Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Oldie: pont az jutott eszembe az Avatar tizedik percében, milyen jó lenne az EP3 vagy az EP4 nyitányát 3D-ben nézni. :( Lucas technológia iránti szeretetéből kiindulva nem lepne meg, ha újabb lendületet kapna a Star Wars 3D projekt.
A múltkor épp azt vetettem fel, hogy az aszteroidás jelenetek meg a Halálcsillag alagútjában folyó repkedés milyen pöpecül nézne ki :) De szerintem ha most egy ilyenbe belevág akkor a tv-s sorozat látná a kárát.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Váááá... mit nem adnék egy 3D-s Skywalker SAGA-ért! :( Ejjj!! :)

 

Bár én már a Terminator Salvationt is szívesen néztem volna 3D-ben... a T-800-as komoly lett volna 3D-ben :D

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az avatar magas bevétele szép, csak az a baj, hogy nagyon drága film. A nyereség sok filmtől elmarad majd. Pl. az EPI hatszorozott a gyártási költséghez képest.

 

Tényleg lehet pontosan tudni, hogy mennyibe is került az Avatár?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg lehet pontosan tudni, hogy mennyibe is került az Avatár?

TheNumbers oldalán 237 millió a gyártási költség

http://www.the-numbers.com/movies/2009/AVATR.php

 

És a Hollywood Reporter a forrás.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az avatar magas bevétele szép, csak az a baj, hogy nagyon drága film. A nyereség sok filmtől elmarad majd. Pl. az EPI hatszorozott a gyártási költséghez képest.

Na jó, de azért volt is "némi" előszele az ep4-5-6 képében. Az Avatar egyetlen előszele James Cameron neve volt, ami azért nem egyenlő súlycsoport a Star Wars kultuszával.

De amúgy igaz, ár érték arányban valóban nem ér fel némely más filmhez. Viszont más megközelítésből: van olyan film, ami az Avatar költségvetését sem tudja visszatermelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie: ha elképzelem, ahogy berobban az ajtó, és elém lép Vader, vagy ahogy Anakin és Obi-Wan végigsuhan a Venator felszínén, majd lebuknak a csatába, nem bánnám azt sem, ha ezért félretenné a tévésorozat terveit. Egyébként nem hiszem, hogy egy csapat csinálná ezt a két projektet, szerintem mehetne akár párhuzamosan is a kettő. Lucasnak egyik témában sem kell 100%-ig lekötnie magát, és mindkettő hosszú kifutású. Egy-két évente egy filmet kiadni 3D-ben épp elég lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie: ha elképzelem, ahogy berobban az ajtó, és elém lép Vader, vagy ahogy Anakin és Obi-Wan végigsuhan a Venator felszínén, majd lebuknak a csatába, nem bánnám azt sem, ha ezért félretenné a tévésorozat terveit. Egyébként nem hiszem, hogy egy csapat csinálná ezt a két projektet, szerintem mehetne akár párhuzamosan is a kettő. Lucasnak egyik témában sem kell 100%-ig lekötnie magát, és mindkettő hosszú kifutású. Egy-két évente egy filmet kiadni 3D-ben épp elég lenne.
Ehhez hozzátenném, hogy még az is előfordulhatna, hogy a 3D-s fényképezést egy jó szakemberre bíznám és az nem biztos, hogy Lucas lenne. Lehet, hogy most amit mi elgondolunk, hogy milyen jól festene 3D-ben, de biztosra veszem, hogy jönnének a világosítók, operatörők, hogy nana ne olyan hevesen. És ez még csak az átalakítás járulékai, nem pedig egy teljesen új mozié. :lol:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerinted Lucas nem tudna 3D -s mozit forgatni? Vagy kellene neki szólni, hogy miként kell bevilágítani egy jelenetet? :lol:
Nem azt mondom, hogy nem ért hozzá, csak nincs ilyenhez tapasztalata. Cameron se a kisujjából rázta ki gondolom. Kezdte ott, hogy T2 3D. Azóta meg eltelt jó pár év :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem azt mondom, hogy nem ért hozzá, csak nincs ilyenhez tapasztalata. Cameron se a kisujjából rázta ki gondolom. Kezdte ott, hogy T2 3D. Azóta meg eltelt jó pár év :lol:
Gondolom aki erre adja a fejét, az előtte belemerül a témába. Legyen az bármilyen rendező.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom aki erre adja a fejét, az előtte belemerül a témába. Legyen az bármilyen rendező.
Ezzel egyetértek. :lol: De most ugye ott van a referenciaanyag amit Avatarnak hívnak. Akaratlanúl is, mindenki immár ezt fogja alapnak tekinteni. Ha Lucas csak egy hajszálnyi hibát is vét, rajongók újabb hadaitól mentse meg őt az ERŐ :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel egyetértek. :D De most ugye ott van a referenciaanyag amit Avatarnak hívnak. Akaratlanúl is, mindenki immár ezt fogja alapnak tekinteni. Ha Lucas csak egy hajszálnyi hibát is vét, rajongók újabb hadaitól mentse meg őt az ERŐ :D
Nem hinném, hogy hibát vétene. Ráadásul az EPIV első tíz perce már elég régóta kész van 3D -ben. Kíváncsi lennék az milyen lehet. :lol:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

AvatarGate SG-1

 

Nem tudom, hogy volt-e már linkelve ez a fantasztikum.... (ha igen akkor bocsi)

 

A videó készítője szerint Cameron az egész sztorit LOPTA!!!! méghozzá a StarGate SG-1 egyik epizódjából.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hinném, hogy hibát vétene. Ráadásul az EPIV első tíz perce már elég régóta kész van 3D -ben. Kíváncsi lennék az milyen lehet. :D

Ja, az ep4, én meg a következő hosszú percekre lennék kíváncsi 3D-ben, amiben semmi látványos sincs. :lol: Jó, elkúszik egy homokkúszó, meg mászkál néhány dewback, de amíg hőseink meg nem érkeznek Mos Eisley-ba, addig nincs olyan jelenet, ami 3D-ben jól mutatna. És ez a "ritka sivár vidék" a film elég hosszú része.

Bár bevallom, én egyedül az ep1-2-3-at tudnám elképzelni élvezhető 3D-ben (de leginkább, az ep2-3-at), a többi olyan messze van a 3D technológiától, hogy a látvány nem elég erős hozzá. Persze, nem vagyok rendező, szóval egy hozzáértő lehet ki tudna belőlük hozni olyat, ami után mind a tíz ujjamat megnyalom :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

AvatarGate SG-1

 

Nem tudom, hogy volt-e már linkelve ez a fantasztikum.... (ha igen akkor bocsi)

 

A videó készítője szerint Cameron az egész sztorit LOPTA!!!! méghozzá a StarGate SG-1 egyik epizódjából.

 

Ezzel az erővel az Avatar Pocahontas másolat is! :lol: Sokan állították azt, hogy ebből, meg abból lopta össze az Avatar-t, szerintem ez már divat lett...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

TheNumbers oldalán 237 millió a gyártási költség

Nekem úgy rémlik, hogy eddig ennél magasabb összegről volt szó, ahhoz képest, akkor ez nem is akkora rekord összeg, vagyis hát nem annyival szárnyalja túl a mostanában nagy gyártási költségnek számító számokat.

 

nem bánnám azt sem, ha ezért félretenné a tévésorozat terveit.

Valószínűleg én sem bánnám, ha emiatt jegelnék a sorozatot, de az igaz, hogy nem egy csapat dolgozna rajta.

Igazából 2D-ben is megnézném megint moziban a filmeket, főleg az ep4-5-6-ot :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel az erővel az Avatar Pocahontas másolat is! :lol: Sokan állították azt, hogy ebből, meg abból lopta össze az Avatar-t, szerintem ez már divat lett...
Olvastam már olyat is, aki a Little Pony -hoz hasonlította. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De akkor '77-ben Lucas is lopta a New Hope történetét.

 

Kis parasztfiú (Luke), akinek nem marad senkije kiszabadítja a királykisasszonyt (Leia hercegnő)a csúnya gonosz "sárkány" (Birodalom/Vader) karamiból.

 

Magyar népmese LOPÁÁÁÁS!!!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel az erővel az Avatar Pocahontas másolat is! :lol: Sokan állították azt, hogy ebből, meg abból lopta össze az Avatar-t, szerintem ez már divat lett...

Vicces, mert a film sztoriját mikor először hallottam, nekem is a Pochahontas jutott eszembe és tényleg van hasonlóság, de szerintem ez semmivel sem kisebbíti a filmet. Az, hogy egy rendezőt/írót/ megihlet egy korábbi alkotás, és azt valamilyen formában beleveszi a filmjébe, teljesen bevett, általános dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

AvatarGate SG-1

 

Nem tudom, hogy volt-e már linkelve ez a fantasztikum.... (ha igen akkor bocsi)

 

A videó készítője szerint Cameron az egész sztorit LOPTA!!!! méghozzá a StarGate SG-1 egyik epizódjából.

Aha... Most a készítő vagy az Avatart nem látta, vagy a Stargate SG-1 eme epizódját, vagy egyiket sem. Mert azon kívül, hogy az epizód számos jelentős részlete igencsak eltérő, és az egyes elemek más előzményekkel bírnak, jól felhasznált legalább még egy részt. Ugyanis eme Unasos epizódban egy nyüves F-302-es sem volt. Ennél még az én Alitar klipem is jobb. De ha részelemeire bontunk egy filmet, akkor baromi sok plágiumot kiálthatnánk.

 

Nekem úgy rémlik, hogy eddig ennél magasabb összegről volt szó, ahhoz képest, akkor ez nem is akkora rekord összeg, vagyis hát nem annyival szárnyalja túl a mostanában nagy gyártási költségnek számító számokat.

Sőt, ennél volt pár drágább film is. Amúgy én eddig a (kerekítve) 350 milliót olvastam biztosra, és talán ez volt a legtöbb helyen megjelölve. Ez a 270 millió "bakfitty", nem drága.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lok Durd teljesen igazad van... ezt csak azoknak kellene megértenie még, akik LOPÁST és MÁSOLÁST kiáltanak folyton folyvást!

Köszönöm, hogy egyetértesz, és még annyit a témához, hogy ezekkel a "lopásokkal" addig nincs gond amíg a keletkezett műnek nem az egésze összelopkodásokból áll, hanem kreatívan feltudják használni az "eredeti" történetet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na épp ez az... ha kreativitás kell, akkor az Cameron Avatarjában BŐVEN volt... lehet, hogy egy ismerős történetet dolgozott fel James, de azt rendkívül egyedi módon és mesterien tette.... és TOVÁBBRA SEM ÉRTEM, hogy ez egyeseknek miért fáj (tudni illik, hogy ismerős történet köszön vissza a filmben)

 

Szerintem csak én vagyok degenerált, hogy megértsem mi ebben a rossz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na épp ez az... ha kreativitás kell, akkor az Cameron Avatarjában BŐVEN volt... lehet, hogy egy ismerős történetet dolgozott fel James, de azt rendkívül egyedi módon és mesterien tette.... és TOVÁBBRA SEM ÉRTEM, hogy ez egyeseknek miért fáj (tudni illik, hogy ismerős történet köszön vissza a filmben)

 

Szerintem csak én vagyok degenerált, hogy megértsem mi ebben a rossz.

 

Szerintem nem csak te... :lol: Nem amúgy ez nem degerenáltság! Amúgy mindig is voltak/lesznek fanyalgók, ez van! :D

 

Íme egy Inception cikk, nem sok újdonsággal, és egy plakáttal.

 

http://www.sg.hu/cikkek/71673/utos_lesz_a_...enek_uj_scifije

Szerkesztve: - barnez
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.