Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...
  • 2 hónappal később...

Ááááá... végre kiadták Stephen King Setét torony sorozatának hetedik, utolsó kötetét :) Sajna elég későn, mert még két hete nem láttam, viszont karácsonykor egy kirakatban igen. Fene egye meg, hogy nem jutok egy nyitva tartó könyveshez, csak jövőre :D :D

Á, a lényeg, hogy már van, és hamarosan a végére ér a Torony utáni kutatás :D Aztán lehet kezdeni elölről az olvasást :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
  • 3 héttel később...

És még Harry Potter utolsó bevetése előtt végigértem a Sötét anyag trilógián is. :cool:

 

Ez az a regény Philip Pullmantól, aminek az első kötetét, az Északi fényt Az arany iránytű címmel megfilmesítették. Már olvastam pár évvel ezelőtt, és már akkor is nagyon tetszett a történet, de most olyan szinten nyűgözött le a témája, hogy muszáj írnom róla pár sort.

 

A filmet fantasy-ként tartják számon, és tényleg csak a film alapján az egész téma annak is tűnik, de a könyvek szintjén ez messze felette áll a fantasy kategóriának (kb. úgy, mint a Gyűrűk Ura is). Lehet mondani, hogy párhuzamos világok ? nem nagy szám, volt már ilyen máshol is, de ezekben a könyvekben a párhuzamos világok szerepeltetése nem öncélú, hogy a történet még érdekesebb legyen, hanem csak egy eszköz annak mesés elmesélésre, hogy mi az emberi lét értelme, milyen a tudat és a lélek viszonya, mi a kapcsolat a tudomány és az istenhit között, ezekben a kérdéskörökben mit jelent az, ha egy gyerek felnő, és más ilyesmi hasonló ?könnyű? kérdések.

 

És mindez egy nagyon izgalmas regény keretein belül, amelyben mindezekről csak fokozatosan szerzünk tudomást ? pont úgy, ahogy a fiatal főhősök is. És gyönyörű vége van ? még most is a hatása alatt állok.

Ez az egyik legjobb regény, amelyet valaha olvastam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abszolút spoilermentes vagyok, fogalmam sincs, hogy mi lesz a vége (no, legfeljebb sejtem egy kicsit :) ), és este rögtön neki is fogok állni.

Kellemes szórakozást hozzá :cool: Én tudom, mi van benne :D Végül is majd itt kidumálhatjuk a könyvet :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát most fejeztem be, és azt hiszem ilyen jó könyvet még életemben nem olvastam.

Még nehéz róla írnom, szóval nem is fogok.

Ja és Karrde, nem éjfélkor vettem meg, mert még szalagavatóbálban voltam, de regggel6kor már ott álltam a Tescóban /ott 500ft-al olcsóbb volt/ és az előttem álló 4 emberből 3 HPt vett. :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én jót röhögtem és a fejemet csóváltam amikor tegnap a Híradóban mutatták ezt a hepajt a HP könyv körül. :cool:

A sok idétlen....

Mintha az éhség küszöbén állnának és ingyen kenyeret osztottak volna. :S

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én jót röhögtem és a fejemet csóváltam amikor tegnap a Híradóban mutatták ezt a hepajt a HP könyv körül. :cool:

A sok idétlen....

Mintha az éhség küszöbén állnának és ingyen kenyeret osztottak volna. :S

Hát ezzel magadat jellemzed Oldie. Akkor legközelebb azokat is nézd hülyének akik éjfélkor mennek a SW vetítésére...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ezzel magadat jellemzed Oldie. Akkor legközelebb azokat is nézd hülyének akik éjfélkor mennek a SW vetítésére...

Már megbocsájts, de nem hinném, hogy ezzel magamat jellemeztem volna. Csak azt ne mond, hogy normális az amikor egymást taposva rohan be a hülyéje, egy olyan dologért ami nem létszükséglet. Mintha másnap vagy harmadnap nem tudná megvenni a szerencsétlen. Szánalmasak.

A premiervetítésen meg azért nem tapossák úgy egymást az emberek, de igazság szerint azokat se értem akik feltűnési viszketegségükben az első sorokban tolonganak a mozibejáratban. Annyit nem ér semmi, hogy az ember kivetközzön magából és vicsorogjon mint egy örült, hogy ő ott van és az mekkora szám.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szánalmasak.

Na ez a remek hozzáállás. Mondjuk aki kicsit is RAJONG vmiért, /pl SW/ az pedig megérthetné, hogy mit jelent ez: rajongani vmiért. :cool:

Én HP rajongó vagyok. Megvettem, amint tudtam...és amíg el nem olvastam addig semmi külső érintkezés... :) XD

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A rajongást is lehet normális keretek közt gyakorolni. Nem kell ahhoz "áttaposni" máson mint az a hírekben benne volt.

Hát az ami egy HP könyv kiadása körül folyik finoman mondva szánalmas.Azzal semmi baj sincs ha mondjuk kimegy valaki az éjféli nyitásra hogy minnél hamarább megvegye a könyvet, de ezek szó szerint széttapossák egymást érte.Anno ha az SWIII dvd-t osztogatták volna premier előtt se vadultam volna ennyire be miatta, sőt még a Lost válaszaiért se tapostam volna le mindenkit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát az ami egy HP könyv kiadása körül folyik finoman mondva szánalmas.Azzal semmi baj sincs ha mondjuk kimegy valaki az éjféli nyitásra hogy minnél hamarább megvegye a könyvet, de ezek szó szerint széttapossák egymást érte.Anno ha az SWIII dvd-t osztogatták volna premier előtt se vadultam volna ennyire be miatta, sőt még a Lost válaszaiért se tapostam volna le mindenkit.

Jaja. Másrészről meg úgyis ugyanarról fog szólni a könyv vagy a film másnap, vagy harmadnap, esetleg a következő, jóval nyugisabb héten.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja. Másrészről meg úgyis ugyanarról fog szólni a könyv vagy a film másnap, vagy harmadnap, esetleg a következő, jóval nyugisabb héten.

Én már 200 napja számolok lassan vissza a könyv megjelenéséig. Nagyon vártam. EZért is nem másnap vagy harmadnap akarom elolvasni, hanem amikor megjelenik.

És ha a Star WArs éjféli premierjére nem lennének jegyek, akkor bizony letaposnék mindenkit, ohgy legyen helyem... :(:peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.