Ugrás a kommentre

Piák, kaják, cigik - avagy, hogy (ne) tedd tönkre magad


Obi1

Milyen sört iszol?  

73 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen sört iszol?

    • Dreher
      2
    • Arany Ászok
      5
    • Borsodi
      2
    • Stella Artois
      1
    • Soproni
      9
    • Schlossgold
      0
    • Amstel
      0
    • Gösser
      2
    • Holsten
      0
    • Kaiser
      0
    • Szalon
      1
    • Becks
      1
    • más...
      17
    • nem fogyasztok sört
      32


Ajánlott hozzászólás

Micsoda gyengus társaság :D
Fogadjunk asztal alá iszlak. :D

Mivel holnaptól számítom az érettségire való tanulásom első napját, ma megengedem magamnak hogy egy kissé szétmenjek. Ismét beújítottam egy 2 literes Kőbányaira, és hogy ne sírjon mindenki hogy igénytelen vagyok vettem egy nem éppen olcsó Zipfer nevezetű sört is, hát nem rossz. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap elfogyott itt nálam vagy 30 üveg sör.:D Volt vagy 6 fajta.Ma néztem, hogy van egy Buckler is a hűtőben. Valamelyik haverom hozhatta. Nekem hálistennek nem birizgálja a gyomromat egyik pia sem. Ez érdekes mert refluxom van.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fogadjunk asztal alá iszlak. :P

Az biztos :D Nem is erre értettem a gyengust, hanem a sok gyomorbajosra :D Az enyém bezzeg csak a tömény zsíros kajákat nem szereti (bár nagyon sokáig képes tolerálni), de azon kívül a vasat is gond nélkül megemésztené :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én továbbra sem iszom sört....

 

Rendkívül ritkán iszom egyébként is alkoholt, sőrt meg egyáltalán nem. Részeg pedig még sohasem voltam és büszke vagyok rá! Mégis 25 éves vagyok. Ez van.

Sört én sem iszom, bár novemberben Frenkie-nél megkóstoltam az Edelweiss-t, és az nem volt rossz. :D Ha nagyon muszáj lenne, és nagy meleg, azt meg tudnám inni. :P

 

Én egyszer voltam részeg, még nagyon tapasztalatlan és ifjú koromban (úgy 20 év körül), Tokajban nem bírtam ellenállni a Szamorodninak, és hiába volt előtte jó bográcsos paprikás krumpli, nem szívta fel eléggé. Erre nem vagyok büszke (sajnos fénykép is van róla, hogy emlékeztessen), de legalább egy dologra jó volt: akkor megismertem a korlátaimat. És azóta azt is megtanultam, mivel lehet a bor avagy egyéb ital ezen hatását mérsékelni: sok vizet kell inni hozzá. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sört én se szeretem, de az alkoholról ugyanez nem mondható el. Kedvencem a vörösbor,de a rövid italokat se utasítom vissza. Mindig tudom hol a határ (általában a "fel-le" fogalmak elvesztésekor) és csak akkor iszok hogyha van valami apropó amit meg kell ünnepelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fogadjunk asztal alá iszlak. :D

Mivel holnaptól számítom az érettségire való tanulásom első napját, ma megengedem magamnak hogy egy kissé szétmenjek. Ismét beújítottam egy 2 literes Kőbányaira, és hogy ne sírjon mindenki hogy igénytelen vagyok vettem egy nem éppen olcsó Zipfer nevezetű sört is, hát nem rossz. :D

A gép előtt iszol? :P

 

 

A sört én se szeretem, de az alkoholról ugyanez nem mondható el. Kedvencem a vörösbor,de a rövid italokat se utasítom vissza. Mindig tudom hol a határ (általában a "fel-le" fogalmak elvesztésekor) és csak akkor iszok hogyha van valami apropó amit meg kell ünnepelni.
Gyönyörűen leírtad az ivászati rituálédat. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg csak és kizárólag sört iszok ha iszok, mást nemigazán. Néha veszek valami olcsóbb pálinka-féleséget(inkább hívjuk úgy hogy ízesített szeszesital), de nem épp előnyös ha már fél liter után kifekszek valamitől. Meg is kapom érte általában hogy miért ilyen pisiseknek való sört iszok. :D

 

A gép előtt iszol? :P

A kockaságom addig még nem terjedt ki. 10%-ban, a többit még az utcán elittuk. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben a listában nem szerepel pl. az Edelweiss, ami szerintem vinné az első helyet, ahogy én ezt a társaságot ismerem :P

Nálam tuti első :P

 

21 éves koromig én se ittam egy korty alkoholt se. :D

Hm... én csak 18-ig bírtam (na jó, pezsgőt már az előtt is ittam) :D

 

Micsoda gyengus társaság :D

Sajnos, ilyen rossz pocit örököltem apámtól. :D

 

Ha iszok, én vagy vörösbort iszom kólával, vagy sörözök, vagy cuzammen minden. Múlt héten legénybúcsú volt, na, ott volt minden. Vodka-málnaszörp-energiaital, Jäger, házi mindentbele vörösbor, sör. És érdekes, talán a gyomorsavproblémával köthető össze, de jobban bírom a rövideket, mint a sört vagy a bort (ne adj isten, a pezsgőt, azt mondjuk utálom is).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam tuti első :D

 

Sajnos, ilyen rossz pocit örököltem apámtól. :)

Másnál is :D

 

Sajna ezek azok az adottságok, amelyekről nem tehetünk :D És sokszor előfordul, hogy annak vannak ilyen bajai, aki inna is, aki meg nem, annak nincs (pl. otthon én jobban bírom az alkoholt az öcsémnél, mégis ő iszik sokat) :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Másnál is :P

 

Sajna ezek azok az adottságok, amelyekről nem tehetünk :) És sokszor előfordul, hogy annak vannak ilyen bajai, aki inna is, aki meg nem, annak nincs (pl. otthon én jobban bírom az alkoholt az öcsémnél, mégis ő iszik sokat) :D

 

Otthon jobban bírod? Tehát ha otthon megiszol mondjuk egy üveg bort akkor semmi bajod, de ha Pesten akkor vége? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi számít részegségnek? Amikor valaki tántorogni kezd? Egyik éjjel mikor felkeltem tántorogva mentem, kapaszkodnom kellett annyira szédültem és azóta is enyhébben szédülök, pont mintha ittam volna keveset. Nekem már egy pohárka garronétól is koordinációs zavaraim voltak. Arra azt mondták alattomos pia. A fáradság pont olyan tüneteket képes produkálni mint a részegség. Azt nem tudom, hogy hogy jut valaki el arra a pontra hogy nem emlékszik mit csinált.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi számít részegségnek?
Nahát épp ez az! Sokan mondják, jaj de berúgtam, holott csak jó kedve volt és ennyi. Szerintem a részegség ott kezdődik amikor már nem nagyon emlékszünk mi volt, plusz beszéd és mozgás zavaraink is vannak. A rosszullétről már nem is beszélve. :D Te voltál már részeg szisz? :)

 

 

Szédülés nálam is volt most két napig, pedig én se ittam.
Na most lebuktál! Kész, véged! Mocsok alkoholista vagy tudtam én. :D:P
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem onnantól beszélhetünk részegségről, amikor az ember már minden szűrőt elvesztett az agya és a szája között, és az eszét talonba tette. Ez nem feltétlen akkor következik be, mikor már alig tud valaki járni, vagy éppen össze-vissza rókázik. Az nálam már a matarészeg fogalmában van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem onnantól beszélhetünk részegségről, amikor az ember már minden szűrőt elvesztett az agya és a szája között, és az eszét talonba tette. Ez nem feltétlen akkor következik be, mikor már alig tud valaki járni, vagy éppen össze-vissza rókázik. Az nálam már a matarészeg fogalmában van.
Szerintem megegyezhetünk abban, hogy ez szinte mindenkinél mást jelent. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ittasságnak többféle fokozata van. Minedkinél mást jelent. Nálam a részegség akkor jelenik meg ha már szinte minden betűt elütök, és pár Lostba bele kell tekerni. :D De ez hálistennek ritka. A hullarészeg meg a tinieffektus. Mikor már nem tud magáról és vinni kell. Ez szinte tizenéveseknél fordul elő, mert nem ismerik még a korlátaikat. Ezt az állapotot 30 felett szinte lehetetlen elérni. Én azt nem értem, hogy annyira, hogyan lehet berúgni mint ahogy a két barom akik a biciklire próbálták felrakni a farönköt és amely személyeket a neten felllehteő videókban lehet látni. Én is megiszom a magamét, volt már olyan, hogy déltől másnap hajnal 5-ig 12 üveg sört megittam és pár felest ,de tudrtam járni és simán hazamentem. Vannak ám rejtélyek ezen téma körül is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vannak ám rejtélyek ezen téma körül is.

Szerintem annyira nem rejtély. Vagy masszív alkoholisták, és azért nem érdekli őket, vagy nincs önkontrolljuk és/vagy önismeretük. A videós zsonglőrök szerintem "csak" alkeszok. Az önismeret, azaz, hogy mennyit bírsz, tanulható, az önkontroll meg... Nos, döntse el ki-ki maga, hogy tanulható-e. Én nem hiszek benne, sajnos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nahát épp ez az! Sokan mondják, jaj de berúgtam, holott csak jó kedve volt és ennyi. Szerintem a részegség ott kezdődik amikor már nem nagyon emlékszünk mi volt, plusz beszéd és mozgás zavaraink is vannak. A rosszullétről már nem is beszélve. :D Te voltál már részeg szisz? :evil:

 

Olyan 21-22 évesen elhívtak csajok kocsmázni azzal a szándékkal, hogy leitatnak. 2 tequila után már alig tudtam tartani magam, persze rá is játszottam, elhagytam magam, ráborultam az asztalra, mert az első, amit érzetem, hogy nehéz a fejem. Jól akartam érezni magam, de innentől kezdve csak vizet ittam, hál ég a csajok is úgy látták, hogy elsőre ennyi elég, mert feldobott laza hangulatom lett, de azt nem akarták, hogy rosszul legyek (bár úgy tudom, hogy az inkább keverésnél vagy nem tiszta piáknál van, vagy nagyon nagy mennyiségnél).

Párszor volt még hasonló bulizás, amikor felszabadult lettem, rumot ittam ilyenkor, ált. kettő elég volt, hogy beálljon az állapot, aztán leálltam.

Egyszer voltam rosszul piától, 24 évesen szilveszterkor, olyan 2,5 deci torinit szopogattam el, korábban volt pici öreg viszki és nem ettem túl sokat, egy idő után már nem éreztem jól magam, még kínáltak piával de tudtam, hogy nem esne jól sőt.

Szóval mivel másnapos nem voltam gondolom igazán részeg sem, olyan önkontrollos részeg voltam, aki tudatában van mindennek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olyan 21-22 évesen elhívtak csajok kocsmázni azzal a szándékkal, hogy leitatnak. 2 tequila után már alig tudtam tartani magam, persze rá is játszottam, elhagytam magam, ráborultam az asztalra, mert az első, amit érzetem, hogy nehéz a fejem. Jól akartam érezni magam, de innentől kezdve csak vizet ittam, hál ég a csajok is úgy látták, hogy elsőre ennyi elég, mert feldobott laza hangulatom lett, de azt nem akarták, hogy rosszul legyek (bár úgy tudom, hogy az inkább keverésnél vagy nem tiszta piáknál van, vagy nagyon nagy mennyiségnél).

Párszor volt még hasonló bulizás, amikor felszabadult lettem, rumot ittam ilyenkor, ált. kettő elég volt, hogy beálljon az állapot, aztán leálltam.

Egyszer voltam rosszul piától, 24 évesen szilveszterkor, olyan 2,5 deci torinit szopogattam el, korábban volt pici öreg viszki és nem ettem túl sokat, egy idő után már nem éreztem jól magam, még kínáltak piával de tudtam, hogy nem esne jól sőt.

Szóval mivel másnapos nem voltam gondolom igazán részeg sem, olyan önkontrollos részeg voltam, aki tudatában van mindennek. :evil:

Jó sztori. :) Akkor neked tényleg elég a gyűszűnyi pia is. Ami valljuk meg nem hátrány. :D

 

Én legelőször fehér rumból rúgtam be... Ez talán mindent el is mondd. Ittam és nem éreztem, hogy hatna, aztán a végén beütött... A többit nem részletezem. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 4 héttel később...

Ma volt szerencsém mandulabort kóstolni. :) Egyik munkatársam járt Szicíliában, és onnan hozta nekünk. Lehűtve, desszertként isszák, pálinkás pohárból. Jellegében a Tokaji Szamorodnira hasonlít és nagyon finom. :)

A délutáni munka a kóstolás után kiváló hangulatban folytatódott. :yes:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.