Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

A Hullám

Huh, elég érdekes és tanulságos film volt az emberek manipulásáról és a közösségi szellemről.

1 hét alatt mi mindenre képes egy eszme, ami elszabadul. Lenyűgöző is és félelmetes is egyben.

 

Mint a végén is mondja a tanár, hogy úgy tudott volna játszani velük, ahogy akar. Ha akarta volna, embert is ölhettek volna akár. Nagyon durva.

Egy eszméért, egy felfogásért, a kirekesztettségből a "hírnév" és a megtiszteltetés felé vezető útért. Hogy más vagy mint az átlag és ez neked hatalmat és egzisztanciát ad. Ami az egyik percben még jó poén, a másikban véresen komoly.

Ez a film nagy hatással volt rám. Egész érdekes. Aki nem látta, az nézze meg, eléggé magvas gondolatokat tartalmaz és mutat be.

 

 

Én is láttam vagy egy éve. Tényleg döbbenetes. Nekem a mai napig rejtély hogy Hitler hogyan tudott ennyi embert fanatizálni(erről szól a Hullám) és a delikvensek miért nem kérdeztek vissza?(tudjuk hogy Adolf mekkora egyetemes baromságokat mondott melyet logikai úton 5 perc alatt lehet cáfolni).

Azaz miért ilyen ostoba az ember? Hogyan lehet akár gyilkosságra is rávenni átlagos jószívű embereket? A Hullám tényleg bemutatja.

Én semmi lenyűgözőt nem láttam benne hanem csak azt a félelmet hogy bárki megcsinálhatja és a sok barom követni fogja.

Nem akarok politizálni de gondoljunk arra hogy miniszterelnökünknek mekkora fanatikus tábora van annak ellenére hogy a pusztulásba viszi az országot. Ha bírálják akkor a hiveiből az a a reakció hogy zsidó újságok támadják. Eszükbe sem jut hogy az alcsúti csávó esetleg tényleg rosszul kormányoz. Na ez a félelmetes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darwin rémálma

 

"Nézőpont kérdése, hogy mit tartunk az evolúcióba való mesterséges beavatkozásnak. Egyáltalán van-e értelme ennek a kifejezésnek? Hogy lemásztunk a fáról, és kalapácsot eszkábáltunk magunknak, az a fejlődés része, de hogy nukleáris fegyvereket meg Nintendót, az nem? A természet ugyanis amilyen egyszerű kifejezésnek hat, bármilyen meglepő, annál nagyobb halmazt takar: nem csak az egyszemes ostoros és a nílusi sügér része a bolygó élővilágának, hanem – tetszik, nem tetszik – a New York-i bróker, és Fekete Pákó is, például. És ez a nagy körforgás, időnként oda jut, hogy az egyik egyed kifejleszti képességét, hogy beleszóljon a másik törzs fejlődésébe. Ez is egy elmélet. Ami azonban a gyakorlat, hogy Afrika telis-tele van az éhhalál szélén táncoló gyerekekkel, HIV-vírussal fertőzöttek tömegeivel, véres polgárháborúkat szítók, vívók és fenntartók ezreivel. A képlet félelmetes: 1950-ben a tanzániai Viktória-tóba mesterségesen betelepítették a nílusi sügér nevű halfajt, mely ragadozó lévén rövid időn belül kiirtotta a tó természetesen ott élő egyéb halfajait, felborítva az élővilág egyensúlyát és ökológiai katasztrófát előidézve. A betelepítők mindezt azért vitték végbe, hogy az elszaporodott értékes húsú sügért tonnaszám halászhassák ki a tóból és vihessék az európai piacokra jó pénzért eladni. Ezzel pedig rabszolgasorba döntve a helyi bennszülötteket, akiket fillérekért embertelen körülmények között dolgoztatnak a halászatban és a halfeldolgozásban. A halat külföldre szállító repülőgépek fegyvereket hoznak Oroszországból, tovább éltetve ezzel az Afrika történelmét fémjelző polgárháborúskodást. A nyomor a térség bennszülöttei körében elképesztő méreteket ölt éhezéssel, hajléktalansággal, járványokkal, drogfüggőséggel, prostitúcióval kísérve, míg az Új Világrend megalkotói hatalmas pénzeket szakítanak kizsákmányoló üzletpolitikájuknak köszönhetően. Az elméletet tehát nyugodtan hagyhatjuk azokra, akik ebből megélnek. A Darwin rémálma azokról szól, akik viszont belehalnak."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Patrick Kalyn az effekt részlegen ismerős leginkább, dolgozott a King Kong, az X-men - Az ellenállás vége (X-Men: The Last Stand) és a District 9 filmekben is. Kalyn készítette az alábbi Somnolence című sci-fi rövidfilmet, amelyet 10.000 dollárból két nap alatt forgatott le Red Camerával Vancouverben. Az alkotás csak egy nagyobb filmterv rövid része, a férfi azt reméli, hogy sikerül meggyőznie ezzel néhány fejest, így elkészítheti a másfél-két órás mozis verziót.

 

A történet 2031-ben játszódik a Földön, a fosszilis fűtőanyagok kimerültek. A világ az összeomlás szélén áll, a nemzetek pedig az AREN elnevezésű koalícióba tömörülnek és egy új energiaforrással kísérleteznek. Azonban a tesztek nem hoznak eredményt, sőt az egyik olyannyira rosszul sikerül, hogy egy elit csapatot küldenek a helyszínre, hogy megállítsák az anomáliát. A katonák a helyszínre érkezvén azonban egy másik dimenziót találnak."

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=G4aC1S3-wuY&feature

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma végre volt egy kis szabadidőm és így végre meg tudtam nézi a filmeket amiket a hétre terveztem.

Először is Csillagközi invázió 3: Tipikus "ne ez is megvolt, így többet már nem kell megnézni" kategória. Rico szerepelhetett volna többet és talán még valakit visszahozhattak volna az 1. részből mellé. Mellesleg a film utáni első gondolatom az volt hogy ezt biztos a Vatikán vagy a pápa pénzelte 4/10

 

Sólyom végveszélyben: Téli szüneti unatkozásom alkalmából felmentem az egyik "diszkontba" és úgy találomra kiválasztottam egy régi játékot(ilyet is ritkán csinálok) és ez pont a Delta Force Black Hawk Down volt aminek annyira megfogott a hangulata (-hogy még most is azt nyomom-) hogy leszedtem a filmet és piszkosul jól visszaadják egymás hangulatát. Csak miután felnéztem imdb-re döbbentem rá hogy a mi kis Obi-wanunk is szerepel benne(nem volt könnyű kiszúrni hisz majdnem kopasz és szinte mindig sisak volt rajta)nem éppen kis nevek mellett. Egyszerűen minden megfogott abban a filmben. 9/10

 

Elrabolva: Azután hogy Kenobi mester is M16-t ragadott remek volt látni hogy Qui-gon is tud aprítani ha akar, mindehhez csak a lányát kell elrabolni. Az eleje lassan indult és a csaj állandó sikítozásától már majdnem a plafonon voltam-el lehet képzelni mennyire örültem amikor az arcára fagyott a mosoly- de amit utána Neeson bácsi művel az valami elképesztő. Bár az akció jelenetek közben a vágás egyszerűen szólva pocsék volt (főleg az autós üldözéseknél), de a film tragikuma még így is kárpótol minket. 7/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pirannya háromdé

 

El kell mondanom, hogy ez a legjobb "olyansz*r-hogymárjó" kategóriájú film amit valaha láttam :D .

Sokszor nem tudtam eldönteni, hogy a film most komolyan veszi-e magát, vagy, hogy úgy általában: Mi is akar ez lenni. Őrült halas bácsi, maga a zárójelenet, szeletelő kábel, Read the Bible, szilikon-tenger, megcsócsált hímivarszerv a vízben, stb, stb. Aki látta már, tudja miről beszélek. A színészi alakításokat nem firtatnám, ehhez a filmhez pont jók voltak :D .

A film szerintem inkább volt katasztrófa-film, mint horror, megvolt benne a "zsáner" összes kliséje.

A főszereplők is elég sablonosak voltak, de azért legalább együtt tudott velük érezni az ember. Nem úgy a fürdőzőkkel, őket valahogy nem tudtam igazán sajnálni. A brutalitás eltúlzása szintén elég jellemző a filmre, de nekem ezzel volt a legkevesebb bajom :D .

Mindezek ellenére jó szórakozást nyújtott a film, egy igazi agyatlan-öldöklős-katasztrófafilmbe oltott horror :D .

5/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam a Taken 9/10es simán. Az egyik legjobb akció amit valaha láttam. Semmi kec mec meg jópofizás. :D

 

A legizgalmasabb amit valaha láttam. Ami még nagyon jó hogy a bűnözők is annyira aljasok, hogy Neeson papának drukkolunk, hogy nehogy kegyelmezzen egynek is. A tanácsot elfogadja. :D

Lassan elkezdik forgatni a második részt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legizgalmasabb amit valaha láttam. Ami még nagyon jó hogy a bűnözők is annyira aljasok, hogy Neeson papának drukkolunk, hogy nehogy kegyelmezzen egynek is. A tanácsot elfogadja. :D

Lassan elkezdik forgatni a második részt.

Tudsz ajánlani nekem ehhez hasonló filmet a mostani érából? :) Most ilyenre vágyom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tron IMAX

Elmentünk, megnéztük. Sztori közepes, de nem is számítottunk valami egetrengetőre, azt viszont megkaptuk. Erre a filmre a látvány és a hozzáillő zene egyvelege miatt érdemes beülni, meg van egy -két jó színész is a vásznon :) Egyszer ebben a formában megérte.

Éééés... leadták a Karib4 3D-s trailerét :rock: Jó volt, bár baromira szokatlan a 3D ennél a sztorinál. Bánatomra szinkronnal volt, érzésem szerint a film is úgy megy majd. Mindegy, maximum megnézem kétszer kétféle verzióban, már ha elég jó lesz a film :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek! Utánuk nézek majd. :)

De a Hannibal-osat csak akkor nézd meg ha nem láttad vagy nem tetszett a Bárányok hallgatnak és/vagy Hannibal, mert az a film mint prequel szvsz meggyalázza az elődeit, de magába egy egész jó kis múvi

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Szerinted a tojásos Alien br-kiadáson vannak az extrákon feliratok?

Nem engem kérdeztél, de nincs rajta.

Illetve a 2 extra lemezen nincs, a kibővített rendezői változatoknál, mikor nincs szinkronos rész, akkor átvált angol hang+feliratra a film.

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem engem kérdeztél, de nincs rajta.

Illetve a 2 extra lemezen nincs, a kibővített rendezői változatoknál, mikor nincs szinkronos rész, akkor átvált angol hang+feliratra a film.

 

 

Csak nem megvetted? :D Egyébként köszi. Hát így nem fogom megvenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.