Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Ody: Üdv a klubban :) SimonZ-hez hasonlóan én is az első részt érzem a legerősebb résznek a trilógiában. Tökéletes könyv-adaptáció és tökéletes fantasy film...

A bővitett jeleneteknél maradva: nagyon birom, ahogy megtoldották Boromir utolsó kaszabolását. Nemcsak hosszabb lett, de átirták a zenét egy szivszoritó kóruszenére. S ahogy aztán feltünik végül a gyilkos ork-vezér... brrr... állat jó!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: Üdv a klubban :D SimonZ-hez hasonlóan én is az első részt érzem a legerősebb résznek a trilógiában. Tökéletes könyv-adaptáció és tökéletes fantasy film...

A bővitett jeleneteknél maradva: nagyon birom, ahogy megtoldották Boromir utolsó kaszabolását. Nemcsak hosszabb lett, de átirták a zenét egy szivszoritó kóruszenére. S ahogy aztán feltünik végül a gyilkos ork-vezér... brrr... állat jó!

Nagy kedvenc! A film onnan kezdve, hogy elhagyják Lórient, sorozatos bravúrokat mutat be... Utazás a folyón / Uruk Haiok vágtája összevágva, az Argonath monumentalitása, Boromir bukása, Urukok támadása, és végül Boromir önfeláldozása és a Szövetség felbomlása... Egyik kedvencem az a rész, amikor Boromir megfújja a kürtöt, és a kamera felülnézetből követi az Urukokat a végzetes csata színhelyére... És ezután jön az általad említett bővített rész :D

 

Egyébként nálam a TTT a nyerő egy picivel, komplexitása és a különböző szálak összevágása miatt. Nagyon eltalálta a tempót Jackson. De tényleg csak egy hajszálnyival van előrébb emiatt, mint a FOTR :D

 

Ja, és a kedvenc bővített részem is a TTT-ben van: amikor a film elején a kamera egy mészárlás helyszinén kalandozik a szakadó esőben ("Rohan, my Lord, is ready to fall!") és megtalálják Theodred-et... Az besz*rás, hogy mekkora képeket dobálnak ott a nézőre... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, biztos nehezebb ezeket a könyv rajongójaként elnézni Jacksonéknak.

Én alapvetően filmőrült vagyok, a GyU esetében is a filmekbe szerettem bele, így azt mondom, hogy egyáltalán nem érdekelnek a kis torzítások... Egyébként pedig sztem a könyvek szelleme sértetlenül átjön a filmben, és ez a lényeg.

Aki a könyvek pontos mását akarta a vásznon látni, az nem tud filmes nyelven gondolkodni, mert az nem működött volna, az tuti.

Valahogy úgy, ahogy írod.

Mint Tolkien világának nagy rajongója (nem csak GyU, hanem úgy összességében az egészé), simán elnézem a változtatásokat pont azért, mert a könyv és film két külön műfaj, ami az egyikben működik, nem biztos, hogy a másikban is. Csak enyhén zavarnak a leírt esetek, de tudom, hogy a filmes műfaj miatt ezek tulajdonképpen szükségesek (kivéve Faramirt, mert ő ugye kedvenc karakter :) ,ezt sem szentségtörésnek tartom, hanem filmes húzásnak, kellett és kész, szóval megértés azért van, de megbocsátás nincs :D ).

Egyébként nálam a filmek hozták a rajongást. Előtte nem olvastam a könyvet, de az első film moziba kerülése előtt karácsonyra vettem magamnak egy példányt és elég hamar a végére értem :D Aztán irány a mozi és az első film :D Utána meg jött a többi könyv, stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elfelejtettem az előbb írni, hogy a legjobb változtatás, amit PJ-ék csináltak, az a tündék Kürtvárban. Ez zseniális ötlet volt tőlük, nekem nagyon bejött, folyton beleborzongok arra a tünde bevonulós jelenetre :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma visszatértem a GYU-hoz.

 

Eredetileg csak a két tornyot akartam megnézni, de egyben megnéztem az utolsó kettőt. Sajnáltam, hogy vége lett, mert még néztem volna. Gondolhatjátok mennyire tetszett.... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: Ez engem is meglepett.Régebben utáltad.No problem.Változnak az idők.

 

Én láttam őket egyszer moziban.Az elsőt azért néztem meg mert híres volt.Fogalmam sem volt a storyról.Annyit tudtam róla, hogy van egy ilyen című könyv és megfílmesítik.

Megnéztem de nem fogott meg.A másik kettőt meg azért néztem meg mert kiváncsi voltam a végére.Aztán nekem ennyi elég is a Gyűrűk Urából.Többet nem akarom megnézni őket.Egyszerűen nem fogott meg semmi benne.De nem vagyunk egyformák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, én is így vagyok vele. Végigültem, meg minden, de egyszer elég is volt. Ez nem az én világom, s annak ellenére mondom ezt, hogy megrögzött Heroes számítógépes játék rajongó vagyok, ami erre a világra épül. És mégis...

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyenként is jó akár néhány nap különbséggel. Lassan, de biztosan :o

Gollam karaktere és tragédiája nagyon megfogott. Pl. amikor már félig elégett a lávában, akkor is úgy vigyorgott, mint aki nem érezne semmit, annyira eluralta a gyűrű.

 

Azért is sajnáltam, mert lett volna lehetőség Smieagol visszatérésére. :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

USA-ban elvileg július 28. Nálunk sztem kb. sok hónap múlva... Ha egyáltalán.

Én úgy tudom hogy 7én mutatják be azt is amcsiban mint a POTCnt. Meg most láttam róla egy kis bemutatót a Fókuszban. Reméltem hogy ez jelent valamit...pedig ezt a filmet képtelenség lesz megnézni angolul... :)

Na mind1! akkor is kkivárom. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy tudom hogy 7én mutatják be azt is amcsiban mint a POTCnt. Meg most láttam róla egy kis bemutatót a Fókuszban. Reméltem hogy ez jelent valamit...pedig ezt a filmet képtelenség lesz megnézni angolul... :)

Na mind1! akkor is kkivárom. :P

Sztem meg csakis angolul... Persze felirat jöhet :)

 

Én egyébként biztos vagyok benne, hogy hozzánk nagyon lassan fog bejönni. Ennél sokkal nagyobb bevételt igérő filmeket is rengeteget csúsztattak (pl. Sin City)...

 

Az USA bemutatót az imdb-ről vettem, persze ők sem tévedhetetlenek :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sztem meg csakis angolul... Persze felirat jöhet :)

 

Én egyébként biztos vagyok benne, hogy hozzánk nagyon lassan fog bejönni. Ennél sokkal nagyobb bevételt igérő filmeket is rengeteget csúsztattak (pl. Sin City)...

 

Az USA bemutatót az imdb-ről vettem, persze ők sem tévedhetetlenek :)

Megnéztem és biztos h 7.étől játszák.

 

A Sin Cityin én is meglepődtem. Jó pár héttel azelőtt láttam hogy itthon bemutatták. Jó volt menőzni vele... :P:P

 

És én is jobban szeretem a filmeket feliratosan, csak az a lényeg hogy értsem mit mond. A filmek 90%ánál vágom, de ha kikapok felirat nélkül pl: egy Matrix2őt, vagy Vendettát, akkor már elég nehéz úgy élvezni a filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egyszerűbb szövegeket sem hallom ki a filmekből :) Már az angol felirat sokat segít (a bonyolultabb, hosszabb mondatoknál az sem, főleg ha ezek gyorsan követik egymást), de a legjobb a magyar (szinkron nem kell) :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.