Ugrás a kommentre

Így készült a "Jedi visszatér"


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Vannak itt érdekes dolgok.

 

1. Solo igenis fontos szerepet játszott a történetben, hiszen ő vezette a támadást a bunker ellen. Tábornok volt.

 

2. "ráadásul a szíve hölgyét sem szerezhette meg" What? :oops: Ford melyik forgatáson volt? :D Nekem úgy tűnt a végén egymáséi lettek.

 

Szóval nem értem az aggályait. :D

Szerintem a forgkönyv kezdeti szakaszánál Ford felyében még megfordulhattak ilyesmik. Abban a fázisban, amikor még alakítható a történet.

Én értem az aggályait. Neki nem "szívügye" a lázadás, csak magának való csempész, akinek így már semmi feladata, persze, hogy legyen szerepe, ő lesz az akció vezető tábornok, ezt lehet, hogy erőltetettnek tartotta.

De Solo karakterének fejlődésével szegényebbek lettünk volna, ami nagyon kell az ep6-ba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Solo karakterének fejlődésével szegényebbek lettünk volna, ami nagyon kell az ep6-ba.

Ezzel mélyen egyetértek. Még jó, hogy Lucas ezt is jobban tudta :oops: Nem hagyta magát befolyásolni, mint ahogy máskor sem. Ez az ő története, ő tudta a legjobban, mi kell bele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aztán utánna már jöttek az olyan mondatok, hogy "az ewokokat talán még Jar Jarnál is jobban utálják" és társai.

Fordítok: akik az Ep1ben csak annyit láttak h JarJar miatt lehet egy jót fújolni, nekiláttak feltúrni a régi trilógiát is idegesítő karakterekért. Nem találtak, de az ewokok megfeleltek a célra...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én jobban örültem volna, ha Spielberg rendezi a Jedi Visszatért. Kíváncsi lettem volna milyen lett volna úgy a film. Lucasszal nagyon jól tudnak együtt dolgozni, ezt ár többször bizonyították.

Én nem bánom hogy így alakult. Spielberg stílusában valahogy nem lenne ilyen... örülök, hogy olyan, amilyennek ismerem:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Idegesítésre? Arra nálam beváltak :o de gondolom őket anyázni SWrajongók orra előtt nem túl egészséges :o

C-3PO engem is idegesített amíg az ep2-ben meg nem kedveltem, amikor beszabadult a geonosisi gyárba :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint korábban is, a trükkmunka rendkívül jól sikerült. A legfeledhetetlenebb minden bizonnyal a repülő robogók száguldása marad az erdőn át. Melyik tizenéves srác ne álmodott volna ilyesmiről? Az effektusok olyan nagyszerűek, hogy még most is nehéz elhinni, a robogók nem léteznek a valóságban.

Warren Franklin a fejét csóválva emlékszik vissza: ?A forgatókönyvben csak annyi állt, Ťfelugranak repülő robogóikra, és 200 kilométer per órás sebességgel elszáguldanak a fák közöttť." A trükkmestereknek kellett kitalálni, hogyan. ?Ez nagy kihívást jelentett számunkra", mondja Franklin. ?Először egy miniatűr erdőt akartunk építeni, aztán rádöbbentünk, hogy hatalmas nagy kellene. Végül Dennis Muren, az egyik trükkmester állt elő az ötlettel: menjünk ki a kanadai óriásfenyvesbe. Ott kiválasztottunk egy ösvényt, zöldre festettünk körülötte mindent, aztán végigsétáltunk rajta a kamerával, miközben egy kifeszített vezérdrót segített tartani a megfelelő irányt. Amikor elkészültünk, visszajöttünk az ILM-be, és egyszerűen rávettük a filmre a színészeket. Remek mulatság volt."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én értem az aggályait. Neki nem "szívügye" a lázadás, csak magának való csempész, akinek így már semmi feladata, persze, hogy legyen szerepe, ő lesz az akció vezető tábornok, ezt lehet, hogy erőltetettnek tartotta.

Nem szívügye a lázadás? Jól járnánk ha még mindig ott tartott volna a történetben... Épp Te írod a végén, hogy kellett a karakterfejlődés. Éppen az volt, hogy a negyedik rész Solo-ja után, aki csak magára gondol, az EPVI-ra egy remek barát, és a lázadásért tenni kész tábornokká válik. Ráadásul szerelmes mint egy kamasz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a rész amit visszaidéztél nem a saját gondolatom, hanem az, hogy mit gondolhat Ford, ott is van a végén, hogy erőltetettnek tartotta, ő vagyis Ford (szerintem nem tartotta jó ötletnek változtatni ezen a kialakított, képen ami Soloról kialakult. Ja és bejött közben Indy a képbe amí még híresebbé tette, ez is közrejátszott, ebben.). Ez mind feltételezés, és ezzel indokoltam, miért értem meg Ford ezen álláspontját. De nem értek vele egyet, ahogy Lucas sem, mert kell a karakterfejlődés.

Bocsi, hogy nem fogalmaztam egyértelműen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, ezt én is hallottam, hogy az ep1-et unalmasnak találta. Meg azt is hallottam, hogy az ep2-vel sem volt valami nagyon elégedett. De az ep3 szerinte is nagyon jó lett.

Mondjuk McGregorral szemben nekem pont az a kedvencem, hogy Liam Neeson többszőr is leállítatta a párbaj felvételeit, mert Ewan a fénykardok hangját imitálta :oops:

Soloval meg az a kedvenc ilyen pletykám, hogy maga kezdte meg szétfűrészelni a Falcont, és Lucas megjavítatta vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

?Az emberek gyakran mondogatják, hogy én vagyok az új Walt Disney", nyilatkozta egyszer Lucas. ?De ez nem igaz. Mégis, eszembe jutott valami, amikor Jim Henson meghalt. Az emberek rá is ugyanezt mondták. Az igazság az, hogy amit Walt tett a rajzfilmmel, Jim ugyanazt csinálta a bábokkal, én pedig az effektusokkal. Kerítettem egy olyan munkaterületet, amit senki sem méltányolt különösebben,

mindenki csupán a filmkészítés peremvidékének, kiszolgáló ágazatának tartott, és felismertettem az emberekkel a benne rejlő művészetet, meg is mutatva lehetőségeit, ahol csak alkalom adódott rá."

?George megértette", mondja Kasdan, ?hogy az effektusok csakis történetbe ágyazva állják meg a helyüket, és be is illesztette őket, ahogy korábban senki nem próbálta még. A cselekményt helyezte az előtérbe, de mondjuk a hajó ablakán át ugyanakkor gyönyörű trükköket csodálhattunk meg."

A trilógia hangulata Kasdan szerint egyértelműen Lucas természetét tükrözi, vidám és lelkes. ?Mégis jelen van egy sötétebb oldal." Kasdan barátjában is felfedezte ezt az önellentmondást: Lucas, aki ilyen remekül igába fogta a technológiát, a lelke mélyén tart is tőle. ?Hisz benne, hogy minél nagyobb egy mechanikai szerkezet-együttes, annál védtelenebb a természet erőivel szemben. Az ember nézi a Jedi-t és ott van benne a vietnami háború. Az evok gerillák a dzsungelben rejtőznek, és legyőzik a környezetbe nem illően felszerelt ellenséges sereget."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fantasztikus a fejlődés a filmekben. Húsz-huszonöt éve, vagy ha úgy vesszük még régebben, a SW előtt az effektusok kiegészítő ágazatként szerepeltek, ma pedig már... elég nehéz elképzelni egy filmet effektek nélkül. Bár azért van erre is szép számmal példa, de szerintem majdnem mindenhol megjelennek már az effektek. Hihetetlen fejlődés. Kérdés az, hogy mennnyiben pozitív, és mennyiben negatív ez :peace:

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jedi bemutatójára 1983. május 25-én került sor, napra pontosan hat évvel a Csillagok háborújá-é után. A kritikusok örömmel konstatálták, hogy Lucas ennyire hű maradt eredeti elképzeléséhez, de ugyanakkor nem feledkezett meg az újabb és újabb meglepetések fontosságáról sem.

Egy szerző szerint C-3P0 és R2-D2 figurája a filozófus Henri Bergsonnak azt a teóriáját szemlélteti, hogy az ember és a gép konfliktusa szükségszerűen komédiába torkollik, és ezt még meg is fejeli egy dupla csavarral, tudniillik az embert utánzó gép gépiesen viselkedik. Egy másik szerző Luke Skywalkert mint az amerikai Ádám megszemélyesítőjét látja, azét az ember-prototípusét, akit olyan valós és képzelt figurák keltettek már életre, mint Thoreau vagy Ahab kapitány.

Egy 1983-as tanulmányában, mely a ?Mítosz és mágia a Csillagok háborújá-ban" címre hallgatott, Maurice Phipps azt írta, a filmek népszerűségüket nem csupán a zseniális trükköknek és kalandoknak köszönhetik, hanem annak, hogy a nézők kollektív tudatalattijára hatottak. Lucas hőn szeretett mítoszai tehát, úgy látszik, senkit sem hagynak érintetlenül.

 

Vége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jedi bemutatójára 1983. május 25-én került sor, napra pontosan hat évvel a Csillagok háborújá-é után. A kritikusok örömmel konstatálták, hogy Lucas ennyire hű maradt eredeti elképzeléséhez, de ugyanakkor nem feledkezett meg az újabb és újabb meglepetések fontosságáról sem.

Igen. Mint láthattuk a korabeli kritikákat, kb. 30%-uk volt pozitív...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Korábban találgattuk, hogy miért nem Spielberg rendezte a Jedit. Pedig a válasz benne van az 'Empire of Dreams' című dokumentum filmben. Mivel Lucas kilépett majdnem minden Hollywood-i filmes céhből, független lett. Azonban emiatt a rendezők szakszervezetének tagjai nem vállahattak munkát Lucasnál. Lucas Spielberget akarta, ám az előbb említett okok miatt nem vállalhatta el barátja a munkát (egyébként ha emlékszetek volt ilyen probléma az EPIII előtt is, ugyanis Grievous hangjának Gary Oldman-t akarták felkérni, aki valamilyen szakszervezeti dolog miatt nem válalhatta a dolgot).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.