Ugrás a kommentre

HD formátum és a házimozirendszerek


lipi

Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?  

50 felhasználó szavazott

  1. 1. Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?

    • igen
      15
    • nem
      23
    • nem tudom eldönteni
      10


Ajánlott hozzászólás

A THX Demo DVDs lemezek közül például az egyiken a Pod Race van feltüntetve DTS ES kodolással :peace:

Hú, az engem is nagyon érdekelne. Én is elkezdtem szedegetni a vob-okat. A Vivaldi-Négy évszak szerintem nagyon zúzós lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha esetleg valaki, aki járatos a letöltöoldalakban és utánnanézne, hogy ezen anyagokat esetleg valaki nem e töltötte fel a Demo DVD-ről akkor az légyszíves szóljon :peace:

 

http://www.demo-world.eu/demo-dvds/the-thx...e-demo-disc.php

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre sikerült DVD-formátumot csinálni a vob-okból, ugyanis önmagukban ezek nem elegendőek. Kellenek az .ifo és .bup file-ok is. Persze PC-n a sima vob-ok is mennek.

Holnapra remélem beszámolhatok a hangzásról.

Hm. Ez érdekes. Amikor filmet másoltam át lemezre akkor sima .vob fileokat raktam át és vitte az asztali lejátszó :P

Persze lehet, hogy ezeknél a demóknál másképp van, de még nem tartok ott, hogy leszedjem őket a vinyóról. Máskülönben "anyámnak" kiadtam a harci feladatot és úgy tűnik meglesz rendes DVD formátumban :P

 

 

Azért majd persze várom a tapasztalatokat. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam még Video könyvtárba se kellett őket másolni, hanem csak úgy a VOB-okat a lemezre, és simán vitte őket. Nem tudom, hogy számít-e az, hogy divx-es az asztali.

Nem hinném. Szerintem is minden mostani asztali játékosnak vinnie kéne a fileokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Warner: Total Hi Def lemezek az év második felétől

 

A Warner Home Video még a CES 2007 alkalmával tartott sajtótájékoztatón bemutatta a ?Total Hi Def? lemezt, mely egyik oldalán Blu-ray, másik oldalán HD DVD műsortartalmat kínál majd.

 

 

A Warner Home Video, a legnagyobb filmválasztékkal rendelkező stúdió filmterjesztő cége a CES 2007-en megtartott bemutató után közleményében is bejelentette a ?Total Hi Def? lemezt.

 

 

 

A cég szerint hiába a fogyasztók nagyfelbontású műsorok iránti vágya, a formátum dilemma zavara miatt a HD technológia vásárlói befogadása lassabban zajlik a vártnál. A fogyasztók kénytelenek választani a nagyfelbontású lemezformátumok között, anélkül hogy tudnák kedvenc filmjeik megjelennek-e az adott formátumban, vagy hogy az a formátum mennyi ideig marad fenn.

 

?A Total Hi Def lemez arról szól, hogy a vásárlónak teljes választási lehetőséget ad, a tartalom-előállítók és művészek számára munkáik lehető legszélesebb terjesztésének lehetőségét nyújtja, és segít a kiskereskedőknek a piaci növekedésben? mondta Kevin Tsujihara a Warner Bros. Home Entertainment Group elnöke. ?A formátumokkal kapcsolatos lehetséges félelmet eloszlatva hisszük ez az új lemez segíthet a fogyasztóknak teljesen befogadni az elérhető legnagyszerűbb otthoni szórakozás élményét.? tette hozzá.

 

Ha az iparág széles körben elfogadná az ugyanazon műsor Blu-ray és HD DVD változatát is tartalmazó Total Hi Def lemezt, akkor megszűnhetne a fogyasztók jelenlegi zavarodottsága, mert tekintet nélkül arra, milyen lejátszójuk is van odahaza ezt a lemezt mindenképpen le tudnák játszani. A vezető gyártók és sokszorosítók által tesztelt lemez ?anyagát tekintve? nem kerülne többe a hagyományos lemezeknél, de egyszerűsítené az értékesítést is, mert a kiskereskedők csökkenthetnék a polchelyet, amire most két változatban kell kitenniük az ugyanazt a filmet tartalmazó lemezt. A Warner Bros. azt is bejelentette nem tart igényt semmilyen licencdíjra a lemez használatáért. A Best Buy kereskedelmi lánc támogatja a kombinált lemezformátumot, de jelenleg más stúdiók még nem jelezték a Total Hi Def lemez elfogadását.

 

A Warner Bros. bejelentése szerint az első Total Hi Def lemezek az év második felében jelennek meg. Ezek pontosan ugyanúgy 1,2mm vastagok, mint a hagyományos DVD, HD DVD és Blu-ray társaik, és képesek a két formátum kétrétegű változatait is tartalmazni egy-egy oldalukon, vagyis vagy 15 vagy 30 GB lehet a HD DVD oldalon és 25 vagy 50 GB a Blu-ray oldalon.

 

 

Forrás: www.hazi-mozi.hu

Na végre egy észszerű megoldás.Igy nem szopatják a népet az eltérő formátumok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hinném. Szerintem is minden mostani asztali játékosnak vinnie kéne a fileokat.

Az lehet, de az én lejátszóm már 5 éves, és elég kényes az ilyen dolgokra. Gondolkozom is egy új dvd-lejátszó beszerzésén, mielőtt berobbannak a hd-s lejátszók. Jó Pana és Pio van már ocsóért. :P

 

Viszont a lényeg! :D

Sikerült meghallgatni a teszthangokat. Uh! Érdemes mindenképpen leszedni őket. Igazán megmozgatja a rendszert, különösen a DTS-ek (naná). De azért a Vivaldi-Négy évszak (THX) is élményszámba megy. Hihetetlenül jó a hangszerek pozicionálása.

Tényleg nehéz elképzelni, hogy az új hangformátumok sokkal jobbak lesznek. Jó lenne már, ha valahol meg lehetne hallgatni azokat is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Canon: SED TV gyártás csak 2010-től

A Canon a teljes körű Surface-conduction Electron-emitter Display (SED) panel- és TV készülékgyártást legkorábban 2010-től kezdi meg.

 

 

A korábban a Canon a SED TV-k gyártását a Toshiba közreműködésével, fele-fele tulajdonrésszel alapított közös vállalattal tervezte megoldani.

 

Az Egyesült Államokban a Nano-Proprietary keresetet nyújtott be a SED technológia használata kapcsán a Canon ellen, mondván, hogy az utóbbi megsértette a kettejük közötti szerződést. A texasi cég fel is függesztette a Canon-al kötött licenc-megállapodást és készül a perre. A két japán cég úgy próbál megoldást találnia problémára, hogy a Canon teljesen kivásárolta a Toshiba-t a közös vállalatból.

 

 

A Canon most arra készül, hogy korlátozott számban kezdi el a SED panelek gyártását saját üzemében, és azokból a Toshiba szerel majd TV készüléket. A két cég ezeket a készülékeket saját nevük alatt hozzák majd forgalomba az év vége felé, és havonta összesen 1.000 egységet terveznek értékesíteni belőle. Ez olyan kis szám, hogy valószínűleg a képernyők elsősorban professzionális stúdiók ellenőrző monitoraiként kerülnek alkalmazásra.

 

Később a Canon szándéka szerint felállítja majd tömeggyártási rendszerét, és elindítja saját integrált TV gyártását, de mindez legkorábban 2010-ben következhet be.

 

Ezzel el is dőlt, hogy az eredeti tervekkel szemben törlik a SED tömeggyártás 2008-as elindítását, melyet a Toshiba egyik telephelyén kezdtek volna meg.

 

 

Forrás: www.hazi-mozi.hu

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
Oldie! Szerinted jó vásár egy 94 centis Panasonic plazma? Új képernyőt akarok venni, és most filózok mi legyen.

Attól függ, hogy mire akarod? Az eddigi DVD idet nézni vagy már felkészülni a magas felbontású anyagokra?

Ha csak képátmérő növelésére veszed akkor nyugodtan választhatod az ólcsóbb alacsonyfelbontású megjelenítőket. Elvégre ha magasabb felbontásút veszel de továbbra is a "rendes" DVD-ket akarod nézni akkor sajna az eltérő felbontás miatt a nagyfelbontású megjelenítőn érezhetővé válnak a DVD kisebb hibái is. Persze ez nem azt jelenti, hogy rossz a lemet, csupán érzékenyebb a tv-d. :D

De ha már Blu-ray vagy HD-DVD filmeket karsz magadnak akkor persze érdemesebb beleinvesztálni a drágább plazmákba.

A Panasonic pedig mint gyártmány tuti vétel ;-)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi! Egyenlőre a meglévő készletet szeretném sasolni rajta. Persze ha majd váltás lesz, akkor azért egy HD film is nézzen ki jól rajta. :D

Arra majd ügyelj azért ha mégis nagy felbontású plazmát vásárolsz, hogy akkor a teljes 1980*1024-es (asszem ez a jó arány) felbontásd válaszd :o

Amúgy a helyedben és persze a megfelelő összeggel a kezemben én már egy ilyen készüléket vennék. Év végére ha minden igaz már lemennek annyira a BR és HD lejátszók árai, hogy érdemes legyen ilyen összeállítást választani :o

Amúgy sajnos még a hazai Hd lemezek árai sajna marha magasak és istenigazából nincsenek is kihasználva annyira, hogy érdemes lenne most ilyen váltásra gondolni, hogy a sima DVD-t lecserélje az ember HD-re. Végeredményben ahogy nézzem a témában a hozzászólásokat főleg az Xpressz fórumán marhára szegényes a hangválasztás és az extrák mennyisége, melytől ugyebár a bőséges tárhely miatt elvárásai vannak az embernek :S

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arról mi a véleményetek, hogy egyre több cég hagy fel a plazma tv-k gyártásával?Gyakorlatilag szinte már csak a Panasonic maradt.Magyarán az LCD nyerte a versenyt.Azt tudom, hogy a plazmának jobb a képe, viszont kiéghet ha nincs képernyőkímélője.Igaz ez?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arról mi a véleményetek, hogy egyre több cég hagy fel a plazma tv-k gyártásával?Gyakorlatilag szinte már csak a Panasonic maradt.Magyarán az LCD nyerte a versenyt.Azt tudom, hogy a plazmának jobb a képe, viszont kiéghet ha nincs képernyőkímélője.Igaz ez?

Korántsem nyerte meg a LCD a versenyt, főleg abban a szegmensben nem ahol a plazma végülis egyeduralkodóvá válhatott a jobb tulajdonságaival, konkrétan a nyolcvan centi képátló fölötti kategoriában. Amiért csökkentik a termelést az szerintem azért van, mert hamarosan a jogviták lezárása után jönnek az új képmegjelenítők.

 

A kiégés pedig már régi dolog. Eleinte valóban előfordult, hogy beégett a monitorba az álló kép, főleg tv adásoknál a sarkokban lévő mozdulatlan jelőlések (csatornanév, 12-es karika pl) de mára ezeket kiküszöbölték :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Korántsem nyerte meg a LCD a versenyt, főleg abban a szegmensben nem ahol a plazma végülis egyeduralkodóvá válhatott a jobb tulajdonságaival, konkrétan a nyolcvan centi képátló fölötti kategoriában. Amiért csökkentik a termelést az szerintem azért van, mert hamarosan a jogviták lezárása után jönnek az új képmegjelenítők.

 

A kiégés pedig már régi dolog. Eleinte valóban előfordult, hogy beégett a monitorba az álló kép, főleg tv adásoknál a sarkokban lévő mozdulatlan jelőlések (csatornanév, 12-es karika pl) de mára ezeket kiküszöbölték :D

Ok, köszi a választ.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes cikk

Vannak dolgok amikben tökéletesen egyetértek. Való tény, hogy egyre több hír szól arról, hogy az un. inteligens tv-zés és ezzel együtt a merevlemezes tárolóeszközök hihetetlen mód el fognak szaporodni melyek így kiszoríthatják a HD-DVD-t és a BD-t. Továbbá mint korábban írtam és mástól is hallva a véleményeket, jelenleg nem teljesíti azt semelyik magas felbontású formátum azt amit elvárhatnánk tőle. Szinte kihasználatlan. Az viszont jó pont, hogy mostmár készülnek olyan lejátszók melyek mindkét magas felbontású lemezt képesek kezelni természetesen a hagyomásnyos DVD mellett is.

Arról meg nem is beszélve, hogy ott lesz a Koreaiaknak és a Kínaiaknak is az új lemezük, melynek előállítási költsége szinte a töredékéért és ezzel együtt(!) a készülékek árai is jóval a jelenlegi magas felbontást kezelni tudó lejátszók árai alatt tarthatók.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kinéztem egy DVD lejátszót. Szerintetek érdemes beruházni rá? Az a 211MhZ/11 bites képátalakító jól hangzik. :D

 

dvds97n.jpg

Mostanában azt olvasom, hogy a Pioneer 696-os típusú játékosa nagyon favorit. Érdemes azt is megsasolnod. 40e alatt van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.