Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Na, ma bepótoltam óriási lemaradásom filmtéren, mert haver ultimátumot adott: vagy megnézem a The Expendables megtekintése előtt a Rambo 1-2-3-at (a 4-et már korábban láttam), vagy azon túl, hogy nem lesz hajlandó egy légtérben tartózkodni velem az Expendables alatt, még ki is tépi a nyelvem... a hátsómon keresztül :D Szóval, immár teljes a kép, az elmúlt négy napban Rambot néztem 1-től 4-ig. Hát, az egy messze van a négytől, mint Rambo Rómeótól, de nem negatív értelemben, hanem csak stílusilag. :D Szóval tetszett, mind a három (négy), persze igazi tesztoszteron bomba leginkább csak az utolsó három, mert az első komolyabban vehető alkotás. Megjegyzem, eléggé elüt a könyvtől is az első film. A könyvben azon túl, hogy tök máshogy ér véget a sztori, Rambo nagyobb állat, mint a negyedik filmben, a seriff meg sokkal szimpatikusabb.

 

Na, most már csak a Rocky-k vannak hátra (jellemzően annak is csak az utolsó részét láttam), aztán megmarad a nyelvem. Bár pech, hogy a The Expendable nálunk előre láthatólag elmarad :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, ma bepótoltam óriási lemaradásom filmtéren, mert haver ultimátumot adott: vagy megnézem a The Expendables megtekintése előtt a Rambo 1-2-3-at (a 4-et már korábban láttam), vagy azon túl, hogy nem lesz hajlandó egy légtérben tartózkodni velem az Expendables alatt, még ki is tépi a nyelvem... a hátsómon keresztül :D Szóval, immár teljes a kép, az elmúlt négy napban Rambot néztem 1-től 4-ig. Hát, az egy messze van a négytől, mint Rambo Rómeótól, de nem negatív értelemben, hanem csak stílusilag. :D Szóval tetszett, mind a három (négy), persze igazi tesztoszteron bomba leginkább csak az utolsó három, mert az első komolyabban vehető alkotás. Megjegyzem, eléggé elüt a könyvtől is az első film. A könyvben azon túl, hogy tök máshogy ér véget a sztori, Rambo nagyobb állat, mint a negyedik filmben, a seriff meg sokkal szimpatikusabb.

 

Na, most már csak a Rocky-k vannak hátra (jellemzően annak is csak az utolsó részét láttam), aztán megmarad a nyelvem. Bár pech, hogy a The Expendable nálunk előre láthatólag elmarad :D

 

 

Én csak tátom itt a számat, hogy te mint filmszerető ember ilyen legendákat miont Rocky és Rambo EDDIG még nem láttál. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak tátom itt a számat, hogy te mint filmszerető ember ilyen legendákat miont Rocky és Rambo EDDIG még nem láttál. :D

A Rambo 1-et anno egy darabig láttam (kb. a szökésig). Mikor még gyerek voltam, nem engedték, hogy megnézzem. Ami furcsa, tekintve, hogy hol van a First Blood erőszakosságban az Alienshez képest. Vagy Kommandóhoz, Tango és Cash-hez, stb-höz, amiket láttam gyerekkoromban. Később meg valahogy azért nem került elém, mert apám baromira utálja Stallone filmjeit (kivételt képez a Pusztító). Aztán valahogy kiesett a képből. De most pótolva, és hamarosan pótolva lesz Rocky Balboa kalandja is :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Szív bajnokai

 

 

Hatalmas egy film. Rég röhögtem már ennyit egy amúgy megható filmen, bár e utóbbi inkább matiné jellegű adalék volt hozzá. Sandra Bullock mondhatni tényleg élete legjobbját nyújtja...khm, nem csak színészileg. :D :D Ilyen öntudatos nővel is ritkán találkozni :D

A kis csávó is piszok jó volt, na rajta szakadtam a legjobban :D

Jó kis mozi no. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyerekek, ezt mindenkinek látni kell.. Disaster Movie!

Én ennél nagyobb sz*rt életemben, de ÉLETEMBEN nem láttam. És még csak az első fél óráig jutottam.

A Meet the Spartans még ittasan elmegy egyszer, de ezt nem hiába hívják Katasztrófafilmnek. Igazi gyöngyszem.

 

 

És hogy valami értelmesről is írjak, ezeket néztem még a napokban amik említésre méltóak:

 

The Invention of Lying: Már a történet is zseniális; Egy paliról szól aki feltalálja a hazugágot egy olyan világban ahol mindenki csak igazat mond. Bár sok vicces rész van benne, ami ezt különlegessé teszi az az iszonyú jó társadalomkritika, és legfőképp hogy görbetükröt mutat a vallásoknak.

 

Cape Fear: A remake-et néztem belőle, hát rég láttam ennél adrenalindúsabb filmet. Scorcese és De Niro ha összeáll..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No még én is ajánlok egy filmet amit a napokban láttam és tényleg érdemes legalább egyszer megnézni. Samuel L. Jackson a főszereplő és egy látens fajgyűlölőt alakít aki rászáll a szomszédjaira. A film címe: Kínzó közelség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No még én is ajánlok egy filmet amit a napokban láttam és tényleg érdemes legalább egyszer megnézni. Samuel L. Jackson a főszereplő és egy látens fajgyűlölőt alakít aki rászáll a szomszédjaira. A film címe: Kínzó közelség.

 

Jackson mint fajgyülölő? De hát ő néger.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legalja folytatódik.

 

Avatar, Sötét Lovag és Ponyvaregény. Az index olvasói szerint többek közt ezek a legutálatosabb filmek! Itt az új lista hogy tetszik?

http://index.hu/kultur/cinematrix/ccikkek/...ekelt_filmek_2/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legalja folytatódik.

 

Avatar, Sötét Lovag és Ponyvaregény. Az index olvasói szerint többek közt ezek a legutálatosabb filmek! Itt az új lista hogy tetszik?

http://index.hu/kultur/cinematrix/ccikkek/...ekelt_filmek_2/

 

 

Olvasva a hozzászólásokat elképesztő az az emberi primitívség ahogy ezek hozzászólnak a filmekhez. Főleg a Schindlernél nyílt ki a bicska. Kiváncsi lennék mit szólnának ha egyszer őket raknák marhavagonba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olvasva a hozzászólásokat elképesztő az az emberi primitívség ahogy ezek hozzászólnak a filmekhez. Főleg a Schindlernél nyílt ki a bicska. Kiváncsi lennék mit szólnának ha egyszer őket raknák marhavagonba.

 

frenkie én már készen állok,hogy rendet tegyek az index olvasótábora között, velem tartasz?

overweight-man-shotgun_~b11794.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit témába vágó az indexes cucchoz, hogy a múlt héten frissítettem a Keresztapás emlékeimet.

Nem élvezet nekem már megint az árral szemben menni, de mégis úgy gondolom, hogy többet "látnak" ezekben a filmekben, mint amennyi valóban van bennük. Nem arról van szó, hogy rosszul megcsinált filmek lennének, hanem hogy túl vannak értékelve, szerintem.

Egy kicsit az ep4-6-hoz tudnám hasonlítani az egész jelenséget. Ahogy a régi trilógia szent és sérthetetlen a többség szemében, ugyanúgy ezek a régebbi filmek is szemellenzősen vannak kezelve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, leülepedtek a Rambok, pár sort róluk, csak hogy elvegyem az élét az index baromságainak :)

Az fix, hogy a First Blood még távolról sem abban a szellemben készült, mint a folytatások. "Lagymatagabb", mint a könyv, a karakterek is egydimenziósak (pl. a könyvben a seriffet én komáltam, itt rühelltem a degeneráltsága miatt, és morcos vagyok, hogy még csak az sem derül ki, miért olyan geci Ramboval). Viszont a film alatt ez mégsem zavart, sőt, illett ehhez a Rambo karakterhez a halálos vérontás elkerülése. Az egy szem hullában meg reménykedtem, hogy az lesz, aki végül lett.

A First Blood - Part II még próbál az előd szellemiségéből átvenni valamit, de kevés sikerrel - a dolog a hiteltelen tábornokkal bicsaklik meg -, és az utolsó fél óra már a tesztoszteron filmekhez hűen zajlik. Díjazandó, hogy a szerelem részt nem erőltették, sőt, az első csók után úgy elvágták, mint részeg hentes az ütőerét. Na meg az is bejött, hogy Rambot ebben még el lehet fogni.

Amin meglepődtem, hogy még a Rambo III is próbálkozik az első komolyságából meríteni (sőt, a negyedik is), de itt azért már jóval kevésbé tetten érhető ez, ráadásul immár nem is az amerikaiakra van kivetítve (amúgy szerintem a harmadik a leggyengébb epizód), hanem afféle tiszteletadás próbál lenni az afgánoknak. Ami manapság inkább megmosolyogtató a maga groteszk módján. Igen, elfogott a nevethetnék, mikor az ezredes az oroszt vádolja leigázással, meg, hogy nincs joga erőszakos hittérítőt játszani. Khm... valakiknek meg kellett volna néznie ezt a filmet tizenhárom évvel később. Mindegy, régi motoros akciófilmnek még így is jó.

A második és harmadik rész amúgy haditechnikailag a közröhej tárgyát képezheti. A Puma helikopterből átalakított ál-MI-24-es még érthető, ugyanígy beveszi a gyomrom az UH-1-et és Gazellát használó oroszokat. Ezzel nincs baj, eme filmek idején még nem voltak olyan jóban az amik az oroszokkal, hogy haditechnikát kölcsönözzenek tőlük, és baromi messze volt még a CG, amikor élethűen megteremthették ezeket a gépeket. Úgyhogy kreatívan oldották meg :) Na de, az egyenruhák, a fegyverek (érdemes végignézni a harmadik rész spetsnaz embereinek fegyvereit), meg a tényt, hogy mivel mit lőnek, na az azért már odabasz. Ráadásul poén, hogy e két filmben (mondjuk az elsőben sem, de ott képernyőn kívül még elképzelhető) egyszer sem táraztak újra egy fegyvert sem. :)

Ezután a John Rambo üde színfolt, mely azon túl, hogy lezárja a sztorit, summázza a Rambo 2-3 lényegét: dara. Ennek ellenére szerintem a burmai mészárlásokat ábrázoló jelenetek direkt, naturális ábrázolása miatt nem komolyan vehetetlen, sőt, személy szerint baromira megrázó. A Rambo III-at leszámítva valamilyen mód mindegyik rész szembe ment az amerikai normákkal, ebben az epizódban ez a cenzúra, az USA lakóinak szeme és lelke elé libbentett jótékony vakságot okozó fátyol szembeköpését jelenti. A film leplezetlenül mutatja be, hogy sajnos vannak még olyan világok, ahol ilyesmik történnek és akárhogy is hirdetik, hogy ölni bűn, meg szeressük egymást gyerekek, ilyen helyeken csak az erőszak a célravezető (ilyen szemszögből üdvözölendő a filmben Michael fejlődése, aki az elején még üvöltözik Ramboval, amiért az gyilkol, aztán ráeszmélve a világ brutalitására a végén nemhogy ő is megöl egy embert, de baráti hálával int oda Rambonak). Különösen tetszett még a filmben a megemlékezés Trautman ezredesről (Richard Crenna), illetve Brian Tyler Jerry Goldsmiths-nek járó tiszteletadása. Az meg üde színfolt, hogy a filmben nem használtak CGI-t, bár nem is kellett, hiszen nincs benne olyan jelenet, amit csak azzal lehetett volna megoldani.

Ami igazán egységessé teszi a négy filmet, az Rambo karaktere maga. Fejlődik, az egyik filmben átélteknek van hatása a másikra. Az elsőben a megtört katona, aki nem tud beilleszkedni a társadalomba. A másodikban visszatér oda, ahol otthon érzi magát, és ezúttal már a bajtársaiért küzd, akiket ha nem is úgy, mint őt, de szintén elfelejtett a hazája. A harmadikban továbbra is egy bajtárs van terítéken, akinek hála rájön, hogy eddig önmaga elől menekül. A negyedikben pedig láthatjuk az önmagára rátalált és ezáltal "békére" lelt Rambot, aki végül haza is térhet.

Összességében, mind a négy film tetszett. Mindegyik másért, máshogy. Az első komolyan vehető, drámai elemekkel felvértezett film, amin illene elgondolkodni a katonákra köpködő civileknek. A második az akkoriban az USA politikájára jellemző szemellenzős szemléletet köpi szemem, ami bár nekünk nem sokat jelent, én díjazom, hogy Stallone szembe mert menni az amerikai felfogással. A harmadik a mai kor Amerikájának lehetne példaértékű, megmutatni nekik, hogyan is gondolták tíz évvel ezelőtt a dolgokat, és mit csinálnak most. Amúgy bájosan bárgyú akciófilm, pont az, ami eddig tévesen eszembe jutott Ramboról. A negyedik pedig egy groteszk, naturális lezárása egy szériának, ami sosem a kedvességről szólt, és bizony, jól bemutat a cenzúrázott Amerikának, csak szerintem a legtöbbjük nem lát túl a vérgőzön. De ez legyen az ő bajuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Nagyon jó írás. :) Pár észrevétel. Természetesen nem mindegy ki mikor nézi meg ezeket. 1988-89-ben a Rambo 3 mást jelentett ma hisz akkor a rossz Szovjetúnió igázta le Afganisztánt és a jó Amerika segített az elnyomásban úgy hogy azt a Bin Ladent támogatták aki 13 évvel késöbb robbant New York-ban. A Rambo 3 különben meg is bukott mert akkor a ruszkik már vonultak ki Afganisztánból így nyhén hiteltelen volt a film. Ami nekem még rontotta az öszképet a filmvégi találkozás a tank és a helikopter között. Azért azt nem hsizem el hogy a tankban lévőnek semmi baja nem lesz egy helikopterrel való ütközés után.

A Rambo 2-öt először 1986-ban láttam egy haverom gazdag(fogorvos papa) haverjánál ahol volt már vhs. Döbbenetes volt akkor látni a Piedone-filmek után egy ilyet. Ja és még hangalámondással. Akkoriban még nem érdekelt a politika sem azt sem tudtam hol van Rambo. :) A kilencvenes években érettebb és tanultabb fejjel néztem újra. Hát igen egy nagy kritika volt ez Amerikára nézve mely ország politikai okokból otthagyta Vietnámban hadifoglyait(el tudom képzelni hogy a valóságban is). A film kulcsjeleneet ebből a szempontból:

Fogoly: Milyen évet írunk?

Rambo: 1985-öt.

Ez döbbenetes lehetett a fogoly számára hisz papíron 1973-ban, valójában pedig 1975-ben lett vége a vietnámi háborúnak(erről is van egy jó kis akciófilm az ütközetben eltünt harmadik része Chuck Norrissal), sőt még rosszabb ha mondjuk 1968-ban kapták el. Martin Kove szerepe mutatja azt a cinikus CIA hozzáállást, hogy inkább dögöljenek meg a katonák, minthogy a közvélemény tudpmást szerezzen az egész ügyről.

Összefoglalva a Rambo 2 a '80-as évek reageni politikájának egyfelől támogatója(írtjuk az oroszokat), de ugyanakkor bírálója is.

Különben Stallone ebben partner volt jó példa erre a Rocky 4.

Nézzük a sorozat szerintem gyöngyszemét a Rambo 1-t. Egyfelől ez volt a világ első akciófilmje(innen van olyan műfaj, hogy akciófilm), másfelől egy nagyon nagy dráma is kibontakozik. A szerencsétlen srác csak haza akar menni, úgy gondolta a hazájáért harcolt a haverjának a lába leszakadt stb... Erre jön egy sheriff aki a hiradókból magára szedett infok alapján(a katona Vietnámban gyerek-és tömeggyilkos), beleköt a srácba, aki még így is el akarja kerülni a balhét. De nem engedik neki és elszabadul a pokol. Ami nagyon tetszik benne az ,hogy nincs öncélú öldöklés. Rambo nem írtja ki a kisváros lakosságát nagyon helyesen, így felemelkedik bizonyos erkölcsi magaslatokra az őt üldöző rendörfőnökkel szemben.

Rám nagy hatással volt a film.Múltkor behozták a céghez és csak az elsö pár percet akartul megnézni. Mondanom sem kell végignéztük.

Az utolsó rész a John Rambo felrakja a koronát az első részre. Brutálisnak brutális, de amit a katonák csináltak a civilekkel, azt meg kell torolni legalábbis a filmeken. Itt döbbenünk rá Ramboval együtt hogy ő nem alkalmas a civil életre, neki a munkája ,az élete a háború amit felsőfokon hajt végre. És itt ragadnám meg az alkalmat hogy eláruljam hogy a keresztény emberek hozzáállása nem tetszett az elején.

Meséltem már a mélyen vallásos kollégámról aki Bibilia szerint él és ugye ne ölj. Mondtam neki nézze meg a Ranbo 4-et mert itt bebizonyosodik hogy vanank akiket nem tudunk megmenteni mert annyira erőszakosak hogy nem értik a szép szavak üzenetét.

A magánéletben is azt vallom(hisz ismertek) hogy aki menthetetlen aki nem tud beilleszkedni aki erőszakos arrogáns aki embereket öl annak nincs kegyelem. Rambo bemutatja hogy kéne bánni ezekkel ,és egyfajta tükröt mutat az álszent Amerika bíróságainak. Talán még az Afganisztánban állomásozó és ott harcolló amerika katonáknak is egyfajta erkölcsi felmentést ad, hisz a tálibok ugye nem egyebek mint fanatikus állatiok, és ha a szeretteiket biztonságban akarják tudni akkor a táliboknak pusztulniuk kell.

Azaz erkölcsi értelemben Én is ott álltam Rambo mellet és töltöttem a gépágyúját hogy minnél több aljadék kerüljön a másvilágra.

A vége meg maga volt a mennyország hisz bezárult a kör. 26 évvel korábban majdnem hazaért de a sheriff eltérítette. Most viszont hazatért. Nekem nagyon megható jelenet volt.

Talán a Rambo miatt is Stallone volt és van a kedvenc akciószínészem.

 

Hú de sokat írtam. Lehet hogy szeretem a Rambot? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jackson mint fajgyülölő? De hát ő néger.
Sőt, az egész Dél-Afrika bennszülött lakossága is :)

Másrészről elég az amcsi börtönös filmeket megnézni ( hagyj ne emlegessem fel most OZ-t megint :) ) .

 

 

Jók ezek a Rambo írások :) Bár azt kijelenteni, hogy minden tálib rohadék, annyit tesz, hogy az iszlám vallás a terrorizmus magva. Pedig nem így van. Van egy bizonyos réteg mely igen elvakult. Tényleg jó a mai világtörténésekkel szemben megnézni a Rambo 3-at. :P Micsoda más kor volt ugye. :) Amerika csak úgy osztotta a fegyvereit az afgánoknak, képezte a harcosait. Amerika valahol mindig is egy álszent ország volt, és kb annyira hibás mindenért amennyire ő okolja az ellenfeleit.

Amúgy volt egyszer egy tv műsor is, mely bemutatta, hogy miként változtak tartalmilag ezek a nyolcvanas évekbeli akciófilmek. :) Piszok érdekes volt, mert elég sok ismert filmre levetítették az akkor is és a mostani világnézetet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hú Frenkie, szerintem tőled ilyen hosszú posztot még nem is olvashattunk :) Nagyon jó kis írás, különösen a Rambo 4-es szakasszal értek egyet.

 

Természetesen nem mindegy ki mikor nézi meg ezeket. 1988-89-ben a Rambo 3 mást jelentett ma hisz akkor a rossz Szovjetúnió igázta le Afganisztánt és a jó Amerika segített az elnyomásban úgy hogy azt a Bin Ladent támogatták aki 13 évvel késöbb robbant New York-ban.

Hát igen, ezért megmosolyogtató ez ma (illetve minden olyan film, ami akkor és ott játszódik). Persze tudom, hogy a maga idejében nem erről szólt, akkor a film inkább az amerikai hőstudatot táplálta (ami furcsa az első két film után, és talán ezért sem igazán illik a szériába, ezért ez a leggyengébb láncszem), plusz méltatja az afgánokat. Szóval ez az a film, amit megmosolyogtató bárgyúsága ellenére érdemes lehetett megnézni a maga korában, és most is, hogy az ember lássa, hogyan is vélekedett Hollywood és ahhoz képest mit csinált a kormány.

 

Ami nekem még rontotta az öszképet a filmvégi találkozás a tank és a helikopter között. Azért azt nem hsizem el hogy a tankban lévőnek semmi baja nem lesz egy helikopterrel való ütközés után.

Természetesen a tank is ripityára tört volna, pláne, ha a film szerint egy MI-24-essel ütközik (amúgy a tank is minden volt, csak nem T-34-es, valójában M1 Abrams volt), hiszen az a helikopter is erősen páncélozott, nem is véletlen hívják repülő tanknak. De hát a Rambo 3-ban az elejétől a végéig semmilyen katonai megmozdulás nem volt hiteles. Akkor röhögtem fel, mikor az AK-47-esen - holott akkor már az AK-74 volt rendszeresítve - az amerikai M203-as gránátvető volt).

 

Egyfelől ez volt a világ első akciófilmje(innen van olyan műfaj, hogy akciófilm), másfelől egy nagyon nagy dráma is kibontakozik.

Ez így ebben a formában nem teljesen igaz, mert az akciófilm műfajt akkor már rég feltalálták. Csak ez volt az első "legyőzhetetlen jófiú a sok rosszfiú ellen" akciófilm, ráadásul mozgalmasabb és erőszakosabb (mondjuk ezt egyáltalán nem értem) volt az átlagnál. Viszont a filmet a műfajban megelőzte három Piszkos Harry film (amiben maga a Piszkos Harry is műfajteremtő volt, hiszen megteremtette a cinikus zsarufilmet), Steve McQueen A szökés című filmje, vagy ott vannak Charles Bronson filmjei.

 

A szerencsétlen srác csak haza akar menni, úgy gondolta a hazájáért harcolt a haverjának a lába leszakadt stb... Erre jön egy sheriff aki a hiradókból magára szedett infok alapján(a katona Vietnámban gyerek-és tömeggyilkos), beleköt a srácba, aki még így is el akarja kerülni a balhét.

Rambo nem haza akar menni, hanem otthonról jött és a barátait keresi (érdekes lenne, ha a '75-ben véget ért háborúból csak '81-ben érne haza :)), és mivel otthon nem tudott beilleszkedni, hát elment megkeresni a még élő két bajtársát. Trautmant nem találta, a másik haverját meg megölte a rák. Ezután meg elindult - saját bevallása szerint - Portlandbe, csakhogy előzőleg északot mondott, holott az délen van. Teasle seriffnek meg pont ez nem tetszik, hogy csavargó. Emiatt köt belé.

Itt említeném meg, hogy a könyvhöz képest baromira más mindkét karakter (nem tudom, olvastad-e Frenkie). Rambo a könyvben mészáros, már a börtönből is úgy jön ki, hogy a borotvával elmetszi az útjába esők nyakát és később az erdőben is halomra öli a rá vadászókat. A seriff meg ugyanolyan veterán, mint Rambo, csak ő a koreai háborúban szolgált, így "egyenrangú" ellenfele Rambonak, ráadásul a vége felé már tiszteli is. Azonban a könyvben onnan ered a gyűlölete (és szerintem baj, hogy ezt kihagyták, mert így a seriff csak egy barom lett), hogy a fiát megölték Vietnámban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: igen olvastam a könyvet és valóban így volt, Rambo rendesen írtotta a rendöröket. Igazad van tényleg már otthon volt, de nekem máig is pont ez volt egy negatívuma a filmnek hogy hogyhogy 5 év múlva keveredik haza. Mewg voltam róla győződve, hogy a reptérről jött ami hazahozta Vietnámból és hazafele tart de útba ejtette a haverjait. :yes: De jobb most ráébredni mint soha. :yes:

A Piszkos Harry-t azért nem nevezném akciófilmnek, inkább egy erősebb bünűgyi film. Valahol olvastam hogy a Rambo 1 óta a használják az akciófilm kifejezést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.