Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Donát, szerintem én értem, mit írsz, legalább is merem remélni :D

Kyle miért kapta meg a fényképet Sarahról? Ha az első idősíkban egy ismeretlen fickó az apja (erre én is hajlok, mert ha nem így lenne, úgy lenne lehetetlen az egész sztori már a kezdetnél, ahogy illik), Connor nem tudja, hogy ő lesz az apja, akkor miért adja oda a képet? Ami ugyebár elvileg már a második idősíkhoz tartozik. Vagyis a képnek a második idősíkban kell szerepet játszania, elvégre az elsőben nincs jelentősége, de ő azt mégis a visszaküldése előtt kapja. Itt azért mégis érzek némi zűrt ebben a párhuzamos idősíkokban. Apró momentum (vagy akár több is van), de zavaró.

Igazság szerint meg kéne néznem a T3-at is, mert évekkel ezelőtt láttam csak kétszer, és annak a sztorija nagy vonalakban rémlik, főleg, amiről írtok ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elfelejtitek, hogy John, nem hiába adta oda a képet még az első rész szerint is Kylenak. A filmregényben erre fény is derül a sok utalással ami a jövőben történik. John mindvégig tudja, hogy Kyle az apja. Még ha ez nektek logikátlan is, az időparadoxonba simán belefér. Ezt megérteni kb annyira nehéz mint azt, hogy miért mondják végtelennek az univerzumot, vagy azt, hogy hogyan lehetséges megérinteni bármit is, amikor minden távolság megfelezhető.

El kell fogadni, hogy így van a dolog, nincs ismert logikai törvényszerűsége. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kép valóban zavaró, de ez az egyetlen dolog, ami zavaró. Szerintem csak véletlen egybeesés. A könyv meg nem érdekel ;)

 

Karrde: A kép valóban az első és a második idősíkban játszik szerepet, és az az érdekesség vele kapcsolatban, hogy ugyanolyan, mint az első idősíkban, ami picit arra utal, hogy Kyle időutazása önbeteljesítő. Viszont Dzséjt talált jó néhány dolgot, ami miatt meg nem mondható el, hogy önbeteljesítő lenne az első időutazás ( a többi pedig pláne nem lehet, hisz megváltoztatják a jövőt, ez a lényeg), így valószínűleg ez csak egy hiba, az eredeti koncepció még más volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval az alternatív univerzumok nem úgy működnek (szerintem), ahogy te leírtad. Azért nem, mert így folyamatosan alternatív univerzumok jönnének létre, és sosem jöhetne létre az az idővonal, amit most látunk.

Az alternatív univerzumok létrejöttének alapja az, hogy folyamatosan keletkeznek, minden döntésünknek végtelen lehetősége által. Az időutazás csak eme döntések drasztikus és szándékos irányítása. Ennek a végtelen halmaznak az egyik szála az, amit a T szériában látunk (egy másik ága, amit a TSCC-ben, egy harmadik, amit a T1 openingjében és Kyle emlékeiben, egy negyedik, ami a T2 openingjében van, egy ötödik, amiből a 850-es és a TX jött, és még végtelen sok, amiről nem is tudunk - mondjuk amikben a képregények és könyvek játszódnak, amiket már felsorolni is nehéz lenne). Létrejön ez az idővonal, meg végtelen sok másik. Szóval igen, folyamatosan, minden pillanatban jönnek létre altenatív univerzumok, legalábbis az elméletek szerint.

 

Természetesen mi csak egy alternatív idővonalat látunk, de ettől függetlenül nagyon sok van még, és ezek azok, amik elősegítik a mostani idővonal születését. Amiről én beszéltem, hogy ez az idővonal hogyan jöhetett létre. Ugye volt szó róla, hogy amit látunk most, idővonal, annak a vége vajon hogyan ér véget? Vissza kell-e küldeni valakiket Johnnak ahhoz, hogy beteljesítse a sorsát, vagy akár gondolhat egyet, és felrobbanthatja az egész időkimozdítót anélkül, hogy bárkit is a múltba lökne. Továbbá kérdeztem tőled, hogy a T1000-es hogy juthatott át az időkimozdítón, amikor Kyle arról hablatyol, hogy senki sem jött vele.

Ez egyszerű, mivel a T-1000-es a Skynet oldalán állt, eleve nem mehetett vele ;) Valószínűleg előtte ment el, a 101-eshez hasonlóan. Ahogy a második 800-as meg utánna indult. Az viszont biztos, hogy a jelenlegi idővonalon, amit figyelemmel kísérhetünk, még az időgépnek sem kell feltétlen megépülnie. Épp ez a jó, annyira megkutyulták már a dolgokat, hogy semmi sem biztos. Akár az is lehet, hogy John Connor meghal teszem azt 2019-ben, a Skynet pedig győz. Akkor sosem születik meg az időgép, ami szintén eredményez majd egy új idővonalat (aminek a múltjában Sarah sosem találkozik Reese-sel, és lehet éppen ez állna a legközelebb a kiinduló, mindenféle manipulálástól mentes idővonalhoz, de ez úgyse következik be).

 

De kanyarodjunk vissza. Ezen idősíkban az ítélet napja ugyanúgy 1997-ben tör ki, és Connor ugyanúgy győzelemre vezeti az embereket. Most jön azonban a második kulcspont. Reese ebben az univerzumban már nem fog időtutazni. Miért? Azért mert mi most annak az idősíknak a létrejöttét keressük, amiben Reese az eredeti jövőt mondja el. Eléggé evidens tehát, hogy a második idősík Reese-e nem térhet vissza, és beszélhet Sarah-val, hiszen ő az új jövőt ecsetelné, de mi nem ezt látjuk a képen, nem ezt láttuk a T1-ben, és mivel a múlt egyik alkalommal sem változott meg (és a szereplők memóriája sem alakult át), így egy olyan alternatív univerzum segítheti elő az általunk látott idősík létrejöttét (tudom ez bonyolult, de próbáld kibogozni!), amiben Reese már másodjára nem megy át, csak a T101 (jó termi) és a T1000-es (rossz termi).

Az elmélet ott bukik, hogy a T2-ben a T-800-as által igazolást nyert, hogy még az ő jövőjében is visszatért Reese. Emlékezz, az autó szerelése közben beszélgettek Kyle-ról. A T-800-as igazolta, hogy találkozni fog John vele (legalábbis abban a jövőben, ahonnét ő jött), ennek talán még a tanúja is volt, és nem ellenkezik, mikor John azt mondja, hogy visszaküldi 2029-ből (pedig tuti közbeiktatott volna egy "inkorrekt" szócskát, ha ez az ő jövőjében megváltozott volna). A memóriának meg (elméletben) nem kell átíródnia, ha valaki a múltban összekutyult valamit, az a lineáris időnél van, de itt pont az a lényeg, hogy nem lineáris, változtatható mindenféle paradoxonok nélkül (amik ellehetetlenítenék a változást). Ha átírüódna a memória, már a T2 végével át kellett volna íródnia. Az a Reese, aki a védelmező 800-as jövőjéből jött, egy másik idősíkot generált, amit mi nem is láttunk, nem is tudunk róla. Kiváltotta azt a Reese-t, akit a T1-ben megismehrettünk, de már akkor, mikor a jövőben elindult vissza. Mint ahogy a T4-es Reese is ki fogja váltani azt a Reese-t, aki a T4-es Connor apja (és itt jön az, hogy az idő nem lineáris ebben a felfogásban, hiszen egy jövőbeli esemény kiválthat változást a múltban, míg linearitás esetén csak a múlt lehet hatással a jövőre). Ez az egyik oka, hogy két különböző jövőből jött, de ugyanaz a személy (teszem azt két Kyle) nem bukkanhat fel ugyanabban az idősíkban. Mindkettő különböző idősíkból indulnak és csak különböző idősíkokba érkezhetnek, mert már az indulásuk (a más múlt) egy új idővonalat generál. Mondhatni, a múlt a jövőtől, a jövő a múlttól függ, ha belekeveredik az idő folyásába az időutazás.

 

Közben megkerestem az én ábrámat, amit még 2007. 05. 23-án csináltam, épp, hogy két évvel ezelőtt :D

http://images.netbag.hu/20070523/00374989515.jpeg

Ezt most módosítottam az azóta megtudott dolgok fényében:

http://kepfeltoltes.hu/090601/00374989515a...ltoltes.hu_.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes képek, bár én még mindig nehezen képzelem a karakterbe Russell Crowe-t :D

 

A kép valóban zavaró, de ez az egyetlen dolog, ami zavaró. Szerintem csak véletlen egybeesés.

Erre mondaná Poirot, hogy addig nem jó egy elmélet, míg minden egyes darabja nem illik bele :P Vagy valami hasonlót szokott mondogatni, de ez most lényegtelen, csak eszembe jutott :D

Elvileg nem lehet kilógó lóláb, vagyis vagy az elmélet nem működik így, vagy a filmkészítők koncepciója még nem volt kiforrva egészen :D De kb. Te is erre jutottál :P Csak innen döntse el az emberlánya, hogy most akkor az első filmben vannak bakik a többi fényében, mivel akkor az egy egész filmnek készült, nem pedig úgy, hogy lesz folytatás, ahol megkavarodik az idő. Vele együtt pedig mi is :P

 

(és itt jön az, hogy az idő nem lineáris ebben a felfogásban, hiszen egy jövőbeli esemény kiválthat változást a múltban, míg linearitás esetén csak a múlt lehet hatással a jövőre). Mondhatni, a múlt a jövőtől, a jövő a múlttól függ, ha belekeveredik az idő folyásába az időutazás.

Hmm... elvileg eleve nem beszélhetünk lineáris időről, ha időutazni tudunk ;) Egyik a másikra hatással van, így végül is csak azt tudom elképzelni, amit írtál, hogy nem látjuk amint változik a múlt (mert akkor minden részt újra is kéne forgatni :D). Hmm... meditate on this.. I will :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elkezdtem anyunak mesélni ezt az időizét Termiék háza táján, és közben eszembe jutott valami. John azt mondja az egyik trailerben, hogy ez nem az a jövő, amit ő ismer, vagyis az ő múltja nem változott, így a visszaküldött Kyle-t, stb. nem váltja fel egy másik, megváltoztatva ezzel a múltat is. Mert akkor John ismerné a jövőt. Eh... bonyolult ez. Vagy erről már volt szó, csak elsiklottam felette?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak innen döntse el az emberlánya, hogy most akkor az első filmben vannak bakik a többi fényében, mivel akkor az egy egész filmnek készült, nem pedig úgy, hogy lesz folytatás, ahol megkavarodik az idő. Vele együtt pedig mi is ;)

A T1-et. Cameron sok mindent felülbírált a T2-re. A T1-ben még az volt a koncepciója, hogy ez az egész önbeteljesítő. Ezt a T2-vel felülbírálta, hiszen eleve a történet arra épül, hogy megváltoztatható a dolgok menete, másrészt sok apróságot is átváltoztatott (pl. Skynet). De példának okáért az első film szerint csak az élő szövet juthat át az időmezőn. Ennek ellenére a T-1000, ami folyékony fém, lazán átjut.

 

Elkezdtem anyunak mesélni ezt az időizét Termiék háza táján, és közben eszembe jutott valami. John azt mondja az egyik trailerben, hogy ez nem az a jövő, amit ő ismer, vagyis az ő múltja nem változott, így a visszaküldött Kyle-t, stb. nem váltja fel egy másik, megváltoztatva ezzel a múltat is. Mert akkor John ismerné a jövőt. Eh... bonyolult ez. Vagy erről már volt szó, csak elsiklottam felette?

Mint írtam, a múlt változása csak akkor lenne pl. hatással a szereplők emlékeire, ha lineáris időutazás lenne, nem pedig ez az alternatív világos verzió. Így nincs hatással egy másik Kyle arra az időre, amit mi a filmekben figyelünk. Ha teszem azt a T6-ban visszaküldi John Kylet, nem fog minden egy-kettőre megváltozni, nem fog John nem is emlékezni a Cyberdyne Systemre, stb. Az az idővonal változatlan marad, semmi nem történik annak a múltjában. Az új Kyle meg egy másik idővonalat hoz létre, ami párhuzamosan létezik majd azzal, amit a T1-6-ban nyomonkövethettük.

De hát ez volt a TSCC-ben is, mikor Derek barátnéje megölt valakit bosszúból, amiért az megkínozta Dereket. Csakhogy Derek egy olyan jövőből jött, amiben az meg sem történt. De Derek mindkét idősíkban elment a múltba, mégsem volt a TSCC-ben egy időben két azonos Derek, holott mindkettő ugyanabba az időbe, ugyanazzal a feladattal ment vissza.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

én még mindig nehezen képzelem a karakterbe Russell Crowe-t
Ezzel én is így vagyok. Nehezebben tudom elképzelni Russt Robinnak mint eleinte Bálás Kriszt Connornak. Ridley bá'-t is nehezen bírom összeegyeztetni Robin Hoodékkal. De ha ő olyat akar rendezni az már az ő dolga.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, az ábrádat megnézve rájöttem, hogy ugyanazon a véleményen vagyunk :D

 

Természetesen John visszaküldheti Reese-t a második, harmadik, stb. idősíkokban is (ahogy arról a védelmez T101-es és John is beszélgetnek a kocsi szerelése közben), csak az már nem az a Reese lesz, akit mi a T1-ben megismertünk ;) Nem is lehet, hiszen más tudású, mint ami T1-es Reese-ünk :D

 

Én igazából csak arról beszéltem most, hogy a mostani időszál hogyan keletkezett, és a mostani időszál keletkezéséhez az kellett, hogy a kettes idősíkban küldjék vissza a T1000-est és a T101-est (védekező). Bárkit küldtek még ott és akkor vissza, (pl. Reese-t), az nem ebbe az idősíkba került (mármint amit látunk).

 

Miss: Amit Dzséjt is írt, én is erre jutottam. Az első részben inkább önbeteljesítő időutazás felé hajlott Cameron, amit aztán felülbírált a második részre, és ezért van a kavar a képpel :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végtére itt most Kyle életben maradása a fontos, tök mindegy milyen idővonalat nézzünk, mert teszem azt, ha meghalna Kyle az időáthelyező aktiválása előtt, melyen keresztül a Skynet egy termit visszaküld '84-be Sarah Connor likvidálására, akkor végleg bezárulna a kör. Öööö vagy az a része ahol Kyle John apja...eh, k*rva paradoxon :D

 

Amúgy látván menet közben a szinkronhangokról egy listát, felettébb örülök, hogy Fehér Anna megmarad Sarah Connor hangjának. :D Ha nem így lett volna k*rva furcsa lett/lenne a monológja a Salvationban. Lehet, hogy sokan nem is vágták volna, hogy mi ez az ismeretlen hang (szinkronos verzióról beszélek persze. Az az ismertebb ;) )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyira nem fontos. Ha Kyle meghal, akkor visszatérünk a kiinduló első idősíkhoz, és kezdődik az egész előről, feltéve, hogy nem küldenek vissza senkit. De akárhogyan is, az a szép a párhuzamos időutazásban, hogy attól, hogy nem küldesz vissza senkit, még nem szűnik meg az univerzumod, mert más, párhuzamos idősíkok gondoskodnak a múlt időutazóinak megérkezéséről.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, az ábrádat megnézve rájöttem, hogy ugyanazon a véleményen vagyunk :D

 

Természetesen John visszaküldheti Reese-t a második, harmadik, stb. idősíkokban is (ahogy arról a védelmez T101-es és John is beszélgetnek a kocsi szerelése közben), csak az már nem az a Reese lesz, akit mi a T1-ben megismertünk ;) Nem is lehet, hiszen más tudású, mint ami T1-es Reese-ünk :D

 

Én igazából csak arról beszéltem most, hogy a mostani időszál hogyan keletkezett, és a mostani időszál keletkezéséhez az kellett, hogy a kettes idősíkban küldjék vissza a T1000-est és a T101-est (védekező). Bárkit küldtek még ott és akkor vissza, (pl. Reese-t), az nem ebbe az idősíkba került (mármint amit látunk).

Ja, úgy tűnik, hogy tényleg pöcre ugyanarra gondoltunk :D

 

Krande képe mindjárt linkesítve lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végtére itt most Kyle életben maradása a fontos, tök mindegy milyen idővonalat nézzünk, mert teszem azt, ha meghalna Kyle az időáthelyező aktiválása előtt, melyen keresztül a Skynet egy termit visszaküld '84-be Sarah Connor likvidálására, akkor végleg bezárulna a kör. Öööö vagy az a része ahol Kyle John apja...eh, k*rva paradoxon :D

Visszakülde Barnes-t, azt kész. Max az új alternatívája félig feka lesz ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mintha a film elején(?) azokat hallgatná majd vissza. ;) Valahol ezt olvastam.

Én is ezt olvastam, hogy valami ilyesmi lesz. Bár kérdés, hogyan kerültek elő (már ha tényleg az elsz), mivel nem igazán otthon érte az Ítélet napja :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Visszakülde Barnes-t, azt kész. Max az új alternatívája félig feka lesz ;)
A visszaküldés után meg megváltozna a külseje és a spanjai lelőnék mert nem ismernék fel. :P

 

Mintha a film elején(?) azokat hallgatná majd vissza. :D
Az jó megoldás. Máshogy nemigen lehet Sárit a TS-sel összehozni.

 

Én is ezt olvastam, hogy valami ilyesmi lesz. Bár kérdés, hogyan kerültek elő (már ha tényleg az elsz), mivel nem igazán otthon érte az Ítélet napja :D
A paradoxonok majd elintézik hogy meglegyenek. :D Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.