Ugrás a kommentre

HD formátum és a házimozirendszerek


lipi

Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?  

50 felhasználó szavazott

  1. 1. Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?

    • igen
      15
    • nem
      23
    • nem tudom eldönteni
      10


Ajánlott hozzászólás

  • 1 évvel később...

A fórum egyes részei ma már beillenek kordokumentumnak is, azonban ez a megállapítás erre a topikra hatványozottan igaz! 2005-ben még azt próbáltuk kideríteni vajon le tudja-e majd váltani a DVD-t az új HD formátum (lásd a szavazást felül ). Azóta eltelt 17 év ami alatt nagyot fordult a világ. Jómagam idén jutottam el arra a pontra, hogy frissítem a rendszerem 4K-ra. Ezt amúgy is terveztem, de a Disney+ közelgő megjelenése és egyéb megfontolások alapján nem vártam tovább a beruházással. Ez nálam három komponens cseréjét jelenti: TV+erősítő+asztali UHD lejátszó. Műszaki cikkek terén (is) mindig minőségi termékekben gondolkoztam, ami bőven megéri a többlet kiadást. A Panasonic plazma tévém idén lesz 13 éves, és még hozzá se kellett nyúlni. Az Onkyo erősítőm még ennél is öregebb, jubileumi 20.-ik évét tapossa, erőben egészségben. Ugyanaz a szitu, mint a TV-nél. Szóval lehet, hogy drága egy ilyen váltás, de ez nálam legalább egy évtizedre szól. 

 

Az új hullám első tagja a héten meg is érkezett, a Panasonic család tavaly megjelent legkisebb, 48 colos OLED TV-je, a JZ1000-es képében. Mondanom se kell, nem csalódtam benne, iszonyatosan kontrasztos képe van, és pl. ilyen ébenfekete tónust én még TV-nél nem láttam. Pl. ha vak sötétben nézek egy űrjelnetet (az SW-nél megesik), akkor annyira nincs fénye a képernyőnek, hogy tök sötét van a szobában. Persze ezen felül a modernebb funkciók is nagyon kellettek már, hisz mint fentebb említettem jön a Disney+, ami alapból egy új korszak kezdete lesz az SW tartalmak magyarországi megjelenésében, amiről én se akarok  lemaradni. A TV-ről egy kis reklámvideó.

 

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Frenkie írta:

Gratulálok a tv-hez. Bár a full hd sem volt csúnya, de a 4K más világ.

Így van! Nem is gondolná az ember... A TBoBF pár epizódját már megnéztem rajta, de teljesen más élmény volt, pedig a HD is fantasztikus. Köszönöm a sok jó tanácsot, amit adtál!

 

11 perccel korábban, Dzséjt írta:

Üdv a 4K-sok klubjában. :) 

Jövőhéten jön a meglepi is, de erről majd a saját helyén fogok írni. ;) 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Dzséjt írta:

Van egy tippem arra, hogy mi lehet az. :) 

Az érzéseid nem csalnak. Már ha arra gondoltál amire én. :D 

 

Kérdeztem már, de neked milyen LG van?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A rendszer lelke az erősítő, ami a héten szintén megérkezett! Beüzemelése a hétvégére marad, de már a leírása is 300 oldalt tesz ki. :shocked:

 

A Denon japán cég legújabb szériájából, az AVR-X1700H típusról van szó. Elég annyit tudni róla, hogy minden meg van benne, ami a mai modern házimozihoz szükséges! Plusz akkor is képes létrehozni virtuális teret, ha nincs meg hozzá minden hangszóró.  Ez a Dolby Atmos hangsáv, mint amilyen pl. a 4K-s Star Wars korongokon is található. Ráadásul ez a készülék már 8K kompatibilis, így remélhetőleg nagyon hosszú időre meg van oldva az erősítő kérdés.

 

Íme egy kép róla elölről, illetve hátulról.

 

879299187.denon-avr-x1700h.jpg

 

Denon_AVR_x1700H_1920x900_slider2.jpg

 

Már csak a 4K BD lejátszó beszerzése van hátra, ami a jövőhét végén fog érkezni. Aztán a négy napos ünnepen mehet a menet! :yes:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pár szóban a rendszerről (ami még nem teljes, mert a 4K lejátszó hiányzik). Eddig remekül teljesít, részletesebb hangokat illetve tónusokat ad. De ezt el is vártam. Igazi nagy teszt majd hétvégén lesz a gyári lemezekkel, de az eddigi eredmények biztatóak. Már a 4K felskálázás nagyon jól működik, olyan mintha valódi 4K lenne a felbontás. Milyen lesz ez majd HDR-ben és gyári lemezről, Dolby Atmos hangzásban.... Nos, a jövőhéten megírom. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljessé vált a rendszer, az utolsó darab ma került a helyére: egy Panasonic DP-UB 150 UHD lejátszó. Ez a japán cégnek egy alaptípusa, de ez nem a képminőségben merül ki, hanem a hátulján lévő csatalakozók számában, illetve nincs benne wi-fi. Viszont a lényegben nagyon ott van a "szeren", hisz a HDR10+ képminőség ugyanúgy a képességei között szerepel, mint a Dolby Atmos hangzás. Ebből is látható, hogy mind kép mind hang terén az ideálist nyújtja a készülék. Ezt összekötve a Denon legújabb erősítőjével és a Panasonic legkorszerűbb OLED-jével....nos az élmény valóban 21-ik századi! Egyenesen mellbevágó! Kutyafuttában teszteltem csak a rendszert, és persze mivel mással, mint pár SW részlettel. Döbbenetes hatást gyakorolt rám! Egyszerűen tökéletes. A hang és a kép olyan tartományokban mozog, amit látni kell , mert a szavak nem adják vissza az érzést. Tudom, hogy egy új rendszer megítélése mindig kicsit szubjektív és hajlamos az ember többet bele látni, mint amilyen valójában. De amikor az ember beteszi pendrive-on pl. a Boba Fett bármelyik részét és dübörög a Dolby Atmos, közben olyan képe van, hogy lemászik a TV-ről, akkor nehéz nem ájuldozni tőle. :D

 

Itt van pár infó a lejátszóról.

 

images?q=tbn:ANd9GcRyjqEobl1egNUhVox_hL1

 

 

BD-ROM Ultra HD Blu-ray / Full HD 3D / BD-Video igen
BD-RE/ BD-RE DL (Ver.3) BDAV / AVCHD / AVCHD 3D / JPEG / MPO igen
FLAC/ WAV/ ALAC/ AIFF/ DSD/ WMA/ AAC/ MP3 igen
MKV(H.264/ HEVC)/ MP4 (H.264/ HEVC), TS (MPEG-2 /H.264/ HEVC), PS(MPEG-2) igen
BD-R (1.3. verzió) / BD-R DL (2. verzió) FLAC/ WAV/ ALAC/ AIFF/ DSD/ WMA/ AAC/ MP3 igen
BDAV/ AVCHD/ AVCHD 3D/ MKV(H.264/ HEVC)/ JPEG/ MPO igen
MP4 (H.264/ HEVC), TS (MPEG-2 /H.264/ HEVC), PS(MPEG-2) igen
DVD DVD-Video igen
DVD-R*1/ DVD-R DL*1/ DVD-RW*1 DVD-videó/ DVD videorögzítés igen
JPEG/ MPO igen (DVD-R/ DVD-R DL)
FLAC/ WAV/ ALAC/ AIFF/ DSD/ WMA/ AAC/ MP3 igen (DVD-R/ DVD-R DL)
AVCHD/ MKV(H.264/ HEVC) igen/ igen* (*DVD-R/ DVD-R DL)
MP4 (H.264/ HEVC), TS (MPEG-2 /H.264/ HEVC), PS(MPEG-2) igen
+R*1/ +R DL*1/ +RW*1 Videó/ AVCHD igen
CD, CD-R/ -RW CD-DA/ DTS-CD igen
JPEG/ MPO igen (CD-R/ −RW)
FLAC/ WAV/ ALAC/ AIFF/ WMA/ AAC/ MP3 igen (CD-R/ −RW)
MKV(H.264/ HEVC) igen (CD-R/ −RW)
MP4 (H.264/ HEVC), TS (MPEG-2 /H.264/ HEVC), PS(MPEG-2) igen (CD-R/ −RW)
AUDIORENDSZER Dolby Audio (Dolby Digital/ Dolby Digital Plus/ Dolby TrueHD) igen (Kimenetdekódolás és bitenkénti továbbítás*2)
DTS-HD Master Audio / DTS-HD High Resolution Audio igen (Kimenetdekódolás és bitenkénti továbbítás*2)
Dolby Atoms/ DTS:X igen (bitenkénti továbbítás*2)
FLAC igen (max. 192 kHz / 24 bit)
WAV igen (max. 384 kHz / 32 bit)
ALAC igen (max. 192 kHz / 32 bit (2 cs.))
DSD (DFF, DSF) igen (2,8 MHz (2 cs. / 5.1 cs.), 5,6 MHz (2 cs. / 5.1 cs.), 11,2 MHz (2 cs.))
AIFF igen (max. 384 kHz / 32 bit (2 cs.))
USB Rekesz igen(1)
Elölnézet 1 (nagy sebességű USB 2.0)
Lejátszás FLAC/ WAV/ ALAC/ AIFF/ DSD (DFF, DSF)/ WMA/ AAC/ MP3 igen
MKV/MP4 (H.264/HEVC), TS (MPEG-2/H.264/HEVC) igen
MPEG-2/ AVCHD/ AVCHD 3D igen
JPEG/ MPO igen
Magas képminőség HDR HDR10+ igen
HLG (Hybrid Log Gamma) igen
HDR igen
4K-s feljavítás 60p / 50p / 4:4:4 (HDMI2.0) igen*4*5
24p/ 25p igen*4*5
4K hálózatkezelés (4K videó*6 lejátszása/ 4K JPEG lejátszása*4) igen
Videó on Demand HD minőségben igen
Mély szín igen
x.v.Colour*9 igen
INTELLIGENS FUNKCIÓ Távirányító igen (egyszerű)
HDAVI Control 5 (VIERA Link) / HDMI CEC igen (csak HDMI CEC)
Lejátszás külső merevlemezről igen
BD-Live™*15 igen
CSATLAKOZÓ HDMI-kimenet igen(1)
LAN (Ethernet) csatlakozó igen (Ultra HD Blu-ray, BD-Live™*15 és firmware-frissítés)
EGYEBEK Videorendszer PAL/ NTSC
Tápellátás 220-240 V~, 50 Hz
Energiafogyasztás Normál használat 12 W
Készenlét (Gyorsindítás ki) – hálózati készenlét ki 0,3 W
MÉRET / TÖMEG Méret (Szé×Ma×Mé) 320×46×193 mm *17
Tömeg 1.2 kg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
1 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Ody, a hangrendszert ne felejtsd el letesztelni a John Rambo végi írtással. Milyet szólhat a gépágyú az új erősítővel. :D

Vagy egy Jurassic Park-os/World-ös T-rex üvöltéssel. Amikor még a szomszéd is megijed..... :D  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Eszembe jutott valami. Van itt valaki aki bármely streamingszolgáltatót( Netflix, HBO Max..stb) házimozirendszeren "nézi"? Mert ha jön a Disney Plus akkor hiába lesz gyönyörü 4K-s HDR-es a kép ha 2.0 hang jön hozzá. 

Magyarán pl a Netflixnél is több hangsáv van? Ami engem érdekelne az DTS HD-Master és a Dolby TrueHD. Dolby Atmos illetve DTS : X biztos nincs szerintem.

Ha rossz minőségü hangot fognak hozzá streamelni akkor megveszem a lemezeket. Hisz a filmek úgy jók ha a hang is tökéletes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

A Disney+ hazai bevezetésének közeledtével nálam is megtörtént a 4K-ra való átállás. Hogy miért álltam át a full hd-ról(ami ugye a 2K)?

Igazából nem volt bajom a full hd-val. 2017 februárjában vettem egy nagyon jó full hd tv-t(Sony) ,megvásároltam a legjobb full hd médialejátszót a Dune-t vettem egy 2TB-os külső vinyót a filmek tárolására, na és vásároltam egy Harman/Kardon hangrendszert erősitővel, hangfalakkal mélynyomóval. Persze ez belépőszint volt ,mert panelban nem kell milliós házimozi.

Élveztem a filmeket évekig, imádtam a képminőséget amit a Dune és a Sony tv hozott össze a hanggal együtt. De ekkor már tombolt a 4K láz és szerettem volna részt venni benne.

A full hd tv-t is akkor vettem mikor a full hd kifutott. 2018-ban már a tv-k 90 százaléka a boltokban 4K volt nem full hd.

Mondom magamnak jó lenne már egyszer benne lenni a sürüjében és akkor élvezni a 4K-t mikor megy, nem mikor elavul.

Ráadásul akkor már jöttek infok hogy jön a PS5 ami már natív 4K-t tud. Mondom megveszem a konzolt és full hd-n nézem? Nem igazán tetszett.

Ezek miatt gondoltam hogy átállnék a 4K-ra. Hálistennek pénzem volt rá. De közben már egy lakásfelújjítás elött álltam és úgy gondoltam hogy majd utána veszek 4K tv-t hisz ne az új tv-z kelljen elcsomagolni, meg pakolászni.

Ment az idő aztán egy jó barátom aki baromira ért a tv-khez és tudta hogy én csak és kizárólag Sony vagy Panasonic tv-t veszek írta tavaly júniusban hogy most van egy nagyon jó ajánlat.

A Media Markt 450 000 ft helyett 370 000 ft-ért akciózza a Sony felsőkategóriás LCD(ezen felül már az OLED van) tv-jét 65" collos méretben. Az akkori tv-m 55"-os volt. Amúgy is nagyobbat akartam így gondolkodás nélkül megvettem a tv-t. Azóta is imádom a képminőségét ,a mozgásmegjelenítését ,a színeit.

Ugyanakkor természetesen nem a 4K a lényeg. Az emberi szem nem látja 2 méter után(kb) a különbséget egy full hd tartalom és egy 4K tartalom között. A kulcsszó a HDR. Emiatt tünnek a 4K tv-k nagyobb lépésnek a full hd-nál.  A HDR 10 ,10+ illetve a Dolby Vision(ami a Dolby HDR változata) miatt.

Viszont ezzel elképesztően gyönyörü a kép. Vannak testdemok a neten kipróbáltam őket. Ég-és föld a különbség egy  "sima" 4K és egy hdr között.

 

Szóval átálltam tavaly 4K-ra. A tv ez 65"-ban

 

 

 

Igenám de jött a következő probléma. Az elöző Harman/Kardon erősítő csak full hd-ra volt alkalmas. Csak 1.4-es HDMI csatik voltak rajta a 4K-hoz meg minimum HDMI 2.0 kell illetve a legmodernebb játékokhoz a HDMI 2.1(VRR, 120 FPS stb..)

Hisz a PS5 illetve a médialejátszó az erősitőeb van dugva onna meg megy egy kábel a tv-be. De ha nem 2.0 a HDMi csati akkor minek a 4K tv hisz nem viszi át a 4K-t

Szóval új erősítő kell. Jóbarátom aki ért ezekhez egy Yamahát ajánlott, de akkor szembesültem vele hogy nemhogy PS5-öt, de erősitőket sem lehet kapni. Se Onkyo se semmi.

A nagy hanghoz értő boltokban(extremeaudio, octogonaudio) sincs semmi.

Akkoriban Odynak segíttemm erősitőben és ő vett egy Denont. Mivel egy nagyon rendes ember felajánlotta hogy hallgassam meg milyen. Meg is történt, megnéztük az EP8-az referenciaként és meggyözödtem róla hogy nagyon jó erősítő.

Szóval megvettem amit Ody a Denon AVR-X1700h-t. Ő leírt róla mindent.

Médialejátszónak az NVidia Shield Pro-t vettem meg. Ez egy androisod box. Kodival mindent le tudok játszani vele és zökkenőmentes.

Persze egy felsőkategóriás tv-n illik állítgatni a képet, nem ahogy megvettük úgy nézzük. Gyönyörűen be lehet állítani.

Már tényleg csak a PS5n hiányzik amivel a lemezeket lejátszom és a játékokat élvezem HDR-ben 4K-ban.

 

Nagyon ajánlom az áttérést. Tegnap néztem meg az Uncharted 47 GB-os 4K-s Dolby Vision változatát. Fáradt voltam este, és magyar szinkronnal néztem ami köztudodtan mérföldekkel rosszabb minőség mint az angol hangsáv. DE, Ezzel az erősitővel olyan dinamikus gyönyörű tiszta hangokat produkált a rendszer hogy csak néztem.

Ami még durván jó volt hogy össze volt hangolva a hangerővel. Nem az volkt hogy beszéd közben normális hangerő a robbanások meg nagyon hangoska, hanem az akciójelenetek is elviselhető hangerővel futottak. Nem kopogtak a szomszédok, pedig panelban lakom.

 

De amiért nagyon jó ez az erősítő az az hogy HDMI Earc-képes. Azaz a tv tud neki küldeni HD-hangot is(A sima ARC csak sima dolby digital, vagy dts hangot tud küldeni amik mára nagyon elavultak). Azaz a Disney+ ha jön akkor az adott tartalomnál a legmagasabb minőségü hangot fogja a tv átküldeni az erősítőnek. Hisz a jó mozihoz nem csak a brutálisan jó kép kell hanem a brutálsian jó hang is. Természesen a HDMI Earc-hoz a tv-nek legalább egy hdmi-portjának is tudnia kell a HDMI Earc-ot.

 

Remélem segítettem ha valaki épp most akar váltani 4K rendszerre.

 

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyan nálunk a 4k átállás még csak egy LG OLED tévével képviselteti magát, amin manapság főleg a streaming csatornákat nézzük, és továbblépni az előrelátható jövőben nem tervezünk, de olyan jó az ilyen lelkes ajánlásokat olvasni, Frenkie! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 9 hónappal később...

@Frenkie hozzád lenne egy kérdésem. Nekünk az erősítőnk ugye egyforma típus. Nálad ha bekapcsolod a TV-t akkor egyből átvált a hang az erősítőre? Nekem csak akkor vált, ha előbb a TV-t kapcsolom be. Ha az erősítő már működik és úgy kapcsolom be a TV-t, akkor a TV hangbeállításainál át kell állítanom TV-ről erősítőre. Minden alkalommal. Ez nálad hogy működik? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

@Frenkie hozzád lenne egy kérdésem. Nekünk az erősítőnk ugye egyforma típus. Nálad ha bekapcsolod a TV-t akkor egyből átvált a hang az erősítőre? Nekem csak akkor vált, ha előbb a TV-t kapcsolom be. Ha az erősítő már működik és úgy kapcsolom be a TV-t, akkor a TV hangbeállításainál át kell állítanom TV-ről erősítőre. Minden alkalommal. Ez nálad hogy működik? 

 

Nálam úgy van hogy ha a tv-t bekapcsolom akkor a tv hangja szól. De nekem direkt van így mert a tv-adás hangja ne szóljon az erősítőn(pl reklám). Ha bekapcsolom az erősitőt (ami nálam a HDMI 3-asra van dugva, és az erősitőre van kőtve a PS5, illetve az Nividia Shield), mert mondjuk játszani akarok vagy filmet nézni, akkor automatikusan átkapcsol a tv az erősítőre.. De ezt be lehet állítani. Nekem is az volt ami neked csak baromira zavart hogyha bekapcsoltam a tv-t bekapcsolt az erősítő is. Ami ezt csinálja a HDMI-CEC ami bekapcsol egy másik eszközt is azon HDMI-n keresztül amire rá van dugva.

Magyarán a tv-den azon HDMI csatlakozónál amire az erősitőre van kötve állitsd be a HDMI CEC-et on-ra vagy lehet HDMI-vezérlés a neve. Ekkor ha bekapcsolod a tv-t be fog kapcsolni az erősitő is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.