Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Mina, csak mondom, én minimum dupla annyi kiló vagyok, mint Phobos, ha úgy adódna, ha egy keményebb jelenetnél az öledbe ugornék. "Bevállalsz" így is? :) :)

 

Hm, 40 kilót még el bírok. :)

CSak mások néznének furán :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én utálom a horrorokat. 95%-uk hatásvadász értékelhetetlen baromság - legalább is a 21. század horrorjai. Olyan klasszikus és egyedi filmek már nem készülnek mint a Ragyogás vagy az Alien, csak ilyen trancsírparti tinihorrorok. Persze tisztelet a kivételeknek.

Én pl máig nem értem hogy lehet rajongani a Fűrész filmekért :):)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én pl máig nem értem hogy lehet rajongani a Fűrész filmekért :):)

Az első két rész szerintem zseniális :)

Most sikerült leszednem az ötödiket is, kíváncsi leszek rá. Sajnos a folytatások már nem annyira jönnek be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első két rész szerintem zseniális :)

Most sikerült leszednem az ötödiket is, kíváncsi leszek rá. Sajnos a folytatások már nem annyira jönnek be.

 

Pedig jó részek azok, főleg az első 3.

Szerkesztve: - Mina
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen az első rész tényleg nagyon jól sikerült. Na de a többi....

Mondjuk annyira nem érdekel a Saw, ezért a folytatásokat nem is láttam..De nem is tervezem. :) :)

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom melyik Fűrészben volt, de mikor a srácot odakötözték egy nagy forgó valamihez és úgy lehetett kiszabadítani csak, hogyha fejbelövi magát a delikvens, na azoknál a jeleneteknél dobtam ki a Foxot, miközben Mina szerint az nagyon izgalmas volt....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én pl egy 80as évekbeli Spielberges Poltergeistet jobbnak tartok :)

Jaj, ezt a sorozatot nagyon szerettem (már ha ugyanarra gondolunk, ami pár éve ment valamelyik ker. tévében). :)

 

Horrort csak egyet láttam moziban, A kört, és az kb. 10 évre elég is volt a műfajból. Jó film volt, igazán hatott, de utána napokig rémeket láttam... Ez a fajta izgalom nem hiányzik azóta sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én pl egy 80as évekbeli Spielberges Poltergeistet jobbnak tartok :)

Igen, a "régi" horroroknak van valami bájuk amiktől a mostaniak elégé távol állnak. Egy jó kis Jason Voorheers, vagy Rémálom filmet nehéz überelni. :) Bár erre az új Péntek 13 filmre kíváncsi vagyok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaj, ezt a sorozatot nagyon szerettem (már ha ugyanarra gondolunk, ami pár éve ment valamelyik ker. tévében). :)

 

Igen, volt egy sorozat e néven korábban az egyik tévé csatornán, de én az 1982-es klasszikusra gondoltam :)

http://www.imdb.com/title/tt0084516/

 

Kb 7-8 évesen megtaláltam VHS kazin a filmet, és megnéztem...Utána sajnos rá kellett döbbennem, hogy alsógatya csere következik :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó film volt, igazán hatott, de utána napokig rémeket láttam...

Na én emiatt szeretem a horrort.

 

Régen láttam Rémálom filmet, de nem hatott úgy rám, hogy a többi részét megnézzem. Jason-nel pedig a Freedy vs. Jason-ben találkoztam, az se tetszett. Poltergeistről nem hallottam még, de Spielberg nevéhez fűzödik az első horror, amit láttam, mégpedig az ET. Hónapokig féltem tőle, rémálmaim voltak miatta és máig nem tudom megnézni.

 

Amiket nagyon kedvelek az a Barlang, Átok, Sziklák Szeme, Darkness - A rettegés háza. Na ezek azok a filmek amik nagy hatást gyakoroltak rám pozitív irányban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én inkább kihagyom őket, bár a Fűrészeket én is láttam, és valóban, az első két film nagyon jó :) Bár igazából az elsőt volt a legjobb megnézni :) Na de mást már tényleg nem tudok nézni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Poltergeistről nem hallottam még, de Spielberg nevéhez fűzödik az első horror, amit láttam, mégpedig az ET. Hónapokig féltem tőle, rémálmaim voltak miatta és máig nem tudom megnézni.

 

E.T. mint horror? :) A pedig kedves kis földönkívüli volt az :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

E.T. mint horror? :) A pedig kedves kis földönkívüli volt az :)

 

kedves? nem tudom hol éltél te, de azóta se láttam félelmetesebb élőlényt nála.

Szörnyű volt az a film, rossz visszagondolni rá. Ha valami akkor az nálam a nagybetűs horror. Máig sem értem, miért tartották gyerekfilmnek, mert ahogy visszagondolok, az oviban is mindenki félt attól a szörnytől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ET kérdésben igazat kell adnom Minának, mivel nagyon szörnyű volt, nekem is sokáig rémálmom volt tőle, de szerencsére jött Vader és elintézte. Ez komoly, egyszer ezt álmodtam este...

Azért is Vader az egyik kedvencem, ő volt olyan kedves és megleckéztette az a kriptaszökevényt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

kedves? nem tudom hol éltél te, de azóta se láttam félelmetesebb élőlényt nála.

Szörnyű volt az a film, rossz visszagondolni rá. Ha valami akkor az nálam a nagybetűs horror. Máig sem értem, miért tartották gyerekfilmnek, mert ahogy visszagondolok, az oviban is mindenki félt attól a szörnytől.

Mi épp most néztük meg a gyerekekkel, amikor az influenza miatt az egész család beteg volt, és ilyenekkel ment el nap, és egyikük sem félt a kis földönkívülitől. Igaz, elsőre félelmetes a külseje, de olyan kedves minden mozdulata és sugárzik belőle az új barátja iránt érzett bizalom. :)

Két ijesztő dolog van a filmben: amikor először meglátják egymás a kissráccal, és mindketten ordítani kezdenek ijedtükben, és a vége, amikor a házat befóliázzák, és Eliott-ot elválasztják E.T.-től. De mivel összebújtunk és én közben mondtam, hogy miért van mindez, még ezt is teljesen jól viselték.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem igazán szeretem a Fűríszeket de elnézegettem őket és nekem Dzsigszó előéletének a bemutatása jön be az egészből a legjobban. Az ötödikben az áldozatokról szóló szál már túl erőltetettnek tűnik nekem. A hatodikat csak azért várom hogy megtudjam mit rejt az öreg doboza.

 

Amúgy ha valaki megkérdezné tőlem hogy mi a kedvenc horrorfilmem akkor kapásból rávágnám hogy "A légy" (1986) az.

 

Nem tudom melyik Fűrészben volt, de mikor a srácot odakötözték egy nagy forgó valamihez és úgy lehetett kiszabadítani csak, hogyha fejbelövi magát a delikvens
Az a harmadikban van és az a lényeg hogy a két pacáknak ki kell ügyeskedni a forgó ketyere kulcsát egy dobozból csak hát az a fránya pisztoly elsült és fejbenyomatta a bírót. Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pildi: a gyermekeid szerintem imádni fogják ezt a filmet :) Mellesleg egy híres mesekönyv adaptáció. Én is nagyon várom, mert szeretem az ilyen típusú fantasys mozikat.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom miért nem lehet egy szabványt kitalálni?Imax, meg Real3d, meg még konvertálunk.Szerintem 10 év múlva már csak igazi 3d-s termek lesznek, és a filmeket is igazi 3D kamerákkal fogják felvenni.

 

Ez így mostanság gáz.Emelik a felbontást aztán eladják 3D-nek.

 

 

Aki még nem látta a Fűrészt, az ne is nézze meg.Egy beteg elme szüleménye.Aki ilyet kitalál, hogy embereket kínozni, az nem normális.

 

 

Aréna Keletitől 5 perc gyalog.Sokszor megtettem a távot.

Szerkesztve: - frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én utálom a horrorokat. 95%-uk hatásvadász értékelhetetlen baromság - legalább is a 21. század horrorjai. Olyan klasszikus és egyedi filmek már nem készülnek mint a Ragyogás vagy az Alien, csak ilyen trancsírparti tinihorrorok. Persze tisztelet a kivételeknek.

Mélységesen egyet tudok érteni veled. A mai horronak csúfolt akármik csak a szép nők értelmetlen és véres lemészérlásáról szólnak, értelmetlen és szadista ronda emberkék (némely esetben szörnyek) által, és a csajok mellé kell gyalogáldozatnak még pár szépfiú is, természetesen, hogy a love story is biztosítva legyen. Hát kérem, ez nem horror.

 

Én pl máig nem értem hogy lehet rajongani a Fűrész filmekért :):)

Én sem. Az első rész remek, de tipikusan az a film, amit ott és akkor abba kellett volna hagyni. Nem kellett volna több folytatás.

 

Én pl egy 80as évekbeli Spielberges Poltergeistet jobbnak tartok :D

Ne is mond, a TV-s jelenetekkel ki tudták csinálni az idegeim akkor. Meg volt még egy hasonló film, ami hosszabb időre a hatalmába kerített, de nem tudom mi a címe. Arról szólt, hogy egy házat megszáltak szellemek, de volt köztük egy démon is, aki ki akarta nyírni a családot. Végül a család elköltözött, és azzal ért véget a film, hogy az új házukban is felbukkant a démon. Az is durván ütött, jobban, mint a Poltergreist, még most is, hogy ezeket a sorokat gépelem, futkos a hátamon a hideg. Ezt úgy 10 évesen láttam mamámnál, egy faluban, családi házban, egyedül a bazi nagy nappaliban, éjjel... pffff... ez a hatás, amit egy mai horrorfilm sem tud visszaadni.

 

Horrort csak egyet láttam moziban, A kört, és az kb. 10 évre elég is volt a műfajból. Jó film volt, igazán hatott, de utána napokig rémeket láttam... Ez a fajta izgalom nem hiányzik azóta sem.

A körnél haverral mi akkor rezzentünk össze, mikor a húgom a hátunk mögött felsikoltott a lovas jelenetnél. :D

 

de Spielberg nevéhez fűzödik az első horror, amit láttam, mégpedig az ET. Hónapokig féltem tőle, rémálmaim voltak miatta és máig nem tudom megnézni.

 

Amiket nagyon kedvelek az a Barlang, Átok, Sziklák Szeme, Darkness - A rettegés háza. Na ezek azok a filmek amik nagy hatást gyakoroltak rám pozitív irányban.

E.T.-n én is csodálkozom, pedig sok ismerősöm van ugyanúgy, mint te. Szerintem E.T. inkább aranyos, mint félelmetes. Bár ki tudja, lehet, hogy ha először nem az Alien trilógiát látom (E.T.-t szerintem már csak tizenéves koromban láttam), akkor engem is megilyesztett volna.

Darkness... na, az a horror az, amin elaludtam. :D

 

Amúgy ha valaki megkérdezné tőlem hogy mi a kedvenc horrorfilmem akkor kapásból rávágnám hogy "A légy" (1986) az.

Az is egy isteni film, bár már azt is későn láttam. De annyira sajnáltam Setet a végén, mikor már összeolvadt a telihassal és a fejéhez emelgette a puskát... aztán valami őrült megcsinálta a második részt. Amúgy, az eredetijét is láttad? Az is durva, bár máshogy :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez így mostanság gáz.Emelik a felbontást aztán eladják 3D-nek.

A felbontásnak nincs köze a 3D-hez. Szabványt nehéz lenne kitalálni egy olyan dologban, ami folymatosan fejlődik, megújul. Egy szabvánnyan éppen, hogy kifiléznék a filmezést, hiszen az ellehetetlenítené a kísérletezést az új megvalósítások felé. Viszont, amíg van választási lehetőséged, addig nem értem, mi a gáz? Nincs olyan, hogy csak ez van, vagy csak az. Van mind a három verzióban: sima (digitális), IMAX és 3D. Te meg oda mész, ahová akarsz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A felbontásnak nincs köze a 3D-hez. Szabványt nehéz lenne kitalálni egy olyan dologban, ami folymatosan fejlődik, megújul. Egy szabvánnyan éppen, hogy kifiléznék a filmezést, hiszen az ellehetetlenítené a kísérletezést az új megvalósítások felé. Viszont, amíg van választási lehetőséged, addig nem értem, mi a gáz? Nincs olyan, hogy csak ez van, vagy csak az. Van mind a három verzióban: sima (digitális), IMAX és 3D. Te meg oda mész, ahová akarsz.

 

Az a probléma, hogy nem mindenhol ugyanazt az élményt kapom.Ha jól szeretnék járni, akkor 3-szor kell megnézni 3-szoros áron.Ez nagyon úgy tünik, hogy a pénzed kivétele a zsebedből.Eddig volt egy film, eldöntötted, hogy moziban nézed vagy nem?Most sima mozi, imax, real3d,dvd,blueray...stb.Megy a lóvé.

 

A felbontást Oldie írta.Mégpedig azt, hogy nagyobbak a képkockák és nagyobb a felbontás az Imaxnél.

Szerkesztve: - frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a probléma, hogy nem mindenhol ugyanazt az élményt kapom.Ha jól szeretnék járni, akkor 3-szor kell megnézni 3-szoros áron.Ez nagyon úgy tünik, hogy a pénzed kivétele a zsebedből.Eddig volt egy film, eldöntötted, hogy moziban nézed vagy nem?Most sima mozi, imax, real3d,dvd,blueray...stb.Megy a lóvé.

 

A felbontást Oldie írta.Mégpedig azt, hogy nagyobbak a képkockák és nagyobb a felbontás az Imaxnél.

És más VHS-en, és más avi-ban, stb. Bár eleve, a Blu-ray és a DVD nem tudom, hogyan jött ide, mert az nem mozi. Viszont visszafelé olvasva meg ez a fejlődés. De nem kell megnézned mindháromban, miért is kéne. Persze, a maximális élményt, azaz nem is, így nem jó, a pontosabb meghatározás inkább, hogy a rendező által adni próbált élményt az a formátum adja vissza, amire a rendező megálmodta a filmet. Ez az esetek 90%-ban még mindig a hagyományos mozi. Ergo az évi filmtermés 98%-t (lehet ennyi se) még mindig nyugodtan nézheted hagyományos moziban. A maradék 2% a trükkösebb, de ha van lehetőséged 3D-ben megnézni, akkor utánna miért akarnád megnézi 2D-ben is? Max ha azt akarod, hogy legyen összehasoníltási alapod, de mivel jószerivel úgyis tudod, milyen a hagyományos mozi, az már rutinból meglesz. Akkor miért is folyik a pénz? Nem áll mögötted senki puskával, hogy menj be először a 3D-be, aztán meg a 2D-be. Nem kell, nem attól lesz teljes az élmény, hogy mindkettőben, mindháromban megnézed. Ráadásul a 2D-3D, digitális-hagyományos-IMAX különbség csak a technikai része a dolognak, magát a film milyenségét nem változtatja, csak a moziélményt. Egy rossz történettel megáldott film 3D-ben is rossz marad, a jó film 2D-ben is az. És mivel a filmek bevételük 99%-t (de lehet kell még ide pár 9-es egy tizedesvessző után) még mindig a hagyományos mozikból szedik, így a rendezők is elsősorban arra gyúrnak, hogy ott legyen jó. Szóval, nem veszi ki senki a zsebedből a pénzt, oda mész, ahová akarsz, a mozijegyek között nincs olyan horribilis különbség, az élmény meg... nos, az valóban más, de ha lehetőséged van megnézni a legjobban, mi a fenéért akarnál a rosszabba menni? Ha megvetted a blu-ray-t, miért akarnál utánna VHS-t venni? Az élmény nem lesz teljesebb.

Ehhez még hozzá teszem, hogy a 3D mozi még most növi ki magát, így természetes, hogy a hagyományos mozi még túlsúlyban van. Ha a 3D teret akar nyerni a hagyományossal szemben, akkor kikerülhetetlen tényező, hogy egy ideig mindkét formátum a piacon van. Mint a feketelemez leváltásakor a CD, a VHS leváltásakor a DVD, a DVD leváltásakor a HD-DVD és a Blu-ray, illetve mára már csak a Blu-ray. Ez természetszerű és kikerülhetetlen.

 

Oldie azt írta, hogy:

Ezt kiegészíteném azzal, hogy az IMAX alapból még csak nem is térhatású, hanem egész egyszerűen a filmkockák dupla akkorák mint egy hagyományos filmtekercsen lévőknél és jóval magasabb felbontású! Vannak ugye a sima, hagyományos 2D-s IMAX filmek, illetve a 3D-sek. De a felbontás mindig ugyanakkora! Ja és analóg technika. A digitális változat kidolgozás alatt, ez megszüntetné a több száz kilós filmtekercseket.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen egyetértek Dzséjttel, nem kötelező semmi sem, lehet választani a mozik között.

ET-t egyébként megértem, kisgyereknek simán lehet rémisztő is.

Á, a Légy még nekem is bejött, remek filmecske volt :)

 

Nem értek egyet frenkie-vel, ami a Fűrész-filmeket illeti. Aki nem látta, az azért az elsőt mindenképpen megnézheti, mivel elég fordulatos a cselekménye, és mi is visszanéztünk a végén jeleneteket, hogy megbizonyosodjunk bizonyos dolgokról :) A többi már csak van és slussz-passz :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor egy kis IMAX gyorstalpaló tanfolyam: :):)

 

Az IMAX, Image Maximum rövidítése a világ számos pontján a legkeresettebb és legsikeresebb mozi manapság, hiszen oda betérve magas minőségű megjelenítéssel háromdimenziós (3D) látványban és „személyre szabott” térhatású élményben részesül a közönség.

Az IMAX-rendszerű 3D-s film 70 milliméter széles a jelentős méretnövekedéssel érték el, hogy a felbontás a 35 mm-es filmhez képest jelentősen javuljon. Az IMAX technológia során két filmtekercset hoznak létre, egyet a bal, egyet pedig a jobb szemhez. A mintegy másfél tonnás vetítőgépbe a malomkerék nagyságú tekercseket egy speciális daru segítségével emelik be a gépészek. Egy 40 perces IMAX filmtekercs kb. 250 kilógrammot nyom. A két hatalmas tekercs vízszintesen, egymás fölött helyezkedik el. A tökéletes megvilágításról két, egyenként 15000 Wattos Xenonlámpa gondoskodik, bennük 25 atm. nyomás található, a lámpacsere csak speciális védőruházat igénybevételével lehetséges. A lámpák élettartama kb. száz óra, fényerejük akkora, hogy a Holdról is lehetne látni őket. A Kanadában fejlesztett és épített projektornak nem kis kihívásnak kell megfelelnie. Biztosítani kell a több száz kilogramm súlyú tekercsek szinkronban futását. A hatalmas készülék gyakorlatilag egy ikervetítő, mely egy időben vetít a bal és a jobb szemünknek, a speciális szemüveg segítségével az agyunkban áll össze a háromdimenziós kép.

A tökéletes nézőtéri látványt kiegészítő hangélmény megvalósításáról is feltétlenül szólni kell. A hangsávot nem a filmtekercsen, hanem egy szeparált merevlemezen tárolják, azért, hogy a képkocka teljes mérete a maximális képminőséget szolgálja. Az IMAX filmek minden esetben szinkronizáltak, elsősorban azért, hogy a felirat ne zavarja a 3D képi hatást és ne ossza meg a néző figyelmét. A szinkronhang és az un. nemzetközi hang kevert változata egy hatcsatornás, 44 hangszóróból és 16 erősítőből álló rendszert hajt meg, melynek összteljesítménye 12000 Watt.

A 3D tartalom két féle módon hozható létre, vagy a megfelelő, speciális kamerával forgatjuk a filmet, vagy a már meglévő 35 mm-es tartalmat konvertáljuk át IMAX formátumra. Az eljárás neve DMR (Digital Re-Mastering), költséges és időigényes technológia, öt éve használatos. A DMR során a 35 mm-es filmet zajmentesíteni és élesíteni is kell, nem beszélve az optikai konverzióról.

Például a Harry Potter egy húsz perces epizódjának digitalizálásához mintegy két hónapra volt szükség, az animációs filmek esetében ennél rövidebb idő is elegendő a 3D átalakításhoz.

 

Gyakorta feltett kérdések:

http://www.imaxbudapest.hu/gyik

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne is mond, a TV-s jelenetekkel ki tudták csinálni az idegeim akkor. Meg volt még egy hasonló film, ami hosszabb időre a hatalmába kerített, de nem tudom mi a címe. Arról szólt, hogy egy házat megszáltak szellemek, de volt köztük egy démon is, aki ki akarta nyírni a családot. Végül a család elköltözött, és azzal ért véget a film, hogy az új házukban is felbukkant a démon. Az is durván ütött, jobban, mint a Poltergreist, még most is, hogy ezeket a sorokat gépelem, futkos a hátamon a hideg. Ezt úgy 10 évesen láttam mamámnál, egy faluban, családi házban, egyedül a bazi nagy nappaliban, éjjel... pffff... ez a hatás, amit egy mai horrorfilm sem tud visszaadni.
Angolul The Haunted volt a címe, amit Kísértetekre magyarítottak. Én is láttam, és a mai napig emlékszem a hatására. Filmektől nem rémüldöztem sose, a legtöbb, hogy kiráz tőle a hideg, de abban nálam is ez a film viszi a pálmát. (A Fűrész sem gyakorolt rám komoly hatást, bár nem volt rossz.) A legjobban az a jelenet maradt meg bennem, amikor a család elmenekül egy hétvégére, és a szomszédok látják, hogy tombol az üres ház.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Angolul The Haunted volt a címe, amit Kísértetekre magyarítottak. Én is láttam, és a mai napig emlékszem a hatására. Filmektől nem rémüldöztem sose, a legtöbb, hogy kiráz tőle a hideg, de abban nálam is ez a film viszi a pálmát. (A Fűrész sem gyakorolt rám komoly hatást, bár nem volt rossz.) A legjobban az a jelenet maradt meg bennem, amikor a család elmenekül egy hétvégére, és a szomszédok látják, hogy tombol az üres ház.

Igen, azaz, köszi. Bezony, az a jelenet is itt van előttem, az is durva volt. Akkor még a szomszédok is elsápadtak, meg én is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.