Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Még nem láttam a Tenenbaum-ot, csak szándékomban áll. Egyszer talán el is jutok addig :D

Nekem tetszett a Nagy hal. Van valami varázs abban a filmben. Még nem játszák az HBO-n, csak mostanában kezdik majd el. Ewan nagyon jó benne.

 

Lentebb olvastam, hogy kinek mi a véleménye a JP-ról. Bevallom, inkább olvasom, mint nézem. Az első még csak-csak, de utána !!! Hagyjuk. A másodiknak, mintha köze nem volna a regényhez, pedig úgy tudtam, hogy az alapján készült. Csak azért szenvedtem végig egyszer, mert Jeff G. ismét játszik benne.

 

A hétvégén volt szerencsém látni a WOTW-t és a Batman begins-t.

A WOTW vegyes érzéseket hagyott bennem. Eszméletlen jól néz ki, mégsem tudott lenyűgözni. Talán meg kellene néznem még egyszer, de biztos, hogy nem moziban fogom. Nekem is az tetszett benne, hogy egy hétköznapi ember szemszögéből látjuk a történteket. Ennél fogva nincs is szükség a magyarázatokra, hogy kik ezek és honnan jöttek, mert egy átlag ember ezt egyébként sem tudja meg. Olyan a film, mintha mi is ott lennénk a szereplőkkel, pont annyit látunk a történtekből, mintha mi is ott menekülnénk a velük. Tetszik ez a megoldás. A narráció az elején és a végén elég szörnyű volt :lol: Mármint a kivitelezése. Kellemetlen érzéseket hagyott bennem a sztori, igazi szorongósakat. Majd elmúlik.

Spoiler: amikor a film elején kitör az idegen a betonból, elkezdi az embereket leamortizálni, néhány ember fotozik, és filmez, holott előzőleg minden elektromos kütyü "kiment". Vagy ne kötözködjek ennyire ??

 

A Batman begins egyértelműen tetszett. Úgy tudom, hogy a Batman sztori képregényben sem egységes. A 80-as években Frank Miller (a Sin City megalkotója) újította meg a sorozatot, és ez a sorozat az egyik legnépszerűbb. A filmesek ezt vették alapul. Teljesen új sorozatba kezdtek, és ezen a vonalom folytatják. A következő részhez már aláírt Bale, Caine és talán már Freeman is, de ez még nem 100 %. Nekem ez a Batman film tetszett a legjobban. Sokkal valósághűbb, mint a másik 4 (inkább nem írom azt, hogy előző részek, mert ez egy új sorozat), eltüntek belőle a meseszerű elemek, látványilag is. Olyan a történet, mintha bármelyik nagyvárosban megtörténhetne, és még el is hinnénk. A színészek jó választásnak bizonyultak, Caine Alfred szerepében még egy pici humort is csempészik bele. Az első Batman film még valamennyire tetszett, de a többi már nem nagyon, annyira, hogy a 4-et nem is láttam. De ez szuper volt. Aki még nem látta, nézze meg nyugodtan. Ha valami számomra nagyon érdekes volt, az az, hogy honnan szerzi a kütyüit, meg az, hogy miért a denevért választja jelképnek.

 

A film előtt láttam a HP4 röpke előzetesét is. Amit láttam, az nagyon tetszett. Kár, hogy lecserélték a zeneszerzőt. Eddig a 3. rész tetszett a legjobban, jót tesz a filmeknek, hogy szakmailag igencsak elismert, de a nagyközönség által kevésbé ismert rendezők kezébe kerülnek a filmek. A 3.rész rendezője A.Cuaron-t kb 3 éve az Anyádat is! film forgatókönyvéért még Oscarra is jelölték, annak ellenére, hogy mexikói. Ha jól emlékszem. A filmben egyébként Gael Garcia Bernal és Diego Luna játszik, az utóbbi egy-két évben elég ismert szinészekké váltak.

Azt is olvastam, hogy talán az indiai rendezőnő, Mira Nair (Esküvő monszun idején, nagyon jó kis indiai film) is szóba került, mint HP rendező. A végeredményről már nem tudok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor az Édes vizi világot fel sem hozom, ami Wes Anderson másik nagyszerű filmje. :lol:

 

Arra is kíváncsi vagyok, de hogy mikor nézem meg? Majd ha esetleg lesz az HBO-n :D Állandó lemaradásban vagyok filmek terén. Mostanában inkább fórumozok :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor az Édes vizi világot fel sem hozom, ami Wes Anderson másik nagyszerű filmje. :lol:

 

Arra is kíváncsi vagyok, de hogy mikor nézem meg? Majd ha esetleg lesz az HBO-n :D Állandó lemaradásban vagyok filmek terén. Mostanában inkább fórumozok :D

 

Most jött ki DVD-n, ma néztem meg megint. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a kedvenc nem sci-fi filmem, a Jerry Maguirre. Imádom azt a filmet! A Tom Cruise/Cuba Gooding Jr./Renée Zellweger hármas nagyon viszi a filmet. A dupla lemezes DVD kiadás is nagyon igényes, az extra lemezen látható videokommentár például önmagáért beszél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a kedvenc nem sci-fi filmem, a Jerry Maguirre. Imádom azt a filmet! A Tom Cruise/Cuba Gooding Jr./Renée Zellweger hármas nagyon viszi a filmet. A dupla lemezes DVD kiadás is nagyon igényes, az extra lemezen látható videokommentár például önmagáért beszél.

 

Én most a Farscape Peacekeeper wars-t keresem DVD-n annak ellenére hogy ithon nincs csak nagyapámnál!

Aki nem tudja a címét csak magyarül annak itt van: Csillagközi szökevények Békefenntartók háborúja.

 

Sci-fi,fantazi stilusú (sci-fi terén B kategória) :roll: :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor mien sci-fi-t szeretsz az sw kévül, Illetve fantazit?

 

Csak párat említenék a kedvenc filmjeim közül.

 

Szárnyas Fejvadász

Kapcsolat

Solaris (a zenéje maga a tökéletesség)

MIB1-2

2001 Űrodüsszeia

Mátrix

stb...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szárnyas Fejvadász:Még nemláttam, de megakarom nézni

Kapcsolat:Tetszett

Solaris (a zenéje maga a tökéletesség):Nemszeretem

MIB1-2:Szeretem, főleg az első részt

2001 Űrodüsszeia:Nemszeretem

Mátrix:Szeretem, de csak az első részt

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3-29367.jpg

 

BATMAN BEGINS

 

Na, hát csak sikerült végre eljutnom a filmre - szerda éjjel a Camponában megtekintettem Nolan Batmanjét.

 

Egy nagyon érdekes feldolgozása ez a film a képregényeknek. Egyáltalán nem ilyet vártam, én valami kevésbé keményre, képregényszerűbbre számítottam - de teljesen rendben volt ez így. Véleményem szerint a többi Batmant úgy ahogy van, el lehet felejteni ezek után, mert ez mindnek odabasz... A sztori eleje a legérdekesebb, egyáltalán nem olyan, mint egy Batman film... Aztán persze minden a helyére kerül, és amikor egyszer beindul a film, többet nem ereszti el a nézőt.

 

Iszonyatosan sötét tónusú a képvilág, Gotham City még sosem nézett ilyen dögösen. A trükköktől pedig leszakadt a pofám, egy-két helyen csak figyeltem, olyan állatian nézett ki a film a vásznon (a hallucinogén hatás "first person" megjelenítésénél pedig döbbentem néztem, milyen intenzíven ijesztőre sikerült)...

 

A sztorivezetés tetszett, és a legjobb az, hogy Batmanről tudjuk meg a legtöbbet - ez a film valóban róla szól. Kiderülnek a motivációi, végre érthető, hogy miért csinálja az egész szuperhős businesst (és az is, hogy miért épp denevér :(). A szinészek is kiváló munkát végeztek, Bale-t mindenképp ki kell emelni, messze az eddigi legjobb Batman/Wayne alakítás. De tetszett pl. Oldman, Neeson is, meg a csajszi a Wonder Boysból, csak nem jut eszembe a neve :roll:

 

Összességében én 8.5/10-re pontoznám. A Sin City és persze a Sithek mellett eddig az év filmje (mondjuk lesz Burtonnek két alkotása idén, úgyhogy ez még nyitott kérdés :(). Én mindenkinek bátram ajánlom, de kihangsúlyozom, hogy kemény film, és egyáltalán nem olyan, mint egy képregény... De nagyon jó :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom yodamester neked is bejött a Batman. Én is szeretném majd megnézni, ha már ennyire jókat írtok róla. :( A világok harcában nem csalódtam, és örülnék ha a Batmanban sem kellene. Bár én sosem rajongtam a Batman filmek atmoszférájáért. Na majd meglátjuk (ezt mondta a vak is). :roll:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha azokért nem rajongtál (nekem sem kedvenceim), akkor ez talán tetszeni fog. Nagyon valóságos, tényleg nem olyan, mint valami képregényfilm. Képes az ember elhinni, hogy mindez a következő utcasarkon is megtörténhet.

A csaj egyébként Katie Holmes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Máshol nem nagyon láttam eddig. Mindenesetre helyes csaj :)

 

No és persze a "Dwason és a haverok " című sorozat egyik főszereplője. Az RTL vetítette a sorozatot. Mostanában meg TOm Cruise menyasszonya... :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár én még nemlátam az új Batman filmet, sztem a legjobb.

 

 

A Batman filmek legcikibb jelenete, amikor öltözök Batman, a kamerát kitölti Batman segge.... :)

Vagy az a mellbimbó :lol:

És a Batman&Robinban azok a vérciki párbeszédek...És a lapos sztorija...Meg az a "menő" Batman ruha..Meg az a 10méteres autó...Nagyon utálom azt a filmet.Báár a pingvin embereset se szeretem..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.