Ugrás a kommentre

HD formátum és a házimozirendszerek


lipi

Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?  

50 felhasználó szavazott

  1. 1. Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?

    • igen
      15
    • nem
      23
    • nem tudom eldönteni
      10


Ajánlott hozzászólás

Hangulatos beszámoló. Nekem egyik álmom, hogy saját mozit hozzak össze a majdani házamban. :nana:

Az egyik álmom nekem is egy ilyen. :D De az tuti, hogy a spéci kanapét nem hagyom ki. :D

Amúgy a bennfentes ürge azt mondta, hogy cirka 120 ezer egy ilyen beszerelése és megtudják úgy is oldani, hogy alacsony hangerőn, akár panelba is használni lehessen. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy margóra szánt apró megjegyzést még hozzáfűznék a beszámolóhoz, igaz, piszok halkan mondom ( figyelő szemek előtt vagyok :D ), de kevés volt a hostesslány. :nana: Az utóbbi pár kiállításon....khm....sajna eltűntek.

 

post_36_1227468843__512_x_768_.jpg

 

 

post_36_1227468949__512_x_768_.jpg

 

 

Persze mindezt csakis a szigorú véleményező énem hangsúlyozza. :D Amúgy tök feleslegesek. Oda. :D :D :D

Szerkesztve: - Oldfighter
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy-két szó, konkrétabban a FULL HD-s képről plazma és LCD frontokon.

Ugye azt már leszögeztem, hogy nekem jobban bejött ezeken a felbontás adta élmény, viszont akadtak azért zavaró dolgok is.

Egyrészről a képélesség, másrészről pedig, főleg az emberi alakok körül tapasztalható aura, mely egy vékony fehér körvonalban teljesedett ki. Közelről nézve a demóanyagokat ezekre sajna könnyen ráakadt az ember. Itt is inkább az valószínűsíthető, hogy nem foglalkoztak túlságosan a helyes képbeállításról. Érdemes lett volna pedig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi a beszámolót, Oldie! :nana: Már évek óta látom ennek a rendezvénynek a plakátjait városszerte, de valahogy sosem jutunk el rá. Pedig egy házimozi még alapfokon is nagy élmény a szimpla tévézéshez képest, akkor ezek a csodák, mint rezgő kanapé és társai, valóban élményszintűvé tehetik az otthoni mozizást.

Nekünk semmilyen ilyen rendszerünk nincs még, nincs értelme, mert zavartalanul filmeket nézni csak éjszaka lehet, amikor a csemeték alszanak, és akkor is csak fülhallgatóval, ami egy házimozi mellett is csak sztereó hatást nyújtana, akkor meg minek? Az öcsémnek van házimozija jó pár éve, akkor az egyik legjobb mini rendszert vette meg, az Ep2-t és az Ep3-at is ott láttam DVD-n először, és volt olyan élmény, mint a moziban. :D

De én is szeretnék egyszer majd egy jó kis rendszert, bár nem kell ilyen csúcsminőségben, egy közepes kategória is bőven megtenné - úgy 4-5 év múlva, amikor már az egész család együtt tud filmeket nézni. Addig gyűjthetünk rá. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pildi, szívesen. :nana:

Tényleg hatalmas élmény még egy belépő szintű rendszer is. :D Én is sokáig csak álmodozhattam róla, sőt egy sima VHS lejátszóról is, mert nem engedhettük meg magunknak. Aztán mikor a munkám lévén kereső ember lettem és képes voltam megtakarítani némi pénzt, elhatároztam, hogy ha a szüleim sose engedhették meg eme luxust, akkor én majd megteszem. Így lett önálló keresetemből új tv, az akkor majd 25 éves Videoton után, pár évvel később az első VHS-em, majd Házimozim. :D Sose bántam meg, hogy ezért más dolgokról le kellett mondanom. :D Ha pedig a sors megint eljuttat odáig, hogy lesz lehetőségem spórolni akkor ebbe a hobbiba szeretném fektetni többek között. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hasonló utat jártam be, mint Oldie.

A kezdetek 2000-be vezetnek vissza, amikor vettem egy 63 cm-es tv-t és egy 6 fejes videót, gondolva a Pro Logic-os házimozizásra. Majd jött a dvd-lejátszó 2002-ben, melyet követett 2 hangfal. 2003-ban egy 7 csatornás erősítőt és egy centerhangfalat vettem. 2004-ben újabb két hangfal, majd 2006-ban egy mélynyomó. Ez év elején vált teljessé a házimozi, amikor sikerült vennem egy 720p-s projektort és egy vásznat. Most már PC-ről mozizok elsősorban HD-s anyagokkal egy 4x4-es szobában. Hogy miért írtam le ilyen részletesen a történetet?

Ebből jól látható, hogy mivel nem vagyok egy pénzzel eleresztett Jockey Ewing, ezért nyolc évbe telt, mire eljutottam oda, hogy azt mondhatom: olyan élményt kapok, mint a moziban (sőt, képminőségileg a mostani mozik nagyon gyéren teljesítenek). Valamint hozzá kell tennem, hogy most pénteken (28.-a) lesz a 10. házassági évfordulóm feleségemmel, vagyis nem lehetett mindent a hobbimra költeni ez idő alatt, ezért szép lassan gyűjtögettünk, épp amikor tudtunk, és hálás vagyok neki, hogy támogatott benne.

Úgyhogy megértem, ha valakinek nem megy az egész egyben elsőre és gyorsan. Nyilván kinek amilyen fontos az ilyen szórakozás, ahhoz képest fog költeni rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szívás de egyben érthető is a lépés. Sajnos. :)

Egy James Cameron interjúban olyat is olvastam, hogy nem is kéne ezt a magas felbontás annyira favorizálni. Simán elég lenne a képkockaszámot (24 helyet 48) a duplájára növelni, hogy ugyanazt a hatást elérjük. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez engem nem érint. De talán annyiból igen, hogy a lakosság végre egy kicsit rájön, hogy megtakarítani kellene, nem pedig esztelenül, hitelre költekezni és venni minél "jobb" és nagyobb kényelmet ígérő jószágokat. De ez itt OFF, szóval befogom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez engem nem érint. De talán annyiból igen, hogy a lakosság végre egy kicsit rájön, hogy megtakarítani kellene, nem pedig esztelenül, hitelre költekezni és venni minél "jobb" és nagyobb kényelmet ígérő jószágokat. De ez itt OFF, szóval befogom.

 

 

Sőt nem is kéne vennie.Amit ma megvesz 150000-ért pár év múlva 10000-ért hazaviszi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sőt nem is kéne vennie.Amit ma megvesz 150000-ért pár év múlva 10000-ért hazaviszi.

No és a plazma meg lcd két év múlva a felejtés talajára jut. Gyűn a sokkal jobb lézertévé.

Máskülönben meg ezt próbáld a magyarnak elfogadhatóvá tenni amikor legtöbben irigységből vesznek maguknak ilyen tv-ket. Hagyj szóljon plazmán a Győzike sóóóóó. Oszt jön a koppanás amikor a full hd-n pocsék a kábeltv műsor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a mezei plazma/lcd vásárlók 90%-a azt se tudja mi a különbség a felbontások között...

És végeredményben ebben a képátló szegmensben mint amivel eme kijelzők rendelkeznek annyira nem is számottevő a különbség a hagyományos és a magas felbontás között. Jó, jó, érzékelhető.....élvezni azonban inkább lassú mozgásoknál ( pl természet-, ill. úti filmeknél) lehet. Gyors, akciódús moziknál már neccesebb a helyzet, mert ugye ott a részletek elvesznek az eseményekben.

Kivetítőnél is valami hasonló a helyzet meglátásom szerint. :D

 

Én pl most szántam rá némi időt arra, hogy tovább kisérletezgesek a szélesvásznú crt tévémmel, kontraszt, fényerő, színtelítettség és képélesség viszonyában és ahogy néztem ezek után ma a Nincs bocsánatot, hát nem kívántam ennél jobb képminőséget. :D Minden részlet megfigyelhető volt. :P Máskülönben meg, korral az ember szeme már nem fog olyan különbségeket észrevenni a felbontások között. :P Így van ez a hangzással is. Ahogy öregszünk úgy tűnnek el a magas frekvenciás hangok. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.