Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Frenkie, a boldogsághoz semmi köze az iphonenak, mekinek, plazmatévének. Arra meg ne is gondolj, hogy nem örülhet egymásnak egy fiú meg egy lány, ezt nem is tudom, hogy honnan szedted. Az iszlám se arra tanít melyből te most le akarod vonni a következtetéseket. Igen, vannak szélsőséges esetek, de azok igencsak elenyészőek az egész arab világra tekinthetően. :) Kell a francnak nekik amerika, ők annál büszkébb nép. Amerika egy piskóta az ő kultúrájukhoz képest. A filmben is nézd meg, hogy hogyan társalogtak az amerikai katonák és az arabok. Ég és föld volt a különbség. De tény és való, hogy a tettek határozzák meg egy népről alkotott véleményt. Amerikának meg nincs oka büszkeségre, arra meg főleg nem, hogy álszent módon hirdesse az "igét" ott, ahol több ezer éve lemaradásban van. ;) Kicsit vonatkoztass el az anyagi javaktól.

 

 

Ok rendben. Szerintem nagyjából egyetértünk vagy mégse. :D Abban biztos hogy a háború csúnya dolog.

 

Más.

 

Megnéztem a Cowboys and Alienst. Többet vártam tőle. Nem volt rossz, de tucatfilmekre hajaz a története.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig felhasználták, legalábbis a filmben. A mészárlást látva az arab támadók főnöke mondta is hogy mártírok lettek és majd felhasználják a közvéleményt is hogy a csúnya amcsik mit csinálnak. Persze nem kérdezték őket, de azt nem kell megjósolnio ugye hogy ha egy házból lőnek akkor az akit lőnek oda fog visszalőni. Azaz azzal hogy a civilek házából kezdték a támadást veszélybe sodorták őket.

Megismétlem, harcoljon a támadók ellen, de ne a saját népét ölesse le.

 

De egy civil se halt volna meg, ha az amcsiknál nem gurul el a gyógyszer, és miután megtörtént az eset, még szép hogy felhasználták a saját céljaikra. Elismerem nem volt szép a terroristáktól, hogy egy lakóházból vezényelték le a támadást, de ha egyszerűen az volt a legideálisabb hely erre a feladatra. A választásánál sem az volt a szempont hogy: "Innen indítjuk a bombát, mert itt sok a civil, akiket az amerikaiak majd szépen lemészárolnak, mi meg kihasználjuk majd ezt a propagandánkhoz."

 

Dehogy mennél te vissza a bázisra. Annyira fel lennél háborodva hogy a fegyverrel mennél házról házra főleg úgy hogy már sok Humwee-t felrobbantottak.

Sajnos ez lelkiállapot. Ha az én barátomat ölnék meg lehet hogy légierőt hívok. Ezért iszonyú felelőtlenség az arab támadóktól ez a lépés mert pontosan tudták mit fognak csinálni az amerikaiak.

Tudom most divat Amerikát szidni de ott legalább van valami erkölcsi érzék. Mert ugye azt nem gondoljuk hogy az amerikai hadsereg szándékosan civileket öl, ellenben az arabokkal.

 

Nem mondtam hogy visszamennék a bázisra, csak azt hogy biztonságos helyre vinném, mondjuk egy épp Humwee mellé, ahol elláthatják.

 

Igen zaklatott lennék, de nem annyira, hogy egy szobányi síró/sikoltozó emberbe belenyitok egy tárat, vagy a kedvencem a mesterlövész aki felszólítás nélkül leszedte azt az apukát(?). Azért húzzunk már meg egy határvonalat, az ember csinálhat baromságokat felzaklatottan, de ez már tényleg több volt a soknál

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ööö....nem mindegyik off, mert a filmben is szerepelt dolgok vannak felhozva. Tegnap talán több volt a kitérés.

Nem mindegyik csak a zöme. :) Nem kell ecsetelni az ideológiákat, főleg megmondani innen ki miben hisz ott. Vica-versa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy újabb írás, ha nem gond. Próbálom a jobbakat, frissebbeket bemásolni... :-)

 

 

 

Transformers 3 BD

 

Az első anno annyira nem tetszett, hogy csak jóval később, akcióban vettem meg… A második anno első nézésre nem tetszett, de a gyerek miatt megvettem megjelenéskor.. Aztán minél többet néztem őket, annál jobban elfogadtam az egész TR univerzumot – hányadik világ is ez a kis processzoromban, te jó ég – és időközben mindkettőt BD-re cseréltem… A harmadik meg már annyira tetszett, hogy rögtön megvettem a költségesebb lemezen…

 

Ezek szerint lassan érő vagyok Transformers terén. Erről azonban már a moziból úgy jöttem ki, hogy képes volt elvarázsolni. Szerelem első látásra, akkor is, hogy néhány jelenete, de főképp karaktere könnyfakasztóan bugyuta volt. De én nem azokra figyeltem – s azóta sem azokra figyelek. Ahogy a film kezdődik, az az én értékrendemben kimeríti a zseniális fogalmát. Alapban bírom, mikor egy nyilvánvalóan fikciót valós események közé helyeznek (ld még X-men Elsők), és itt bizony rögtön kettő dolog is volt: az egész űrprogram Kennedyvel, a holdra szállás Armstronggal, a Hold sötét oldala, no meg Csernobil… Zseniális. A korabeli bevágások, maga az ÖTLET, a megvalósítás nagyon tetszett. Azt kell mondjam, a harmadik részre végre lett történet is. Nagyon jó az egész háttér a robotok mögé, a rendfenntartó szerep, minden. Kimondottan élveztem a film elejei akciókat – hogy aztán Sam új csajának a segge lelohassza a lelkesedésem.

No, nem annak látványa miatt, hanem mert egyszerűen ki nem állhatom az ennyire p*csás nőket. Buta, szőke p*csa. Mint karakter is nagyon béna, de a modellből lett színész, Rosie Huntington-Whiteley játéka jócskán hagy kívánnivalót maga után. Tán jobb lett volna egy nem elsőszerepes dekoratív csajt keresni a TR3-ra, mint ezt a dekoratív amatőrt… Végig borzasztóan idegesített a karaktere és játéka. Ahogy a szülők újbóli feltűnése is. Szerencsére nem több pár percnél, de sosem értettem, mi szükség van ökörködésükre….

Szerencsére az egyéb figurák megmentették a filmet. Ajaj, de még hogy!!! John Malkovic csak hab a tortán, inkább a „régiek” újbóli felbukkanásának tudtam örülni. Kiváló, szerethető figurák, Lennox, Simmons, Epps, stb.. Az új igazgató undorító ugyan, mint Umbridge a Potterben, de kellett, valamint Dylan (Patrick Demsey) is hiteles gonoszként. Kicsit nyálas ugyan, de hiteles.. Aztán ugyebár itt van a komplett Autobot társaság, szokás szerint újakkal kiegészülve. Nem tudom, itt mennyi robot volt a vásznon, de a TR2-nél 45 volt. Itt érzésem szerint jóval több….

 

És el is érkeztünk lényeghez. Ugyanis a széria továbbra sem a bonyolult történetéről, esetleg a drámaiságáról híres. Sosem arról szólt, hanem a látványról

Kérem szépen, ez 2011-ben a filmkészítés csúcsa. Hiába volt az idén Potter 7.2, a közelébe sem ért ennek. Sőt ki merem jelenteni, a mai napig semmi. Majd biztos jön Avatar 2-3, meg a Hobbit, de eddig a TR3 a csúcs. Amit itt összehoztak 195 millió dollárból, az elképesztő. Ekkora csatákat, üldözéseket még nem láttunk. Ráadásul LASSÍTVA!!! Nekem spec. mindig is az volt a bajom a korábbi filmekkel, hogy olyan gyors volt a vágás, hogy nem bírtam követni, ki kicsoda. Nos, itt már fel merték vállalni a lassítást. Zseniális. És nem érdekel, Bay felhasználta-e a Sziget képsorait. Azt csinál a saját filmjével, amit akar. Már az autópályás üldözés is csúcs volt, de a vége meg, az utolsó háromnegyed óra meg maga a Kánaán. Chicago apokalipszisa, Sokkoló rombolása, a három robot harca kisebb fajta elélvezés volt. Tökéletes. Ugyan több film érzése is beugrott közben, de kit érdekel? Itt és most ezt nézem, ez varázsol el – ha jó valami, akkor az ember nem keresi, mire hasonlít. Az maradjon meg az unalmas filmekre…

 

Kegyetlenül élveztem. Vérbeli blockbuster, Michael Bay munkásságának csúcsa. Technikailag veri a mezőnyt, s bevételileg is előkelő helyen áll. Ennél több meg véleményem szerint Baynek nem is kell: csinált egy igazán szerethető mozit, ami ráadásul pillanatnyilag egyedülálló és mindenekelőtt baromira nyereséges. Sikerült. Egy barátom azt mondta: „Ezt a filmet nem a Földön készítették” – nos, ha nem tudnám, hogy de, akkor én is elgondolkodnék rajta..

 

A BD-nél egyik szemem sír, másik nevet. Sír, mert az eddigi leggyengébb extratartalmú kiadást kaptuk az összes TR film tükrében. Oké, tudom, később lesz jobb, de csak egy extra lemezért nem fogok még egyszer ennyi pénzt adni. Ugyanakkor a lemez képe és eredeti hangja tökéletesen illik a filmhez. Gyönyörű kép és csodás TrueHD 7.1. Üzenem a DTS HD MA után síróknak, hogy ez semmivel nem rosszabb, mint az lehetne. Intenzív, részletgazdag, mind a 8 hangfalat kihasználó, néha már-már brutális keverés. Ezért érdemes rendszert venni.

 

Meg a filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A BD-nél egyik szemem sír, másik nevet. Sír, mert az eddigi leggyengébb extratartalmú kiadást kaptuk az összes TR film tükrében. Oké, tudom, később lesz jobb, de csak egy extra lemezért nem fogok még egyszer ennyi pénzt adni. Ugyanakkor a lemez képe és eredeti hangja tökéletesen illik a filmhez. Gyönyörű kép és csodás TrueHD 7.1. Üzenem a DTS HD MA után síróknak, hogy ez semmivel nem rosszabb, mint az lehetne. Intenzív, részletgazdag, mind a 8 hangfalat kihasználó, néha már-már brutális keverés. Ezért érdemes rendszert venni.

Én is nemrég vettem meg, igaz, csak DVD-ben, de az is siralmas. Az első két rész fémtokban, két DVD-vel, ez meg ott virít egy egyszerű műanyag tokban, nuku extra lemez. A filmet a mozi óta nem láttam, de az elmúlt két napban megnéztem az első kettőt, pár perc múlva meg elkezdem a harmadikat. A moziban anno nagyon tetszett, kíváncsi leszek, változott-e a véleményem (szerintem nem :D).

 

Bezzeg a filmmel együtt vett The Expendables díszdobozos, két lemezes. Aztán mégsem akkora blockbuster, mint a TF3 (de őszintén szólva, a másik film, amit együtt vettem ezekkel, a Becstelen brigantik is jobb kiadást kapott, pedig az sem rendelkezik különleges tokkal, vagy extra lemezzel, extra mégis van rajta, és azért a ok is jobban néz ki). Nem értem, ezt hogyan adhatták ki így, ennyire nem akartak pénzt ölni már bele? :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is nemrég vettem meg, igaz, csak DVD-ben, de az is siralmas. Az első két rész fémtokban, két DVD-vel, ez meg ott virít egy egyszerű műanyag tokban, nuku extra lemez. A filmet a mozi óta nem láttam, de az elmúlt két napban megnéztem az első kettőt, pár perc múlva meg elkezdem a harmadikat. A moziban anno nagyon tetszett, kíváncsi leszek, változott-e a véleményem (szerintem nem :D).

 

Bezzeg a filmmel együtt vett The Expendables díszdobozos, két lemezes. Aztán mégsem akkora blockbuster, mint a TF3 (de őszintén szólva, a másik film, amit együtt vettem ezekkel, a Becstelen brigantik is jobb kiadást kapott, pedig az sem rendelkezik különleges tokkal, vagy extra lemezzel, extra mégis van rajta, és azért a ok is jobban néz ki). Nem értem, ezt hogyan adhatták ki így, ennyire nem akartak pénzt ölni már bele? :roll:

 

 

Lesz ám belőle egy extra kiadás, majd a 3D változattal együtt. De gondolom csak a 3DBD-hez. Azt hiszem, kint már be is jelentették.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a Transformers 3-nál éreztem, hogy mennyire rossz producer válna belőlem. Erre a forgatókönyvre én 10 forintot sajnáltam volna, nem hogy dollár milliókat.

Az a jó producer ismérve, hogy tudja mire harapnak majd. :) Bugyuta? Kit érdekel ha milliárdot hoz? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lesz ám belőle egy extra kiadás, majd a 3D változattal együtt. De gondolom csak a 3DBD-hez. Azt hiszem, kint már be is jelentették.

Legyen, se a BD, se a 3DBD nem érdekel, én azt értékeltem volna, hogy ha mindhárom rész egységesen, fémdobozban dupla DVD-vel jön ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a jó producer ismérve, hogy tudja mire harapnak majd. :) Bugyuta? Kit érdekel ha milliárdot hoz? :)

Na hát ezért írtam, hogy rossz producer lennék. Én meglátnék egy ilyen bugyutaságot és rohannék az ellenkező irényba, nem sejtve hogy ezt fogják imádni. Helyette valszeg jó és érdekes ötleteket finansziroznék. Na ezért nem leszek sikeres producer.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na hát ezért írtam, hogy rossz producer lennék. Én meglátnék egy ilyen bugyutaságot és rohannék az ellenkező irényba, nem sejtve hogy ezt fogják imádni. Helyette valszeg jó és érdekes ötleteket finansziroznék. Na ezért nem leszek sikeres producer.

Azzal nem lehet nagy pénzt keresni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez olyan friss, hogy még meleg:

 

 

 

Amerika kapitány

 

Készülődve a jövő évi Bosszúállók filmre, a Jézuskától ezt kértem karácsonyra – hogy legalább valami elképzelésem legyen a nagy Marvel találkozóban szereplő karakterekről. Ezzel ugyan mindegyiket láttam, valahol várom is a közös filmjüket, de a tetszési index eléggé felemás lett…

 

Na persze, ez ismét csak egy képregényfilm. Annak minden előnyével és hátrányával együtt. Előnye a kötetlenség, a fantázia szabad játéka, a figurák és helyszínek színessége. Hátránya viszont, hogy valamilyen szinten mégiscsak keretek közé kell szorítani a történetet, valahol mégiscsak realisztikussá kell tenni az egészet, hisz az élőszereplős, vászonra tett mese nem állhat végig képtelenségekből. Háát, nagyjából sikerült. Nagyjából sikerült egyensúlyt találni a kényes határvonalon. Hiteltelenség és fizikai sületlenség bőven fellelhető így is, ugyanakkor a konkrét korba helyezve, annak ábrázolásával, megjelenítésével, hivatkozásaival van valami, amihez kötni lehet.

 

Mintha a Hellboy elejét néznénk, úgy tűnik ismét fel a náci okkultizmus, hogy aztán csavarva az egészen egyet, a fővezér fölé nőjön a történet. Mintha a Dicsőség zászlaját vagy a The Pacificet néznénk, úgy ugrabugrál Kap a színpadon, pénzt csinálva a háborúhoz. Mintha egyfajta Frankenstein filmet néznénk, úgy száll ki a vézna Rogers helyett a szuperkatona a kapszulából…Hogy egy újabb szuperhősös mozi karaktereként, piros-fehér-kék ruhába csomagolva aprítsa az ellent. S itt a lényeg: mit is lehet várni egy, a hátán USA mintázatú pajzsot viselő karakter főszereplésével készített filmtől? Aminek még a címe is Amerika kapitány??? Hát pont azt, amit kaptunk. Sőt, talán még picivel többet is kaptuk, mint vártunk..

 

Egész jó volt. Korántsem lett annyira nyálas és giccses az egész, mint vártam. A karakter működik, tulajdonképp szerethető, Chris Evans jó lett a szerepre (innentől viszont kíváncsi vagyok, mi lesz Fáklyával). Egy bizonyos idő után nem kell amerikainak sem lenni ahhoz, hogy belebújhassunk a bőrébe. A többi figura legnagyobb örömömre és meglepetésemre kiváló „öreg” színészek által kel életre. A gonosz, vörösfejű Schmidt nekem Hugo Weaving fejjel jobb volt, a piros fej inkább komikussá, nevetségessé tette a karaktert, mint félelmetessé. A történelmi háttér ferdítéseivel együtt is jó, a kötelező szerelmi vonal sincs szerencsére túllihegve. Vannak kimondottan jó poénok (a legjobb, mikor a tábornok mondja „Mire vár? Én nem csókolom meg!”), amikor néha hangosan felkacagtam. Egyébként is egy kellemes két óra volt az egész, sok értelmét nem találtam, igaz nem is kellett keresnem neki. Azonban ha már a témakörnél vagyunk, Thor és A fantasztikus négyes jobban tetszett. Ez valahol középen van, míg a sort Vasember meg Hulk zárja.

 

Ez is inkább gyerekeknek szól, illetve gyereklelkű felnőtteknek, akik képesek átsiklani a nyilvánvaló bacaságokon, akik esetleg képesek elmerülni nyakig egy ilyen képregényuniverzumban. Én jobb napokon képes vagyok rá – most talán nem volt az az igazi búvárhangulatom. Így tetszett ugyan, a varázslat azonban ezúttal elmaradt, a Jézuska meg már messze jár – visszaadni úgyse lehet neki semmit.

 

 

Ajándék volt – maradhat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na hát ezért írtam, hogy rossz producer lennék. Én meglátnék egy ilyen bugyutaságot és rohannék az ellenkező irényba, nem sejtve hogy ezt fogják imádni. Helyette valszeg jó és érdekes ötleteket finansziroznék. Na ezért nem leszek sikeres producer.

Attól függ, mit tekintesz sikeres producernek. A film lehet jó, vagy a film lehet sokat hozó, de a kettő ritkán párosul, ha igen: az az igazán nagy durranás. Sokszor a producerek a minőséget inkább feláldozzák az eladhatóság oltárán, anyagilag sikeresek, de ettől még nem biztos, hogy nevük is lesz a szakmában, ha közben gagyiságot hoznak létre. Hasonlóan a rendezőknél. Az Oscart sem kilóra adják (vagyis hát...), de semmiképp sem az alapján kapják meg a legjobb filmek a díjakat, hogy mennyit hoztak a mozikban.

 

Summa summarum, a sikerességet bontsuk szét anyagi és szakmai sikerességre, és voilá: máris sikeres producer lehetnél, csak nem feltétlenül anyagilag, hanem szakmailag. Még tömörebben: fürödhetnél a kollégák elismerésében - a híd alatt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A majmok bolygója-Lázadás

 

Csalódás volt. Pozitívan. :) Ugyan egy-két helyen kilógott a lóláb a történetvezetésben, de alapjaiban véve, jól felépítették azt a végkifejletig. A kikacsintásért a régi epizódra meg plusz pont.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lopott idő

Egy esti szórakozásnak elment, de semmi extra, valahogy nem jött át az igazi drámája a sztorinak, pedig több volt benne.

 

Végre került felirat a The helphez is.

Nagyon tetszett nekem is a film, témája ellenére mégis valamilyen pozitív érzést hagy maga után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.