Jump to content

A Walt Disney megvette a Lucasfilmet!

Zééé
 Share

Recommended Posts

Ez több, mint érdekes. @Frenkie a hétvégén említette, hogy a Disney+-on a Filmek menüpont alatt megtalálható Ultra HD és HDR szekcióban ott van az összes Star Wars film, ami ugye furán hangzott, mert az ep1-2 és az ep8-9 adatlapján nem szerepel a 4K, és, ha elindítjuk ezeket a részeket, csak sima HD felbontásban mennek.

Nos, megnéztem kíváncsiságból, és valóban, az említett Ultra HD és HDR szekcióban ott van az ep1-től az ep8-ig minden rész, és a Rogue One is. Egyedül a Solo és az ep9 nincs a listában. Na most ezzel tényleg az a bökkenő, hogy az ep1-2-nek és az ep8-nak sem szabadna ott lennie, ugyanakkor a Solónak meg benne kéne lennie a listában, mert az 4K-s. Megjegyzem, sok más film sem szerepel ezen a listán, ami 4K-s, például az új Doctor Strange-film.

Azért jó lenne, ha ezeket kijavítanák.

@Frenkie

Köszönöm szépen a tippet! Nagyon jól beváltak az amazon fire stickek! 

Baromi jó a Disney+ is, zavarba ejtő a kínálat! Nagyon tetszett, sw világok film, majd megnézem az űrhajósat is. A NAT geo tartalmai is felkeltették az érdeklődésemet. 

Ennyi pénzért egy év ingyen volt! 

• Like 3
  • Tetszik 2

46 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az újdonságokat nem hozza külön valahol? Jó lenne látni mit tesznek fel időközben.

Én még sehol sem találtam, pedig egy ilyen funkció alapnak kéne lennie (a Netflixen és az HBO Maxon van), hogy az egyszerű halandók ne véletlen találjanak rá az újdonságokra, ha van. Mondjuk a Kiemelt műsorok közé bekerülnek az újdonságok, de egyúttal ott vannak a régiek is, szóval, ha az ember nem tudja fejből, mi volt már fönt, akkor ezzel nem jut előrébb.

• 1 month later...

Én sem, előszörre csak simán feldobta egy ablakban, aztán beírtam a kártya adataim, de mivel nem történt változás, ezért gondoltam kijelentkezem aztán vissza és akkor egyből ezzel fogadott, meg most is amikor felléptem az oldalra, pedig most nem voltam kijelentkezve. 

Hívtam őket, azt mondta a csaj, hogy mivel 1 évre fizettem elő a szolgáltatás biztos nem fog megszűnni. A kártyám augusztus vége felé jár le szerinte azt érzékeli a rendszer.

Posted (edited )

@csoli1138 Nincs mit :) 

5 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Akkor biztos az lesz a bibi. Amint megjön az új kártyád és beírod az újabb adatokat, szerintem megszűnik a probléma.

Igen, a csaj is ezt mondta.

Edited by Darth Cupsy

Megjelent egy új szekció a D+ sw oldalon. A "Vintage". Eddig 1 elem van benne a Harc az Endor bolygón! 

Persze lehet, hogy csak nekem új ez. 

Nagyon megörültem. Sajnos nem szinkronnal, pedig ehhez van. Vajon hol a Bátrak karavánja akkor? 

Más: nem kellene egy sima Disney+ topic? Vagy jó lesznek ilyen infók ide? Annyira nem az adásvétel itt már a téma, mégha minden is itt annak a következménye. 

A Disney csakúgy, mint a Netflix, a saját streaming szolgáltatásánál is bevezeti a reklámokat. Év végétől Amerikában kétfajta Disney+ közül lehet választani, lesz egy Basic, ahol reklámokkal lesz megtoldva, míg a Premium verzió marad az eddigi vonalon, reklámmentes övezetként szolgálva tovább. 2023-ban a világ különböző részein is megvalósul ez az új módszer, köztünk nálunk is.

Ennek tekintetében az árak is növekednek és így fognak kinézni - ez sokunknak jövő nyáron lesz érdekes:

Disney+ Basic (4 perc reklám óránként) - $7.99 havonta, nincs éves adat --> ez kb. 3000 forint, tippre éves szinten a tízszerese lehet.

Disney+ Premium (reklámmentes) - $10.99 havonta, $109.99 évente --> havi szinten ez 4000, éves szinten kb. 40000 forintot jelent.

(forrás: Variety)

Edited by Bence1997

Számomra kb. 2000 Ft/hó felett van a lélektani határ, ami felett inkább fizetem havonta, minthogy 10x annyit kiadjak egyszerre, csak hogy megspóroljak 2 havi díjat. Az Hbo-t és a Netflixet is így fizetem és azoknál sincs igényem az éves előfizetésre. 

Ha bármi miatt kellene, igy lemondani is egyszerűbb lenne akármelyiket.

Indításként egyébként lehet kipróbálom a reklámos változatot, és ha nagyon zavaró, váltok majd át a reklámmentesre, ha ez lehetséges lesz. 

Nem tudom a Disney ezt hogy fogja kezelni, de az HBO azt csinálja, hogy a már meglévő ügyfelek egy nyomott áron kapják folyamatosan a szolgáltatást és az áremelésekből is kevesebbet látnak a régi ügyfelek. Így akarják elérni, hogy ne mondják le az emberek az előfizetésüket. Aki ugyanis lemondja és később újra előfizet az már a magasabb árat kell kifizesse.

16 perccel korábban, Bomarr írta:

Nem tudom a Disney ezt hogy fogja kezelni, de az HBO azt csinálja, hogy a már meglévő ügyfelek egy nyomott áron kapják folyamatosan a szolgáltatást és az áremelésekből is kevesebbet látnak a régi ügyfelek. Így akarják elérni, hogy ne mondják le az emberek az előfizetésüket. Aki ugyanis lemondja és később újra előfizet az már a magasabb árat kell kifizesse.

Ez mindenképp egy okos húzás és a Disney-től is az lenne.

3 órával ezelőtt, Pildi írta:

Számomra kb. 2000 Ft/hó felett van a lélektani határ, ami felett inkább fizetem havonta, minthogy 10x annyit kiadjak egyszerre, csak hogy megspóroljak 2 havi díjat. Az Hbo-t és a Netflixet is így fizetem és azoknál sincs igényem az éves előfizetésre.

Én is így vagyok vele, a Disney+ az egyetlen, amire éves díjat fizettem ki. Ha felmegy negyvenre, akkor valószínűleg én is inkább átállok havi lebontásra itt is. Az viszont tuti, hogy én ki sem próbálom a reklámos változatot. Már a Youtube-on is hülyét kapok tőle, pedig ott csak trailereket meg ilyeneket nézek. Nekem sorozatok és filmek közben fel ne tűnjenek. A reklámok a fő okai, hogy teljesen leszoktam a tévéről sok-sok évvel ezelőtt.

• Like 1
  • Tetszik 2

Lassan itt a streaming jelen formájának a vége szvsz. Ez a reklámosdi+áremelkedés+ha mindent látni akarsz, ami tetszik előfizethetsz nyó'c helyre cserébe a tartalom nagy része érdektelen már pofátlanság.

41 perccel korábban, gafz írta:

Lassan itt a streaming jelen formájának a vége szvsz. Ez a reklámosdi+áremelkedés+ha mindent látni akarsz, ami tetszik előfizethetsz nyó'c helyre cserébe a tartalom nagy része érdektelen már pofátlanság.

Az áremelkedés természetes, ez mindig jelen van. A kábeltévédért, a telefonodért vagy az internetedért sem annyit fizetsz, mint 15 évvel ezelőtt. ;)

A folyamatos változás sem újdonság, hiszen mindig minden változik. És a streaming még mindig új dolog, a Netflix streaming szolgáltatása fiatalabb, mint a Youtube. Mindössze 15 éves. A kábeltévé sem olyan volt, mint most, amikor még csak 15 éves volt. Ráadásul a piac most terebélyesedik igazán. A régi formula azért volt működőképes sokáig, mert a Netflix jórészt egyeduralkodó volt, később is csak az HBO-val kellett versenyeznie. De azóta ez is változott, megjelent a Disney+, az Amazon Prime*, a Hulu, stb, és még érkeznek a többiek is. Nyilván, ha egy piacon több a konkurencia, akkor a régi stratégiák már nem fognak működni.

Az, hogy mi érdektelen, az szubjektív. Hogy téged tízből 9 mű nem érdekel, attól mást még mind a 10 érdekelheti. Mondjuk szerintem az, aki egy vagy több streaming szolgáltatón sem képes a fogára valót találni, az nem is akar semmit nézni. De akkor ne is fizessen elő. Ami ugye egy szépsége ennek: bármikor lemondható. És van még egy nagyon jó tulajdonsága: senki sem kényszerít rá, hogy előfizess. Ellenben például a kábeltévéve, ami nekem azért van a mai napig, azért fizetek érte többet, mint bármelyik stremingre, miközben nem is használom, mert a szolgáltató nem hajlandó olyan csomagot árulni, amiben nincs benne. És nem mondhatom le bármikor, mert akkor a net is megszűnik, ami meg kell, plusz ugye hűségszerződést köttetnek veled. Kényszerítenek, hogy előfizess valamire, amit nem is használsz, és kényszerítenek, hogy ne mondhasd le bármikor.

És mi jár a kábeltévéért: 4K minőség? Ja, az pont nem, a HD a legjobb. Választható nyelv? Megint nem talált. Akkor nézem és olyan feltételek mellett a filmeket és sorozatokat, ahogy az nekem tetszik? Hát persze, hogy nem! Majd nézed, amikor a tévé adja, logókkal teleb*szva, reklámokkal szétvágva és, ha mázlid van, még cenzúrázva is.

Szóval ja, pofátlanok ezek a streaming szolgáltatók, mert opcionális lehetőséget biztosítanak arra, hogy legálisan válogathass több száz vagy több ezer film és sorozat közül, amiket az esetek egyre növekvő többségében akkor és úgy nézel meg, ahogy neked tetszik (kis szépséghiba még a szinkronok hiánya, de lehet, hogy az HBO Max és a Disney+ jelenlétében végre a Netflix és az Amazon Prime is megembereli magát, mert ezen a kettőn hiányos a szinkronos kínálat). Reklámok és logó nélkül, jelenleg. A jövőben, nos, 1-2 ezer forintért többért reklámok nélkül, de továbbra is csak akkor, ha te akarod. Opcionális!

És tudod mi a poén? Négy streamingre fizetek elő (tegnap felvettem az Amazon Prime-ot is a kínálatba, mert az ingyenes próbalehetőség alatt találtam több olyan művet is, ami érdekel, így amíg azokat megnézem, azt a kőkemény 900 forintot megéri nekem, aztán, ha már úgy érzem, nincs rá szükségem, abrakadabra, lemondom). De visszakanyarodva, négy szolgáltatásra fizetek elő és így nem kerül annyiba, mint a UPC internet+kábeltévé szolgáltatása, aminek a második felét egyáltalán nem használom. Ellenben a négy streaming mindegyikét ednszeresen használom heti szinten, mert nem csak az új, de sok-sok régi dolog is érdekel rajtuk. Az Amazonnál pl. az egyik, ami megfogott, hogy fent van a teljes Doktor House, amit sosem fejeztem be, pedig nagyon szerettem. Így most már tudom, hogy ha a Modern Family-nek a végére érek a Disney+-on a lefekvés előtti/elalvós nézéssel, akkor az Amazon Prime-on indul a House MD. Napközben meg munka mellett szól a Netflixen most éppen filmek (legutóbb a Top Gun), az HBO Maxon meg az ALF. :D 

Szóval lehet szidni a gaz streaming szolgáltatókat, mert emelik az árat 1000-2000 forinttal, amiért egy doboz cigit sem kapsz, a benzinkútra meg ennyiért rá sem nézhetsz, és persze, a reklámok is csúnya dolgok, mert végül is nincs vele tele az egész világ amúgy is, de nagy szó, hogy mindez még mindig opcionális, te dönthetsz arról, hogy neked mi éri meg, megéri-e egyáltalán, és bármikor kiszálhatsz. És a tényleg nem túl sok pénzért több ezer film és sorozatot kapsz, amiket sokkal inkább a saját igényeid szerint nézhetsz meg legálisan, mint a kábeltévén.

Amúgy meg az sem kötelező, hogy minden szolgáltatóra előfizess, ha mindent látni akarsz. Fizess elő arra, amin az fut, amit éppen nézni akarsz. Nem is egy ismerősöm csinálja úgy, hogy csak arra a hónapra fizet elő adott streamingre, amin éppen fut a sorozat, amit meg akar nézni. Sőt, mivel úgy alakulnak a dolgok, hogy a nagyobb stúdióknak lesz/van streamingjük is, így még azt sem nehéz kitalálni, hogy a film, amit éppen nézni akarsz, melyik szolgáltatónál lehet. De már az átfedések sem ritkák.

Összességében, saját tapasztalatomból és anyagi lehetőségeimből kiindulva még mindig azt mondom, hogy a streaming minden hátrányával és jövendőbeli ismert változásaival együtt is úgy egymilliószor jobb lehetőség, mint bármilyen kábeltévé szolgáltatás. Már, amennyiben ingered van arra, hogy legálisan élvezd a filmeket és sorozatokat, mert ha nem, akkor nyilván ott az ncore. De őszintén szólva, én nemrég azon kaptam magamat, hogy inkább előfizetek +1 streamingre, minthogy még egyszer szenvednem kelljen a k*rva letöltésekkel. Mert pl. az új Star Trek sorozatokat részben azért nem nézem, mert nincs annyi helyem a gépen, hogy lehúzzam őket 4K-ban. Tegnap este meg elindítottam az Amazon Prime próbáját, és ott vigyorog rám a Star Trek: Picard. A 2. évadból eddig a virágboltos letöltésedivel láttam egy részt. Tegnap este újra megnéztem azt, és öt másikat. Picit kényelmesebb volt, mint helyet csinálni a gépen, letölteni, átmásolni pendrive-ra, kicipelni a tévére, izgulni azon, hogy hang és kép is legyen (mert sajnos ez nem minden esetben garantált)... Itt meg megnyomtam a tévémen az Amazon Prime feliratú gombot, aztán a kurzorral rákattintottam a Picardra és utána már csak akkor kellett gombot nyomnom, amikor átugrottam a recapot, az intrót vagy a castlistát - bár utóbbinál azt sem, mert a többi streaminggel ellentétben itt 3 másodperc a várakozási idő.

*Na, most látom, hogy akaratomon kívül csináltam egy jó kis Amazon Prime reklámot. :D 

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Én is így vagyok vele, a Disney+ az egyetlen, amire éves díjat fizettem ki. Ha felmegy negyvenre, akkor valószínűleg én is inkább átállok havi lebontásra itt is. Az viszont tuti, hogy én ki sem próbálom a reklámos változatot. Már a Youtube-on is hülyét kapok tőle, pedig ott csak trailereket meg ilyeneket nézek. Nekem sorozatok és filmek közben fel ne tűnjenek. A reklámok a fő okai, hogy teljesen leszoktam a tévéről sok-sok évvel ezelőtt.

A helyzet attól is függ, mennyi reklámról és milyen módon prezentálva beszélünk. Azért az alap streaming ára sem olcsó, ezért én max. azt tartom elfogadhatónak, hogy a filmek elején, mielőtt elkezdődne, el kell viselni pár perc reklámot, ami nem átugorható. Az botrányos lenne, ha itt is el kellene viselni, hogy félóránként beadnak 5 perc reklámot, úgy már nekem sem érné meg. 

1 órával korábban, gafz írta:

Nem kötelező a streaming, de a napi tévézéshez még mindig a legkényelmesebb megoldás, még a drágább reklámmentes esetben is. Ami alternatíva lehet, az mind kompromisszum, mert vagy drágább (mozi, fizikai adathordozó), ráadásul a sorozatok ebből ki is esnek nagyrészt, vagy körülményesebb (letöltögetés, mint régen). És az ember már csak olyan, hogy ha megszokott valami kényelmes dolgot, akkor nehezen mond le róla, amíg még megengedheti magának.

Esetleg még alternatíva lehet az online videotéka, amikor csak azért a filmért vagy sorozatért fizetsz pár száz forintot, amit meg akarsz nézni, nem a havi korlátlan elérésért. De ha sokat tévézel, akkor gyorsan kiderülne, hogy nem éri meg ez a verzió. 

5 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Jó lenne, ha így lenne!