Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Peter Jackson és a WETA tartotta az igéretét:amit a Kong Trailerben láthattunk köszönő viszonyban sincs azzal amit a vásznon látunk majd decemberben. A bizonyíték:

 

kongcomparison.jpg

 

Naaagy maki :D

A régi posteren olyan a King Kong mint egy rozmár. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Enterprise nekem is bejött, mégha ki is végezte a Trekket, nekem tetszett.

 

Ez a King KOng egész pofás, de én Godzillát jobban komálom :)

 

Én meg a Jurrassic Parkos dínókat :o

 

Az elveszett világ végén nagyon leakarták utánozni Kongot meg a Godzillát.Hogy elszabadult a városban egy szörny, mindent legyik, stb..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz, nekem is ők az igazi kedvenceim. T-rex, velociraptor, spinosaurus rulez :o

Hát ja, a JP2-ben igencsak Godzilla replika, de szerintem sokkal hangulatosabb. Pláne, mikor a forgatókönyvírót hamikázza meg a Rex, vagy amikor a japánok fejvesztve menekülnek, hogy a kutyás poént meg se említsem :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz, nekem is ők az igazi kedvenceim. T-rex, velociraptor, spinosaurus rulez :D

Hát ja, a JP2-ben igencsak Godzilla replika, de szerintem sokkal hangulatosabb. Pláne, mikor a forgatókönyvírót hamikázza meg a Rex, vagy amikor a japánok fejvesztve menekülnek, hogy a kutyás poént meg se említsem :)

 

Jaja... a sokat szidott befejezés, tele van remek mókás pillanattal :o Én birom, ahogy a maga bugyuta módján az egész JP2-öt :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz, nekem is ők az igazi kedvenceim. T-rex, velociraptor, spinosaurus rulez :o

Hát ja, a JP2-ben igencsak Godzilla replika, de szerintem sokkal hangulatosabb. Pláne, mikor a forgatókönyvírót hamikázza meg a Rex, vagy amikor a japánok fejvesztve menekülnek, hogy a kutyás poént meg se említsem :o

 

Jaja... a sokat szidott befejezés, tele van remek mókás pillanattal :D Én birom, ahogy a maga bugyuta módján az egész JP2-öt :wink:

 

Nem értem miért kell szidni sokaknak ezt a filmet.Nincs benne semmi negatív dolog azon kívül, hogy néha a kiscsaj nagyon idegesítő. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy negatív dolog azért van, a rex felemésztette a kutyát...

Azért a JP3 mindenen túl tett bugyutaságban (a vége a kissráccal meg a parton álló egyszáll emberrel szerintem az évezred legborzalmasabb filmbefejezése). Ennek ellenére nekem még a JP3 is tetszett, mint film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy negatív dolog azért van, a rex felemésztette a kutyát...

Azért a JP3 mindenen túl tett bugyutaságban (a vége a kissráccal meg a parton álló egyszáll emberrel szerintem az évezred legborzalmasabb filmbefejezése). Ennek ellenére nekem még a JP3 is tetszett, mint film.

 

Én nagyon rühellem a JP háramat.Egyszerűen nézhetetlen számomra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A JP3 közepes film volt, de szórakoztató. És most hagy szóljak a JP2-őt nem szeretők nevében (egyébként a JP3 egy fokkal jobban tetszett, mint a 2). Részemről azért nem szeretem, mert teljesen kiforgatja, megváltoztatja Crichton regényét. Alig maradt meg valami az eredeti történetből, és nem tudom a filmet függetleníteni a regénytől. Egyszerűen egészen mást vártam, ezért nagy csalódás volt. Annyira, hogy máig nem tudtam kiheverni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Frankenstein-díszdobozról:

frankimod.JPG

 

Frankenstein (1931): Bármennyire is húz a szivem a Dracula felé, Lugosi Béla meg a 'magyar háttér' miatt; be kell látnom, hogy a Frankenstein egyértelműen jobb film nála. Persze mai szemmel nézve, már nehéz megérteni, hogy hogyan tudta az akkori közönséget megborzongatni (pedig a cenzorok annyira súlyosnak találták, hogy a film elejére, mindenképp bekellett tenni egy intro-t, amiben egy szmokingos úr felhivja a figyelmet, hogy csak erős idegzetűek nézzék! Emellett még vágtak is a filmből sok helyen). A Frankenstein már nem borzaszt el, és rémit meg, ám korát meghazudtoló látvány-világa és sajátos bája elől nehéz kivonni magunkat. Az aszimmetrikusan kacskaringozó belső terek, vagy éppen az elhagyatott temető, melyben minden sir össze-vissza áll, remekül idézik a régi idők gótikus hangulatát, mely oly nagy hatással lett aztán számos nagy filmesre... de köztük is föleg Tim Burton-re.

Bár néhol picit mintha leülne a film, és a háttérzene teljes hiánya is furcsa tud lenni, ám ennek ellenére remek szorakózást tud nyujtani és persze felvonultat jópár olyan pillanatot, melyek mára klasszikussá váltak (pl.: a lény ébresztése; a végén a felzudult falusiak, amint felégetik a malmot stb.)

Egy kép a filmből:

Frankenstein-mod.JPG

 

Frankenstein menyasszonya (1935): Nagyon ritka, hogy egy folytatás jobbra sikerüljön, mint az eredeti. Ennél is ritkább az, amikor egy folytatás minden ponton überelni tudja az elődjét. Eddig azt hittem erre csak a Birodalom visszavág volt képes a film-történelemben... nos, mint kiderült a Frankenstein folytatása is hasonló cipőben jár.

Ahogy a werkfilmben a filmtörténész fogalmaz: "az egész egy nagy ötlet-parádé". Már rögtön a kezdés megoldása is dicséretre méltó: egy XIX. századi kastélyban találjuk magunkat ahol két gróf az ifjú Mary Shelley-vel bájcseveg (a Frankenstein regény irónőjével). Miközben kint tombol a vihar, megkérik rá, hogy ugyan mesélje már el nekik, hogy ha folytathatta volna a történetét, hogyan tette volna. Az ifjú Shelley irul-pirul, de végül elmeséli a soha-meg-nem-irt folytatást a két grófnak, s ezzel már kezdődik is a film... pont ott, ahol az előzö abbamaradt.

Innentől pedig aztán van minden: klasszikus gótikus horror, szatira, dráma, vigjáték (!!!)... és még lehetne sorolni. A Frankenstein menyasszonya, mint a legtöbb törzs-gyökeres klasszikus, stilus-jegyek egész tárházával van felvértezve. A legkellemesebb meglepetés az, ahogy az apró drámai-szálat finoman beleszőtték a történetbe, és végre az elöző rész bugyuta lényéből, érző/ beszélő figurát faragtak (ez közelebb is van az eredeti regény elképzeléseihez). És figyeltek arra is, hogy ahol a film ismétli az elődjét (pl.: újabb lény-élesztés) ott tényleg nagyságrendekkel jobbat/ hangulatosabbat/ látványosabbat alkossanak, mint az eredetiben. Külön örültem az olyan apróságoknak, mint, hogy a 'Frankenstein menyasszonyát' ugyanaz a szinésznő játsza, mint aki a prológósban Mary Shelley-t... mintha az irónő "belemesélné magát" a történetbe. (csak hogy ne csak pozitivumot mondjak: a Frankenstein család házvezetője irtó idegesítő:o). Jó ez a film, na! :)

Ebből is rakok egy képet, amin nem más, mint Darth Vader műtő-asztalának prototipúsa látható :o :

Frank_menyasszonya-mod.JPG

 

Frankenstein fia (1939): Ez már egy tipikus folytatás, szerencsére a jobbik fajtából. Egy szépen, lassan csordogáló klasszikus-stilusban készült horrorfilmet kapunk. Frankenstein fia hazatér apja birtokára, és minő meglepetés, folytatja annak kisérleteit, a falusiak intelme ellenére is. A régi filmekhez képest viszonylag hosszúnak mondható (kicsit több, mint másfél óra) és ennek megfelelően nem kapkodnak el semmit. Sajnos ez a film legnagyobb hátránya is... néhol túlságosan leül. Frankenstein lényét megint visszaminősitették beszélő/ érző lényből, szimpla ösztön-lénnyé. A mellékszereplők néhol egészen jól eltaláltak, mint például az egy kezű rendőr-főnök, akinek még gyerekkorában szakitotta le a kezét a lény vagy a gonosz Igor, aki már hivatalosan halottnak számit, mivel felkötötték, de túlélte (s akit nem más játszik, mint a 'mi' Lugosi Bélánk).

Összességében egy jól felépitett filmről van szó, de semmi különös.

 

Frankenstein szelleme (1942): Nagyon gyenge folytatás. Egyrészt annyira nem tudta felkelteni az érdeklődésemet, hogy kis hiján el is aludtam rajta. Másrészt, rendkivül fantáziátlanul csavarták tovább az eseményeket. Nem csoda, hogy Boriss Karloff, a lény eddigi megformálója ebben a filmben már nem is vállalta el a szerepet. Helyette az ifjú Lon Chaney vállalta be, aki igy elmondhatja magáról, hogy mind a három klasszikus lényt volt alkalma eljátszani. A végén mikor Igor agyát beültetik Frankenstein fejébe, és elkezd Igor hangján beszélni... azt hiszem az a mélypont (igen, ez még annál is nagyobb gáz, mint mikor Frankenstein szelleme teljesen váratlanul és mindenféle normálisabb indok nélkül megjelenik). Gyenge.

 

Frankenstein háza (1944): A szokásos "összehozzuk az összes lényt, mer az jó lesz" indittatású film. Tulajdonképpen szavam nem lehet, mert a 'Drakula háza' szellemi mélységeit itt még nem sikerült elérni. Itt mintha még látszana a forgatókönyv-irók igyekezete, ami persze ennek ellenére csak egy méretes marhaságot tud szülni. Draculát még az első húsz percben letudják. Megelevenedik, beszól egy-két elméset, majd borul egyet a hintójával és meghal a napfelkeltében. Ezek után bukkannak rá egy jég-barlangban Frankenstein szörnyére és a Farkasemberre. Miután jól kiolvasztják mindkettejüket, a farkasember elkezd fölöslegesen melódrámázni egy cigánylánnyal, míg a szörny megint csak az utolsó pillanatokban teszi tiszteletét, hogy aztán kinyirja a még élő főszereplőket. Marhaság ez a javából... nézése csak saját felelősségre :D

 

A diszdoboz maga persze csudaszép, és ezuttal nem csak az alapfilmhez, hanem az első folytatáshoz is jár külön werkfilm és filmtörténészi audiókommentár.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr! Elkapott a nosztalgikus hullám? :)

 

Én a Metropolis című filmet nézném meg egyszer.

 

Jaja, valami olyasmi :o A Metropolisra én is nagyon kiváncsi vagyok. Eddig csak a "Queen: Radio Ga Ga" klipjében láttam belőle képsorokat, de azok alapján is nagyon jónak tünik...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A JP3 közepes film volt, de szórakoztató. És most hagy szóljak a JP2-őt nem szeretők nevében (egyébként a JP3 egy fokkal jobban tetszett, mint a 2). Részemről azért nem szeretem, mert teljesen kiforgatja, megváltoztatja Crichton regényét. Alig maradt meg valami az eredeti történetből, és nem tudom a filmet függetleníteni a regénytől. Egyszerűen egészen mást vártam, ezért nagy csalódás volt. Annyira, hogy máig nem tudtam kiheverni :)

Ez érdekes, mert én meg a regénnyel voltam ugyan így. Ráadásul a regény szerintem az első könyvhöz képest rossz lett, míg az Elveszett világ kicsit jobban tetszett a Jurassic Parknál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

MissKarde: Furcsa mert a JP2-nél a Crichton regény is elég gyenge, tipikus bérmunka volt :wink:

 

Nem baj, a filmnél még mindig jobb volt :) Nem tudok már érdemben nyilatkozni a regényről, mert nagyon-nagyon rég olvastam mindkettőt. Akár 2000 előttre is tehető az ideje. Annyi megmaradt, hogy a film mennyire csalódás volt a könyvhöz képest. De az első film jó, sokkal jobb, mint a második. A könyv remek volt (jól belegondolva jobb volt, mint a második), a film sem volt akkora csalódás. Ideje lenne ennek is nekiugrani még egyszer. Csak hát annyi minden más is van, ami még soha nem volt a kezemben :o

 

Ismét csodás összefoglalót kaphattunk Tőled egy régi klasszikusról :D

 

Ez érdekes, mert én meg a regénnyel voltam ugyan így. Ráadásul a regény szerintem az első könyvhöz képest rossz lett, míg az Elveszett világ kicsit jobban tetszett a Jurassic Parknál.

 

Ezek szerint mindenki szerint jobb az első könyv, de ennek kitárgyalása már a könyvek topik témája :o

 

Én a Metropolis című filmet nézném meg egyszer.

 

Tavaly leadta az m2 csatorna, akkor megnéztem. Nekem tetszett a film. Előtte aggódtam, hogy régi filmként unatkozni fogok rajta, de nem. Meglepően jó volt nézni, lekötött. Úgy látszik érdemes ilyen régi filmeket is néznem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nosztalgiáról jut eszembe, asszem a Keresztapa trilógia még nem volt téma itt a fórumon... Én éppen a napokban néztem újra.

 

Az első két részre még szavakat is nehezen tudok találni, annyira ott van még mindig. A regény kiváló alapanyag, Coppola éppen a csúcson volt amikor felkérték hozzá, na és persze tele van a két film iszonyatosan erős szinészi alakításokkal... Na de a harmadik rész... Az valahogy nagyon félrecsúszott. Mondjuk Coppolának az Apokalipszis után nem nagyon volt normális rendezése - innen nézve nem meglepő, hogy elsz*rta a harmadik Keresztapát - persze még hozzátehető az is, hogy a legnagyobb baj a forgatókönyvvel van, és ha az nem jó, akkor rendezheti bárki a filmet... Mindenesetre nagy kár érte. Ha a második rész után pár évvel forgatja le, a régi lendülettel, akkor tuti klasszikus lett volna a harmadik is, de így sajnos nem mérhető az elődökhöz.

 

Ti mit gondoltok?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.