Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Azt meg tudja mondani valaki, mit ábrázol a magyar kiadás borítója? Mert nem csak nekem van olyan érzésem, hogy sok köze nincs a történethez... Olyan, mintha a végső összecsapást látnám, de valami nyitott arénában, ami nem látszik azonosnak a Roxfort nagytermével, még az elvarázsolt mennyezet ismeretében sem...
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha most itt lenne Stephen King, kapna tőlem egy baráti taslit. A végére értem A Setét Torony sorozat utolsó kötetének, és az író szépen átvert, olyan véget írt a sztorinak. Szerintem másokat is. Meg is írta az utószóban, hogy nem kér mérges leveleket, mert úgysem fog válaszolni :)

Mindenesetre egy nagyon jó mesét írt, amit remek volt olvasni, a szereplői az emberhez nőttek, és még néhány szófordulata is ottragad az ember elméjében, és használja is őket :) Na mindegy, egy a lényeg, megérte elolvasni a több ezer oldalas meséjét (a végétől eltekintve, bár előre figyelmeztet :P) :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát más nem igazán lehet csak a végső összecsapás. Harryt és Voldit körbeállják. Az elvarázsolt mennyezet miatt látszik arénának a kép. Sztem biztos az... :)
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit off, de végülis könyv. Etológia jegyzet.

 

 

"A macska feje a legszebben megformált állatfejek közé tartozik. Végtagjainak és törzsének aránya tökéletes. Rendkívül ruganyos, hátsó lábai erejével akár másfél-két méter magasba emelheti a testét, a mellső lábak minden irányban mozgathatók, ütésre és megragadásra kitűnően alkalkmasak " (Dr Rafai Pál)

 

Asszem tisztelte a macskákat :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
Kicsit off, de végülis könyv. Etológia jegyzet.

 

 

"A macska feje a legszebben megformált állatfejek közé tartozik. Végtagjainak és törzsének aránya tökéletes. Rendkívül ruganyos, hátsó lábai erejével akár másfél-két méter magasba emelheti a testét, a mellső lábak minden irányban mozgathatók, ütésre és megragadásra kitűnően alkalkmasak " (Dr Rafai Pál)

 

Asszem tisztelte a macskákat :)

Ez tetszett :) Én is bírom a macskákat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most fejeztem be a HP és a halál ereklyéit, és elégedett vagyok. Nagyon jó véget írt az írónő a történetnek, méltó befejezése lett ennek a hétkötetes regényfolyamnak. Kicsit sokáig tartott, mert az olvasást újfent a Félvér Herceggel kezdtem, csak úgy bemelegítés végett, de nem bántam meg, hogy még ezt az időt is rászántam, mert ez a két utolsó rész nagyon összekapcsolódik (szerintem legalábbis jobban, mint az eddigiek közül bármelyik másik kettő).

 

Nekem nagy meglepetés volt Piton igazi szerepe a történetben, valahogy jól is esett, mert túl egyszerű lett volna, ha tényleg csak szimplán gonoszként végzi a pályafutását. És tetszett az is, hogy Dumbledore-ról is kiderült, hogy azért nem egyszerűen az a jóságos igazgató, aminek életében mindig ismertük. Továbbá nagyon ötletes volt a megoldás, amivel végül is Harry legyőzi Voldemortot. Viszont szerintem túl sok új információ zsúfolódott bele az utolsó kötetbe, amelyek ismerete nélkül Voldemort legyőzése nem lett volna lehetséges. Kicsit olyan érzésem volt olvasás közben, mint az Agatha Christie-könyvek esetében: olyan információk alapján jön rá a nyomozó az igazságra, amelyeket mi nem tudunk. Persze ez itt így nem igaz, mert mi pont úgy ismerjük meg az igazságot, ahogy Harry is, de a végén már olyan gyorsan zajlanak az események, hogy ahogy ő rájön, mi a megoldás, az nekem kicsit gyors volt – de persze az is lehet, hogy túl gyorsan olvastam a végét :)

 

Szóval jó volt. Biztos jó filmeket fognak belőle csinálni. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem sok minden azért nem volt meglepetés a HP7, mivel egy fórumon követtem a találgatásokat, és ott előre kitalálták az emberek a történések kb. 90%-át. Így sok olyan meglepetést nem tartalmazott a könyv, amiről ne olvastam volna rajongói teóriákat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha elég soxor olvasod el az előző 6ot, akkor igazából simán ki lehetett találni a 7 eseményeit, információit.

Nagybátyámmal sokszor összeültünk és találgattunk, és szinte minden be is jött és így nagyon jó is lett!

Örülök tetszett! Nekem most az 5. mellett ez a kedvencem. Lehet neki is állok még1x! :)

Alig várom már a duplafilmet! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos az a baj, hogy nem olvastam el elég sokszor :) És amikor olvastam, akkor is mindig csak úgy faltam a betűket, mert annyira érdekelt, mi lesz az éppen aktuális könyv vége.

Persze ennek is megvan az az előnye, hogy az ember, ha újra elolvassa, mindig talál benne valami újat :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
Még nem. Jelenleg Ken Follett-től olvasom Az idők végezetéig című könyvet, ami A katedrális folytatás, nemrég jelent meg :) Muszáj volt megvenni :|

A katedrális tényleg nagyon jó könyv, már én is szemeztem a folytatással. Jelenleg sok a lemaradásom a megvett de még el nem olvasott könyvek terén, szóval előbb azokkal kellene végeznem.

Most épp a Szerelem kolera idején c. Márquez-könyvet bújom - kedvet kaptam a film után :|

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még nem. Jelenleg Ken Follett-től olvasom Az idők végezetéig című könyvet, ami A katedrális folytatás, nemrég jelent meg :D Muszáj volt megvenni  :D

MissKarrde, ha elolvastad, írnál róla pár mondatot, hogy tetszett? Persze spoiler nélkül... A folytatások sokszor elég balul sülnek el - én csak akkor szeretném elolvasni, ha érdemes. Az előzmény elég magasra tette a mércét. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azonnal lecsaptam a Katedrálisra és a folytatására is, ahogy megjelentek. Nyolc éve vártam egy szép, biztosan nem széteső-szétszakadó Katedrális-kiadásra, amit megéri megvenni (eddig csak kölcsönben volt nálam), és végre megérkezett. :D Ez a külső méltó ehhez a könyvhöz. A folytatást még nem kezdtem el olvasni, úgy döntöttem, először felfrissítem emlékeimet az első kötetről. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Hát nem tudom....bár ebben az esetben nem sérül a Guttenberg galaxis, én azért továbbra is az igényesen kiadott műveket részesítem előnyben. Azoknak még az illata is fenomenális. Ez olyan instant kávé jellegű...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tudom....bár ebben az esetben nem sérül a Guttenberg galaxis, én azért továbbra is az igényesen kiadott műveket részesítem előnyben. Azoknak még az illata is fenomenális. Ez olyan instant kávé jellegű...

 

Én is, de így megoldódna a raktárkészlet kifogyásának problémája. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra is jó lenne pl. nálunk, ha idegen nyelvű könyvre vágyik az ember, amit csak külföldről lehetne viszonylag drágán beszerezni (a postaköltség majd annyiba kerül, mint maga a könyv, bár most még relative megéri, olyan gyenge az US dollár). Igaz, ez csak amolyan puhafedeles regények esetén jön szóba, mert pl. egy SW albumot nem igen lehetne így kinyomtatni. :P

 

Egyébként én is nagyon szeretem a friss könyvek illatát, bár némelyik ma már sajnos inkább büdös. :P Egy könyvesboltba betérni és ott elüldögélni, olvasgatni egy félórát igazi felüdülés, már csak a könyvszag miatt is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként én is nagyon szeretem a friss könyvek illatát, bár némelyik ma már sajnos inkább büdös. :P Egy könyvesboltba betérni és ott elüldögélni, olvasgatni egy félórát igazi felüdülés, már csak a könyvszag miatt is. :)

 

Te akkor még nem voltál Nyomdaközelben. Úgy belülről, a montírozószobában. Úgy megutálnád a könyveket, hogy csak na.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra is jó lenne pl. nálunk, ha idegen nyelvű könyvre vágyik az ember, amit csak külföldről lehetne viszonylag drágán beszerezni

Erről eszembe jut, hogy áprilisban véletlenül botlottam bele egy idegennyelvű könyvesboltba. A Keletinél van (állítólag van több is Pesten), a Bethlen utca felé menve a Thökölyn, valami udvarban. Remek és szép kis bolt, angol, német és francia nyelven árulnak könyveket, Shakespeare-től Potterig mindenféléket láttam. Sajnos nem tudtam végignézni a teljes kínálatot, de hát egy boltban azért nem nézünk végig mindent :) Nagyon tetszett :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te akkor még nem voltál Nyomdaközelben. Úgy belülről, a montírozószobában. Úgy megutálnád a könyveket, hogy csak na.

Mi az a montírozás?

 

Egyébként egyszer dolgoztam már nyomdában, a budapesti Szikra Lapnyomdában még szünidős diákként. Nem montíroztunk (bár nem tudom, mit jelent :P), hanem naptárakat csomagoltunk. Ott sem volt jó illat, mert a naptárak fényes, merev papírja az a kategória, amelyik büdös. :P De ettől nem utáltam meg a könyvszagot, mert az más.

 

(A csokigyári munkáról is azt mondták, hogy 1-2 nap után rá se fogok tudni nézni a nevezett édességre, de sajnos ez a megváltás nem következett be - sem akkor, sem azóta nem utáltam meg eme finomságot :))

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi az a montírozás?

 

Egyébként egyszer dolgoztam már nyomdában, a budapesti Szikra Lapnyomdában még szünidős diákként. Nem montíroztunk (bár nem tudom, mit jelent :P), hanem naptárakat csomagoltunk. Ott sem volt jó illat, mert a naptárak fényes, merev papírja az a kategória, amelyik büdös. :P De ettől nem utáltam meg a könyvszagot, mert az más.

 

(A csokigyári munkáról is azt mondták, hogy 1-2 nap után rá se fogok tudni nézni a nevezett édességre, de sajnos ez a megváltás nem következett be - sem akkor, sem azóta nem utáltam meg eme finomságot :P)

 

 

A montirozás az amikor a megbízótól kapott anyagot (ált átlátszó műanyaglapok ezek) felragasztod bizonyos sorrendben egy nagyobb műanyag lapra, attól függően, hogy tűzött vagy ragasztott lesz e a kiadás ( sorry, már a szakkifejezés nem jut eszembe), aztán ezt a lapot rögzíted egy lemezre, melyet beraksz egy átvilágító gépbe, itt a tartalmi forrás reégetődik a lemezre, aztán zsupsz be egy vegyszerekkel telített tartályba ami leoldja a szövegen kívüli festékréteget a lemezről. A lemez ezek után kikerül a nyomdagépekhez és ott a festékhengerek közé kerül, majd a tartalmi felületen megtapadt festék megy a papírlapokra. Eccerűen fogalmazva ennyi. :) Nem sokáig csináltam, de elégé pepecs meló volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.