Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Bármelyik kiadónál, amelyik segít a könyv elkészítésében, nem csak a részesedésre fáj a foga (persze első sorban mindegyik arra pályázik, de azért nem mindegy, hogy azt hogyan teszi). Nagy tapasztalatom nekem sincs, ismerem a Tuant, a Tuant és a Tuant. :D Ez egy korrekt kiadó, de tőlük is csak egy kisregényem jelent meg egy ismert franchise antolgóiájában, szóval gőzöm sincs, hogyan állnak az út széléről beesett szépreményű írókhoz. Azt tudom, hogy a magánkiadás tényleg csak arra jó, hogy elmondhasd: megjelent könyved. Ennek nem is vagyok ellene, sőt, vannak aspektusai, ami miatt magam is szívesen élnék vele, ha milliomos lennék. Egyedül a módszer nem tetszik, amit az ilyen magánkiadók alkalmaznak. Vagyis nem csinálnak effektíve semmit, csak a pénzt akarják (hiába írod, hogy nem került neked semmibe, így is levesznek majd 30%-ot, holott te végezted az írást, a szerkesztést, te adtad a borítót, te gondoskodsz a terjesztésről, a marketingről, lényegében mindent te csinálsz, ők csak biztosítanak egy publikálási felületet... hát kérem, ezt ingyen is össze lehet hozni, akár saját kezűleg is). Nincs technikai támogatás, szakmai meg aztán végképp nincs. Ami utóbbi igen fontos, egy jó szerkesztő egy pocsékul megírt könyvet is fel tud javítani. Könyvet szerkesztő nélkül kiadni olyan, mint WC-t pucolni gumikesztyű nélkül.

A másik, és ez nem csak szerintem, plusz ez már tapasztalat is: nem jó egyből regénnyel kezdeni. Persze, nem ismerem a munkásságod, lehet már hatszáz novella van a hátad mögött, szóval ezt ne bírálatnak vedd. De, jobb novellákkal kezdeni. Megtanítja az embert írni. Plusz, azokat lehet pályázatokra küldeni, amik megjelenéseket hozhatnak és persze az említett ismeretséget is. És ehhez nem feltétlen kell az a cél, hogy meggazdagodj (idehaza képtelenség), vagy ebből élj meg (nálunk ez közel lehetetlen), elég csak annyi, ha szeretnéd megosztani másokkal (ami nyilvánvaló, mivel nem a fióknak írod :)).

 

De mint írtam, a neten össze lehet halászni kiadókat. Amiket kapásból tudok: Libri, Alexandra (egyik sem javallott, de kiadók és náluk azért nagyobb eséllyel kap méretes marketinget a könyv, bár irtóznak a sci-fitől), Tuan, Grál (kis kiadó, most indult újra, még nem próbálkoznék), Cherubion, Delta (már ha meg van még... :para: ), Szukits.

Köszi, amint befejeztem a Szabadság Tüzét, megpróbálok majd más, jobb vizekre evezni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amire a Tuan le is írta, hogy ez annyira nem igaz, hogy nem is volt szó a tárgyaláson arról, amiről a Delta hadovált, és még a Tuannak adtak igazat. :D Utolsó infóim szerint januárban volt egy döntő tárgyalás, de még a Tuan tulajdonosa sem tudta megmondani, hogy akkor tényleg véget ér-e a dolog, vagy sem. Mivel azóta mélységes csönd honol mindkét oldalon, szerintem nem történt előremozdulás az ügyben.

 

Amúgy a Delta nem tudom, mit pattog. A könyveik gyatrák minden téren, rég le kellett volna húzniuk a rolót.

 

A terjesztők meg menjenek a francba még mindig, nekik köszönhető, hogy a könyvszakma haldoklik az országban.

Elhiszem, ez nagy MAGUS kavarás hatalmas. Már nem lehet tudni, hogy mi igaz és mi nem.

 

Hogy érted, hogy gyatrák a Deltás könyvek? Fizikai állapotukat tekintve (papírminőség, nyomdatechnika), vagy más értelemben?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez igaz. A Korona hatalmában elég sok elírás volt, de a könyv kinézete, a borító minőségi. Összességében én szeretem ezt a kiadót, már csak a MU miatt is, igaz, az utóbbira már ráférne egy valódi vérfrissítés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az MU már évek óta a a Tuannál van, a vérfrissítés meg tavaly megérkezett Az oligarcha vérvonala kötetben. Hatan vannak benne új írók, nem elég? Nyáron tőlem biztosan jön MU regény, a többiek is írják a sajátjukat, terv szerint azok is jönnek (Sheenard öt regény és egy antológiát szeretne kihozni idén). :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Technikailag, pocsék a papír és a könyvfűzés, meg a fordítás, fogalmazás, korrekció sem éppen tipi-top. Bár utóbbival a Tuan sem dicsekedhet el.

 

Ez igaz, a papírmínőség nagyon pocsék sokszor és kötés sem a legjobb. Mivel náluk megy pár kedvec világom, a Forgotten Realms, Dragonlance és pár kedvenc íróm: Salvatore, Knaak, Weis-Hickman, így tőlük elég sokat veszek. Bár nemrég sikerült eléggé felidegesíteniük, mert hazugságokra hivatkozva nem adják ki az egyik kedvec íróm, Salvatore maradék Korona regényeit.

 

Az MU már évek óta a a Tuannál van, a vérfrissítés meg tavaly megérkezett Az oligarcha vérvonala kötetben. Hatan vannak benne új írók, nem elég? Nyáron tőlem biztosan jön MU regény, a többiek is írják a sajátjukat, terv szerint azok is jönnek (Sheenard öt regény és egy antológiát szeretne kihozni idén). :)

 

Jó sok a Tuanhoz képest. Már hozzászoktam a Tuannál beígért kötetek mindig csúsznak több hónapot is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó sok a Tuanhoz képest. Már hozzászoktam a Tuannál beígért kötetek mindig csúsznak több hónapot is.

Szó se róla, Az oligarcha vérvonala is márciusra lett tervezve, aztán jól megjelent novemberben. Most az enyém is május-júniusra van tervezve, de örülhetek, ha idén megjelenik. Mondjuk azért is akarnak ennyit kiadni most, mert idén húsz éves az MU. Sheenard is kihozna egy Ketchikan könyvet, és Fonyódi Tibi is mondta, hogy talán, esetleg, megeshet, hogy ír egy új MU regényt, ami talán, esetleg, megeshet, hogy A korona hatalma folytatása lenne, de talán, esetleg, megeshet, hogy nem Brett Shaw-val. :) Persze, ezek a tervek... Mi meg a lusta írók, például én, aki ma ugye még egy hangot nem írt a regénybe, de legalább áttervezte a közepét, aztán mindjárt itt van március vége, miközben február végére terveztem a befejezést. Sanyi sem éppen a feszes munkamoráljáról ismert, szóval amit mi befejezünk, az X, mikor lesz megszerkesztve, és Y, hányszor kapjuk vissza átírásra. Ezek együtthatója adja Z-t, vagyis a Tuan és a nyomda közötti transzkommunikációs összefüggések szinuszát, melynek végső tangense a "túró tudja idén mikor és milyen számban jönnek az MU kötetek" eredmény. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

és Fonyódi Tibi is mondta, hogy talán, esetleg, megeshet, hogy ír egy új MU regényt, ami talán, esetleg, megeshet, hogy A korona hatalma folytatása lenne, de talán, esetleg, megeshet, hogy nem Brett Shaw-val. :)

Azta... :D Na ezt nagyon várom, könyörgöm, jöjjön össze. :) Amúgy várom a te regényedet is, a novellád (pontosabban kisregényed) nagyon tetszett.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szó se róla, Az oligarcha vérvonala is márciusra lett tervezve, aztán jól megjelent novemberben. Most az enyém is május-júniusra van tervezve, de örülhetek, ha idén megjelenik. Mondjuk azért is akarnak ennyit kiadni most, mert idén húsz éves az MU. Sheenard is kihozna egy Ketchikan könyvet, és Fonyódi Tibi is mondta, hogy talán, esetleg, megeshet, hogy ír egy új MU regényt, ami talán, esetleg, megeshet, hogy A korona hatalma folytatása lenne, de talán, esetleg, megeshet, hogy nem Brett Shaw-val. :) Persze, ezek a tervek... Mi meg a lusta írók, például én, aki ma ugye még egy hangot nem írt a regénybe, de legalább áttervezte a közepét, aztán mindjárt itt van március vége, miközben február végére terveztem a befejezést. Sanyi sem éppen a feszes munkamoráljáról ismert, szóval amit mi befejezünk, az X, mikor lesz megszerkesztve, és Y, hányszor kapjuk vissza átírásra. Ezek együtthatója adja Z-t, vagyis a Tuan és a nyomda közötti transzkommunikációs összefüggések szinuszát, melynek végső tangense a "túró tudja idén mikor és milyen számban jönnek az MU kötetek" eredmény. :D

Szépen beindult az írói karriered. Csak így tovább! :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyedül a módszer nem tetszik, amit az ilyen magánkiadók alkalmaznak. Vagyis nem csinálnak effektíve semmit, csak a pénzt akarják (hiába írod, hogy nem került neked semmibe, így is levesznek majd 30%-ot, holott te végezted az írást, a szerkesztést, te adtad a borítót, te gondoskodsz a terjesztésről, a marketingről, lényegében mindent te csinálsz, ők csak biztosítanak egy publikálási felületet... hát kérem, ezt ingyen is össze lehet hozni, akár saját kezűleg is).

Ezt kifejtenéd?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Természetesen, de a magánkiadók semmiféle könyvespolcra nem pakolják ki a "kiadott" könyveket. Ők adnak egy felületet, amire kikerül a könyv. Ezt bárki képes megcsinálni, és akkor még a kiadó által kért X%-ot sem kell odaadni senkinek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor úgy kérdem: papíron, kötésben egy többszáz oldalas valamit hogyan lehetne, szerinted? Mert spirálkötni ugye akármelyik egyetemközeli fénymásolóban tudnak, vagy akár egy közepesen felszerelt hivatalban is. Ennél többet hol lehetne?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felix és Gotrek antológia.

Nagyrészt remek írások olvashatók a könyvben.

Nathan Long: A vadász becsülete. Talán az egyik legjobb történet a kötetben. Long hozza a formáját. Kellően összetett és sok fajt, érdeket felvonultat. 5/5

Josh Reynolds: Egy hordó Winters. Ha Reynolds ilyen jól ír, akkor nincs ok aggódni a Road of Skull-zal kapcsolatban. Ütős írás, Snorrival a főszerepben. 5/5

John Brunner: A Csendes Gyülekezet otthona. Érdekes volt mellékszerepben látni a duót. Egy jó elbeszélés, de nem több. 5/4

Jordan Ellinger: Rokonfaló. Hatalmas írás, elismerésem Ellinger-nek. 5/5

Ben McCallum: Prófécia. Az antológia egyik csúcsa. Sokkal magasabbra emeli Felix és Gotrek legendáját. Elmélyíti az egész regényciklust is. 5/5

David Guymer: A tíleai talizmánja. A kötet mélypontja. Kissé összecsapott, zűrzavaros novella. Egy gyengébb közepes. 5/3

Andy Smillie: A nyomozás. Ez már szerencsére sokkal jobb lett. Érdekes kép egy káoszhívőről. 5/5

C. L. Werner: Elmetolvaj. Thanquol novella. Az elbeszélés olyan jó, hogy kedvet kaptam a Thanquol és Csontroppantó trilógiához. Werner tényleg az egyik legjobb Warhammer író. 5/5

Nathan Long: Ras Karim két koronája. Régóta hiányzott már egy ilyen egzotikus környezetben játszódó történet. 5/5

Richard Salter: Gotrek Gurnisson temetése. Salter is egy remek novellát hozott össze, benne egy váratlan fordulattal is. 5/5

Összességében véve elégedett vagyok a kötettel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nathan Archer: Jég és vér

Hozta az előző rész színvonalát. Igazi, vérbeli Predator történet, egy nem mindennapi környezetben. Örülök, hogy a történetben nem feledkeztek meg arról, hogy a Vadászok nem szeretik a hideget. Schaefer szokásához Schwarzenegger-es. Ligacseva szerepe annyiban kimerül, hogy nő is harcoljon már Ragadozó ellen. A nemzetközi konfliktus érdekesre sikeredett. Jó szórakozást nyújt a könyv, és a Ragadozó filmek hangulatát jól tükrözi.

5/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Richard A. Knaak: Kaz, a minotaurusz.

Knaak szokásához híven megint egy nagyon élvezetes, kalandos könyvvel lepett meg. A történet az elején egy kicsit lassan indul be, de aztán jön több váratlan fordulat. Kaz önállóan is megállja a helyét, és igyekszik Huma szellemiségéhez méltóan élni. A többi karakter egyszerűbb volt, gyakorlatilag a kalandozó társak szerepét töltötték be. A végső összecsapás nagyon jóra sikeredett, Knaak több mágikus dolgot is belevitt a történetbe, mint amennyit elsőnek gondoltam. Remek folyatás a Huma legendájának.

5/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arthur C. Clarke: Randevú a Rámával

David Fincher és Morgan Freeman már évek óta ebből a remekműbőll akar egy filmet összehozni. Hátha egyszer összejön nekik.

És végre elolvastam a könyvet!

 

Tartalom: Gigászi méretű, rejtélyes, henger alakú tárgy tűnik fel az űrben, s száguld egyenesen a nap felé. A naprendszerből kutató űrhajót küldenek a Rámának elnevezett magányos vándorra, hogy vizsgálja meg, mielőtt végképp eltűnne az űr mélyén. A feladattal megbízott űrhajósok azonban csak néhány kérdésükre kapnak választ, a többi – a Ráma minden pontján észlelt háromoldalú szimmetriát mutató struktúráktól kezdve a hengeres tengeren át a gépezet-szigetig – titok marad. E titkok minden bizonnyal egy, a naprendszerénél sokkal fejlettebb civilizáció hírnökei. De kik lehetnek a rámaiak? Hol vannak, és mi a céljuk az emberekkel? Talán a serényen tevékenykedő biotok adhatnának választ e kérdésekre? Vagy az üvegtemplom rejti a megoldást? Vagy talán az óriási henger megközelíthetetlen „déli féltekéje”?

 

Végig legbilicselően izgalmas és érdekes, a szerző hihetően vázol fel egy földönkívüli kultúrát. Szinte lehetetetlen a könyv, mivel az író olyan szépen bemutatja a Rama elképesztő világát. 5/5

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Fitzgerald F. Scott - A nagy Gatsby

872286_4.jpg

Én most olvastam először ezt a klasszikus drámai művet, készülvén a május mozi premierre, ahol Gatsby-t Leonardo DiCaprio alakítja majd.

Woah.. Nagyon jó az elbeszélés módja, és magával ragadott az adott kor, a 20-as évek New York-ja. Hatalmas dráma, igen jó tanulsággal, amit az író a könyv végén nagyon jól kifejt..

10/10

Filmelőzetes

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dan Abnett: Hórusz felemelkedése

Remek indítás egy hosszú sorozatnak. Dan Abnett talán legjobb művét írta meg. Nem így képzeltem el teljesen a Hórusz Eretnekséget, de nagyon bejött, ahogy Abnett leírta. A cselekmény a szerző szokásához híven feszített tempójú és dinamikus. E mellett nem kevés erkölcsi és filozófiai mondanivalóval is szolgált a háborúról és a toleranciáról. A karakterek szimpatikusak, könnyen meg lehet őket kedvelni. A cím tényleg egy kicsit megtévesztő, mert Hórusz a csúcson van és nem ő az elsődleges főszereplő. Mindenesetre megdöbbentett nemes viselkedése. Remélem a folytatások is ilyen jók lesznek. Érthető, hogy miért tartják ezt az egyik legnépszerűbb 40k könyvnek.

5/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

0559000105241P.JPG

A kicsit idősebb fórumozók lehet már olvasták gyermekkorukban ezt a fantasztikus kalandregényt.

1700-as évek vége fele játszódik, a francia forradalom előtti évtizedekben, az amerikai függetlenségi háborúk idején.

Főhősünk beutazza a fél világot, részt vesz a korzikai francia hadjáratokban, harcol irokéz indiánokkal Amerikában, megfordul Angliában a londoni alvilág bugyraiban és még az orosz cári rezidenciát is felkeresi, hogy aztán pokolian izgalmas kalandok között megtalálja saját maga múltjának titkait, származása rejtélyét, és az áhított célszemélyt, akiért kutató munkát folytatott.

Az író pimasz öniróniával, átkozott jó humorral viszi előre a cselekményeket, sehol egy üresjárat. Menekülés, szerelmeskedés, háborúzás, hajókázás, és sok-sok érdekes dolog gazdagítja Tulipán Fanfan életúját. Megérte elolvasni :D

10/10

 

konyv_vegjatek_lrg.jpg

Novemberben nagyszabású sci-fi formájában érkezik Harrison Ford-al, és Ben Kingsley-vel. Egy fiatal gyereket brutális módszerekkel képeznek ki egy távoli galaktikus űrállomáson megannyi hasonlókorú fiatallal egyetemben katonai célokra. A cél az emberiség megmentése. Na de milyen áron...

Átkozott jó sci-fi, lehengerő befejezéssel. Nagyon elgondolkodtató végkifejlettel.

Ha ezt nem szúrják el a filmkészítők, klasszikus mű születik.

A könyv elolvasása után epekedve várom a feldolgozást.

10/9

tumblr_mekkibEZ4e1qbvj0oo1_1280.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Végjáték nekem is megvan, anno olvastam, szerintem is fantasztikus. :) Nem is tudtam, hogy film készül belőle. A Kozmosz és a Galaktika Fantasztikus Könyvek sorozatból nagyon sok darab meg van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a Tulipános Fanfan könyvet olvastam, és osztom a véleményed, Jake. :) Tizenévesen nagy kedvelője voltam a korabeli francia történeteknek, valamiért. A legtöbbjük romantikus történet, Dumas írásaival az élen, de ez kitűnik a többi közül friss stílusával és humorával. Emlékszem, mennyire szórakoztató volt olvasni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Steven Eriksontól a A Malazai Bukottak könyvének regéje cikus I. kötetét, A Hold udvara című művet olvasom. :)

Neked Darth Revan9 szerintem nagyon tetszene a világ és a karakterek. Mágia központú, militarista, valamint nagyon jó a stílusa is, párbeszédek eddig.

Úgy tervezem, hogy az itthon megjelent 7 kötetet végigolvasom.

Sajnos az utolsó 3 rész még nem jelent meg hazánkban...

 

 

Én a Tulipános Fanfan könyvet olvastam, és osztom a véleményed, Jake. :) Tizenévesen nagy kedvelője voltam a korabeli francia történeteknek, valamiért. A legtöbbjük romantikus történet, Dumas írásaival az élen, de ez kitűnik a többi közül friss stílusával és humorával. Emlékszem, mennyire szórakoztató volt olvasni. :)

 

Örülök, hogy tetszett Pildi a regény :) Még most is nagyon jó igazi örökzöld olvasmány. A humor valami eszméletlen jó, tényleg szórakoztató volt olvasni :)

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a Tulipános Fanfan könyvet olvastam, és osztom a véleményed, Jake. :) Tizenévesen nagy kedvelője voltam a korabeli francia történeteknek, valamiért. A legtöbbjük romantikus történet, Dumas írásaival az élen, de ez kitűnik a többi közül friss stílusával és humorával. Emlékszem, mennyire szórakoztató volt olvasni. :)

Sajnos ezt a regényt pont nem olvastam. Még! Tizenévesként én is nagyon szerettem ezeket a régebbi korokban játszódó francia kalandtörténeteket, kölyökként főleg filmek terén, Dumas-t viszont inkább könyvben, több regényét is olvastam, és sajnos nagyon régen, pedig jó volna némelyik darabot ismét elővenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Steven Eriksontól a A Malazai Bukottak könyvének regéje cikus I. kötetét, A Hold udvara című művet olvasom. :)

Neked Darth Revan9 szerintem nagyon tetszene a világ és a karakterek. Mágia központú, militarista, valamint nagyon jó a stílusa is, párbeszédek eddig.

Úgy tervezem, hogy az itthon megjelent 7 kötetet végigolvasom.

Sajnos az utolsó 3 rész még nem jelent meg hazánkban...

 

 

 

 

Örülök, hogy tetszett Pildi a regény :) Még most is nagyon jó igazi örökzöld olvasmány. A humor valami eszméletlen jó, tényleg szórakoztató volt olvasni :)

Hogy jutottál hozzá az első kötethez? Óriási ritkaság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos ezt a regényt pont nem olvastam. Még! Tizenévesként én is nagyon szerettem ezeket a régebbi korokban játszódó francia kalandtörténeteket, kölyökként főleg filmek terén, Dumas-t viszont inkább könyvben, több regényét is olvastam, és sajnos nagyon régen, pedig jó volna némelyik darabot ismét elővenni.

Bérmikor szívesen kölcsönadom majd, ha kedved támad egyszer elolvasni. Itt csücsül a polcon. :)

Dumas regényeit valahogy sosem sikerült jól megfilmesíteni. Ha nulláról indulva nézi az ember, akkor még elmegy, de ha már olvastam az adott könyvet, akkor nekem mindig nagyon leegyszerűsítettnek tűnt a filmváltozat, mert pont azok a kis finom intrikák maradnak ki belőle, ami miatt olyan jó volt olvasni. Jó példa (vagyis inkább rossz) a Monte Christo grófja, amiből készült már többféle filmváltozat, és tv sorozat is, de egyik sem volt az igazi. :( Pedig az volt az egyik nagy kedvencem a romantikusok terén, és olan jó lett volna egyszer teljes egészében látni Edmond Dantes históriáját. A másik nagy kedvencem szinté nDumas-tól A három testőr című kötetettel induló 8 kötetes regényfolyam (ebből két kötet a Húsz év múlva, és még öt a Bragelonne Vicomte), ami szépen végigkiséri a francia történelmet és nem mellesleg nagyon jó kalandregény, jó sok korabeli politikával megfűszerezve. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.