Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Az a baj, hogy ilyen középkori dolgokból baromi sok van, egyéb témában is. Ezek meg unalmasak, főleg azért, mert én játszottam a Warhammer online-al és a Warhammer játékkal, úgy érzi az egész egy Gyűrűk ura, WOW vagy hasonló korban játszódó téma koppintása. Meg unalmasak a fegyverek is, a jövőben mindegy gyorsabb, véresebb, brutálisabb... Jah és az egész olyan helyszínhez kötött, az űrutazás sem megvalósítható. A 40.000 baja, hogy még egyetlen író könyvére sem mondtam azt, hogy ez a valódi világot türközni, nincsen benne vagy elnagyolás (Gaunt történet, ahol az IG-k simán leverik a Chaos elit egységeket, ami még az SM-eknek sem igazán megy), vagy SM imádat. Jobb írók kellenének, olyanok akik nem csak a játékokat játszák és utána írnak egy könyvet, mert ez így nagyon sovány.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont ezt szeretem a Warhammer fantasy-ben. Tolkien-hoz hasonló világ, sok a WoW beütés és van egyedi feelingje is (olyan, mintha a mi földünk alternatív univerzuma lenne a múltban). E mellett mágiagazdag és fajgazdag is. Az ilyen fantasy-t szeretem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már beleuntam ezekbe, pont ez miatt... a csapból is hasonlók folynak, ugye most a Trónok harca szintén megközelíti ezt a témát. Sokkal jobban el lehet rugaszkodni szerintem egy jövőbeni világban, igaz a Császár, meg a trón protézise téma nekem kifejezetten unszimpatikus, azzal a függőséggel és gyerekes rajongással, ami őt övezi. Meg ezek a fél óra ima bevetés előtt, egy Necron sereg ellen édeskevés...mindegy, most van ismét pénzem, majd berendelek két könyvet, habár ahogy nézem Gaunt regényeken kívül mást nem találok majd Szukitsnál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Trónok Harca teljesen más, mint A Gyűrűk Ura, vagy a Wow, vagy a Warhammer fantasy. Az inkább amolyan hétköznapi fantasy, mágiaszegény világgal.

 

Egyébként a Wrhammer fantasy előbb volt, mint a Warcraft, és inkább a Warcraft nyúlt le dolgokat a Warhammertől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Korona hatalma. Egyik legjobb MU-regény. :D Kár, hogy Fonyódi nem ír már több könyvet.

 

Én Ketchikant annyira nem kedvelem (ténykedése túl sok halottal jár együtt... :D) , de Quinlann az egyik kedvenc karakterem. Igazi kiégett, ballonkabátos magánnyomozó a távoli jövőbe átültetve. :)

Ketchikant én sem kedvelem, pont ezért. Sőt, Shaw-t se nagyon. Quinlann viszont nekem a kedvencem az MU szereplői közül. Két lábon járó szarkazmus a pasi. :D

Fonyódi, nos igen, kár, hogy már nem ír, de sajnos őt az asszony letiltotta a sci-firől. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mondanám, hogy rajongó vagyok, csak szeretem. Igazság szerint tavalyelőtt nyertem meg egyazon napon két játékon a két antológiát (Az Evolvens kalózai és A Katedrális őrzői), és azokat olvastam el. Akkor megtetszett, de végül csak tavaly jutottam hozzá újabb kettőhöz (Tüske a köröm alatt és A hercegnő nyakéke). Utána kaptam rá, főleg, mert megkaptam a Kindle-met és mellé egy halom MU regényt. :) Szóval leginkább tavaly merültem bele igazán, bár Brown könyveket még mindig nem olvastam (egyet elkezdtem, de nem igazán ragadt meg). Pláne ráálltam, amikor decemberben Sanyi mondta, hogy ha gondolom, a következő antológiába írhatok egy novellát. Ami végül kisregény lett, mert elkövette azt a "hibát", hogy nem szabott terjedelmi határokat. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenesetre a kisregényedet majd mindenképp elolvasom, a Kolóniaháborúk időszakából szerintem még nem olvastam könyvet, de a leírás alapján az egyik legérdekesebb kornak tartom. Furcsa, hogy az antológiák alapján rögtön megtetszett neked a sorozat... pedig az még nem is a klasszikus MU. :)

Szélesi az egyik kedvenc magyar sci-fi íróm, még egy dedikált kötet is megvan nekem tőle.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó sztorik voltak az antológiákban. Na nem mindegyik tetszett, de volt benne elég, hogy érdekelni kezdjen a téma.

A kolóniaháborúk idejéből csak egy regény van, Böszményi Gyula: Ütközet a Meridin felett. Még én sem olvastam. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor bemutatom, vizuálisan is, hogy mi a gond a két világgal:

http://www.youtube.com/watch?v=JglnSrfJtyQ

Látványos, de alapban ostoba és igazából semmivel sem különb, mint egy WOW, vagy Heroes Of MM videó, régi fegyverek, elavult módszerek, test, test elleni küzdelmek, a varázslók meg csillogtatnak és szemfényt vesztenek! Itt vannak Ork vadászok és napokig, hetekig vándorló hadseregek, az egész középkor jellegű, vontatott és lassú...

 

http://www.youtube.com/watch?v=PX2v_cTG3K8

Hullámokban való támadás, hatalmas fegyverek, amíg lehet bombázás, távoli harcok, majd test-test elleni közdelem. Hiába a szuper ember, hiába lő milliméter pontosan, a túlerővel, az elszántsággal és az vérszomjjal még a Rettenthetetlen sem bír... pörgősebb, mobilabb, izgalmasabb. Nincsenek varázslatok, trükkök (jó az Eldároknál van, de ők főleg női harcosok, elnézzük nekik), nyers és pusztító erő... Összességében több taktikát és szervezést, igényel. Javaslom próbálj ki Warhammer és Warhammer 40.000 játékokat, hogy legyen rálátásod a témára és kíváncsi leszek, utána, hogy látod majd...

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Mysterious Universe pontosan miről szól? Miféle "univerzum" ez?

Hát ezt így kicsit nehéz lenne tömören leírni. Lényegében egy olyan világ, amit több különböző korszakokra lehet bontani a jelenkortól háromezer környékéig. A főbb korok:

- Jelenkor nagyjából a XX. századtól 2125-ig.

- Energiaháborúk kora 2125-től 2190-ig, ez nagyjából egy harmadik világégésnek felel meg.

- Novus Ordo Seclorum 2190-től 2395-ig, ez a Katedrális kora.

- A Dominátus 2395-től 2680-ig, a megaira származású von Anstetten család császársága, az emberiséget teljesen leigázzák. Az utolsó egységes emberi birodalom.

- A felfedezések kora 2680-tól 2799-ig, a démoncsászárság bukásával tiltott ismeretek is felszínre törnek, mint a féregvezetékek, így megindul a galaxis felfedezése. Ekkor tűnnek elő a mutáns fajok is.

- A kolóniaháborúk kora 2799-től 2908-ig, ebben a korban kiújulnak a régi ellentétek idegen fajok között, akik ráadásul az agresszívan terjeszkedő embereket sem várják feltétlen tárt karokkal.

- Gilleth-mutáns hábor 2908-tól 2974-ig, egy háború mely több térben, időben és dimenzióban zajlik. Van, ahol az örörkkévalóságig tart, pedig el sem kezdődött, van univerzum, ahol befejeződött, mielőtt elkezdődött. A gilleth faj és a mutánsok feszülnek egymásnak, de több galaxis is belekeveredik a mi univerzumunkban is.

- Ezredvég 2974-től 3010-ig, a háború után egy sokszínű világ alakult ki.

 

A főbb szereplők:

Ross Quinlann, a NOS idejében élt magánhekus. Neki nincs lényeges beleszólása a dolgok netébe.

Gin Bowman, lényegében neki köszönhető a von Anstettenek hatalomra kerülése.

Brett Shaw, ő a bukásukat idézi elő.

York Ketchikan, ő a gilleth-mutáns háborúban és utána élt, és több időben is zűrt kevert. Főleg a Katedrális érdekli.

 

És persze van még számtalan szereplő.

 

A világ sajátossága, hogy a földi miszticizmust keveri fantázia mítoszokkal, high-techet ősi világokkal. És a több korszaknak hála igen változatos. Más a hangulata a NOS világának, más az ezredvégnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A világ sajátossága, hogy a földi miszticizmust keveri fantázia mítoszokkal, high-techet ősi világokkal. És a több korszaknak hála igen változatos. Más a hangulata a NOS világának, más az ezredvégnek.

Ez azért van, mert eredetileg két külön világról volt szó. Fonyódi Tibor (NOS, Anstetten-korszak) és Szélesi Sándor (York Ketchikan) aztán valamikor a 90-es évek végén egyesítette a két univerzumot, így született meg a MU. Fonyódi sci-fit már nem ír, csak fantasyt, így most már Szélesi (Anthony Sheenard) tekinthető az egyedüli "alapítónak". Persze a MU szerzői jogok Fonyódit, azaz Harrison Fawcett-et is megilletik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont emiatt szeretem jobban a Warhammert. A fantasyt alapból jobban szeretem. Szeretem ha van benne varázslat és minél több faj. Szeretem a régi fegyvereket, kardokat, fejszéket pörölyöket, a test test elleni küzdelmet. Nagyon jó, hogy ilyen középkori környezetben játszódik, sokkal hangulatosabb számomra.

A 40k univerzum is elég jó, de a sci-fit kevésbé szeretem. A mágiaszegényebb dolgokat kevésbé szeretem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekesnek hangzik. Ez magyarok fejéből pattant ki?

Bezony, ahogy lentebb Nute is írta, a két eredeti alapító Szélesi Sándor (Anthony Sheenard) és Fonyódi Tibor (Harrison Fawcett). Sanyié az York Ketchikan, azaz az Ezredvég korszaka, és ő alkotta meg Gin Bowmant is, aki a NOS idején ténykedik. Tibi pedig a NOS és a Dominátus korszakát alkotta meg anno még saját univerzumként, így az ő személyéhez fűződik Brett Shaw, a Katedrális és a Pannonok.

Aztán ott van még Szalai-Kocsis Tamás (I. M. Brod), aki hozta Ross Quinlant szintén NOS időszakból, és Mészáros László (Dave Howard), akinek nemrég csatlakozott, most jelent meg a második könyve, ő a Shark&Lez Agency-ért "felel", ami egy ügynökség a Dominátus idején (Brett Shaw is feltűnik benne). Illetve még Böszményi Gyula írt egy regényt, az Ütközet a Meridim felett címmel. Persze mindnyájan jegyeznek novellákat is és még van pár író az antológiáknak hála: F. Tóth Benedek, S. Ladislaw Cornelius, Leonard Stansky, Tamás Attila (Thomas A. Tyler), Gabriel B. Cobbler és Harangozó Balázs (Kevin H. Twelve). Ők egy-egy novellával járultak hozzá a világhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont emiatt szeretem jobban a Warhammert. A fantasyt alapból jobban szeretem. Szeretem ha van benne varázslat és minél több faj. Szeretem a régi fegyvereket, kardokat, fejszéket pörölyöket, a test test elleni küzdelmet. Nagyon jó, hogy ilyen középkori környezetben játszódik, sokkal hangulatosabb számomra.

A 40k univerzum is elég jó, de a sci-fit kevésbé szeretem. A mágiaszegényebb dolgokat kevésbé szeretem.

Miért a sima W-ben mennyi faj van? A 40.000 most tartanak 9 fajnál, ebbe ugye azokat nem számolom, amiket a régi könyvek említenek, mint pl. a törpék...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért a sima W-ben mennyi faj van? A 40.000 most tartanak 9 fajnál, ebbe ugye azokat nem számolom, amiket a régi könyvek említenek, mint pl. a törpék...

Sok, de nem ez a lényeg. Engem jobban megfogott a Warhammer fantasy hangulata és világa, mint a 40k-é.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sárkányok Tánca.

Kihoztam a könyvtárból. A könyv első két harmada elég érdektelen lett, csak minden hatodik, vagy hetedik fejezet lett jobb. Bizonyos karakterekkel nem törődött Martin eleget. Az utolsó harmada már egész jó lett. Végre éreztem, hogy halad valamerre a történet. A végén több fordulat is volt. Összességében jó, de elmarad az első 3 könyv színvonalától.

5/4

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.