Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Tartok tőle, hogy a Fox összevagdostatná az új Alient. Kivágná a lassú, parás részeket amik ennél a filmnél piszok hatásosak voltak. Ezt hiányoltam az AVP-nél is.

 

Neil Marshall jöhet. Egész jó kis filmeket tud összedobni, persze itt is beleb*rmolhat a stúdió.

A mai szigorú korhatártörvények miatt számolni kell azzal is, hogy egy gyerekbarát PG-13 Alient és Predatorst csinálnak. Sajna ez a Robotzsarura is érvényes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pikali Gerda

Bakker, kedvenc magyar hangom, és nem ismertem fel.

 

A mai szigorú korhatártörvények miatt számolni kell azzal is, hogy egy gyerekbarát PG-13 Alient és Predatorst csinálnak. Sajna ez a Robotzsarura is érvényes.

Kizárt! Az Alien vs Predator buktája után még a Fox sem fog még egyszer gyerekbarát Alien és Predator filmet csinálni. Erre két jel is van: 1) Robert Rodriguezre bízták a Predators produceri munkálatait, márpedig ha elfelejtjük a rémes és filmnek sem nevezhető Kémkölykök szériát, akkor kijelenthetjük, hogy az a fickó tud csak véres és erőszakos filmeket tud készíteni, hisz a Desperado, Planet Terror, Sin City, stb. ezek minden, csak nem erőszakmentes, vérhiányban küszködő művek. 2) Aliens vs Predator Requiem, vérességben és erőszakosságban csak az Alien Resurrection tudja vele felvenni a versenyt. Mindemellett Ridley Scottra sem jellemző, hogy visszafogná magát, elég csak megemlékezni a Black Hawk Downról, vagy a Blade Runnerről, ne adj isten az Alienről.

No meg, eleve a szigorú korhatár követelményeknek semmi köze ahhoz, hogy néhány film gyerekbarát lesz. Ennek a hülye producerekhez van köze, akik azt hiszik, hogy ha valamit gyerekbarátra készítenek, akkor sokkal több tini ül be rá. Azért lett az AVP is olyan, amilyen, mert ugye számítógépes játékadaptációnak gondolták, és azzal biztos sok tini játszott. Más tészta, hogy eddig mindegyik AVP játék felnőtt besorolást kapott, tehát elvben nem játszhattak vele fiatalok, és a tény, hogy az AVP még képregény adaptáció is előbb lehetne (ha elfelejtenénk, hogy mindkét szörnyeteg mozifilmből ment át), mint játékadaptáció.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De minek erőltetni ezt az Alien vs. Predator szériát? Szerintem elég gáz, már a címe is. Annyi mindent ki lehetne hozni az Alienekből, és helyette van ez... gratulálok. ;)

Már nem erőltetik. Lesz Alien 5, bár ennek a címe nem végleges még, és elvben vagy az Alien előzménye, vagy az Aliens előzménye lesz (remélem az utóbbi, mert azt jobban bevenné a gyomrom, plusz szerintem kivitelezhetőbb és a rajongók is zabálnák). Meg lesz Predators, ami pillanatnyilag a fene tudja mi lesz. Szólt már a fáma a Predator 1 remake-jéről, aztán beszéltek már rebootról, de mivel teljesen új forgatókönyv készül, így akár folytatás is lehet. Annyi biztos, hogy szándékok szerint a film egy idegen bolygó kolóniáján fog játszódni. AVP3 meg max akkor lesz, ha ez a két film sikeresebbnek bizonyul, mint az utolsó öt témában készült film. Mert se az Alien3, se az AR, se az AVP 1-2, se a Predator 2 nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. Az első kettő mérsékelt sikert aratott, az AVP-k szintén, a P2 meg akkora bukás volt, mint egy ház.

Amúgy, ha az AVP címet az eredeti képregény trilógiára (Préda-Háború-Vadászok bolygója, bár ez nem a készülési sorrend, ráadásul az utolsó két könyv szvsz sz*r is lett, de a Préda az egyik legjobb könyv a témában), illetve az Aliens vs Predator 1-2 (és AVP2: Primal Hunt) játékokra alapozták volna, akkor abból is sokat ki lehetett volna hozni. Nem kellett volna ragaszkodni a jelenhez és a Földhöz, ez alapvetően herélte ki a filmeket. Na meg, nem kellett volna másod-harmadrendű rendezők kezébe adni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kizárt! Az Alien vs Predator buktája után még a Fox sem fog még egyszer gyerekbarát Alien és Predator filmet csinálni. Erre két jel is van: 1) Robert Rodriguezre bízták a Predators produceri munkálatait, márpedig ha elfelejtjük a rémes és filmnek sem nevezhető Kémkölykök szériát, akkor kijelenthetjük, hogy az a fickó tud csak véres és erőszakos filmeket tud készíteni, hisz a Desperado, Planet Terror, Sin City, stb. ezek minden, csak nem erőszakmentes, vérhiányban küszködő művek. 2) Aliens vs Predator Requiem, vérességben és erőszakosságban csak az Alien Resurrection tudja vele felvenni a versenyt. Mindemellett Ridley Scottra sem jellemző, hogy visszafogná magát, elég csak megemlékezni a Black Hawk Downról, vagy a Blade Runnerről, ne adj isten az Alienről.

No meg, eleve a szigorú korhatár követelményeknek semmi köze ahhoz, hogy néhány film gyerekbarát lesz. Ennek a hülye producerekhez van köze, akik azt hiszik, hogy ha valamit gyerekbarátra készítenek, akkor sokkal több tini ül be rá. Azért lett az AVP is olyan, amilyen, mert ugye számítógépes játékadaptációnak gondolták, és azzal biztos sok tini játszott. Más tészta, hogy eddig mindegyik AVP játék felnőtt besorolást kapott, tehát elvben nem játszhattak vele fiatalok, és a tény, hogy az AVP még képregény adaptáció is előbb lehetne (ha elfelejtenénk, hogy mindkét szörnyeteg mozifilmből ment át), mint játékadaptáció.

Hát reméljük igazad lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De minek erőltetni ezt az Alien vs. Predator szériát? Szerintem elég gáz, már a címe is. Annyi mindent ki lehetne hozni az Alienekből, és helyette van ez... gratulálok. ;)

Vagy a Predatorokból.

De a Préda megfilmesítve állítólag egész pofásan nézne ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most jöttem meg a T4-ről.

Nagyon végleges véleményt még nem mondanék, hiszen emészteni kell, de az első benyomás pozitív.

Történetileg szerintem (ki merem jelenteni) ez a legösszetettebb az összes közül. Na nem mintha bonyolult lenne, meg nem is arra kell gondolni, hogy ég és föld az eddigiekhez képest, de több kraftot érzek benne, mint az elődökben.

Látvány rendben volt, hangok brutálisak, színészekkel nem volt gondom.

Én nem rühellem a T3-at, de azután én inkább féltem a folytatás(oka)t illetően. Ezután viszont kifejezetten kíváncsi lettem, mert sajnos kevés volt. De ez amolyan ep1-hez hasonló érzés (persze az egy külön kategória). Több mélységet várok mostantól, valamint jöhetnek a grandiózus csaták is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért érdekes, hogy itt általában csak pozitív vélemények vannak a filmről ;)

Na igen, máshol meg a negatívak vannak túlnyomva. Nem picit megosztó a film ;) Bár lehet, hogy itt az is számít, hogy egyikünk sem csócsálja le a csillagokat az égről a vigyori mikrobikért :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A végső megoldás... csak mérsékelt sikert hozott? ;) Szerintem a legjobb mind közül!

Az Alien és az Aliens kasszasikeréhez képest az a film kvázi bukott a Fox szemében (nem csoda, az volt az első, amibe aktívan belenyúltak). De, hogy számokkal is érzékeltetve legyen:

 

Alien (1979)

Ára: 11 000 000 $

USA-ban hozott: 78 944 891 $ + 1 986 910 $ a 2003-as rendezői változat moziba vitelével, szóval összessen 80 931 801 $

Külföldön hozott: 24 000 000 $ (USA-n kívül a DC-t nem mutatták be a mozik)

Össz.: 104 931 801 $

 

Aliens (1986)

Ára: 18 500 000 $ (a film túllépte a költségvetést, eredendően csak annyit kaptak, mint az Alien)

USA-ban hozott: 85 160 248 $

Külföldön hozott: 45 900 000 $

Össz.: 131 060 248 $

 

Alien3 (1992, bár már 1990 elején be kellett volna mutatni)

Ára: 50 millió (jelentősen túllépte a költségvetést, mert 20 millát kapott csak)

USA-ban hozott: 55 473 545 $ (alig sikerült összekaparni az árát)

Külföldön hozott: 104 340 953 $

Össz.: 159 814 498 $ (az első Alien film, ami az USA-n kívül menekült meg a csúfos bukástól, és innentől kezdve mindegyik így járt)

Alien Resurrection (1997)

Ára: 75 000 000 $ (nem lépte túl a költségvetést, de még így is - inflációt számítva - a legdrágább Alien film, ebből 20 milla Sigourney Weaver gázsija)

USA-ban hozott: 47 795 658 $ (már az árát sem hozta vissza)

Külföldön hozott: 113 580 410 $

Össz.: 161,376,068 $

 

Alien vs Predator (2004)

Ára: 60 000 000 $

USA-ban hozott: 80 282 231 $

Külföldön hozott: 92 262 423 $

Össz.: 172 544 654 $ (Az AVP az A3 és AR után meglepően sikeres lett, bár a közelében sincs az első két Alien, vagy az első Predator filmnek, és végképp nincs a bevételnek köze a minőségéhez... ahogy az az AVPR számaiból ki is derül)

 

Aliens vs Predator Requiem (2007)

Ára: 40 000 000 $ (no comment, ennél még az Alien is többe került, pedig a maga idejében - és inflációt számolva ma is - baromi olcsó film volt)

USA-ban hozott: 41 797 066 $ (nyögvenyelősen kerestek rajta 1 misit)

Külföldön hozott: 87 087 428 $ (a határ túloldalán megint megmenekült)

Össz.: 128 884 494 $ (az árához képest elég nagy siker, de a minőségromlást és a vasvillás tömeget látva úgy tűnik, a Fox is látja már, hogy ezt a tendenciát, amit az A3 óta módszeresen követ, nem folytathatja)

 

És bónusznak a két Predator film:

Predator (1987)

Ára: 15 000 000 $

USA-ban hozott: 59 735 548 $

Külföldön hozott: 38 532 010 $

Össz.: 98 267 558 $ (mint látható, a film nem került sokba, de sosem volt olyan sikeres, mint az Alien vagy az Aliens, ezért is vélem úgy, hogy a Predator széria némiképpen túl van értékelve. Max a lény érhet fel az Alienekhez.)

 

Predator 2 (1990)

Ára: 35 000 000 $ (jó kérdés, hogy 3 év alatt miért ugrott meg az ára, miközben nincs benne olyan kaliberű színész, mint Schwarzenegger - oké, Danny Glover már híres lett a Halálos fegyver 1-2-vel eddigre, de korántsem volt olyan sztár, mint Schwarzi)

USA-ban hozott: 30 669 413 $

Külföldön hozott: 26 450 905 $

Össz.: 57 120 318 $ (az Alien és Predator filmek történelmének legcsúfosabb bukása, amit azóta sem tudott alulmúlni még az AVPR-sem. Pedig szerintem a két Predatorból ez a jobbik.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De még mennyire! :);)

De figyeld meg. A TS-nél itt mindenkinek szinte minimális elvárása volt a film felé, azért is tetszett a többségnek.

Az Avatarnál meg már lassan Jézus második eljövetelét várják, és olyan látványt, hogy leessél a székről már az első percekben.

Na mivel ekkora elvárásokkal ül be valaki a moziba, abból csalódás lesz.

Mivel én imádom Cameront, és filmjeit, teljesen minimálisak az elvárásaim, mert egyik filmjébe se csalódtam, ebben se fogok, az is biztos. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Avatarnál meg már lassan Jézus második eljövetelét várják, és olyan látványt, hogy leessél a székről már az első percekben.

Maximum te várod így, én egy sima, szórakoztató sci-fit várok tőle mást nem ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egy apró különbség. A TS-ről senki se nyilatkozta, hogy forradalmi lesz. Az Avatarról pedig......khm... :)

Na ez az. Sok-sok ember vár világmegváltást a filmtől.

Nem egy interjúban korrigált a múlt héten, hogy azért ne várjanak már csodát a filmtől.

A múltkor is egy riporter megkérdezi, hogy hallotta micsoda forradalmi lesz a film, Cameron egyből közbeszólt hogy "na na, azért ezt nem kéne mondani.."

Meg az egyik interjúban elég pesszimista volt, szerinte a számítógépes játék sikeresebb lesz a filmnél.

Cameron pesszimista, nagyon az.. ;)

Szóval legyenek nagyon alacsonyak az elvárásaitok.

Kb 1977-es SW látványt várjatok, az legyen az alap. Úgy üljetek be rá ;):D

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát jó, hogy így változtatja a véleményeit.

 

Az én elvárásom tuti minimum lesz ezek után. Jó, hogy nem az 1930-as évekbeli szintet kéne elvárnunk :)

Várjál egy 20-as évekbeli Charlie Chaplin némafilm szintet, akkor nem fogsz csalódni ;);)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dooku gróf mai naptól Lovag lett! ;):D;)

Gratula neki :)

 

Viszont az Avatart mindenki fikázni fogja itt a premier után :P

Lökött :P

 

Az Avatarnál meg már lassan Jézus második eljövetelét várják, és olyan látványt, hogy leessél a székről már az első percekben.

Na mivel ekkora elvárásokkal ül be valaki a moziba, abból csalódás lesz.

Nyugi, a magasztaló szövegek ellenére nem várok világmegváltást, azért óvatosan kezelem, még ha picit várom is, hogy lenyűgözzön :D Nem voltam nagyon ellentmondó magammal? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyugi, a magasztaló szövegek ellenére nem várok világmegváltást, azért óvatosan kezelem, még ha picit várom is, hogy lenyűgözzön :) Nem voltam nagyon ellentmondó magammal? :D

Azért az az alap, hogy nyűgözzön le, ha már ennyi szépet hallani róla ;)

Csak ne legyenek óriásiak az elvárások ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes az Alien és Predator filmek romló tendenciája.

Az Alien szériából nekem az Aliens tetszett a legjobban. A Predikből a Predator 2. Az AvP-k közül az első tetszett.

Jó lenne, ha a Predators folytatás lenne. Az űrbéli kolóniás dolog nagyon jó ötlet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.