Ugrás a kommentre

HD formátum és a házimozirendszerek


lipi

Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?  

50 felhasználó szavazott

  1. 1. Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?

    • igen
      15
    • nem
      23
    • nem tudom eldönteni
      10


Ajánlott hozzászólás

Coce, késnek a képek! :) Ennyire írigy ne legyél! :D:)

Jól van na! :D Holnap igérem!

 

 

 

VLC-vel be se jön a kép.

Különös, nálam meg gyönyörűen viszi őket. :D

Szerkesztve: - Coce_Plant
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

http://coceplant.uw.hu/tv-1.jpg

A link magát a tv-t mutatja, az alsó képen meg én álltam mellé a magam 182 centiméterével. De a video-dvd combo is jó mérési alap, mert annak is van egy szép nagy szélessége. :)

tv-2.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fú bazz ,látom van ott minden sz@r(persze jó értelemben, az X-Box-ra gondoltam) :).

Mikor berakod a filmet, meg hátragurul az egész cucc a tv alatti hangfaltól? :)

Jaja, az ablakpárkányról rántom vissza az egész cuccost :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerencse hogy elég hozzá nyó'cvan kiló. :)

Várj, ne ítélj így elsőre! :) Van, hogy lendületben van az egész álvány tévéstül-mindenestül egy-egy durvább efektnél és olyankor én csak úgy lógok ki utánna az ablakon :D :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól láttam, hogy egy panasonic Blu ray lejátszó hazánkban 419ezerbe kerül?? :)

DMP-BD10EG a neve a kicsikének.Az alapára valóban 419.990.Mivel Én már törzsvásárlójuk vagyok így van kedvezményem így nekem "csak" 386.392 ft-ba kerül.Ha esetleg valakit érdekel az szóljon és rendelem neki ezerrel :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ki látott már HD vagy BR lemezen kiadott filmet? Egyáltalán lehet ezeket kapni nálunk, és mennyiért?

Látni már láttam egy bemutatón méghozzá a gladiátort.Hihetetlen volt az minőség leírhatatlan a különbség úgyhogy nem is próbálkozok vele.Sajna nállunk még nem lehet ilyet kapni,de hát a Pana lejátszóján kívül még nincs is más lejátszó ami kezelni tudna ilyen formátumot.Viszont írható BR és HD lemez már kapható.Hat azaz 6 ezer forint/db.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DMP-BD10EG a neve a kicsikének.Az alapára valóban 419.990.Mivel Én már törzsvásárlójuk vagyok így van kedvezményem így nekem "csak" 386.392 ft-ba kerül.Ha esetleg valakit érdekel az szóljon és rendelem neki ezerrel :)

Majd ilyen 60k-nál beszélhetünk! :D Úgyis lemegy a karácsony hajtás, és máris már szinte ingyen vágják hozzád! :):D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hm.... Én nem voltam elájulva ettől a HD cuccostól... Igaz, tűéles a kép... De valahogy statikusnak tűnt. Én azt hiszem, hogy egy ekkora minőségjavulás azt fogja magával vonni, hogy bizonyos filmeknél sokkal láthatóbban lesznek a trükkök, mint eddig... Javul a képminőség, viszont csökken a filmélmény.

 

Én biztos, hogy nem fogok upgrade-elni ezekre a cuccosokra... Még jópár évig. Nem is izgat a dolog :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk eznem rossz.

Állítólag az új hangformátumok (DD Plus, Dolby True HD, DTS HD) is nagyságrendekkel élethűbbek, mint a mostaniak. Bár nem tudom, hogy egy jól összerakott DTS-hangú filmnél mennyire lehet sokkal jobbat csinálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megesik valóban, hogy az ilyen nagy felbontású anyagoknál a hihetetlen részletgazdagságnak "hála" csorbul a "film" élmény. Pár évvel ezelőtt amikor megjelent a Pixel Plus a Philips tv-kben már akkor is hiába volt tűéles a kép egész egyszerűen mesterségesnek tűnt a hatás. :S Nem tudom vágjátok e, hogy mire célzok...

Ez talán ahhoz hasonlít amikor összehasonlítasz egy tv filmet egy mozifilmmel és látod a nyersanyagok közti különbséget. Hiába tisztáb a tv film de nincs igazi "moziélménye".

 

Uh..na ezt bogozzátok ki ;-)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk eznem rossz.

Állítólag az új hangformátumok (DD Plus, Dolby True HD, DTS HD) is nagyságrendekkel élethűbbek, mint a mostaniak. Bár nem tudom, hogy egy jól összerakott DTS-hangú filmnél mennyire lehet sokkal jobbat csinálni.

Hát sokkal jobban :) A DTS is le van tömörítve, de ezek az új hangformátumok már nincsennek, mert ugye simán ráférnek a lemezre. Van valahol a neten egy összehasonlító táblázat mely a bitrátát mutatja a hangoknál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre a cikkre most bukkantam. Forrás: DVDCenter.hu...de mostmár AVX :)

 

 

"A Dolby Laboratories egy játékhoz kapcsolódva kiadott egy ranglistát a (szerintük) legjobb hangzással, effektekkel rendelkező filmekről. Az első 10 mozi a következő: Lord of the Rings trilógia, Star Wars (a teljes sorozat), Jaws, Saving Private Ryan, Titanic, Gladiator, King Kong, Jurassic Park, War of the Worlds, Matrix. Ebbe a rangsorba nehéz is lenne belekötni."

 

 

Személyes vélemény: Ha a DTS tartott volna felmérést akkor a Világok Harca a magasan a legjobb ilyen tömörítési eljárással készült film :D Gatyaszaggató.

 

1. Világok Harca (angol DTS)

2. Terminator 3 (magyar DTS)

3. Ryan közlegény megmentése (angol DTS)

4. Gladiátor (angol DTS)

 

:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A www.hazi-mozi.hu legújabb cikke pont az új hangformátumokról szól. A cikk második oldalán van a már említett táblázat. Annyit hozzátennék ha már a DTS került terítékre, hogy jelenleg a mai "mezei" DVD lemezre maximálisan 1,5 Mbit/sec-el tudják tömöríteni. Nos...a továbbiakat lásd a táblázatban!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.