Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Na tehát a TéDéKá-ról.

 

Szerintem nagyon ász filmecske és a legtutibb képregényfilm amit valaha csináltak.

Egészen onnan hogy a film elkezdődött egyszerűen szinte semmi olyat nem találtam benne amire azt mondhatnám hogy csökkentette volna a figyelmemet mert az egész film nélkülözi azokat az elemeket amik üresjáratokat okozhatnának benne.

Meglátásom szerint a központi figurák a topon vannak, a poénok frankók, a látvány mutatós, a hangulat pedig felfokozott és egy idő után sötét.

C.B. tisztességesen adta az egyre gondterheltebb és néhol már-már depibe süllyedő és elszánt Brúszt/bőrkomát, H.L. pedig az összes kollégáját szinte megszégyenítő módon nyomta Jokit az összes filmes gonosz fölé.

Joki egy muris eszeveszett psycho őrült aki mindenkiből hülyét csinál és akit senki és semmi nem tántoríthat el attól hogy buliból igazi anarchiát és káoszt teremtsen mindenfelé amerre csak jár és eközben még magát se kíméli ami egyáltalán nem érdekli.

Hárvi is egy elég jól kifejlesztett figura lett akin jól észrevehető a változás ami a Kétpofás énje felé vezet, az első érmefeldobós akciója közben szinte már Kétpofa áll a nézővel szemben. Nagyon jó megoldás Hárvi arcának bal illetve jobb oldalának árnyékolása és az a néhány mondat amikben olyan dolgokat emleget amik éppen rá lesznek jellemzőek, Kétpofa pedig meggyőzően próbál a maga módján igazságot szolgáltatni.

A többi főbb szereplőt is a helyén találtam, szerintem ők is hozták a formájukat.

Bőrkoma újabb szerkentyűi közül a batmoci nagyon bejön, elég jól szuperáló és többfunkciós herkentyű ami a film egyik poénját szolgáltatja.

Az újabb szerkentyűk közül mégse a batmocit tudnám kiemelni hanem egy másikat ami sokkal fontosabb szerephez jutott és arra azt kell mondanom hogy annál frankóbb cuccosa szerintem még egyetlen hősködőnek se volt.

 

Ez az első film amit premiervetítésen néztem meg és szerintem nagyon megérte miatta éjszakázni. Tuti hogy újra meg fogom moziban nézni.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No ha Wallatos komám képes volt ide beírni a Batman miatt, akkor ott tényleg nem lehet hiba. :D A mai filmnézés kétséges....így marad a jövő hét szombat. Igazad van frenkie! Most kell erősnek lenni.

 

Én mindenesetre szombaton a Beginsel melegítek.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most jöttem a filmről. Amikor kijöttem a teremből, az első gondolatom az volt, hogy beírom ide Odynak: Nincs túlsztárolva a film. Legalábbis szerintem. Úgy gondolom, hogy ez a 10-es osztályzat mindenegyes porcikájára rászolgált. Mert ez a film úgy jó, ahogy van, úgy működik, ahogy van, és úgy marad fenn, ahogy van. Többen aggódtak itt, hogy a movie túl komolyan veszi magát. Én úgy gondolom, hogy ez nem történt meg, Nolan úgy tudta fenntartani a feszült légkört, hogy a be-becsempészett poénok miatt két lélegzetvisszafojtás között majd meghalt a közönség a nevetéstől.

 

De ha már Nolannél járok. Az este során végig az volt az érzésem, mintha egy mesterszakács főzne nekem vacsorára, ráadásul úgy, hogy egészen a végéig lövésem sincs arról, mi lesz a menü. A hozzávalók végig tökéletesen adagolva, amit a metaforában a remekül kiválasztott színészek jelentenek, megfűszerezve az egész film egy csipetnyi irónikus humorral, és tálalva egy hatalmas látványorgián... nálam telibe talált, Mr. Nolan, és nem először. A Batman Begins és a Prestige után nálam ismét megmutatta, hogy a Föld egyik, hanem A, legjobb kortárs alkotó rendezője. A zene, melyről tegnap megállapítottam, hogy majdnem egy az egyben ugyanaz, mint a Beginsnél, egyszerűen új dimenzióba lépett nálam, hála annak, hogy moziban hallottam, és az a pár újdonság, amit Zimmermann belecsempészett egyszerűen telitalálat volt. Olyan beteg és őrült volt helyenként, mint Joker... jól kiegészítették egymást.

 

Morgan Freeman, Michael Cain, Gary Oldman és Bale olyat alakítottak a vásznon, ami mindenképpen elismerésre méltó. Csakúgy, mint a Harvey-t alakító színész, számomra igazán kellemes meglepetés volt a játéka.

 

De azt hiszem, ennyit is elég beszélnem róla, s noha még 4 és fél hónap hátra van az évből, én már ki merem jelenteni: Nálam a Batman az év filmje.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

amit Zimmermann belecsempészett egyszerűen telitalálat volt
Hans Zimmernek hívják a művész urat. :D

 

Csakúgy, mint a Harvey-t alakító színész, számomra igazán kellemes meglepetés volt a játéka.
Úgy gondoltad hogy nem alkalmas a szerepre? Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, nem is tudtam a karakteréről.
És gondolom ebből fakadóan nem tudtad megállapítani hogy ahhoz a figurához milyen fajta alakítás szükségeltetik. Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így már értem. Most én vagyok a lüke. :D

Én Áront ezelőtt csak "A mag"-ban láttam. Egyszer pár éve, egyszer pedig pár hete amikor a TV2 leadta. Másodjára direkt azért néztem meg hogy lássam szerepelni mert az első nézésből már nem amlékeztem rá valami jól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Dark Knight

 

Nehéz ügy. Én úgy ültem be a filmre, hogy ha az első rész szintjét hozza, már elégedett leszek.

Nos, én felvállalom: az összképet tekintve jobb filmnek tartom a Beginst. Hogy miért?

A Beginst nem kell bemutatni, mindenki jól ismeri. A TDK ehhez képest sötétebbre vált és ez jól is működik. Joker brutálisat játszik, tényleg egyszerre ijesztő és komolytalan. Harvey Dent is jól meg van csinálva. Batman is hibátlan. És tényleg, a karakterekre nem lehet panasz. Nagyon tetszettek azok a tanulságok, melyeket levonnak időnként. És a film legvége nagyon profi. De akkor mi a baj?

Egész egyszerűen sok. Túlzsúfolt. Az ember a fejét kapkodja a sok esemény miatt. Alig van idő feldolgozni egyet, már jön a másik. Az egész érdekessége az, hogy ezek az egyes események nagyon ütősek, de...

Egy hasonlattal élnék. Olyan ez, mint amikor a legfinomabb kajákat elénk rakják és csak esszük és esszük, de hiába a legjobbak, ha túl sokat eszünk nem tudunk olyan elégedettséggel és örömmel tekinteni az egész étkezésre.

Azt hiszem hogy ezen a fórumon megengedhető, hogy egy kicsit párhuzamba állítsam a SW-al, főleg az ep3-al. Ugye jól tudjuk, milyen kihívás volt Lucasnak beilleszteni a folyamba és közben Anakin áttérését is bemutatnia. Szóval a sok jóból nem volt hiány, mégis ezt kb. 2 órában képes volt úgy megoldani, hogy minden klappol. Emlékeztek még, amikor Lucas kijelentette, hogy ragaszkodik a két órás játékidőhöz, mi meg természetesen úgy éreztük, hogy az utolsó SW-ból több kell? De milyen igaza volt.

Nolan a levezénylést hasonlóan megoldja, tényleg napjaink nagy rendezője, viszont a vágószobában több időt is tölthetett volna.

Persze nem a két és fél órával van bajom, de ebben az esetben ez szerintem sok volt.

Természetesen ez még csak az első nézés utáni reakcióm, végleges állásponthoz jóval több idő kell. Addig is:

 

10/7

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, a Harvey-t alakító színész Aaron Eckhart, láttam már pár filmben, egy jó kis megbízható színész, aki inkább kisebb filmekben játszott eddig, nekem a legemlékezetesebb alakítása a Thank you for smoking volt, ami egy remek kis dohányzásról szóló szatíra-féleség :) Egyszer azért érdemes megnézni :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lada: Nem lehet, hogy azért érzed így, mert most láttad először? A moziban rád zúdul minden, én az EpIII-mal is így voltam, de párszor még megnézi az ember, és leülepedik, átlátja az egésznek a szerkezetét. :D

 

Lehetséges. Viszont azt most nehezen tudom elképzelni, hogy az a hullámzás, ami a filmet jellemzi megtetszene. Az ep3-nál szépen haladtak a dolgok a katarzis felé. Itt nekem a film közepén már katarzis volt (tény és való az nagyon ütött). Nyilván fogom még emészteni a dolgot. Na de, gyerünk a moziba! Hol a többi beszámoló?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mai Fókuszban TéDéKá-spoilereztek. Volt benne egy riport amiben a csajszi elmondta az egyik kulcsszitut.
A fókusz 'monggyon le"! Még jó, hogy nem nézek ilyen sz*rokat. :D Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fókusz 'monggyon le"! Még jó, hogy nem nézek ilyen sz*rokat. :D

Azt hiszem kirúgtam volna a falat, ha pont a fókusz miatt kapok spoilert. Hosszú idő óta ez az első film, hogy semmi többet nem tudok a filmről, csak amennyit az első két trailer elárult. Nehéz volt kibírni, és kissé idegesített volna, ha egy ilyen szenny miatt esik minden kútba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No még pár óra és kisszívemmel megejtjük ezt a Denevérmanuszt...is. :D

 

A sok ömlengő kritikát olvasva alaposan feltettem a lécet Batman elé, meglássuk átugorja e. :D

A Múmiától nem várok ennyit, arról tudom, hogy mit fog hozni, sokaknak nem tetszett, mert.....és akkor ide a leghülyébb dolgokat sorolták fel amit csak szembe tudtak rakni egy szórakoztató kalandfilmnek. Áh...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.