Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Lehet, hogy ez lesz a dolga... :)

Tom annyira hadonászik a pálcával, hogy szerintem pálcátlanul tuti nem tudna mit kezdeni Potterel. Legalábbis remélem. Aszongyamegvalaki amikor anno a Potter háznál elszórta az erejét ki szedte össze a pálcáját? Vagy annyi ereje azért még maradt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem baki. Valaki elhozta neki, és fontos lenne tudni, hogy ki. Mert az Hagrid előtt ért oda, és halálfaló létére mégsem ölte meg a Potter-kölyköt. (Gondolom, Hagridnak feltűnt volna, hogy Voldi pálcája a földön hever, a csecsemő mellett.)

Talán Pettigrew volt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehetséges. Később is ő volt az, aki szolgálta töretlenül, nem?

Esetleg azért nem bántotta az a valaki Harryt, mert nem volt rá ideje, Hagrid már ott volt a nyakán. Inkább nem akart lebukni, mint bántani a kölyköt, aki elintézte Voldemortot. Hopp, ezért sem bántotta esetleg. Félt, hogy ő még rosszabbul járna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meglátjuk... Szerintem benne lesz a 7. kötetben. :D

Szerintem is benne lesz. Mivel minden résszel egyre többet tudtunk meg arról a napról!

És szerintem Féregfark meg fogja menteni Harry életét. A 3. részben mondja Dumbi hogy megmentette Harry az életét Féregfarknak és hogy ezt a varázslók soha nem felejtik el. Szerintem ennek még lesz szerepe a 7. részben. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök, hogy valaki ezt felvetette. Számomra egyértelmű, hogy Pettigrew volt, több okból is.

 

Először is, keveset tudunk a Fidelius bűbájról, a titokgazdaságról, de szerintem van olyan erős varázslat, hogy a titokgazdának nem árt jelen lennie, amikor feloldják a varázst. Márpedig Potterék esetében feloldották a varázslatot, hiszen Hagrid már látta a házat, és ő biztos, hogy nem volt beavatva.

 

A helyzet, amiről én beszélek, a következő: Jamesék megkérik Siriust, hogy legyen a titokgazda. Ő Pettigrew-ra "adományozza" inkább, a házat tehát bűbáj védi, és csak James, Lily és Pettigrew tud belépni a házba. itt jöhetne az, amit már a Grimmauld tér 12 esetében is láttunk, hogy Pettigrew felírja egy papírra, hogy Potterék háza Goddrick Hollowban, az xy helyen található. Csakhogy. Ha ez valóban így történt volna, akkor a házat a gyilkosságok után is védené a varázslat, és Hagrid nem tudná megtalálni Harryt. Arról nem is beszélve, hogy Voldemort önérzetét ismerve, az is bántotta volna, ha az ő nagy sötét jegye a semmi fölött lebegett volna.

 

Éppen ezért én úgy gondolom, hogy Voldemort nem csupán be akart lépni a házba, hanem fel is akarta oldani a varázslatot, amivel egy részről bemutathatta volna a házon a pusztítást, és másrészről, ami sokkal fontosabb, magához tudott volna láncolni egy árulót. Pettigrew-t. Szerintem ugyanis, egy Fidelius bűbáj megtöréséhez (nem kikerüléséhez!) szükség van a titokgazdára - jelen esetben Peterre. Na már most. Ha Peter jelen van, ezzel Voldemort gyakorlatilag magához láncolja őt, onnan nincs visszaút a jók felé (bár ezt már az árulással is elérhette volna, csakhogy mindenki úgy tudja, Sirius volt az áruló!).

 

Azonban minden balul üt ki, Voldemort eltűnik, Pettigrew pedig ott áll a csecsemő Harry fölött egyedül. Mit csináljon? Megölje? A "halott" mestere kedvéért? Kizárt. Elvigye magával? Mit kezdene vele... hülyeség. Nem, hagyja csak ott, és pártoljon vissza a jókhoz.

És akkor meglátja Voldemort pálcáját, ez gyakorlatilag zálog számára arra ezestre, ha a mester mégis visszatérne. Mennyire jól jöhet még ez neki. Tálcán kínálja majd a pálcát.

 

Így Pettigrew eltűnik a pálcával, és ott hagyja az apró Harryt.

 

Szerintem így történt :)

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így Pettigrew eltűnik a pálcával, és ott hagyja az apró Harryt.

 

Szerintem így történt :D

 

Donát.

Teljesen logikusnak tűnik! Remélem ki fog derülni az igazság!

 

És mit szóltok ahhoz, hogy lehet hogy Harry is egy horcrux??? :D

Lehetségesnek tartjátok? Mert nem lehet tudni hogy mi az utolsó. Viszont ha Harry tényleg Horcrux és nem muszáj tárgynak lenni, mint az látjuk Nagini esetében is, Harrynek is meg kell halnia hogy Voldi örökre eltűnjön. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

vagy R.A.B. kavart valamit, ő még meglepetés.... :)

 

Szerintem a ház attól kezdve volt látható hogy Pettigrew rohant Voldihoz.... Voldi izibe' leszedte a bűbájt, tekintve hogy megvolt a titokgazda.... mi kell még? Odamegy, megöl két varázslót.... hé! Hé. Ha Harryt is meg akarta ölni, akkor minek csinált volna belőle korkruxot? Hogy aztán a saját lélekcafatját is megölje?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem. De valószínűleg a Horcrux csinálás a következő képpen zajlik.

 

Van egy rituálé, ami megkülönbözteti a majdani gyilkosságot a többitől. Ha ezt a rituálét elvégzik, akkor a varázsló a kívánt gyilkossággal Horcruxot készíthet magának. Feltételezhető, hogy Voldemort Harry megölésével akarta megcsinálni magának az utolsó, 6-odik horcruxot, azonban azáltal, hogy nem ölte meg, sőt, ő gyengült le, könnyen lehet, hogy lelkének egy darabját áthelyezte az ősi ellenségébe.

 

Persze ez mind csak találgatás.

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

vagy R.A.B. kavart valamit, ő még meglepetés.... :)

 

Szerintem a ház attól kezdve volt látható hogy Pettigrew rohant Voldihoz.... Voldi izibe' leszedte a bűbájt, tekintve hogy megvolt a titokgazda.... mi kell még? Odamegy, megöl két varázslót.... hé! Hé. Ha Harryt is meg akarta ölni, akkor minek csinált volna belőle korkruxot? Hogy aztán a saját lélekcafatját is megölje?

Lehet hogy csak véletlenül. Végülis az kell hozzá hogy megöljön valakit. És Harry meg is kapta Voldi jópár tulajdonságát és nagy részben az erejét is. Össze is vanak kapcsolódva, akárcsak Naginivel. Szerintem ez egy jó kis forulat lenne.

 

R.A.B. - Lehet hogy Remulus Black volt az nem? :D Persze lehet hogy egy teljesen új szereplő...

Szerkesztve: - kudarmubat
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Ajánlom mindenkinek figyelmébe Clive Barkertől a Korbácsot! (eredeti cím: Weaverworld) nagyon érdekes, néha elég szélsőséges elemeket vegyítő dark (nem hagyományos értemben vett) fantasy, horror elemekkel. Én alig bírtam letenni, megértem miért tartják akkora klasszikusnak! aki bírja az ilyesmit, annak kötelező!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg most három nap alatt lenyúztam a Harry Potter első két könyvét (tegnap későig olvastam, hogy a második végére érjek). És még hátravan négy :D

Amit a legérdekesebbnek találtam a könyvekből, hogy a Titkok kamrájában kiderül Voldemortról, mugli apja van és árva. Úgy rémlik, hogy a filmekben erről nincs szó. Meg van néhány apróság, ami gondolom, a többi könyvben még több lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval fognak érni meglepetések :D

Számítok is rájuk :D Majd írok, ahogy haladok tovább. Szándékomban áll néhány hét alatt végezni minddel. Aztán várom a hetediket. Kb mikor jön az angol verzió?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még kb. másfél-két hónapig ne (nem vagyok olyan optimista, hogy azt gondoljam, a következő négy könyvet is sikerül elolvasnom néhány nap alatt, mert ugye az elmúlt fél év alatt összesen sikerült ennyit, ellenben hajt a kíváncsiság, így sietek velük), de aztán igyekezzenek vele :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még kb. másfél-két hónapig ne (nem vagyok olyan optimista, hogy azt gondoljam, a következő négy könyvet is sikerül elolvasnom néhány nap alatt, mert ugye az elmúlt fél év alatt összesen sikerült ennyit, ellenben hajt a kíváncsiság, így sietek velük), de aztán igyekezzenek vele :D

Inkább igyekezzen. Mármint Rowling :D

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Róma kedvelők!

Aki szereti a sorozatot az mindenkpp olvassa el Steven Saylor könyveit. REndkívül jók. Gordianus a Nyomozó történetét meséli el, aki különböző neves emberektől kapmegbízást hogy felderítsen gyilkossági ügyeket. Még csak az első 3at olvastam el de nem bírom abbahagyni. Sulla, Ciceró, Crassus. Egyre jobbak. Csak ajánlani tudom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd megpróbálok utánajárni, mert engem érdekelne :D Ugyanis az ókori Róma az egyik kedvenc korszakom. A megnevezett fickókról meg már olvastam egy szinte rekord méretű sorozatot, ami nagyon bejött. Ezek után ezt is szívesen olvasnám.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.