Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Lehetséges, hogy a Pingvit is berakják, és a főgonoszok jellemén is változtatnak.

Joker például a Nicolson-félétől eltérően komolyabb és gonoszabb lesz, mindemellett kétfelé igyekszik keresztbe tenni. Batmannak és egy bűnszövetkezetnek.

Ha igaz.

 

Remélem a Jokerré alakulást a képregény szerint csinálják meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

yodamester: Kiváncsivá tettél: miféle film ez a Prestige? Mit lehet róla tudni?

A Prestige, a Mementós-Batman-es Chris Nolan új filmje lesz. Christopher Priest regényéből készül, a századfordulói Angliában játszódik. Két rivális bűvészről szól, és arról, ahogy a rivalizálásuk gyilkosságig fajul. Bale-en és Jackman-en kívül többek között szerepel benne Michael Caine, Scarlett Johannson, David Bowie és Andy Serkis is. Hangvételében állítólag közelebb fog állni a Mementóhoz, mint a Batmanhez, tehát egy nehezebben emészthető, nagyon sötét darabra lehet számítani.

 

Októberben jön ki (persze odakint).

 

Ja, és nálam a The Departed mellett a fő várományosa az év filmje díjnak :nana:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval az alapoktól kezdenek mindent? Ez a legjobb hír, amit a héten hallottam! Fantasztikus! Tisztára belelkesültem.

 

Na de lássuk csak.

 

Batman - Begins! Először is a történetvezetés. Az elején a párhuzamos szerkesztési mód nálam nagyon bejött, jó volt látni, ahogy fokozatosan összeért a két szál. Az ifjú Bruce története szerintem szívbe markoló, míg az idősebbé rengeteg tanulsággal szolgál, főleg a félelmeinkkel kapcsolatban (bár azt nem értem, hogy lehet félni a denevérektől, olyan édesek :)). A történet számomra ott érte el a csúcspontját, amikor fokozatosan feltárult előttünk Bruce új élete. Vele együtt élhettük át a buktatókat és vele együtt csodálkozhattunk rá a legújabb találmányokra, helyekre, stb. Nekem ilyen élményt legutóbb egy könyv, nevezetesen a Harry Potter nyújtott, mondanom sem kell, ez tőlem mekkora dícséret :D. A végén ahogy pörögnek az események, az sem rossz, de ekkor nálam már túljutott a film a csúcsponton, ugyanakkor a fantasztikus képi világnak, és nem utolsó sorban a zenének köszönhetően itt is kiemelkedik az alkotás - nálam - az átlagos filmek szintjéből. Ahogy pedig felvezették a következő részt... brrr... megborzongtam, szóval jó volt nagyon. A történettel kapcsolatban egy kérdés: Az a leírhatatlan nevű japán (?) csávó most akkor halott vagy sem? Túlélte? De akkor hogy? Ha meg nem, akkor pedig ki volt a végén a csákó?

 

Ami még nagyon tetszett, az a színészi alakítás volt. Liam Neeson zseniálisan játszott, az elején nem hittem volna, hogy a végén ő lesz az ellenség, hozzáteszem, én úgy vélem, nem is gonosz karaktert játszott el, sokkal inkább egy komplikált személyt, aki ragaszkodik az elveihez. Az igazi gonoszt szerintem itt Madárijesztő játszotta, egyébként kíváncsi lennék, hogyha feladat lenne, találnának-e még egy ilyen tenyérbemászó képű színészt - szerintem aligha. Bruce Wayne megformálója engem folyamatosan Tom Cruise-ra emlékeztett, ami az én esetemben nem baj, hiszen szeretem Tomot, mint színészt, azonban valami azt súgja, a továbbiakban is érdemes lesz odafigyelni erre a bizonyos Christian Bale-re, bár nekem a neve egyelőre nem sokat mondott :)

Akit még megjegyeztem magamnak, és kiemelnék, az Michael Caine! Hihetetlen ez a manus. Egyszerűen fantasztikus színész. Humoros és véresen komoly szerepet egyaránt képes eljátszani, és ebben a részben olyan szinten hozta elő nekünk a régi világ komornyikát, mintha egész életében ez lett volna a szakmája. Ráadásul fantasztikus a hangja, miatta külön örülök, hogy feliratosan néztem meg. A filmben kétszer elhangzó "Never"-je, nekem, mint egy angol-nyelv-"fan"-nak külön élvezet volt :)

Szintén említhetném még itt az ifjú Bruce-t (a kicsit) játszó kisfiút, nekem nagyon átjött az "alakítása", szívhez szóló volt, illetőleg Rachelt alakító színészt, Katie Holmesra sem lehet egy rossz szavam sem ezután a film után.

Ami viszont érdekes: most, a stáblistát böngészve esett le, hogy Gotham City egyetlen nem korrupt zsaruját Gary Oldman alakította. Komolyan mondom, nem tűnt fel (talán mert már abszolúte "Sirius Black"-ként ragadt meg az emlékezetemben.)

A végére azt a színészt hagytam, aki számomra a legemlékezetesebbet nyújtotta ebben a filmben: Morgan Freeman. Imádom ezt a manust, és most is hozta a formáját, bravó, bravó :)

 

Összességében ez az első Batman film, ami lázba hozott, és aminek hatására várom a folytatást (2008-at olvastam, sajnos :) ), és remélem, hogy a stábot sikerül megtartani, és itt nemcsak a színészekre gondolok, mert ezesetben rendkívül szép jövő elé néz Gotham City!

 

A film értékelése: 10/9

 

Batman forever :):nana:

 

Donát

Szerkesztve: - Csabai Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis irás Donát :nana:

Christian Bale-től még az Amerikai pszichót érdemes megnézni. Nekem az a kedvencem tőle :) De a "Gépész" is egy kellemes borzongani való (pont a Batman elött forgatták és csont-soványra fogyott a szerepért és aztán hetek alatt megizmosodott a Batman szerepre :) )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Christian Bale-től még az Amerikai pszichót érdemes megnézni. Nekem az a kedvencem tőle :) De a "Gépész" is egy kellemes borzongani való (pont a Batman elött forgatták és csont-soványra fogyott a szerepért és aztán hetek alatt megizmosodott a Batman szerepre :) )

American Psycho: óriási, nagggyon fekete :)

Kedvenc jeleneteim benne: a névjegykártyás rész, "Phil Collins" és a láncfűrészes üldözés... Mindegyiken szétszakadtam :nana:

 

A Gépész: nyomasztó film, de teljesen rendben van. Érdekesség, hogy amikor Nolan bemutatta Bale-t a Batman producereinek, néztek rá nagyot, hogy miért akar egy teljesen csontsovány embert a szuperhős szerepére. Aztán amikor megkapta a szerepet, Nolan megmondta neki, hogy szedjen össze annyi izmot, amennyit csak tud. Bale meg nekiállt keményen edzeni, csakhogy ezúttal meg túl nagydarab lett, ezért le kellett adnia 20 fontnyit az izomból is, hogy Batman lehessen :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a leírhatatlan nevű japán (?) csávó most akkor halott vagy sem? Túlélte? De akkor hogy? Ha meg nem, akkor pedig ki volt a végén a csákó?

A keleti fazon Liam Neeson (Ra's Al Ghul) álcája volt. Amikor Bruce felgyújtja a házat, mindenki ott marad, kivéve Neesont. Aztán gondolom később kerített magának egy új álcát :nana:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A keleti fazon Liam Neeson (Ra's Al Ghul) álcája volt. Amikor Bruce felgyújtja a házat, mindenki ott marad, kivéve Neesont. Aztán gondolom később kerített magának egy új álcát :nana:

Ja! Értem... szóval valójában Ra's Al Ghul Liam Neeson által megformált karakter valódi neve?

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A filmben kétszer elhangzó "Never"-je, nekem, mint egy angol-nyelv-"fan"-nak külön élvezet volt :)

 

Ami viszont érdekes: most, a stáblistát böngészve esett le, hogy Gotham City egyetlen nem korrupt zsaruját Gary Oldman alakította.

 

Összességében ez az első Batman film, ami lázba hozott, és aminek hatására várom a folytatást (2008-at olvastam, sajnos :nana: ), és remélem, hogy a stábot sikerül megtartani, és itt nemcsak a színészekre gondolok, mert ezesetben rendkívül szép jövő elé néz Gotham City

A "Never", az zseniális... Vagy százszor próbáltam már lenyúlni azt a kiejtést, de sosem sikerült :)

 

Gary Oldman Gordon szerepére meglepő, de nagyon jó választás (mondjuk ő majdnem mindenre az). Remélem a második részben még több szerepet kap.

 

Az szinte biztos, hogy ugyanez a stáb készíti majd a második részt. Hivatalosan még nem jelentették be, de talán a mostani Comic-Con-on meglesz az is :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó írás Donát, kb nekem is ez a véleményem erről a filmről. Talán csak Katie Holms az, akit én ebben a filmben sem tudtam jól játszónak titulálni. Van néhány jó pillanata, de nem sok.

 

Bale-től az Equilibrium sem rossz.

 

Az a leírhatatlan nevű japán (?) csávó most akkor halott vagy sem? Túlélte? De akkor hogy? Ha meg nem, akkor pedig ki volt a végén a csákó?

Ra's Al Ghul meghalt a tűzvészben. Akit később bemutattak Wayne-nek, azt csak úgy mondták, hogy ő az. Bruce még mondta is, hogy látta meghalni és hogy ő nem az.

 

 

Én meg tegnap láttam először a Ponyvaregényt. Hát ez egy bődületes film. Kill Billes filmre számítottam, de annál ezerszer jobbat kaptam. Nagyon tetszett, különösen Samuel L Jackson alakítása, meg mindenki másé is, és itt még Uma Thurmant is el tudtam viselni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ra's Al Ghul meghalt a tűzvészben. Akit később bemutattak Wayne-nek, azt csak úgy mondták, hogy ő az. Bruce még mondta is, hogy látta meghalni és hogy ő nem az.

Aki meghal a tűzvészben, az nem Ra's Al Ghul. Csak egy álca, ugyanúgy, mint az a fazon aki a Wayne kastélyban tűnik fel. Liam Neeson = Ra's Al Ghul :nana:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg tegnap láttam először a Ponyvaregényt. Hát ez egy bődületes film. Kill Billes filmre számítottam, de annál ezerszer jobbat kaptam. Nagyon tetszett, különösen Samuel L Jackson alakítása, meg mindenki másé is, és itt még Uma Thurmant is el tudtam viselni.

Nekem Travolta a kedvencem belőle. Teljesen hitelesen hozza a szétütött, behízott gengszter feelinget :nana:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akit később bemutattak Wayne-nek, azt csak úgy mondták, hogy ő az. Bruce még mondta is, hogy látta meghalni és hogy ő nem az.

A képregény szerint Ra's Al Ghul halhatatlan, így én sem tartom kizártnak, hogy él.

Régebben olvastam is, hogy Neesont szemelték ki a szerepre, ezért furcsállottam is a kopasz kis öreg kinézetét. Neeson pedig szinte úgy néz ki.

Szerkesztve: - Rog Ertay
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A képregény szerint Ra's Al Ghul halhatatlan, így én sem tartom kizártnak, hogy él.

Régebben olvastam is, hogy Neesont szemelték ki a szerepre, ezért furcsállottam is a kopasz kis öreg kinézetét. Neeson pedig szinte úgy néz ki.

A filmből egyértelműen kiderül, hogy Liam Neeson egyenlő Ras Al Ghul-al.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Christian Baletől a legjobb film az Equilibrium. Kötelező film! :nana:

 

Én éppen most fejeztem be a Zathurát :) Amolyan nosztalgiázás a Jumanji után szabadon :) Nagyon jó kis film ez is, bár tizenkét éves kor fölött mellékhatások keletkezhetnek :) A mai délután kockáztattam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha hűek akartak lenni a képregényhez, a halhatalansága tényét se hagyhatták figyelmen kívül.

Ez attól függ milyen képregényhez, mert Batman a hosszú évtizedek során számtalan arcát mutatta meg, köztük néhány olyat is amit jobb lenne elfelejteni. A filmesek nyilván csipegetnek (föleg a Frank Miller féle Batmanből) és némi önrészt is hozzá tapasztanak. Igazán jó adaptációk az utobbi elhagyása nélkül ritkán müködnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha hűek akartak lenni a képregényhez, a halhatalansága tényét se hagyhatták figyelmen kívül.

Ja, csak ennek ellentmondana az, hogy Nolanék, amennyire lehet, igyekeztek valós alapokra helyezni a történetet. A halhatatlanság sztori pedig nagyon fantasy felé vinné a dolgot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.