Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Hát amit Dzséjt leírt, az elég gusztustalannak hangzik.

Sajnos Shane Salerno neve garantál egyfajta papírforma karaktereket (Armageddon, ugye). Mondjuk az meg egy másik dolog, hogy állítólag ő az, aki feljavította az AVP 1 forgatókönyvét (nem akarom tudni, ha ez a javított verzió, milyen lehet az eredeti). Na de csak ennyit tudott javítani?

 

Pillanatnyilag én is úgy vagyok, hogy az AVP2 lehet, még az első rész színvonalát sem fogja elérni... már csak az lenne a durva, ha az AVP3-at odaadnák Uwe Bollnak. Sőt, Uwe Boll & Paul W. S. Anderson koprodukció.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos Shane Salerno neve garantál egyfajta papírforma karaktereket (Armageddon, ugye). Mondjuk az meg egy másik dolog, hogy állítólag ő az, aki feljavította az AVP 1 forgatókönyvét (nem akarom tudni, ha ez a javított verzió, milyen lehet az eredeti). Na de csak ennyit tudott javítani?

 

Pillanatnyilag én is úgy vagyok, hogy az AVP2 lehet, még az első rész színvonalát sem fogja elérni... már csak az lenne a durva, ha az AVP3-at odaadnák Uwe Bollnak. Sőt, Uwe Boll & Paul W. S. Anderson koprodukció.

Én azon vagyok megdöbbenve, hogy valaki pénzt ad nekik ilyen szemét produkciókra... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, remélem egyszer újra fog tetszeni.Egyébként se kritikus felnőtt szemmel kell nézni az sw-t.

Szerintem ez nem baj. Vannak dolgok, amik elmúlnak. Vannak akiknek többet jelent, örökké fognak rá gondolni, és szeretik. Van olyan dolog, ami már engem se érdekel, pedig régebben oda voltam érte...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azon vagyok megdöbbenve, hogy valaki pénzt ad nekik ilyen szemét produkciókra... :)

Hát ezen látod, én is. Illetve azon, hogy mikor látják, hogy szemét dolog kezd kialakulni belőle, miért nem tépik ki az alkotók kezéből. Pedig jó példa erre az Alien 3. Első script: orosz űrállomáson szabadulnak el a dögök hidegháborús célokból. Hm... gáz, lett is új forgatókönyvíró/rendező. Második felvonás: Ripley idegen papok által lakott primitív bolygóra zuhan, és itt kezd el radázni a szörny. A koncepció érdekesebb, de miután az új rendező inkább foglalkozott az idegen papokkal, mint az aliennel (leforgatta a film negyedét, de az alien jelmezt még el sem készítette), hát tőle is elszedték. És jött Fincher, aki összegyúrta az ismert filmet az addigi elemekből és egy elég jó, érdekes film lett. Igaz, a sok rendezőváltás, a sok forgatókönyv és a sok egyéb rendezkedés úgy megemelte a költségeket, hogy az elkészült film nem tudta visszahozni.

Ezt az AVP-nél és az AVP2-nél is eljátszhatnák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a második Alien után már csak erölködtek... Pedig szép vége lett volna. Elpusztultak az Alienek, oszt jónapot. Na jó, a harmadik még ok, de ott végérvényesen kimúlt a dolog...

 

A harmadik után az előzményt csináltam volna meg. Az Alienek eredetéről, honnan jöttek, és hogy zuhantak az LV426-ra.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a második Alien után már csak erölködtek... Pedig szép vége lett volna. Elpusztultak az Alienek, oszt jónapot. Na jó, még a harmadik még ok, de ott végérvényesen kimúlt a dolog...

 

A harmadik után az előzményt csináltam volna meg. Az Alienek eredetéről, honnan jöttek, és hogy zuhantak az LV426-ra.

Nahát akkor örülök, hogy te sem nyúltál Alien filmhez. Egyik rémálmom - azon kívül, hogy Lucas kezéből kikerül az SW - hogy valaki veszi a bátroságot és megmagyarázza, honnan jöttek az alienek, kinyírva ezzel a bennük rejlő misztikumot, a rejtéjességet és az abszolút ismeretelenséget, mely kiaknázza az ismeretlentől való félelmünket.

Szvsz az Alienssel tényleg abba lehetett volna hagyni. Ripley-nek újra lett családja, az idegenek elpusztultak (bár szvsz nem, mert a robbanás csak 4 mérföldes területet tarolt le, az űrhajó viszont sokkal messzebb volt a teleptől, már csak azért is, mert Nyuszi családja már több, mint egy hete kutatott utánna). Szóval jóra fordult minden. Bár az Alien 3 ezt lazán ledózerolja, de végül tökéletes zárásnak bizonyult. Ripley, akitől már tényleg mindent elvettek az idegenek, aki még így is küzd az emberiségrt, végül feláldozza önmagát, végérvényesen kiírtva a dögöket. Na persze előtte még teljesül a rémálma, amitől az Aliens óta tartott, vagyis hogy belőle is előbújik egy ilyen izé. Itt én abba is hagytam volna.

AvP-t meg max úgy csináltam volna, ahogy az első képregények meg a játékok. Az Aliens korában, de sose emlegetik a filmbeli eseményeket, mintha attól teljesen független lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ripley-nek újra lett családja

Ez nem tiszta. Az a szopottfejű alienpóklopó baromállat azt mondta Ripleynek, hogy a lánya hatvanakárhány évesen meghalt.

Vagy a kiscsajt tekintette Ripley családtagnak?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg olyan rég láttam már a Nyolcadik utas a halált és a társait (első 3 rész), hogy újra meg kéne néznem... hihetetlen hangulata van azoknak a filmeknek, nálam nagyon ütnek...

 

De én nem láttam sem a 4-et, sem az AVP-t, és nincs is rá nagy igényem.

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nem tiszta. Az a szopottfejű alienpóklopó baromállat azt mondta Ripleynek, hogy a lánya hatvanakárhány évesen meghalt.

Vagy a kiscsajt tekintette Ripley családtagnak?

Pontyosan, ahogy yodamester mondja, Nyuszi lépett Amy helyére, Hicks meg azon ismeretlen helyére, aki hajdanán a férje lehetett.

 

Donát: az Alien 4-et érdemes megnézni, mert az elhülyült Ripley még be is jöhet, a mutagén újszülött meg kellően szép halált hall ahhoz, hogy az iránta érzett utálat elégtételt vegyen :D Amúgy van benne sok jó karakter, speckó a hangulat, szépek az effektek (no nem az a néhány snittben felbukkanó CGI alien), jók a szövegek. Nem a legjobb Alien film, de szvsz jó utód - bár ha nem lenne, nem rimánkodnék érte - az AvP után meg egyenesen mestermunka.

 

AvP: ha végignézted a négy Alien filmet és a két Predator filmet, beteheted megnézni bakiparádéként. Szépek benne az alieneke... na meg klasz a pingvin :para:

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen. Egyszer, eléggé ittas állapotban néztük az AVP-t. Akkor tetszett.  :para:

:o

Akkor már nagyon ittasnak kellett lenni :D

Na de képzeld el, ha az AVP2 olyan lesz, hogy már úgysem tetszik :o

 

Amennyit láttam a predatorokból, az alapján egy c kategóriás akciófilm szürhető le belőle.

Huh, akkor nagyon keveset láthattál belőle. Tényleg ben egy hűde nagy alkotás, viszont ahogy Ody mondta, alapmű a maga nevében. A szörnyes akciófilmek királya, hogy úgy mondjam (nem sci-fi/horro vonulaton, mert ott az Aliens). Király karakterek (Arnold Schwarzenegger fénykorában vagy Danny Glover tőle igazán szokatlan szerepben), király beszólások ("Kérsz cukrot?" - Predator 2-ben a ragadozó kérdi meg az egyik faszitól), überlaza szörnyike (rasztafan), akiről az ember elhiheti, hogy csak hobbi szinten űzi, amit csinál, amúgy meg rendes, dolgos családapa, aki hétköznap a pékségben keresi a kenyerét, délután a kocsmában iszik a haverokkal, este mesét olvas a kölköknek, hétvégén meg leugrik a szomszéd naprendszerbe kommandósokra, rendőrökre és drogdílerekre vadászni.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

király beszólások ("Kérsz cukrot?" - Predator 2-ben a ragadozó kérdi meg az egyik faszitól)

Predikénk ebben a részben elég beszédesre sikeredett. Ezt egy kissráctól tanulta, aki egy parkban játékpuskával szórakozott és a film vége felé is elejtett néhány Harrigantől (Glover) eltanult káromkodást. :o

Az elsőben meg csak egy "máskor is"-ra és egy röhögésre tellett neki. :D

De az üvöltése mindegyikben állati. :para:

 

No meg Silvestri zenéje is frankó. :o

Szerkesztve: - Rog Ertay
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.