követi ezeket a jeleneteket, sőt, az a felállás ami az itt látott rendet jellemezte aligha tér vissza. Ebben az esetben egy történelmi korszak végének vagyunk tanúi. Éppen ezért az itt látottak súlya még inkább megnő (már így is hatalmas jelentőséggel bírtak). 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 03. 16. - 21:08, Ody Mandrell írta:

Igen... A filmet nézve végig olyan érzésem volt, mint aki éppen történelmi dokumentumokat lát. Itt tűnik el az a Jedi rend, ami még a sequel trilógia végén sincs sehol. Szóval jó pár évtizedes nihil követi ezeket a jeleneteket, sőt, az a felállás ami az itt látott rendet jellemezte aligha tér vissza. Ebben az esetben egy történelmi korszak végének vagyunk tanúi. Éppen ezért az itt látottak súlya még inkább megnő (már így is hatalmas jelentőséggel bírtak). 

Számomra is az a legdurvább hogy a Jedi Rend a Birodalom bukása után 30 évvel sem létezik. Mig nem volt sequel addig úgy képzeltem hogy a Birodalom után Luke kiképez Jedik-et, kb 10 év múlva az első generáció mester lesz akik padawant fogadnak mint régen és létrejön fokozatosan az a Jedi Rend amit láttunk a prequelben. Természetesen a régiek hibáinak kiküszöbölésével. Mindez a coruscanti Jedi Templomban persze ahol Luke mindent tud a múltról a régi Jedikről. 

A sequel után persze megdöbbentett hogy bő 50 évvel a 66-os parancs után még nemhogy Jedi Rend nincs, hanem még mindig Luke az utolsó és egyetlen Jedi(Rey felbukkanásáig).

Miközben az ember nézi a felkavaró 66- parancs végrehajtását volt egy remény hogy 20 év múlva lehet újrakezdeni. A sequel óta meg tudjuk hogy 50 lesz az. 

Engem különben a mai napig megráz ez a jelenetsor. Bár letértek az eredeti Jedi útról(Ashoka-ügy, tábornokosdi), 

de úgy vélem összeségében a jó szándék vezérelte őket. Egy olyan ördögi ellenféllel kerültek szembe aki ellen esélyük sem volt. Pontosan azt tették amit az akart, ezzel lerohasztva a Rendet. 

De a kiírtást nem érdemelték meg. Egy alapos reform viszont kellett volna. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Frenkie írta:

De a kiírtást nem érdemelték meg.

Egyértelműen nem érdemelték meg. A hibáik ellenére azért mégis csak ők voltak az igazság és békei őrzői a galaxisban. Nagyrészt jó lények, akik jót akartak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Napok óta motoszkál bennem és biztos rém egyszerű magyarázat van rá, talán már át is volt korábban rágva: Anakint miért nem bántják a klónok? Oké, hogy ő a parancs kiadása előtt Vader és sith lett, de a klónok ezt mégis honnan a fityfenéből érzik vagy tudják? Ez valami okos csip bennük?

 

Ja, 69-es parancs, eléggé meg lettek csinálva így is...:whistle:

Úgy meg, hogy újra sem éled a rend, holott több bokkenjedi meg szürkejedi bóklászik szanaszerte, akik mind kissé sokkban vannak. Ez a parancs akkora trauma a jedi kollektív tudatban, talán Luke is ezért nem tudja újraéleszteni a rendet. Grogu vajon miért fut el a jediségtől, ha nem ezért?

 

A egyik legfontosabb történelmi pillanat ez a galaxisban, nem véletlenül térünk ide vissza többször. Én inkább ezt venném origónak az időszámításban.

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

18 éve volt, nem csodálom, hogy nem emlékszel. 

Visszatekertem és átnéztem elég sok hozzászólást itt és nem találom, de a kérdés feltevése után jött egy lehetséges válasz. Rex nem kapta meg a parancsot. Lehet ő a 69-est kapta :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Szisz írta:

Napok óta motoszkál bennem és biztos rém egyszerű magyarázat van rá, talán már át is volt korábban rágva: Anakint miért nem bántják a klónok? Oké, hogy ő a parancs kiadása előtt Vader és sith lett, de a klónok ezt mégis honnan a fityfenéből érzik vagy tudják? Ez valami okos csip bennük?

Az inhibitor chip egyik lényege, hogy a klónok abszolút hűségessé válnak Darth Sidioushoz (legalábbis egy ideig), vagyis, bármit mond nekik az öreg, az úgy van. Ha azt mondja, hogy az ég zöld és a víz száraz, akkor a klónok számára az ég zöld és a víz száraz. :) Szóval nem kell ezt túlgondolni. Sidious utasításba adta, hogy ne bántsák Darth Vadert. Ennyi. Ugyanígy járt el azokkal a Jedikkel, akiket kiszemelt a jövőbeli inkvizítoroknak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Dzséjt írta:

Sidious utasításba adta, hogy ne bántsák Darth Vadert. Ennyi.

18 évig nem problémáztam ezen, most jött elő... erről pont nem találkoztam kötekedéssel, de más számomra magától értetődő dolgon annyira fent tudnak néhányan akadni, átragadt rám, hogy mindent körbe kell magyarázni, de ha meg ki van mondva a filmben, akkor meg minek van kimondva feleslegesen.

Megnéztem mi volt Rex esetében, ő ugye Ahsokával volt és a többi klón ellene fordult, mert megszegi a parancsot, ő meg pont azzal védekezett, hogy Ahsoka nem jedi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Szisz írta:

18 évig nem problémáztam ezen, most jött elő... erről pont nem találkoztam kötekedéssel, de más számomra magától értetődő dolgon annyira fent tudnak néhányan akadni, átragadt rám, hogy mindent körbe kell magyarázni, de ha meg ki van mondva a filmben, akkor meg minek van kimondva feleslegesen.

Megnéztem mi volt Rex esetében, ő ugye Ahsokával volt és a többi klón ellene fordult, mert megszegi a parancsot, ő meg pont azzal védekezett, hogy Ahsoka nem jedi.

Nem foglalkozol kicsit sokat mások véleményével? Legyél kicsit önálóbb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nem foglalkozol kicsit sokat mások véleményével? Legyél kicsit önálóbb.

Segíthet megérteni, hogy valami miért nem tetszett korábban. Belefutottam pár hajmeresztő hibának titulált dologba és ebből jöttem rá, hogy ami engem zavart korábban az a nemértésből fakad. A mire gondolt a költő nem számít, mert az emberi elme hibakeresesére és mintázatfelismerésre van teremetve, ezért folyton becsapódik.

Ennél filósabb már nem merek lenni itt. A lényeg, hogy azért érdekel mások látásmódja, mert segít megérteni, amit magamtól nem tudok.

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Szisz írta:

Segíthet megérteni, hogy valami miért nem tetszett korábban.

Azt ne más mondja meg. Ellenkező esetben kissé degradáló is magadra nézve....nincs annyi sütnivalód, hogy elhelyezz magadban egy mesét? Ehhez valakinek a véleménye kell, hogy megmondja mit gondolj? Nem így ismerlek. Nekem még eszembe nem jutott, hogy az SW alapvető dolgait más értelmezze helyettem. Eleve a feltevés is abszurd mert akkor ez már nem az én álláspontom, hanem valaki másé. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Szisz írta:

18 évig nem problémáztam ezen, most jött elő... erről pont nem találkoztam kötekedéssel, de más számomra magától értetődő dolgon annyira fent tudnak néhányan akadni, átragadt rám, hogy mindent körbe kell magyarázni, de ha meg ki van mondva a filmben, akkor meg minek van kimondva feleslegesen.

Jól értem, 18 év után azért lett problémád ezzel, mert másnak problémája volt ezzel? :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valami van erre 

12 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Sidious utasításba adta, hogy ne bántsák Darth Vadert. Ennyi. Ugyanígy járt el azokkal a Jedikkel, akiket kiszemelt a jövőbeli inkvizítoroknak.

 

Erre kb. bizonyíték is van. A 2017-ben indult Vader képregény 10. illetve 16-17. számában. Előbbiben Vader Jocasta Nuval harcol és a rohamosztagosok rálőnek messziről Vaderre, mert nem ismerik fel, fénykard van a kezében így jedinek nézik. A 16-17. számban pedig Ferren Barr nevű jedi, aki a Mon Cala-n bujkált, inkvizítorokkal és olyan klón rohamosztagosokkal találja szembe magát, akiket a 66-os után lettek aktív szolgálatosok. Egy rövid monológ után, melyet azzal zár, hogy aki egyszer jedi volt, az mindig jedi kiadja a 66-ost így a klónok az inkvizítorok ellen fordulnak.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek szerint annyira nem sima ügy a parancs értelmezése.

A köztársaságnak és a jedirendnek a 66-os parancs létezése nélkül is reszeltek volna azok után, hogy a Jedik minden lehetséges sith csapdába besétáltak.

Hogy Anakin átállása és aktív részvétele mennyiben segített, az már fogósabb kérdés. Akkor dőlt el a galaxis sorsa, amikor Windu kezét vette, vagy Sidi sokat színészkedett? 

Az biztos, hogy a háború gyors lezárásához hozzájárult mindkettő, 66-os és Vader is. 

Az eddig ismert történetekből nem tudnék ennél sorsfordítóbb momentumot kiemelni. Minden, amit az ős SW-ből ismerünk az itt bedobott hatalmas kő által keltett hullámok. 

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Birodalom megszületésében és a Jedi Rend felszámolásában a 66-os parancs sokkal fontosabb volt, mint Darth Vader létezése. Sőt, előbbi kulcsfontosságú volt, utóbbi lényegtelen. Hiszen Anakin még békésen tisztogatta a roncsokat Watto boltjában, amikor a klónokat már megrendelték és Darth Tyranus átvette a projekt felett az uralmat (jól tudjuk, hogy mindez még az ep1 eseményei előtt történt meg, hiszen Sifo-Dyast Valorum kancellársága idején ölette meg Dooku a Pyke Szindikátussal). A klón háborúk, és az, hogy a Jedi Rend ebben részt fog venni és a klónok mellett fognak harcolni, a terv egy olyan része, amit már azelőtt mozgásba hoztak, hogy Obi-Wan és Qui-Gon egyáltalán elindultak a Naboo felé. Ha más nem, ez bizonyítja a legjobban, hogy Darth Vaderre abszolút semmi szükség sem volt a Birodalom megteremtésében és a Jedi Rend felszámolásában. Hiszen Sidious ezeket már azelőtt megtervezte és mozgásba lendítette, hogy életében először hallott Anakin Skywalkerről.

Vader ebben a játékban csak egy trófea volt Sidious számára, és egy kis kiegészítő a mészárlásban. Ha nem jelenik meg az irodában, Palpatine már jóval azelőtt leböki Windut, hogy elérnek az ablakhoz. Jól láthatóan van egy jó pár másodperc, amikor Windu mellkasa teljesen védtelen, Sidious pedig odaszegezi a kardot, csak nem szúr, pedig elég lenne egy nagyobb lépés előre.

bYnimiq.png

Sidious itt szimplán megkegyelmezett Windunak, mert jól tudta, hogy jön Anakin. Ha a fiú nem lett volna úton, ezen a ponton a kis kopasznak reszeltek volna.

Meg eleve, Sidious nem alapozza a terveit az eldobható tanítványaira, akiket amúgy is hajlamos rendre feláldozni. Már jól tudjuk, hogy Maul, aki még Sidious tanítványa volt, amikor a klónokat megrendelték, nem ismerte a nagy terv minden részletét, vagy például Palpatine nem avatta be Vadert az endori csapdába sem, pedig az sokkal jelentéktelenebb terv volt. A tanítványai általában nem tudnak sokkal többet, mint bármelyik más bábuja, és egyáltalán nem alapoz rájuk, pont azért, mert számára a tanítványok is csak fogyóeszközök.

Szóval a klón sereg Vader nélkül is elpusztította volna a Jedi Rendet, hiszen vele együtt is abszolút biztos, hogy a klónok sokkal-sokkal-sokkal több Jedivel végeztek még a templomban is, mint Vader. A klónok több ezer Jedit gyilkoltak le, Vader a legoptimistább esetben csak pár tucatot (akiknek az eddig látottak alapján egy része védtelen gyerek volt).

 

És mivel létezett egy több ezer éves prófécia, ami megvalósult, biztosan állíthatjuk, hogy a Galaxis sorsa már évezredekkel korábban eldőlt. 

 

A 66-os parancsot meg nem értelmeznie kell a klónoknak, hanem végrehajtania. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké. Nem is a klónseregre céloztam, csak a parancs ilyen formában való beültetésére. 

 

Feltételeztem volt, ahogy sokan mások, hogy Windu valóban felülkerekedett és Anakin segítsége nélkül ott annyi.  Jedirendnek amúgy is bealkonyult volna ezek után. Valamiért nem érzem, hogy ebből jól ki lehetett volna jönni. 

Én is arra jutottam, hogy Vader nélkül is vége a rendnek, így vagy úgy. Nyilván nem rá volt alapozva.

66-os nélkül is vége lett volna, csak nincs ekkora mészárszék vagy pont, hogy nagyobb lett volna, mert elhúzódik a háború.

A kettő együtt gyors átalakulást hozott. 

Sidi már annyira rá volt hangolva Anakinra pontosan tudta mi zajlik benne. Ő volt az árnyékmestere már kezdetektől.

Ettől függetlenül vannak ábrándok arról, hogy Anakin dönthetett volna másképp. 

A padavanok megölése lehetett egy kegyelmes halál, kisebbik rossz is, ha így nézem. Jobb, mint kis sith kutyusokká nevelődni. Főleg, ha Yoda szavaira gondolunk a halálról. Így jedipalántaként haltak meg.

Talán Yoda szavai is megalapozták Anakin döntését. Csak épp Padnét nem akarta elengedni. 

 

Az értelmezés csak azért jött fel, mert  inkvizitorokra is támadtak a klónok, ha az kánon, csak valamiért pont Vadert nem bántják. Vagyis egyenként kellett akkor tisztázni, hogy melyik jedire, exjedire nem vonatkozik a parancs. 

 

Valahogy így :D

 

Szegény Aayla. 

Csak viccelek. Nyilván nem egyenként hívta fel őket. Csak Codyt. 

 

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Szisz írta:

Az értelmezés csak azért jött fel, mert  inkvizitorokra is támadtak a klónok,

Az inkvizítorok nem önszántukból lettek azok, ha jól esjtem. Szóval ez nem zárja ki, hogy először őket is betámadták a Jedi mivoltuk miatt. A túlélőkből lettek az inkvik. Lásd. Reva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Szisz írta:

66-os nélkül is vége lett volna, csak nincs ekkora mészárszék vagy pont, hogy nagyobb lett volna, mert elhúzódik a háború.

A 66-os nélkül kizárt, ha csak nem évszázadokban vagy évezredekben gondolkodunk. A Jedi Rend bár eredeti eszméitől eltávolodva, de stabilan működött, szóval a belső konfliktusok nem tudták volna természetesen erodálni, olyan ellenfél meg nem volt, ami valóban képes lett volna felszámolni pusztán erővel. Még a legsötétebb óráikban, a klón háborúk alatt is csak pár Jedi kérdőjelezte meg a Rend elveit, tevékenységét és céljait, és azon kevesek közül is csak elhanyagolható mennyiségű lovag és padawan fordultak szembe vele (Anakin, Krell, Offee, Ahsoka és Vos - az utóbbi viszont visszatért, és Ahsoka is hajlandó volt újra együtt dolgozni a Renddel). És klónok nélkül képtelenség, hogy elhúzódott volna a háború, hiszen klónok nélkül nem is lehetett volna háború. Háború nélkül meg aztán végképp nem lett volna alapja a megszűnésnek, hiszen akkor nemhogy nem születik meg az a minimális belső konfliktus sem (1000 év alatt mindössze 20 Jedi hagyta el a Rendet, azért ez sokat elmond), de a Köztársaság polgárai is sokkal jelentéktelenebb mértékben csalódnak a Rendben.

 

6 órával ezelőtt, Szisz írta:

A padavanok megölése lehetett egy kegyelmes halál, kisebbik rossz is, ha így nézem. Jobb, mint kis sith kutyusokká nevelődni. Főleg, ha Yoda szavaira gondolunk a halálról. Így jedipalántaként haltak meg.

Na neeeee! :angry: Egyiket sem nevelték volna Sith kutyusokká, Sidiousnak ilyen irányú céljai nem voltak eddig semmilyen műben, és soha sehol nem mutatott ilyen célokat még utalás szintjén sem, épp ellenkezőleg, a háború után született Erőérzékeny gyerekeket is megölette (ekletáns példa Tala Durith története az Obi-Wan Kenobiban, ahol Sidious parancsára négy családot mészároltak le - 14 embert, ebből 6 gyereket -, mert Erőérzékeny voltak). Akiket Sidious a Rendből ki akart venni, hogy inkvizítorokká képezzék őket, azokat a felnőtt és kiképzett Jedi lovagokat már jó előre kiválógatta. Szóval senki se akarja ezt a rohadt tettet megmagyarázni, ez alól Anakint kimasdatni. Egy rohadt *eci gyerekgyilkos, aki önző érdekből hányt kardélra védtelen gyerekeket. Nem volt ott se kegyelem, se semmi pozitívum. Egy kib*szott szörnyeteg, egy fékevesztett állat műve. PONT!!! :fuckoff::angry::chainsaw::fuck2:

 

7 órával ezelőtt, Szisz írta:

Az értelmezés csak azért jött fel, mert  inkvizitorokra is támadtak a klónok, ha az kánon, csak valamiért pont Vadert nem bántják. Vagyis egyenként kellett akkor tisztázni, hogy melyik jedire, exjedire nem vonatkozik a parancs. 

Ezt írtam, előre tisztázták azt is, hogy kik kivételek a parancs alól és meddig, vagy éppen kik azok, akik bár már nem Jedik, mégis vonatkozik rájuk a 66-os parancs (Ahsoka, Maul). De ez mind külön parancs volt. És ezt sem értelmezni, hanem végrehajtani kellett, és egy klón képes a multitaskingolásra, vagyis képes egyidejűleg több parancsot is teljesíteni. Plusz ezeket a parancsokat már jó előre is ki lehetett adni.

 

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az inkvizítorok nem önszántukból lettek azok, ha jól esjtem. Szóval ez nem zárja ki, hogy először őket is betámadták a Jedi mivoltuk miatt. A túlélőkből lettek az inkvik. Lásd. Reva.

Az első jelöltek választhattak élet és halál között.

Inquisitor: Rise of the Red Blade könyv spoiler

Spoiler

Sidious a klón háborúk során több Jedit is kiszemelt, akiket be akart venni az inkvizítor programba. Ezek általában elégedetlenek voltak a Renddel, vagy túl erőszakosan viselkedtek, stb. Szóval kilógtak a Jedik sorából. Eme Jedik klón parancsnokai pedig külön parancsot kaptak. Így, amikor kiakdták a 66-os parancsot, a Jedit csak elfogták vagy sarokba szorították, de nem ölték meg, hanem kapcsolatba léptek Sidiousszal, aki ajánlatott tett a Jedinek. Csatlakozik hozzá inkvizítorként, vagy meghal a 66-os parancs értelmében. Azon Jedik, akik elfogadták az ajánlatot, lettek az első inkvizítorok. Akik nem, meghaltak.

Később persze már csatlakoztak olyanok is, akik más módon kerültek be az inkviítorok közé, mint Reva Sevander, a Harmadik Nővér, aki az eddigiek alapján önként jutott be, vagy Trilla Suduri, a Második Nővér, akit a tisztogatás uátn fogtak el, és addig kínoztak, amíg át nem állt a Sötét Oldalra és így csatlakozott a Birodalomhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Dzséjt írta:

Egyiket sem nevelték volna Sith kutyusokká, Sidiousnak ilyen irányú céljai nem voltak eddig semmilyen műben, és soha sehol nem mutatott ilyen célokat még utalás szintjén sem

Hááááát a Children of the Force-ban láttuk, hogy voltak tervei Erőérzékeny gyerekekkel. Potenciális padawan jelölteket lopdosott neki Cad Bane. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Hááááát a Children of the Force-ban láttuk, hogy voltak tervei Erőérzékeny gyerekekkel. Potenciális padawan jelölteket lopdosott neki Cad Bane. 

Igen, potenciális padawan jelölteket, de nem gyakorló ifjoncokat. Olyanról sosem volt szó, hogy Sidious már a Jedi Rend tagjává fogadott gyerekeket akarna átképezni.

Ami ebből maradt, az az Aratás-projekt (Rebels 1x06 Breaking Ranks és 2x10: The Future of the Force, Darth Vader 19 képregény, Servants of the Empire ifjúsági regénysorozat, ami a Rebels ide vonatkozó szálát zárta le). Ennek keretében az inkvizítorok folytatták az Erőérzékeny (de még nem Jedi nevelésben részesült) gyerekek begyűjtését, részben a birodalmi akadémiáról kiemelve, részint szimplán elrabolva őket.  De ezeket a gyerekeket sem inkvizítorrá képezte. Viszont Tala sztorija alapján az Aratás-projekt sem nagyüzemű ténykedés volt, csak néhány kiválasztott "szerencsés" juthatott be, a többieket megölték. Az erre adott ellenreakció a lázadók részéről az Út (Obi-Wan KenobiJedi: Survivor).

És végül az Aratás-projekt is elbukott, miután meghalt a Főinkvizítor (ezután Sidious lényegében hagyta megrohadni a foglyokat), és később a Ghost legénysége megrohamozta a projektnek otthon adó Arkanis Akadémiát (aminek a vezetője egy bizonyos Brendol Hux volt), hogy kihozzák Zane Leonis nővérét, akit szintén az projekt okán vitt el a Főinkvizítor a lothali birodalmi akadémiáról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor újra és kicsit átfogalmazva.

A klónok és a 66-os az két külön dolog. A klónok voltak 66-os nélkül is és ha nincs ilyenformán beléjük ültetve, programozva, építve a 66-os akkor is el lehetett volna intézni a jediket a klónokkal és Vader nélkül is. 

Nem tudom mi nem világos. :oops:

 

Anakin csak abban az esetben számít, ha Windu nem győzte le Sidit. Sokan így látják. 

 

Anakin nélkül is meghaltak volna a kicsik, azért esélyes, hogy átneveldébe kerül pár. 

Anakin totál pszichopata volt addigra. A könyvből úgy rémlik azt gondolta jobban járnak a halállal. Fura lett volna, ha megmenti őket, akkor most sith vagy nem, sötét vagy nem. 

Kicsit úgy látom, hogy ő is be volt csippelve, benne is volt egy 66-os, átvitt értelemben. Ezzel nem azt írom, hogy nem felelős a döntéseiért. Utálta is magát rendesen, ebből volt az ereje. 

 

"Örömmel gondolj azokra, akik végre egyesülnek az Erővel."

Ezt a tanácsot egy háborgó elme-lélek komplexum elég sajátosan értelmezheti.

A kötődés, ami jediként tiltás az okozta végül Anakin kiválását a sötétségből. Az érem másik oldala. 

 

"Te nem ismered a sötét oldal hatalmát. Engedelmeskednem kell a mesteremnek. " 

Hát ez pont úgy hangzik, mint egy 66-os parancs az erőben.

Szerencsére mi nem érezhetjük át milyen egy roham, amikor sötétségbe borulunk.

 

Nem ítélkezem, megbocsátok, ahogy Luke tanította. Így sokkal jobb. :angel:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Szisz írta:

Örömmel gondolj azokra, akik végre egyesülnek az Erővel."

Ezt a tanácsot egy háborgó elme-lélek komplexum elég sajátosan értelmezheti.

Ez amúgy egy baromi jó gondolat. Talán tényleg egy része Vadernek kifordította Yoda intelmét. Egy másik része pedig könnyeket hullajtott a történtek miatt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Ma az arcomba dobott egy videót a net. Arról szólt, hogy a 66-os során miért nem bántják Anakint. Itt az merült fel, hogy Skywalker alapból kivétel volt a parancs alól.

A Klónok háborúja alatt hibásan aktiválódott csippesek sem bántják, míg más Jedik azonnali ölési reflexet váltanak ki.

Vadert viszont volt, hogy megtámadták, mert nem ismerték fel.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 minutes ago, Szisz said:

Ma az arcomba dobott egy videót a net. Arról szólt, hogy a 66-os során miért nem bántják Anakint. Itt az merült fel, hogy Skywalker alapból kivétel volt a parancs alól.

A Klónok háborúja alatt hibásan aktiválódott csippesek sem bántják, míg más Jedik azonnali ölési reflexet váltanak ki.

Vadert viszont volt, hogy megtámadták, mert nem ismerték fel.

 

Konkrétan egy darab eset volt, amikor Vadert megtámadták, az pedig napokkal a Birodalom kikiáltása, és a Jedi Rend kiirtása után történt. Azután ilyen eset nem volt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.