Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Oldie:

 

 

Pedig egyenlőnek kell lennie, hisz Cobb azt mondta ha meghalnak akkor a váróba kerülnek. Fisher és Saito meghalt és hova kerültek? Az ő álomvilágukba. Az még lehetséges, hogy Cobb és Mal alakította át a várót olyanná amilyen, ahogy Donát mondta.

 

 

A váróba azok kerülnek akik meghalnak az álmukba de még nem tudnak felébredni ( a filmben ez az ok a nyugtató túlzó használata miatt volt). Cobb és Mal külön világa más tészta. Oda nem úgy kerültek, hogy egy fentebbi szinten meghaltak és még Cobb is mondja, hogy elég hátborzongató hely a váró, semmi esetre se kerülne oda vissza, mert ott csak üresség van. Az egy más kérdés, hogy a várót egy ügyes építész kialakíthatja a saját ízlésének megfelelően is. Saito pl egész pofás keleti-hangulatot hozott létre ott. Fisher meg nem a váróba került hanem egyedüliként Cobb és Mal álmába, de oda a nő vitte. Így akarta szerintem közvetlenűl magához csalni Cobbot.

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie:

 

Spoiler:

Akkor adódik a kérdés, hogyan kerültek oda? Mert ugye meghaltak álmukban, fel sem ébredtek, akkor miértz nem a váróba kerültek? Sőt akkor Cobb lement a váróba, hogy Saitot megkeresse? De akkor miért mondta a csaj neki, hogy Saito is itt van valahol? Egy biztos párszor ezt meg kell még nézni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ezt a vitát illetve kidumálást egy következő újranézés után tudjuk mag kellő lendületben folytatni :D Olvasgatom pár helyen a hasonló vitákat és olykor olyan meredek fejtegetésekbe mennek, hogy hajam az égnek áll :D

 

Más.

Ma végigültem a majd három órás Jesse James filmet. :D Nem piskóta az alkotás ha magát azt a tény nézzük, hogy durván vontatott. Mégis van benne valami amiatt odaszögezett a tv elé. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie

 

Spoiler:

Felejtsd már el, hogy Fischer nem a váróba került, hát tuti, hisz meghalt, és nem ébredhetett fel. A film nem mond önmagának ellent...

 

Egyetértek. Érdekes, hogy ma meg veled értek egyet a filmet illetően.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie

 

 

Felejtsd már el, hogy Fischer nem a váróba került, hát tuti, hisz meghalt, és nem ébredhetett fel. A film nem mond önmagának ellent...

 

 

Akkor mivel magyarázod, hogy Fisher ott volt a lakosztályban, míg Saito egy alant rétegben ahová Cobb ment miután az asszony leszúrta? :D

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

Ezt semmivel nem magyarázom, mert erre nincs bizonyíték, csak te így értelmezted. Saito és Fischer simán lehettek ugyanabban a világban, nem láttuk Cobbot meghalni.

 

 

A film legelején mutatják ugye amikor magához tér a tengerparton. Én nem hinném, hogy egy álomrétegen belül hipp-hopp egy lakosztályból egyenesen odateleportálódik a sziklás tengerpartra valaki. Itt egy újabb rétegváltás történt.

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

A film legelején mutatják ugye amikor magához tér a tengerparton. Én nem hinném, hogy egy álomrétegen belül hipp-hopp egy lakosztályból egyenesen odateleportálódik a sziklás tengerpartra valaki. Itt egy újabb rétegváltás történt.

 

 

Jogos, de szerintem inkább arról van szó, hogy nagyon sokáig kellett keresgélnie Saitot, amit alátámaszt az is, hogy Saito ekkor már vén öregember. Amit ki akarok hozni ebből, hogy nyilván azért tartott sokáig, mert sokfelé járt, sokfelé kereste.

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

Jogos, de szerintem inkább arról van szó, hogy nagyon sokáig kellett keresgélnie Saitot, amit alátámaszt az is, hogy Saito ekkor már vén öregember. Amit ki akarok hozni ebből, hogy nyilván azért tartott sokáig, mert sokfelé járt, sokfelé kereste.

 

 

 

Annyi ideje már nem volt ott, hogy körbeutazza azt a Föld-i világot, mert az autó ugye nem volt már akkor olyan messze a víztől. De persze meglehet, hogy igaz amit mondasz. :D Volt ott pár hónapnyi ideje kutakodni, már ha az egész várót kiépítette magának Saitó a Föld ismert képére.

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ej de szűkszavúak vagyunk. :) vagy jön majd egy "végtelen" Spoiler tömb is? :P
Eddig nagyon hidegen hagyott, de Zoly és FreddyD is elájult tőle, így lehet, hogy egyszer majd megejtem, pedig nem kedvelem, se Nolant, se Di Capriot. Viszont a stáblistát nézve pár ismerős név visszaköszön (Ken Watanabe, Ellen Page meg Cillian Murphy aki odab*szott még anno a Red Eye-el, viszont mint Scarecrow nagyon pocsék volt, de ezt betudom Nolan hibájának :P) Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondoltam, végigolvasom előbb, miket agyaltatok együtt közösen azon, amin most én is agyalok, mielőtt feltenném ugyanazokat a kérdéseket. :P
Nos, lehet, hogy találsz rájuk válaszokat, de az is meglehet, hogy új kérdések fogannak meg :P De a filmről lehet ettől függetlenül egy általános, bővebb véleményt perkálni :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, lehet, hogy találsz rájuk válaszokat, de az is meglehet, hogy új kérdések fogannak meg :P De a filmről lehet ettől függetlenül egy általános, bővebb véleményt perkálni :)
Talán lesz bővebb vélemény, csak még kellene kicsit ülepíteni. :P Az első nagy kérdés pedig megint az, hogy mit láttunk a végén? :P

Spoiler:

Valóságot happy enddel, vagy csak egy újabb álmot? Még nem gondoltam végig teljesen, meg talán nem is emlékszem minden részletre így hirtelen, de a csigán kívül az is gyanús volt kissé, hogy épp ugyanúgy látta meg a gyerekeit, ahogy mindig is elképzelte álmában. Ez egy normál filmben tiszta ügy, na de itt... :P
:P
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán lesz bővebb vélemény, csak még kellene kicsit ülepíteni. :) Az első nagy kérdés pedig megint az, hogy mit láttunk a végén? :P

 

 

Valóságot happy enddel, vagy csak egy újabb álmot? Még nem gondoltam végig teljesen, meg talán nem is emlékszem minden részletre így hirtelen, de a csigán kívül az is gyanús volt kissé, hogy épp ugyanúgy látta meg a gyerekeit, ahogy mindig is elképzelte álmában. Ez egy normál filmben tiszta ügy, na de itt... :P

 

 

 

Én olyat is olvasok, hogy érdemes nézni, hogy hol visel jegygyűrűt :P Az álmában rajta van, a valóságban meg nincs. :P

 

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

Saito és Fischer simán lehettek ugyanabban a világban, nem láttuk Cobbot meghalni.

 

 

Én elképzelhetőnek tartom hogy külön rétegben voltak. Cobb azt mondta hogy az exe azért vitte magával Fischert hogy ő oda kövesse. Az a hely lehetett akár a váró amit Cobbék formálgattak vagy egy az az álom álomréteg amit szintén ők formálgattak évekig. Én az utóbbira szavazok. Azt nem tudom hogy az ex hogyan érhette el azt hogy Fischer ne a váróba kerüljön de ettől még lehetségesnek tartom hogy nem a váróban volt.

A legutolsó szinten Cobb szerintem se halhatott meg de egy másikon épp akkor fúlt vízbe amikor az exét ölelgette és ennek a fúlásnak a hatására kerülhetett át Saitohoz a váróba amit az öreg gondolom addigra már berendezett valamennyire magának. Ideje lehetett rá ha már úgy megvénült. Gondolom azért is öregedett annyit mert Cobbnál jóval korábban odakerült. Cobb pedig szerintem azért tűnt öregebbnek mert a váróban gondolom nehezebben tér magához az aki oda kerül és ezért jó sokáig ott feküdhetett a vízben mire magához tért. Ez plusz idő lehetett Saito öregedéséhez.

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Plusz...

 

Spoiler:

A vízbefúlás szerintem a film végére is kihathatott.

Gondolom Cobb kinyírta az öreg Saitot hogy kijuttassa a váróból aki a valóságban fel is ébredhetett. Aztán Cobb magával is végzett de mivel ő egy másik szinten vízbefúlt és nem is került elő így valószínűnek tartom hogy ő már nem ébredhetett fel a valóságban hanem bekerült egy olyan rétegbe ami a valóságukat tükrözte. Ott ült a gépen aztán hazamehetett és láthatta a gyerkőceit. Elképzelhető hogy olyanról álmodott amit nagyon akart és Saitonál már igencsak akarta meg közel is érezte magát hozzá.

Ennek tükrében szerintem a pörgli azért billent ki a végén mert Cobb akkor kezdett visszatérni a valóságba. Magához térhetett akár a repülőn vagy máshol ha sokáig nem tért magához és elvitték valahova. Az ébredés után meg mehetett a családjához mert Saitonak állnia kellett a szavát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

kamerás 7 perces Tron: Legacy részlet

Ügyesebb is lehetett volna az operatőr de ami látszik az nagyon klasszul néz ki. Na meg a zenén is elég jól megdolgoznak.

 

Tetszetős:) A srác egyik kedvencem, Plummer bácsi is benne van:)
Én csak a Da Vinciben meg a Crowe-s elmés filmben láttam de utóbbiból nem emlékszek rá annyira mert az a film nem jött be különösebben. Jarvist mondjuk jobban bírom mint Szilast annak ellenére hogy a Vaspasasokban csak hallani lehetett.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Inception

Spoiler:

Az nem lehet a megoldás a film végére, hogy csak az utolsó jelenet álom? Mindezt úgy hogy Cobb ugye már a váróban volt amikor meghalt az első szinten, ami paradoxont hozott létre, és létrejött egy újabb réteg álom, az amit a film végén láttunk.

Igazán kijöhetne már valami jó minőségű release az Inceptionből, jó lenne újranézni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor megállt a Föld

1 éve ott porosodott a DVD az egyik szekrényemben, mert haveromnak akartam adni valami alkalomra, de őgy alakult a helyzet, hogy szétmentünk, én meg elfelejdtkeztem róla.

Tegnap este megnéztem, nem vártam sokat tőle, de kellemesen csalódtam. Nagyon jó kis film, kellemes kikapcsolódás volt, de Jennifer Conelly még mindig idegesítő számomra :)

 

A másik ilyen film a Tükrök volt, ma az kerül sorra :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anthony Hopkinst kórházba szállították Fótról

 

Rosszul lett és mentő vitte kórházba a hetek óta Magyarországon forgató Anthony Hopkinst - tudta meg a Független Hírügynökség. Úgy tudni, a világhírű színész a fóti filmgyárban lett rosszul.

 

Remélem nincs nagy baj! :clap2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perc hírnév

 

A film első óráját leszámítva jó volt. Remekül ábrázolja a sajtó hatalmát, azt ahogyan formálja a közvéleményt és persze a végén a patkányosodást, ahogy minden fordulatot a saját maga hasznára akar fordítani.

 

 

Losers

 

Na itt öt percenként szakadtam. :D Marha jó beszólások követték egymást, bár sajna a film vége kicsit leült. Szinte minden párbeszédből lehetne idézni. :clap2: Remek kis akciófilm némi abszurd brutalitással.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.