Ugrás a kommentre

HD formátum és a házimozirendszerek


lipi

Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?  

50 felhasználó szavazott

  1. 1. Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?

    • igen
      15
    • nem
      23
    • nem tudom eldönteni
      10


Ajánlott hozzászólás

Egy CRT, ami köröket ver a hasonló méretű LCD-kre.

 

SONY kv36hq100

Hát tekintve, hogy az LCD-k alapból meg se ütik a CRT-k képminőségét ez nem meglepő. Bármely más gyártó hasonló de még feleannyi elektronikai bizbazzal felvértezett CRT-je lekörözi az LCD-ket. A fekete szín az csakis CRT-n fekete.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...
A hecc kedvéért pedig egy Star Trek filmmel tesztelni :D

Fiam...megvan mit kapok karácsonyra magamtól. :D

 

Íme:

 

Panasonic TH-37PV70 Plazma képernyő

 

107349_14770_th-42pv70.jpg

 

Panasonic DMP-BD10EG Blu-ray Disc? lejátszó

 

02375.jpg

 

 

Azért nem mentem angliába, hogy ezekre beruházhassak év végén!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Plazmával óvatosan fater, mert ha jól tudom ez, vagy az ehhez hasonló modell valamiért hibás :S Nézz körül a www.avx.hu fórumain. ;)

Nekem elég a 94 centis, ezért választottam ezt. Van más javaslatod?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem elég a 94 centis, ezért választottam ezt. Van más javaslatod?

Hát azt te tudod, hogy a szobád mekkora és ahhoz milyen megjelenítő illik. ;) Minden esetre ehhez a plazmához kb három méterről való stirölés illik :D

Na majd holnap körbenézek neten, hogy mi is a gubanc ezzel a modellel vagy sem. A játékos viszont csúcsgép :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát azt te tudod, hogy a szobád mekkora és ahhoz milyen megjelenítő illik. :D Minden esetre ehhez a plazmához kb három méterről való stirölés illik :D

Na majd holnap körbenézek neten, hogy mi is a gubanc ezzel a modellel vagy sem. A játékos viszont csúcsgép :D

Köszi! A játékoson egyenlőre csak DVD-ket néznék. ;) Amúgy a képernyőt két méterről nézném. az még belefér? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ekkora a távolság... Vegyek egy 82-es LCD-t? Nem leszek beljebb vele.

A plazmával vigyázz mert amint olvasom csak(!) 1024*720 a felbontása ami vajmi kevés egy Blu-ray kihasználásához. Sima DVD-hez viszont kitűnő.

 

Én két méterről tv-zek és nekem is 82 cm az "ideális" képátmérő. Mondjuk elviselnék én is egy 94 centis megjelenítőt, de én tudok hátrébb is ülni, a szoba négy és fél méter hosszú. LCD-t nem nagyon ajánlanék, inkább plazma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De egy 94 centis plazmának nincs hatalmas felbontása sajna....

Dehogynem! Már van 250 centis is :D

 

Blu-rayhez olyan plazmát nézz amint rajta van a 1080p ( 1080 sor, progressive scan) jelzés,és a 24 p ( képkockaszám ami megegyezik a mozivetítők által tartott sebességgel 24 képkocka per másodperc) is. Na ez mán tuti kihasználja az adott lehetőségeket ;)

 

Ára egy ilyen készüléknek olyan félmillánál kezdődik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én elsősorban projektorra szavazok. Az igazi moziélményt szerintem az adja. Bár HD-s felbontásban még azoknak is kemény az ára. Azért 4-500e körül már ott is van versenyképes cuccos.

Oks, hogy proji, nade egy 3*3-as szobába mégiscsak hülyén festene egy bazi nagy vászon :S

Árban meg még tényleg elég húzósak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha veszek egy 1920x1080 -as Full HD LCD-t az jó? :(

Igen, ez a felbontás az mely tökéletes igazán a Blu-rayhez vagy a HD DVD-hez. Ha jól tudom akkor az LG most dob piacra majd egy kombo készüléket mely mindkét formátumot lejátsza. De javaslom LCD helyet továbbra is plazmán gondolkodj, bár immár a két technika között egyre kisebb a különbség már ami a minőséget illeti. :(

 

 

Krande: Egy ilyen kicsi szobában ez szemkárosodáshoz vezet. Mondjuk egy négyszer négyes szobában már el tudnék képzelni egy két méteres vetített képet a falon, de alapesetben ennél nagyobba telepítenék egy ilyen vetitőrendszert, mert ugye gondolkodni kéne arra is, hogy a surround hangfalak miatt ne a hátsó falon üljünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.