Ugrás a kommentre

Így készült a "Jedi visszatér"


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Igen minden SW film kapcsán rengeteg verzió kering arról mi hogy történt (lásd a mendemondát arról hogy Obi-Wan az ep.4-ben Alec Guinness kérésére halt meg... ami nem igaz). Ez a fentebbi viszont a tényleges verzió. Ezt a Making of könyvet a Lucasfilm jóváhagyásával és segítségével adták ki és elképesztő kutatómunka van mögötte. Érdekesség, hogy az írója J. W. Rinzler egy hasonló Making of könyvet írt az ep.7-hez is, és akár csak a korábbi könyvek ez is roppant öszintén az összes belső konfliktust alaposan végigtárgyalva írta le a film készítési folyamatát. A Disney miután bekérte és elolvasták a könyvet úgy döntöttek, hogy megtiltják a kiadását. Amit teszek hozzá megértek. Ez a Jedi visszatérről szóló könyv 30 évvel a bemutató után jelent meg. Most már a régi húza-vonák inkább csak filmtörténelmi érdekességek. Az  ep.7 viszont még túlságosan új. Tudjuk hogy Lucast először tanácsadónak vették fel aztán teljesen eltünt... biztos jót tenne a franchise-nak ha például ennek kapcsán minden apró részlet napvilágot látna? Talán majd 20-30 év múlva, amikor a TFA is filmtörténelem lesz majd annak is elolvashatjuk az öszinte leírását. A könyv mindenesetre ott parkol a Disney fiókjában :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek nagyon érdekes dolgok voltak, ezek szerint mégis meg tudták volna csinálni a birodalmi fővárost?

Had Abbadon-t később a könyvek és képregények világa átvette, azt viszont nem tudom, hogy most a Legendákból átemelték-e a kánonba.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olyan formában biztos nem tudták volna megcsinálni, mint ahogy az ep1-ben elkészült, de ekkora metropolisok legyártása azért nem volt lehetetlen az 1980-as években, hiszen a Metropolis című sci-fiben már képesek voltak hasonlóra, és az a film 1927-es. Meg hát ott van a '70-es évek végéről a Blade Runner is, ami szintén egy hatalmas városban játszódik.

 

Had Abbadon még nem került át a kánonba.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg nagyon érdekes ezt olvasni, ennyi év távlatában. 

 

Azt kell mondjam, hogy a birodalmi főváros szerintem sokkal eredetibb és stílusosabb lett volna a végső ütközetnek, mint egy újabb Halálcsillag. Viszont az, hogy Yoda és Ben szelleme is részt vett volna a párbajban... Meg hogy két új HCs is épült volna.. Azért ezek jobb, hogy nem valósultak meg. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Lizardking írta:

...és aminek Michael Kaplan volt a jelmeztervezője,ha jól tudom.

Igen, ugyanaz, aki az ep7-8-9-nek. :) (Nem is csoda, hogy olyan menő ruhákat hordanak ezekben a részekben.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, pb69 írta:

Tényleg nagyon érdekes ezt olvasni, ennyi év távlatában. 

 

Azt kell mondjam, hogy a birodalmi főváros szerintem sokkal eredetibb és stílusosabb lett volna a végső ütközetnek, mint egy újabb Halálcsillag. Viszont az, hogy Yoda és Ben szelleme is részt vett volna a párbajban... Meg hogy két új HCs is épült volna.. Azért ezek jobb, hogy nem valósultak meg. :D

A látványtervek alapján én nehezen tudom elképzelni, hogy ez jó lett volna. Persze ebben közrejátszik, hogy a ROTJ nekem anno moziban életem legnagyobb filmes élményt adta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, pb69 írta:

Tényleg nagyon érdekes ezt olvasni, ennyi év távlatában. 

 

Azt kell mondjam, hogy a birodalmi főváros szerintem sokkal eredetibb és stílusosabb lett volna a végső ütközetnek, mint egy újabb Halálcsillag. Viszont az, hogy Yoda és Ben szelleme is részt vett volna a párbajban... Meg hogy két új HCs is épült volna.. Azért ezek jobb, hogy nem valósultak meg. :D

A Yoda és Ben szelleme részt vettek volna a párbajban dologra kíváncsi lettem volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
  • 1 évvel később...
  • 4 héttel később...
  • 1 évvel később...
  • 1 hónappal később...
  • 1 hónappal később...
  • 6 hónappal később...
  • 2 hónappal később...

Mark Hamill és Bob Anderson (Darth Vader dublőre) a harci koreográfiát gyakorolják forgatás előtt. Anderson később öltözik be a teljes, legendás jelmezbe, melynél a mozdulatok elvégzésének könnyítés érdekében speciális változatot kívánt. Az eredeti trilógia harcijelenet koordinátora Peter Diamond volt.

 

240162112_4317958128263645_2279343982571

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 1 hónappal később...
3 órával ezelőtt, Donát írta:

A legtöbb tényleg jó, de a Falconost már le kellett volna cserélni. Szinte látni, ahogy Lando megtorpan a kép előtt. :)

Meg, hogy a háttérben mozgó alakok majdnem leesnek a képről. De egy kis digitális újrafestés, meg a térhatás elérése kedvéért rétegekre darabolás csodákat művelhetne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 4 hónappal később...
  • 1 hónappal később...
  • 2 hónappal később...
  • 1 évvel később...
  • 4 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.