Ugrás a kommentre

Luke vs. Vader


Szisz

Ajánlott hozzászólás

  • 3 hónappal később...
Hogy két végtaggal kevesebbet vágott le a kelleténél. Egy kézzel már nehezebben sunnyogott volna ki a mélység fölé :)

Biztos úgy gondolta, hogy "csak az érett gyümölcs hullik le". :):D

 

Nem hitte, hogy ilyen vakmerő Luke. És a szabad akarotot még egy Sith lovag sem kérőjelezheti meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lebecsülte Luke-ot. Épp ezért mert vele játszadozni, ami tipikus sith jellemhiba egyébként. Persze a fiú volt már erős annyira, hogy megtudott kapaszkodni itt-ott. :) Többre akkor még nem volt képes. Vader a végén ehette a kefét, hogy kicsúszott a kezei közül, bár biztos nem gondolta volna, hogy képes leugrani a mélységbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Vader úgy gondolta, hogy Luke olyan, mint ő, nem lesz képes ellenállni annak, hogy a Sötét Oldal garantálja neki a családját. Mint anno ő, a családja miatt választotta a Sötét Oldalt. De Luke családja (barátai) éppen, hogy nem a Sötét Oldalon volt, nem mellesleg, a Sötét Oldal pusztította el a pótcsaládját is (Owent és Berut).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Vader úgy gondolta, hogy Luke olyan, mint ő, nem lesz képes ellenállni annak, hogy a Sötét Oldal garantálja neki a családját.

De akkor még ilyenről szó se volt, csak a galaxis uralmáról. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem olvastam elég figyelmesen. Vader tényleg el volt szállva. Luke szemében ő volt az ősellenség, maga az ördög. Azt hitte, hogy ha benyögi neki, hogy apuci vagyok, ráadásul együtt uralkodhatnak a galaxison, akkor majd a nyakába borul?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy Luke hitetlenkedése miatt nem sikerült Vader terve. Elvégre Luke egészen Yoda haláláig szkeptikus volt a "Vader az apám"-mal kapcsolatban. Lehet, ha egyből elhiszi az egészet, akkor az apja mellé áll. Talán ezt nem kézlevágás után kellett volna elmondani neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hitte, hogy ha benyögi neki, hogy apuci vagyok, ráadásul együtt uralkodhatnak a galaxison, akkor majd a nyakába borul?

Azt gondolta, hogy tett még egy érvet amellé, hogy együtt kiiktathatnák Palpit. Meg hogy tényleg rendet rakhatnának a Galaxisban (igazán ideje lett volna már)... igazából anakin (!) szemszögéből nézve egy nagyon is megfontolandó ajánlat lett volna. Csak épp Luke az Luke volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

igazából anakin (!) szemszögéből nézve egy nagyon is megfontolandó ajánlat lett volna. Csak épp Luke az Luke volt.

Hát éppen ez az, Anakin szűklátókörű volt és egy hatalmas beképzelt majom. Csak azt látta, ami az ő érdekeit szolgálta. Luke ezzel szemben bölcs és nyitott volt, messze nem énközpontú, sokkal inkább fogékony volt a nagy egészre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke egészen Yoda haláláig szkeptikus volt a "Vader az apám"-mal kapcsolatban.

Igen, talán így van, de szerintem érezte, hogy ő az apja. Yodától csak a megerősítést várta.

 

Persze a közlés pillanatában igen csak sokkoló volt a dolog, ám kevéssel később, amikor Vader a Falcon-on kapcsolatba lép Luke-al, az egyből felszólal, hogy: "apám!"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke talán úgy volt vele a Halál nem nagy kockázat mután kicsúszott a saját kezéből (na jó ez morbid) kisiklik Vaderéből is. Vader engedi hisz csak az érett gyümölcs hullik le, ezúttal az éretlen is lehullott, ám nem neki. Vader sem hihette, hogy egyből öszejön, hisz azért Palpatin is dolgozott az ügyön évekig. Vader hite sem volt alaptalan, hogy a fia mellé áll, tényleg ezt tette, de nem a sötét oldalon :) .

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Naaaaaaaaa!

Szerintem is naaaaa. Kikérem a majom szót :)

Bár ha Jango a saját képességeivel tisztában lévő, és ezért magabiztos egyén, akkor Anakin is az, és nem beképzelt :)

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vader számára az lehetett a legborzasztóbb, hogy a fia inkább a halált választotta volna, mint őt.

Padmé sem őt választotta, szóval hozzászokhatott :) És Padmé ráadásul nem egy idegen volt, mint Luke (mert tulajdonképpen apa és fia idegenek egymás számára).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin azt hitte, hogy kontrollálhatja a sötét oldalt, és az nem keríti a hatalmába => csúnyát koppant, bár később megpróbált pár dolgot helyrehozni. De ettől még gyilkos maradt szegény. És áruló. Köpönyegforgató. Eladta a Jedi Rendet 30 ezüstpénzért. Ezt ő is tudta nagyon jól, ez szerintem nagyon átjött azon, hogy "Nekem már mindegy, fiam.". Itt nem csak a fizikai végről beszélt, hanem arról is, hogy a bűnei az életben már megbocsáthatatlanok.

 

Szóval azért nem volt teljesen tisztában a képességeivel...

 

Nem azt mondom, hogy nem volt neki mire magabiztosnak lenni, de azért ne is túlozzunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Á, én Jediként értem ezt, mert Anakinról van szó, nem Vaderről :)

Én leszek a legnagyobb Jedi (és megtanulom legyőzni a halált is- na ez is összejött neki :D), stb. És nem az volt tulajdonképpen?

Nem is tudom, valahogy nem tudom összerakni, hogy mit gondolt a sötét oldalról meg annak irányításáról :clap:

 

Krande, köszi :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 évvel később...

Dzséjt felvetette egy másik topicban, hogy Vader karját nem vágta le a fénykard mikor Luke eltalálta a vállát.Ezen semmi meglepő nincs, hisz a kard pengéje lecsúszott Vader válláról, csak érintette azt,Nem tiszta találat volt, ezért nem vágta le a karját.Az is probléma volt, hogy a bespini korlátokat nem vágta át.Némelyiket szétvágta , amit nem az meg olyan anyagból lehetett amit nem vág át a fénykard.

Szerkesztve: - frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt felvetette egy másik topicban, hogy Vader karját nem vágta le a fénykard mikor Luke eltalálta a vállát.Ezen semmi meglepő nincs, hisz a kard pengéje lecsúszott Vader válláról, csak érintette azt,Nem tiszta találat volt, ezért nem vágta le a karját.
Én is gondoltam erre, csak nem mertem beírni. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.