Ugrás a kommentre

Zene


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ezt a zenét ajánlom azoknak, akik szeretik a Black Sabbatot és a magyar népzenét.

Az alapja a Sabbattól a Paranoid, a dal, pedig a Sokat ígér keveset ád, a Palmetta zenekartól. Koncerten vannak néptáncosaik is, kell egy aprócska ritmus érzék a metálra való legényes, botoló, csárdás stb járásához. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most hétvégén lesz negyven éve annak, hogy New York államban, egy Woodstock nevű kis település egyik farmján lezajlott a világtörténelem egyik legnagyobb rockfesztiválja. A hely azóta jelkép lett a rocktörténelemben.

Három napon át megközelítőleg félmillió ember hallgathatta a kor legnagyobb előadóit, zenekarjait a rock, blues és folklór kategóriákban.

 

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerencsére nekem megvan a fesztiválról készült DVD. :D

Amúgy nagy kár, hogy majdhogynem az utolsók közt volt ez a fesztivál, mert egy-két éven belül teljesen megszüntették őket. Abban az időben valahogy nem tudtak kellően felkészülni egy ekkora érdeklődésre számot tartott eseményre. Rendre élelmezési és más ellátási próblémák léptek fel pl a woodstocki fesztivállal kapcsolatosan, nem is beszélve a decemberi altamonti eseményekről ahol sajnos halálos kimenető balesetek(?) is történtek. Még a '73-as Watkins Glen Summer Jam fesztivál volt amolyan össznépi ünnepély ( 600 ezer fős!!!), aztán lecsillapodtak a hippi kedélyek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teszem hozzá, hihetetlen élmény lenne még ma is látni esetleg az azokban az időkben elhunyt zenészeket, hogy még esetleg ma is zenélnének. :D Janis Jopiln, Jimmy Hendrix, Brian Jones......

Sajnos ők ugye a kábszerhasználatban elhunytak :D Azért borszató, hogy ilyenre folyamodtak és valahol keserű szájízzel nézi ilyenkor az ember Joe Cockert is az alábbi felvételen. De ők hála az istennek leszoktak Santanával, Claptonnal és még sok más zenésszel egyetemben és ezért még ma is velünk lehetnek. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teszem hozzá, hihetetlen élmény lenne még ma is látni esetleg az azokban az időkben elhunyt zenészeket, hogy még esetleg ma is zenélnének. :D Janis Jopiln, Jimmy Hendrix, Brian Jones......

Sajnos ők ugye a kábszerhasználatban elhunytak :P Azért borszató, hogy ilyenre folyamodtak és valahol keserű szájízzel nézi ilyenkor az ember Joe Cockert is az alábbi felvételen. De ők hála az istennek leszoktak Santanával, Claptonnal és még sok más zenésszel egyetemben és ezért még ma is velünk lehetnek. :D

 

Akik akkor meghaltak teljes mértékben megérdemlik.Senki nem kényszerítette őket, hogy drogozzanak, ahogy téged sem vagy engem sem.Ők döntöttek.Vesztettek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akik akkor meghaltak teljes mértékben megérdemlik.Senki nem kényszerítette őket, hogy drogozzanak, ahogy téged sem vagy engem sem.Ők döntöttek.Vesztettek.

Nem kényszer a kábítószer, de én el tudom képzelni, hogy van olyan életforma, amelyben extra nehéz neki ellenállni. Először is, az a korszak nem volt egyszerű Amerikában. Az akkori életérzéshez igen csak hozzátartozott a való világtól való eltávolodás, a lebegés, a "szeretkezz, ne háborúzz" össznépi egybetartozás érzése, amihez szorosan kapcsolódott a szinte rituális közösségi drogfogyasztás. Szerencsére csak az enyhébb, marihuána és társai, így sokan le tudtak róla szokni utána és normális emberekké váltak.

 

Másodszor, a zenész még könnyebb préda, hiszen a turnékhoz, fellépésekhez tartozó bulikon szinte kötelező a drogfogyasztás, hogy oldja a feszültséget, meg tegye elviselhetővé az egész hírnév dolgot. Ez nem felmentés, hanem magyarázat. Egy Hendrix formátumú zenész százszor több kísértésnek van kitéve, mint az átlagember. Én nem is ítélem el, inkább sajnálom őt is, és a társait is.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kényszer a kábítószer, de én el tudom képzelni, hogy van olyan életforma, amelyben extra nehéz neki ellenállni. Először is, az a korszak nem volt egyszerű Amerikában. Az akkori életérzéshez igen csak hozzátartozott a való világtól való eltávolodás, a lebegés, a "szeretkezz, ne háborúzz" össznépi egybetartozás érzése, amihez szorosan kapcsolódott a szinte rituális közösségi drogfogyasztás. Szerencsére csak az enyhébb, marihuána és társai, így sokan le tudtak róla szokni utána és normális emberekké váltak.

 

Másodszor, a zenész még könnyebb préda, hiszen a turnékhoz, fellépésekhez tartozó bulikon szinte kötelező a drogfogyasztás, hogy oldja a feszültséget, meg tegye elviselhetővé az egész hírnév dolgot. Ez nem felmentés, hanem magyarázat. Egy Hendrix formátumú zenész százszor több kísértésnek van kitéve, mint az átlagember. Én nem is ítélem el, inkább sajnálom őt is, és a társait is.

 

Ez mind ok, de a kisértésnek ellen lehet állni.Azt kell mondani, hogy nem kérek.Ennyire egyszerű.Azt meg végképp nem tudom elfogadni, hogy a hírnév feldolgozása miatt.Örüljön neki, hogy írdatlan összegeket keres, hogy ilyen szerencséje lett.Sokan cserélnének vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki tudna nekem segíteni? A Csinibaba betétdalait szeretném valahogy megszerezni, mp3-ban :D

Ó hát nagyon egyszerű. :) Beírod a google keresőbe, hogy csinibaba rapidshare, és egy halom linket fogsz kapni. Ha szerencséd van valamelyik még él. :D

 

SZERK: kb. hat másodperc alatt találtam működő linket. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nosztalgiahullám, folyt. köv. :o

 

 

Erre a számra nem egy párnázott hokedlit tettem tönkre a dobverőkké átalakított fakanalakkal tizenéves koromban :o

 

 

Andalgós, összebúvós, hippi korszakos:

 

 

No ezt sem kell bemutatni úgy vélem. :o

 

 

 

 

Ezzel búcsúzik mára a Rockhajó, innen a Panell-szigetek közeléből :o

 

Bónuszként:

 

 

:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.