Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Régen nekem is az volt, csak aztán elkövettem azt a hibát, hogy megnéztem felnőtt fejjel. Azóta azt sem értem, hogy tudtam ezt valaha egyszer megnézni. Kész trauma volt.

 

A másik hasonló élményt a Mad Max 3 adta. Ott is kiskoromban a harmadik volt a kedvencem, aztán évek kihagyása után felnőtt fejjel újra megnéztem... Hát, ott is jobb lett volna, ha csak a jelentősen megszépült emlékek maradtak volna meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Robotzsaru második részét újra megnézve felnőtt fejjel elég traumás volt. A film első két harmada unalmas és vontatott, csak az utolsó harmad volt értékelhető. Ráadásul a zene pocsék volt. Nálam a legrosszabb folytatások sorában van. éppúgy mint a Mindörökké Batman és a Batman és Robin.

 

Ellenben a Robotzsaru 3-at elejétől a végéig élveztem. Sokkal jobban kihegyezték benne azt, amit ebben a franchise-ban szeretek: a torz, gonosz nagy muliticég elnyomó hatalmát, mely nem sajnál embereket is ölni, csak azért, hogy megkapja, amit akar, valamint Murphy emberi oldalának sokkal erősebb kiemelését azzal, hogy parancsmegtagadás árán is az ártatlanok és elesettek oldalára áll.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, én meg pont fordítva vagyok ezzel, a Robocop 2-t nagyon jó folytatásnak tartom, ami képes volt minden jót átemelni az elsőből és még hozzá is adott. Megvan még benne a fekete humor, a naturális ábrázolás mód, a gátlástalanság és a társadalom-kritika. Máig remek jelenetnek tartom, amikor a Robotzsaru új programjáról beszélgetnek a bőrfotel biztonságában ücsörgő marhák. Ez hozza, amit te is írtál, Robi képes saját élete kockáztatásával, programján túllépve kitörölni magából azt a gányságot, aztán még a sztrájkoló zsarukat is jól helyrerakja, bizonyítva, hogy emberibb, mint sok ember.

A narkós kiborgról, a jó szándékú, de az OCP-hez hasonlóan mélyre süllyedő polgármesterről, vagy a világ legrohadtabb kiskölykéről már nem is beszélve. Apropó, a kölyök, Hobe a legjobb karakter, hiszen egymaga prezentálja, mennyire romlott a Robocop világa (és hogy lehet utálni, majd sajnálni, amikor végül meghal).

 

A harmadik rész már elment a B akciófilmek irányába. Hiába vannak benne remek pillanatok, az összkép nevetséges. A punk-banda (mi volt a nevük, valami Farkasok, vagy mi) komolyan-vehetetlen fenyegetés Dick Jones és Kane bandája után, pláne, hogy még csak olyan vezetőjük sincs, mint az említett két úriember. Az OCP is röhej tárgyává vált, és szintén elvesztette a vezetőjét (Jones karakterét ráadásul át is írták, hiszen az előző két részben ő volt a cég emberibb arca). A Robot Ninja Gyilkosokat meg már csak lábjegyzetként említem meg, mert azok toplistás gáz kreálmányok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, én meg pont fordítva vagyok ezzel, a Robocop 2-t nagyon jó folytatásnak tartom, ami képes volt minden jót átemelni az elsőből és még hozzá is adott. Megvan még benne a fekete humor, a naturális ábrázolás mód, a gátlástalanság és a társadalom-kritika. Máig remek jelenetnek tartom, amikor a Robotzsaru új programjáról beszélgetnek a bőrfotel biztonságában ücsörgő marhák. Ez hozza, amit te is írtál, Robi képes saját élete kockáztatásával, programján túllépve kitörölni magából azt a gányságot, aztán még a sztrájkoló zsarukat is jól helyrerakja, bizonyítva, hogy emberibb, mint sok ember.

A narkós kiborgról, a jó szándékú, de az OCP-hez hasonlóan mélyre süllyedő polgármesterről, vagy a világ legrohadtabb kiskölykéről már nem is beszélve. Apropó, a kölyök, Hobe a legjobb karakter, hiszen egymaga prezentálja, mennyire romlott a Robocop világa (és hogy lehet utálni, majd sajnálni, amikor végül meghal).

 

A harmadik rész már elment a B akciófilmek irányába. Hiába vannak benne remek pillanatok, az összkép nevetséges. A punk-banda (mi volt a nevük, valami Farkasok, vagy mi) komolyan-vehetetlen fenyegetés Dick Jones és Kane bandája után, pláne, hogy még csak olyan vezetőjük sincs, mint az említett két úriember. Az OCP is röhej tárgyává vált, és szintén elvesztette a vezetőjét (Jones karakterét ráadásul át is írták, hiszen az előző két részben ő volt a cég emberibb arca). A Robot Ninja Gyilkosokat meg már csak lábjegyzetként említem meg, mert azok toplistás gáz kreálmányok.

Ő.. Dick Jones-ról

 

Emlékeim szerint ő az OCP alelnöke volt, és az 1. rész végén meghalt. A második részben biztos nem szerepel. A 2. filmben már az OCP fő elnöke volt a nagy genya. Nem tudom, hogy hívták állandóan csak Öregúrként emlegették..

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ami egy 1080p-s BR-rippel, jobb esetben bolti DVD-vel,

Jaj, ezt tegnap kifelejtettem, bár nekem csak a 720p-s, mert a gépem nem bírja el az 1080p-t, új gépre és/vagy megfelelő külső winchesterre egyelőre nem telik (utóbbi talán nem a távoli, de a közeli jövő tervei között szerepel).

 

A monitoros kollégák ugye viccelnek hogy jobb a monitoron a moziélmény mint a 6-szor akkora vásznon?

Nem, senki sem viccelt, amikor azt írta, vagyis írtam, hogy a full HD monitoron már egészen jó élmény a mozizás. Nem azt írtam, hogy jobb élmény. Én nagyon szeretem a mozizást, járok is, de meg kell válogatnom, mire megyek el. Nekem egy rendes mozi 60 km, utazás+mozi felül 4.000 Ft, mivel lassan lejár a diákom véglegesen. Ezentúl annyit sem megyek, mint eddig. Szóval a lehető legjobb és elérhető alternatíva a 24" full HD monitor HD-felbontású rippel párosítva (arról nem is beszélve, hogy régebbi filmeket is meg lehet így nézni). De szerintem Te ezeket nagyon jól tudod rólunk, szóval nem igazán értem, hogy erre most mi szükség volt :(

 

De emlékszem amikor a John Cartert néztem anno a moziban és a gyatra 3D teljesen elcseszte a képet és úgy néztek ki a nagytotálok mintha egy terepasztalon néznék kis maketteket, az járt a fejemben hogy na ez otthon mennyivel pazarabb lesz (és tényleg).

Hasonlóan jártam A Hobbit HFR-verzióval, egyszerűen videó játékszerű volt az egész a moziban, a monitoromon jobban tudom élvezni a képet, mint azt a verziót a moziban. A mozit inkább érdemes a mozihangulat miatt választani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Erre értettem, hogy "sz*r neki" (ironikus, hogy utólagosan azért tettem bele egy emotikont, hogy ne legyen félreérthető... hát, nem jött be... :| ), mert szerintem ez az, hiszen így rengeteg remek filmről marad le. Nehéz mindenre elmenni moziba, már csak azért is, mert sok filmet be sem mutatnak nálunk. Kijelentése szerint ezeket ő meg sem nézi. Persze, ha ez neki jó, lelke rajta, de attól én még sajnálhatom emiatt.

Nem mellesleg, ezzel a kifejezéssel sokszor élek a mindennapokban, ezáltal itt is, és az esetek többségében nem lekezelő szándékkal, hanem mert tényleg úgy gondolom, hogy X állapot sz*r. De jó, hogy tíz év után feltűnik...

 

 

 

Sokszor próbáltam már meglátni a jószándékot néhány hozzászólásodban, de az esetek nagy részében nem sikerült. Így, kifejtve és megmagyarázva persze érteni vélem, amit cinikusan közölni akartál és szerencsére annyira nem is vettem komolyan... Ugyanakkor én is elmondom - ha elmondhatom, mit is gondolok az egészről.

 

Igen, szerencsére "sz*r" nekem. A filmek nagy többségét - ami érdekel és amit játszanak városunkban - moziban nézem. Egyszerűen azt az élményt SEMMI nem adhatja vissza, amikor azon az óriási vásznon látok valamit, ráadásul a nagy tér miatt brutálisan jó hanzással (ide tartozik az is, hogy volt már úgy, hogy nem mentem el moziba sem, mert egy filmet áttettek egy másik terembe, ami nem szól úgy, ahogy kellene). Amire nem jutottam el, azt mindig ki tudtam venni a tékából, mindig, mindent eredetiben, lemezről néztem. Ami megtetszett, az meg automatikusan ment a kosárba: van itthon kb 900 db DVD-m és kb 200 db BD-m,mind eredeti, ezek után asszem érthető, hogy nem gépen nézek filmet. Szerencsére van normális TV-m, meg az átlagnál jobb 7.1-es hangcuccom, úgyhogy nincs szükségem a monitorra.

 

Ebben az idilli helyzetben a változást a múlt hónap hozta, amikor is a városban bezárt az utolsó téka is. Innentől tényleg rá vagyok kényszerítve a letöltésre - 2013 augusztusáig egyetlen perc anyagot sem szedtem le soha -, de amit letöltök, az is rögtön megy pendrive-ra vagy külső merevlemezre, az pedig bele a BD lejátszóba, úgy megy a TV-re/erősítőre. Monitoron továbbra sem nézek semmit, mert élményt vesztek vele.

 

És igen, egész eddig kizártam magam néhány filmből, mert nem fértem hozzá - ez is csak egy hónapja változott meg. De totál boldog voltam, s szerintem még így is jóval tapasztalatabb vagyok filmes téren, mint Te - ami persze semmit nem jelent. Amit akartam, eddig is láttam, meg ezután is fogom.

 

Remélem, eme szösszenetben semmi rosszindulatot nem vélsz felfedezni, mert nem annak szántam.

 

 

A meglátásom egyébként az egy év fórumozás után, hogy ha elfogadnád, hogy nem csak a Te igazságod létezhet itt, mindenkinek könnyebb lenne. Neked is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A jó szándékot ne a szavaimban, hanem a tetteimben keresd. ;)

 

Na látod, itt van pár különbség közted és köztem, egész pontosan a te és az én helyzetem között. Nálunk az utolsó téka valamikor 2005-ben zárt be, addig én is hódolója voltam (összevetésképpen, letölteni én is csak olyan öt-hat éve kezdtem el). A VHS korszakban nagyon nagy téka látogató voltam, a DVD korszakban már nem annyira, mert nekünk csak 2004 végén lett otthon DVD lejátszónk. Kicsit kellemetlen, hogy bár Veszprém tele volt VHS tékákkal, csak egyetlen egy maradt, ami DVD-ket tett polcra (ez zárt be 2005-ben, de a taksági kártyámat máig őrzöm a pénztárcámban). Utána vagy három évig csak a mozi és a TV volt, aztán ha jól emlékszem, 2008-ban lett széles sávú netünk, akkor álltam rá a töltésre.

A másik, hogy bár nálunk is Cinema City van, pocsék mozi. Konkrétan van film, amit nálunk nem is adnak (Star Trek, Predators, Expendables, Jurassic Park 3D -> csak amikre kíváncsi lettem volna moziban az elmúlt évekből, de nálunk nem adták, úgyhogy vagy maradt Pest, vagy DVD). A hangrendszere állítom, hogy nem úgy szól, ahogy kéne, de legalább mindent 3D-ben adnak, legalábbis azokat, amik érdekelnek, csak abban adják, 2D-s vetítés nálunk nincs olyanból, amit 3D-ben is leadhatnak. Ez sok filmnél szerintem inkább hátrány. Egyrészt, a kép életlen, másrészt, számomra, mivel szemüveges vagyok, kényelmetlen a két szemüveg viselése, plusz a szembajom miatt koncentrálnom is kell, ha 3D-ben akarok látni. De legalább a jegyárak valamivel olcsóbbak, mint máshol. És egy jellemző eset: életemben nem jártam a helyi mozi legnagyobb termében, az 1-esben, pedig voltam már premier vetítésen, premier előtti vetítésen, stb. Az a terem egy rejtély. Most képzelj el egy mozit, ahol a legnagyobb termet alkalmilag nyitják csak meg a közönség előtt.

Aztán, nekem is nagyon sok eredeti DVD-m van, és hál' istennek, elkezdett gyarapodni BR BD gyűjteményem is. Előbbiből potom 200 filmem van, utóbbiból még nem olyan sok, csak huszonnyolc, de azokat csak tavaly kezdtem el vásárolni. Tény, nem olyan méretes gyűjtemény, mint a tiéd (amiért nagy-nagy gratula!!! :clap: ), mert sajnos itt is áll, ami a mozira is: erre nekem csak limitált keretem van. Például, jelenleg szeretném megvenni a MIB-trilógiát, az Iron Man 3-at, a Star Trek: Into Darkness-t, a Harry Potter gyűjtőit (már ha még kapható...) BD-n, és még legalább egy tucat film van DVD-n a kívánságlistámon az Xpressen, na meg ott van az Amazonon a TCW s5, a Chuck, a Firefly+Serenity, a Stargate gyűjtői és a B5 gyűjtői, a legutolsó leszámítva mindegyik BD (és ezek csak azok, amik a "ha most rám szakadna a bank, azonnal megvenném" kategória). Emellett nagy videojátékos vagyok, valamint lego- és figuragyűjtő, ezen a téren, ha nem is a legnagyobb, de hazánk egyik legnagyobb filmekkel kapcsolatos gyűjteménye az enyém. És egy új PC-t is venni akarok. Nos, mivel a havi keresetem alig elég a mindennapi életre, igen nehéz helyzetben vagyok, ha ilyen luxuscikkekre kell pénzt áldoznom. Legót már lassan két éve nem vettem, figuráim sem gyarapodtak úgy, ahogy szerettem volna, bár azon a téren volt egy nagyobb beruházás, amikor váratlanul három különböző Enterprise dokkolt. :D Tehát, lista mentén kell haladnom, amin a mozi sokkal hátrébb van, de sajnos a BD/DVD sem áll annyira elől, mint szeretném. Élet, PC... aztán az összes többi, éppen mire futja. Ebben a hónapban meg akartam venni az Iron Man 3-at, de procira és alaplapra megy a pénz. Ez van, a három nem megy egyszerre. Majd ha J. K. Rowling mintájára én is híres író leszek, akkor fog menni. :D

Szóval, amikor ilyesmivel dobálózol, hogy "sci-finél létkérdés a mozi", khm... nos, ne csodálkozz azon, ha kicsit paprikásabb hangulatban felelek. ;)

 

Tehát, ha tetszik egy film (és néha akkor is, ha nem, lásd: President Debil filmek, 900 Ft-os korukban megvettem őket DVD-n, de például a két animációs Resident Evilt már BD-n vettem meg, mert tetszettek), biztos, hogy előbb-utóbb megveszem az elérhető legjobb minőségben (ugyanez vonatkozik a játékokra is), ha olyan, az elérhető legjobb kiadásban (ezért van meg VHS-től a BD-éig a gyűjtői kiadásban a Star Wars-, a Jurassic Park- és az Alien-széria, sőt, BD-n csatalkozott hozzájuk még a TDK-trilógia, az Avatar és a Titanic is, mindegyik fullos kiadásban), ha érdekel, biztos, hogy megpróbálok rá moziba eljutni. De az anyagi helyzetem sokszor csak azt teszi lehetővé, hogy az adott hónapba megéljek, nem, hogy még luxus dolgoknak is hódoljak. Mázli, hogy jól bánok a pénzzel. Ez van, sz*r nekem! :)

 

A filmes tapasztalatba ne menjünk szerintem bele, ha csak nem rendezünk valahol egy spontán filmkvízt. :D Jómagam is hódolok már a filmeknek néhány évtizede, a letöltött filmjeim száma tuti meghaladja az ezret (ami között azért akad sok olyan, ami idehaza abban a formában soha nem is lesz kapható, pl. nagy rajongója vagyok az eredeti szinkronoknak, így igyekszem mindent azzal begyűjteni, vagy a másik mániám, hogy a filmek összes verzióját összehalászom, ami ugye gyári kiadások esetén lehetetlen). Elég széleskörűek mind nemzetiségben, mind műfajban, mind korban. És a tavalyi illetve idei évből leszámítva néhány filmet, mindet láttam is legalább egyszer. Ráadásul hülye mániám, hogy ami tetszik, annak utána járok, hogyan készült, miket cikkeztek róluk, stb. Szóval, azért van mit a tejbe aprítanom nekem is. De tudom, hogy neked is, nagy érdeklődéssel szoktam a véleményeid olvasni az Xpressen egy-egy filmről. Különösen csípem benned azt, hogy sokszor nyilatkozol pozitívan olyan filmekről, amire általánosságban fújnak, miközben nekem meg tetszik. Szóval az ízlésünk eléggé hasonló.

 

OFF

Ami a meglátásod illet: teljes mértékben igazad van, de már jó sok éve nem vagyok annak a híve, hogy megfeleljek másoknak. Ilyen vagyok és kész. Tudom én, hogy van, amikor a tudálékosságom, okoskodásom, stílusom szörnyen idegesítő, de mindenkiben van valami idegesítő. Ha megtagadnám ezt, akkor is idegesítenék valakit valami mással, viszont rosszul érezném magam a bőrömben, hiszen nem lennék önmagam. Akik ismernek, tudják, hogy ki vagyok és elfogadtak (ez az a pont, ahol megcáfolhattok :D), akik meg nem ismernek, azok véleménye nem érdekel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A jó szándékot ne a szavaimban, hanem a tetteimben keresd. ;)

 

Akik ismernek, tudják, hogy ki vagyok és elfogadtak (ez az a pont, ahol megcáfolhattok :D), akik meg nem ismernek, azok véleménye nem érdekel.

 

 

Ez így nagyon korrekt volt, köszönöm. :)

 

Próbálok majd az előbbi csoprtba tartozni - de még szokni kell a helyzetet. Részemről ezzel a "vita" le is van zárva, a filmkvízben meg benne lennék... :) :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, Bomarr, Sky: Először is. Nálam jobban senki(még ti sem) utálja a moziban a nézősereget. Pofáznak, mobiloznak és zabálnak én meg nem tudok a filmre koncentrálni. 25678-szor leírtam hogy pont emiatt meg amiatt hogy ki tudok menni vizelni, akkor nézem amikor akarom, megállíthatom a filmet jobban szeretek itthon filmet nézni. DE. Nem erről folyt a vita nem is értem miért jött ez elő. Kicsit bánt is az hogy azt gondoljátok hogy én bele akarok szólni a filmnézési szokásaitokba, pedig szó sincs erről. Pusztán arról volt szó hogy egy film mint élmény sokkal jobb moziban mint otthon. Azt hogy homályos nem tudom honnan veszitek én a moziban tűélesnek látom képet,

De akkor mondjátok már meg hogyha annyira otthon filmet néző emberek vagytok akkor az EP 1-2-3-at miért is moziban néztétek meg először? Hisz otthon jobb. Persze mondhatnátok azt hogy ott mutatták be először és gyorsan látni akartátok. Ez egy jó válasz lenne. Csakhogy az van hogy az emberek ha legtökéletesebb minőségben és hangzással akarják megnézni a filmeket bizony a mozit választják. Amik kevésbé érdeklik őket megnézik torrentől később. Miért van ez ha a tv olyan jó? Miért nem várják meg a dvd-rippet vagy bd-rippet a kedvenc filmjeiknél miért szorítják ki a mozijegy árát?

 

Viszont most már tudjuk hogy az EP7-et majd letötrjük hogy az otthoni tv-nken marha jó minőségben lássuk. Ja tényleg. Az Avatart miért is nem otthon néztük meg és nem az IMaxban? Ne haragudjatok de ez az egész egy rossz vicc. Otthon sosem fogsz(illetve ha kőgazdag vagy akkor igen) egy moziszintü rendszert összerakni. Mozi a panelban. De jó. :D Tudom van aki nem panelban lakik.

 

Dzséjt. 1. Nem vagyok hülye. 2. Tudok olvasni. 3. Tudom is értelmezni amit olvasok.

 

Ezt te írtad le:" Én köszönöm, nagyon jól megvagyok a full HD, szobám méretéhez éppen ideális monitorommal, ami egy 1080p-s BR-rippel, jobb esetben bolti DVD-vel, még jobb esetben bolti BR-rel sokkal jobb képet ad, mint bármelyik mozi".

 

A lényeg ez: "....még jobb esetben bolti BR-rel sokkal jobb képet ad, mint bármelyik mozi". Én ezt mondtam hogy nagy marhaság. De hadd kérdezzem már meg. Ha így gondolod minek jársz moziba?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, senki sem viccelt, amikor azt írta, vagyis írtam, hogy a full HD monitoron már egészen jó élmény a mozizás. Nem azt írtam, hogy jobb élmény. Én nagyon szeretem a mozizást, járok is, de meg kell válogatnom, mire megyek el. Nekem egy rendes mozi 60 km, utazás+mozi felül 4.000 Ft, mivel lassan lejár a diákom véglegesen. Ezentúl annyit sem megyek, mint eddig. Szóval a lehető legjobb és elérhető alternatíva a 24" full HD monitor HD-felbontású rippel párosítva (arról nem is beszélve, hogy régebbi filmeket is meg lehet így nézni). De szerintem Te ezeket nagyon jól tudod rólunk, szóval nem igazán értem, hogy erre most mi szükség volt :(

 

Itt valami nagy félreértés van. Te azt hiszed hogy én azért írtam azt amit mert micsoda dolog hogy nem minden filmet moziban néztek. Na akkor elárulom hogy idén még nem is voltam moziban azaz ha ilyet írnék hiteltelen is lennék. Te sokkal többet jársz moziba mint én. A másik meg az hogy én aztán tényleg megértem ha valakinek nincs pénze, néha magamról úgyis nyilatkozom hogy az utolsó kommunista. :D Az egész vita elvi szinten folyik. Mondok egy példát. Jobb 30 percig egy Ferrarival vadulni mint 2 órát vezetni egy Wartburgot. Ez tény. De ha ezt leírom az nem azt jelenti hogy én letolom a Wartburgos népséget hogy miért nem vesz Ferrarit. Én csak azt mondom hogy moziban egy film sokkal nagyobb élményt ad mint otthon tv-n. És most vegyük ki a zabálos barmokat a nézőtérről. Mivel ismerjük egymást személyesen is, nem is tudom hogyan feltételezheted rólam azt hogy azt gondoltam amit te sugallsz. De ha megbántottalak akkor elnézést, nem volt szándékomban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hogy homályos nem tudom honnan veszitek én a moziban tűélesnek látom képet,

Mi meg páran nem. Nagyjából ez az eltérés. Meg hogy nem tudjuk elnézni a zavaró közönséget, mert nem elméletben akarunk jól mozizni, hanem itt és ha itt a mozihoz hozzátartozik a zavaró közönség akkor ez a gyakorlatban levesz a mozis élményből, nagy vászon ide vagy oda. Ahogy a tűéles kép hiánya is. És persze semmi baj hogy te nem látod életlennek, csak így már akkor tudod, hogy mi meg ezért nem gondoljuk -vagy legalábbis én biztosan nem- hogy a mozi jobb lenne. Mert otthon kényelmesebb, nyugisabb és szebb a kép. A 3D-nél sokkal (kivéve az Avatar - máig az egyetlen 3D film ahol a 3D tényleg szemkápráztatóan gyönyörű volt; az elmúlt időszakból az egyik legnagyobb mozis élményem). Én speciel egyébként nyugodtan megengedhetném, hogy minden héten moziba menjek, de nem megyek, mert nem tartom akkora durranásnak. Haverokkal néha beülök. Ha viszont a kedvenc sorozataimat igazán jó minőségben akarom látni akkor akár külföldről is megrendelem a Blu-ray verziójukat. Bele van pár mozijegy árába, de ez olyasmi amire szívesen költök, mert tényleg óriási élményt kapok a pénzemért.

Ep.7 pedig természetesen moziban nézős. Csak magamat tudom idézni: "kivéve persze ha sok más ismerős is várja az adott filmet és jó közösségi élmény együtt beülni" Pont emiatt például az ep.3 premierrel szinte semmi nem tudja felvenni a versenyt. Az akkora nagybetűs élmény volt, hogy azt semmilyen körülmények között nem lehetne reprodukálni. Ha ez legalább annak icipicit a közelébe tudna menni már kötelező program lenne.

Ja és persze az ep.7-nél várni se akarok (és ki tudja: még lehet hogy uram bocsá Avatar közeli 3D-t is kapunk majd).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Riddick

 

 

Szerintem semmi spoiler nincs az írásomban, de elrejtem, mert ismerem az itteni érzékenységet... :)

 

 

 

 

Hááát, ez nagyon gáz volt. Szabályosan kényelmetlenül éreztem magam rajta, messze alulmúlta a várakozásaimat, sőt megkockáztatom, hogy eddig ez az év csalódása. Egyértelműen próbáltak visszakanyarodni az első filmhez, hangulatilag, történetileg, mindenhogyan, a végeredmény viszont egy bosszantóan ötlettelen, önismétlő katyvasz lett.

 

A trailer abból a szempontból jó, hogy ebből semmit nem árul el. A film első feléből semmit nem mutat, a sivatagi túlélő show ugyanakkor még a film legjobb része. Ugyan sikerült erőltetetten összekötniük a második epizóddal, viszont utána a sztori megreked a 22 évente sötétség szintjén. Csak itt eső van. A legjobb, mikor nem beszélnek benne, mert ennyire borzasztó dialógusokat és szituációkat rég láttam filmen, az erotika meg teljesen riddickidegen volt eddig. A főhős legyőzhetetlenségét is megerőszakolták – pont azt, ami miatt megszerettük – a fejvadász csapat meg egy rakás szerencsétlenség.

 

Örültem Starbuck felbukkanásának a BSG-ből, de nem menti meg a filmet, a CGI színvonala meglehetősen hullámzó. A mítoszt, Riddick mítoszát porba tiporták ezzel a filmmel, kár volt érte.

 

 

 

 

 

45%

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, Bomarr, Sky...

Technikailag megválaszoltad a kérdést ezzel: "ott mutatták be először és gyorsan látni akartátok."" És továbbra is hangsúlyozom: EGY SZÓVAL SEM ÁLLÍTOTTAM, HOGY A MOZIÉLMÉNY ROSSZABB, MIN OTTHON NÉZNI!!!! Más, kényelmesebb, élesebb a kép, stb. Örülök, hogy te nem látod a moziban életlennek a képet, de én és mások igen. Különösen a 3D-t, amihez mint írtam, nekem még külön koncentrálnom is kell, hogy a szemeimet szinkronba hozzam, mert ha nem teszem, simán visszaváltozik 2D-s filmmé, egyben még homályosabbá. Ez a művelet két órán át kellemetlen szemfájást is eredményez, bár már megtanultam, hogy lazítsak néha, így a beszélgetős jeleneteknél olykor még le is veszem a szemüveget. Plusz, én Veszprémbe járok többségébe moziba, és abban azért szerintem megegyezhetünk, hogy több fogalmam van nekem a helyi moziról és annak minőségéről. Esetleg Mer-Sonn hozzátehet még, révén szomszéd. :D

Naná, hogy egy Star Warsra, vagy egy Star Trekre beülök, hiszen ezeket annyira imádom, hogy megőrülnék, ha nem láthatnám azonnal. Gondolod, hogy itt vagy anno az sw.hu-n végigszurkolom a készítést, majd várok hónapokat, hogy láthassam, míg olvasgatom, hogy milyen élmény volt? Te is rajongó vagy, csak képzeld magad bele ebbe a szituba. Hát kínzásnak sem lenne utolsó. :D

Nem utolsó sorban, igencsak haveri körben nézem általában őket, ami, ahogy Bomarr oly jól megírta, hatalmas pluszt ad. Nekem az ep3 mellé hál' isten a 2009-es Star Trek premier is betársul élménynek ilyen téren, és felteszem, az ep7 is ilyen lesz. De ezek speciális esetek.

A többiben azért megyek el, mert vagy tetszik a koncepció, és ezzel is valamilyen szinten hozzájárulok, hogy legyen még. Például idén a Pacific Rim, ami annyira nem érdekelt, csak kíváncsi voltam rá, de mivel imádom a bazi nagy robotokat, és reménykedem még egy normális Battletech filmben, reméltem, hogy ha ez sikeres lesz, akkor az is zöld utat kap. Sajnos, nem így lett, de legalább nem rajtam múlt. Más filmekre meg csak azért megyek el, mert tudom, hogy jó a moziélmény (de nem a mozi!), főleg, ha haverokkal vagyok. Plusz, a veszprémi mozi egyik jósága: kisváros vagyunk megyeszékhelyek tekintetében (talán a legkisebb bár ebben nem vagyok biztos), így ha hétköznap esek be egy kora délutáni vetítésre, tuti alig vannak a teremben.

 

Ja, és még valami, sokáig technikai akadályok is az utamban álltak. Most, BD-meghajtóval, TV-méretű, szélesképernyős HD monitorral, 5.1-es hangzással mondhatom el, hogy a szobám egy mini-házimozi jelleggel bír. Ez nagyjából egy éve van így, úgyhogy nem csoda, hogy például az ep1-et moziban néztem meg. ;) Majd ha lesz saját lakásom, nem csak egy saját szobám, akkor még ennél is tovább bővítem a rendszert. Őszintén szólva, nekem a célom egy olyan szoba kiépítése, mint amilyet a Wallatos-legendákban mesélnek a népek. :D De, ha jövő héten megnyerem a lottó 5-öst, akkor akkor megveszem a veszprémi 1-es termet, és akkor mind jöhettek oda mozizni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak azt mondom hogy moziban egy film sokkal nagyobb élményt ad mint otthon tv-n. És most vegyük ki a zabálos barmokat a nézőtérről. Mivel ismerjük egymást személyesen is, nem is tudom hogyan feltételezheted rólam azt hogy azt gondoltam amit te sugallsz. De ha megbántottalak akkor elnézést, nem volt szándékomban.

Az a helyzet, hogy mi sem állítottuk az ellenkezőjét, csupán arról volt szó, hogy az itthoni alternatíva sem egy utolsó élmény, miután másvalaki lentebb olyan lenézőnek tűnően nyilatkozott a monitoros filmnézésről. Még csak nem is tőled indult, csak nagyon furcsán jött ki az egész. Nem bántottál meg, csak a szituáció adta a vita lehetőségét, meg azt, hogy tisztázzuk a véleményeket erről a témáról :)

 

De, ha jövő héten megnyerem a lottó 5-öst, akkor akkor megveszem a veszprémi 1-es termet, és akkor mind jöhettek oda mozizni. :D

Megköszönnénk, ha elénk küldenéd a limuzint is, mondjuk az Alföld közepéig, hogy kényelmesen odaérjünk :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak azt mondom hogy moziban egy film sokkal nagyobb élményt ad mint otthon tv-n.

 

Én se vagyok nagy moziba járó (és akkor még finom voltam), de vannak olyan filmek amiket mindenképpen ott érdemes megnézni! Ilyen a Bomarr által is emlegetett EPIII premier. Életem egyik meghatározó moziélménye, ráadásul a fórum létét is nagyrészt az ottani találkozásoknak köszönheti. És az egész nem csak a film miatt volt érdekes, hanem a közösségi élmény miatt is. Életemben csak egy ehhez foghatóban volt részem, az pedig a Jedi Visszatér premierje amit 11 évesen láttam a helyi moziban. Úgy érzem sokkal szegényebb lennék ha ezekre nem megyek el a moziba. Szóval lehet pro és kontra érveket felhozni, de úgy gondolom nagyrészt igazad van.

 

Az EPVII pedig éjféli premier nézős ismét, ráadásul akkor lesz 10 éves a fórum is, szóval 2015 egy fantasztikus évnek néz ki, irány a mozi! :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélhetőleg minél többen el tudunk majd menni rá :) Azért nem semmi lesz, mert akkor már tíz éve lesz annak, hogy "nyúzzuk egymást", új SW a moziban, már úgy fogunk menni, mint egy család :hehe: Ez óriási pluszt fog adni a moziélménynek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Stargate reboot: meg még mi nem kéne? Van egy tisztességesen felépített világ, azt folytassák, ha már voltak olyan kedvesek, hogy a három sorozatból kettőt csak abbahagytak.

Dzséjt, már az SG-1ben is vizionáltak egy rebootot :hehe::D

Nem örültek neki :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.