Ugrás a kommentre

HD formátum és a házimozirendszerek


lipi

Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?  

50 felhasználó szavazott

  1. 1. Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?

    • igen
      15
    • nem
      23
    • nem tudom eldönteni
      10


Ajánlott hozzászólás

Sajnálom az erős szóhasználatot, ne haragudj. A baromságot nem rád, és anyukádra értettem, hanem arra, hogy nem ezért vesznek az emberek Blu-rayt. Alapból. :)

Jól van, el van nézve. :P Tudom, hogy az egészséges emberek nem ezért vesznek ilyet, de nem is ezt akartam megcáfolni, hanem megvilágítottam a témát egy másik szemszögből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól van Oldi, magyarázd már meg, hogy én vagyok a hülye, anyám meg hazudott, mikor öröm ült ki az arcára, hogy végre megint jól látja a TV-t. Nehogy már a te érzésed legyen a baromság, és az én éltet tapasztalatom valós... :)
Ki beszélt itt baromságról?! El ne tévedjünk már ember. Nekem a te magyarázatod a furcsa, nem a betegséget kérdőjeleztem meg. De lehet, hogy azt kéne, mert ezek szerint ugyanúgy érzitek a képfelbontás változást mint egy egészséges ember. De mint mondtam, ha itt a felbontáson lenne a hangsúly akkor az életben tökéletesen kéne látnotok. Kicsit gondolj ennek utánna mielőtt nekirontanál a másiknak :P
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ki beszélt itt baromságról?! El ne tévedjünk már ember. Nekem a te magyarázatod a furcsa, nem a betegséget kérdőjeleztem meg. De lehet, hogy azt kéne, mert ezek szerint ugyanúgy érzitek a képfelbontás változást mint egy egészséges ember. De mint mondtam, ha itt a felbontáson lenne a hangsúly akkor az életben tökéletesen kéne látnotok. Kicsit gondolj ennek utánna mielőtt nekirontanál a másiknak :)

Nem vagyok szemorvos, viszont ha a valóságot rosszul látod, és VHS vagy DVD képminősége rosszabb, mint a valóság (mert az), nyilván jobban látja az ember a valósághoz jobban közeledő képminőséget. Nem? De mondjuk te is kicsit utána gondolhatnál, hogy nem habókra mondom, akármilyen furcsa neked.

És nem vakok vagyunk, hogy ne érezzük a képfelbontás változását... Ezt honnan a fenéből szedted? Látunk, naná, hogy érzékeljük a felbontás változást.

A valóságnak meg nincs felbontása, ezzel kár erőlködni... Eme logika mentén nekem nem szabadott volna térben látnom az Avatart, mert ugye nem éppen egészséges a térlátásom. Némileg hiányos, mégis láttam a 3D-t. Erre varrjál gombot.

Baromságól meg én beszéltem. Finoman céloztam rá, minek tartom azt, hogy olyasmiről akarsz meggyőzni, amit én éltem/élek át, te meg nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem vagyok szemorvos, viszont ha a valóságot rosszul látod, és VHS vagy DVD képminősége rosszabb, mint a valóság (mert az), nyilván jobban látja az ember a valósághoz jobban közeledő képminőséget. Nem? De mondjuk te is kicsit utána gondolhatnál, hogy nem habókra mondom, akármilyen furcsa neked.

És nem vakok vagyunk, hogy ne érezzük a képfelbontás változását... Ezt honnan a fenéből szedted? Látunk, naná, hogy érzékeljük a felbontás változást.

A valóságnak meg nincs felbontása, ezzel kár erőlködni... Eme logika mentén nekem nem szabadott volna térben látnom az Avatart, mert ugye nem éppen egészséges a térlátásom. Némileg hiányos, mégis láttam a 3D-t. Erre varrjál gombot.

Baromságól meg én beszéltem. Finoman céloztam rá, minek tartom azt, hogy olyasmiről akarsz meggyőzni, amit én éltem/élek át, te meg nem.

Te nem Vérpistike leszel Dzséjt, hanem Vértomika :P

Amúgy nekem is rossz a szemem, és főleg esténként nyomhatnak az orrom alá akár Ultra HD-t is, akkor se fogom jobban látni mint a mezei DVD-t :)

De szerencsére a mindennapokban ennyire nem vagyok érzéketlen a képminőségi változásokra. :P Sokkal többet számít, hogy mi, mennyire van megvilágítva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy nekem is rossz a szemem, és főleg esténként nyomhatnak az orrom alá akár Ultra HD-t is, akkor se fogom jobban látni mint a mezei DVD-t :)

Aki ugyebár nem hord szemüveget a rossz szeme ellenére, az így jár :P De most komolyan, valószínűleg jobb lenne, ha hordanál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki ugyebár nem hord szemüveget a rossz szeme ellenére, az így jár :) De most komolyan, valószínűleg jobb lenne, ha hordanál.
Nem lenne túl sok értelme, mint már anno neked kifejtettem; a jobb szemem már kompenzálta a bal szem gyengeségét, a szemüveg csak rontana a helyzeten, nem hiába fájt tőle a fejem régebben.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát. Láttál már HD adást nagy felbontású TV-n házi körülmények között?

 

Oldie. Nem vagy semmi öregem. :pfff: Meg akarod magyarázni Dzséjtnek, hogy nem jó a tapasztalása. ;) Látom a végén már bejött, hogy a Te szemed is rossz de ez nem segít. Megjegyzem halkan az enyém is rossz, és itthoni körülmények között nem is tudnám nézni a 3D -t.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, látom nagyon kevered a szezont a fazonnal :pfff: De kérdezz meg inkább egy szemorvost, hogy egy csökkent látású embernek mit ajánl. Nagyobb felbontású tv-t vagy dioptriás szemüveget, hogy azzal lásson jobban ;)
Én ehhez nem értek, nekem elég amit Dzséjt ír. Ha nekik jobb úgy akkor jobb és kész. Elfogadom, nem vitatom, hisz ő tapasztalja nem én. Ezért kár szemorvoshoz rohannom. :P
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt én se vitatom, hogy jobban látja a HD-s adást, de ezzel szerintem mindenki így van ;) De ez nincs összefüggésben semmiféle szembetegséggel, mármint hogy milyen felbontást nézz. Más összetevők játszanak ehhez közre. :pfff: (képélesség, megvilágítás, kontraszt ésatöbbi )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

képélesség

Eleve nem tudom, miért mászott elő neked a felbontás, amiről én speciel egy nyamvadt szót sem szóltam. De, ha már te is példázol a képélességgel (aminek véletlen pont köze van a felbontáshoz), mi a franc a gubanc neked? Nyilvánvalóan a képélességről van szó, ami a HD-ben jobb, mint a DVD, a DVD jobb, mint a VHS. Vagy ez neked nem volt nyilvánvaló?

Meg honnan jött neked ez a szemüveghez ragaszkodás? Írtam én egy rohadt szóval is, hogy szemüveg nélkül nézzük a TV-t? Az érdekes lenne. Szerinted én leveszem TV-zsnél, vagy bármikor? Max az álmaimat nézem szemüveg nélkül. Vagy szerinted, aki felteszi a szemüveget, az egyből megbánik minden szembajától? Mert ez esetben álomvilágban élsz. Nyilván szemüveggel együtt nézzük a TV-t.

Szóval frankó érveket sorakoztatsz fel, kár, hogy senki sem vitatta őket, és senki sem írt az ellen semmit... ;) Magától értetődő, hogy úgy jobb mind anyámnak, mind nekem, hogy szemüveggel(!) nézzük a filmet. Legalábbis azt hittem, mindenkinek nyilvánvaló, de hát úgy tűnik... khm... :pfff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt ki írta Dzséjt?

 

"Mivel azóta a szeme romlott, most megint fenn áll a helyzet, hogy valószínűleg legközelebb a HD lesz az, amit láthat."

És hol írtam, hogy "szemüveg nélkül"? Vagy azt, hogy a "nagyobb felbontás miatt"? Üssenek agyon, de lehet annyira rossz a szemem, hogy már a nem létező mondatokat sem látom? Meg a soha meg nem született gondolataimra sem emlékszem. Meg mintha a mondat előtti mondatokban szerepelt volna a kisebb TV-VHS kombó, meg a nagyobb TV DVD összeállítás... Szerinted azok miért voltak odaírva? Hogy kopjanak az ujjaim?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És hol írtam, hogy "szemüveg nélkül"? Vagy azt, hogy a "nagyobb felbontás miatt"? Üssenek agyon, de lehet annyira rossz a szemem, hogy már a nem létező mondatokat sem látom? Meg a soha meg nem született gondolataimra sem emlékszem. Meg mintha a mondat előtti mondatokban szerepelt volna a kisebb TV-VHS kombó, meg a nagyobb TV DVD összeállítás... Szerinted azok miért voltak odaírva? Hogy kopjanak az ujjaim?
Pont ezért feltételeztem azt, hogy a látásjavulást a felbontáshoz rendelted :pfff:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magától értetődő, hogy úgy jobb mind anyámnak, mind nekem, hogy szemüveggel(!) nézzük a filmet. Legalábbis azt hittem, mindenkinek nyilvánvaló, de hát úgy tűnik... khm... ;)

Nekem nyilvánvaló volt, bár ez a hozzászólásom most nem sokat tesz hozzá ehhez a vitához :pfff: Vagyis remélem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát. Láttál már HD adást nagy felbontású TV-n házi körülmények között?

 

Természetesen láttam. Igen, nagyszerű volt, élvezetes, de nem ragaszkodom ilyen látványhoz. Pláne nem költenék rá százezreket. Nekem nincsenek nagy igényeim ezen a téren, és nem azért, mert nem vagyok "filmbuzi", mert nagyon szeretem a filmeket, a sorozatokat, hanem azért, mert nem ettől lesz jó egy film. A hanghatások és a tűéles kép egy rossz filmet nem tudnak az egekbe emelni, ahogy egy jó filmnek sincs szüksége ilyesmire ahhoz, hogy jó legyen. Egy jó film minden platformon megállja a helyét, nemcsak IMAX-ben, vagy 3D-n, vagy BLu-rayben, vagy DVD-n.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a hangokra vagyok érzékeny. :P Piszkosul tudom értékelni amikor a térhangzás a maximális élményt biztosítja. Nem túl tolakodó, de viszont részletekbe menő, dinamikus és kellőkép pontos :pfff: Igaza van annak aki azt vallja, hogy a jó hangzás kibővíti a látóteret is ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ebben a témában úgy vélekedek, hogy aki megteheti, hogy megvegye, az nyugodtan tegye meg. Aki meg nem, az próbáljon spórolni... vagy később fektessen be.

Én is büszke HDTV, illetve számítógépbe szerelt Blu-Ray lejátszó tulajdonos vagyok. Élvezet úgy nézni a filmeket. Mind a 6 SW részt egyszerűen királyság volt látni, minden kis részlettel együtt (pedig az csak egy sz*ros hdtv-rip volt). Elengedhetetlen, hogy a technika fejlődjön. Így a televízió készülékeknek is fejlődniük kell (na meg maguknak az adattárolóknak is, ezzel együtt a filmek felbontásának is). Abban egyetértek, hogy sokszor rohamosan. És mivel emberből vagyunk, ezért igényünk van rá, hogy mindenből a legjobb minőség legyen. Ha játszunk, olyan minőségű számítógép (más esetekben konzol), amivel a legjobb és legszebb játékokat maximális beállításokkal, illetve minél nagyobb felbontással tudjuk játszani.

Szerkesztve: - barnez
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Barnez: Pontosan erről van szó.A technika fejlődéséről.Senki nem mondta, hogy százezreket kell érte adni(mint Donát), hanem meg kell várni míg 100000 ft ALÁ megy.Ennyi.Nehogymár bűntudatom legyen amiatt, hogy a megdolgozott pénzemért veszek egy rendszert ami baromi jó minőségű, nem is hitelből van és 10 évig szolgálja az igényeimet.Mert akkor semmit ne vegyünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.