Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Égető Bizonyíték

 

Én is láttam, de nekem annyira valahogy nem tetszett. Persze Brad Pitten széjjel kacagtam magamat, hihetetlenül szimpatikus figurát alakított (és persze vicceset is), de az egész történetnek afféle sefüle-sefarka íze volt. Nevettem én rajta, de összességében nekem annyira nem állt össze. :lol:

 

Spoiler:

Jól mondod, ez amolyan sefüle-sefarka történet, az "ereje" a részletekben, a karakterekben, a szövegben rejlik, mert a végén nincs semmi világmegváltó, de épp ez a lényege az egésznek: piti kis emberkék romba döntik a világot maguk körül, lesz a végén néhány hulla, és az egésznek semmi értelme nem volt...
.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még mindig azt mondom, hogy a magyar filmeseknek nincsen fantáziájuk. Nem a pénzről van szó, mert elég ha írnak egy csavaros krimit vagy thrillert, és már is kiemelkedne az itthoni filmes felhozatalból. Példának okáért a Ponyvaregény is igen kevés pénzből készült, még is hatalmas kultusza lett.

Erre meg van hat tucat filmdrámánk, és és nyolc tucat romantikus vígjátékunk. Nem hinném hogy a magyaroknak csak ezek kellenének.

Rossz emberek vannak ebben a szakmában. Tele van az ország tehetséges emberekkel, de csak azért sem ők ülnek a rendezői székben.

 

És az is sajnálatos hogy a színészeink teljesen ráálltak a színpadi szereplésre, és a vásznon kevesebb mimikát vonultatnak fel mint egy egy fél cserebogár.

 

Ajánlom a Kaméleont.

 

Az egyik legjobb film, amit valaha láttam. És magyar.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már magyar film, valaki nem látta a 'Nyomozót'? A kritikák az égbe emelték, de én speciel lemaradtam róla.

Én láttam, bár majdnem nem sikerült, mert egy hónap után már csak lehetetlen időpontokban adta csupán néhány mozi.

Nekem is nagyon tetszett. :lol: Kicsit nehezen indult, de aztán átvette az ember ezt a fajta stílust, ami nem annyira a cselekmény, hanem inkább a szereplők kiemelésével közvetíti a történetet. Anger Zsolt jó volt, de nekem legjobban a női főszereplő, Rezes Judit tetszett. És hát a történet amolyan Made in Hungary, tipikus magyar környezetben, figurákkal, motivációkkal. És mivel krimi, alapvetően nem poénokra épül, viszont így az a kevés poén, ami volt benne, nagyon feldobott. :D

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vazzeg erről én miért nem tudtam eddig? :D A teasreben az a városkép odab*sz rendesen. A zene is állati hangulatos. Jó kis Dark City feeling. Várjuk szeretettel. :P

Nem nagyon volt még róla sok infó. De a honlap remek és a teaser is. :lol: Kicsit a sztoritól tartok, hogy ebből mit is akarnak kihozna. Csak nehogy nagyon "művészi" legyen. :D

A háttér tényleg remek. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem nagyon volt még róla sok infó. De a honlap remek és a teaser is. :lol: Kicsit a sztoritól tartok, hogy ebből mit is akarnak kihozna. Csak nehogy nagyon "művészi" legyen. :D

A háttér tényleg remek. :D

Az atmoszféra nagyon jó! A sztoritól és a színészektől én is félek kicsit. Marha jó, hogy pl. játszik benne Szakácsi Sándor is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez a TDK kritika nagyon kész... :lol:

http://filmkalauz.freeblog.hu/archives/200..._Knight_-_2008/

Spoiler:

A film nagy hibái a kritikus szerint:

A 30.000.000 fős város központi kórháza kisebb, mint a szekszárdi kórház; nyomába sem ér a pécsi klinika panelmonstrumának; még a Péterfy Sándor utcai kórház tömbje is leröhögné őt a vászonról. Kínos.

 

 

b) A kórház kiürítésére egy órát ad Joker, azután felrobbantja az egészet az utcán. (Nagy jelenet, ahogy küzd a detonátorral!) A kültelki épület úgy repül a levegőbe, hogy minden emeletének minden ablaka mögül kicsapnak a lángok. Mármost senkinek nem jutott eszébe, hogy miként lehetséges ez? Jó, minden szobában elhelyeztek egy robbanótöltetet - de minek? Egy épületnél elegendő két sarokponthoz robbanóanyagot helyezni, aztán a többit elvégzi a gravitáció. És az, hogy ismeretlen orvosok és műtőssegédek minden kórteremben bombákat helyeznek el, senkinek sem tűnt fel legalább a kiürítés alatt? Senkit sem kaptak el közülük? Hány ember kellett ehhez? Mert azért Joker nem sok emberrel dolgozott…

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez a TDK kritika nagyon kész... :)

http://filmkalauz.freeblog.hu/archives/200..._Knight_-_2008/

Spoiler:

A film nagy hibái a kritikus szerint:

A 30.000.000 fős város központi kórháza kisebb, mint a szekszárdi kórház; nyomába sem ér a pécsi klinika panelmonstrumának; még a Péterfy Sándor utcai kórház tömbje is leröhögné őt a vászonról. Kínos.

 

 

b) A kórház kiürítésére egy órát ad Joker, azután felrobbantja az egészet az utcán. (Nagy jelenet, ahogy küzd a detonátorral!) A kültelki épület úgy repül a levegőbe, hogy minden emeletének minden ablaka mögül kicsapnak a lángok. Mármost senkinek nem jutott eszébe, hogy miként lehetséges ez? Jó, minden szobában elhelyeztek egy robbanótöltetet - de minek? Egy épületnél elegendő két sarokponthoz robbanóanyagot helyezni, aztán a többit elvégzi a gravitáció. És az, hogy ismeretlen orvosok és műtőssegédek minden kórteremben bombákat helyeznek el, senkinek sem tűnt fel legalább a kiürítés alatt? Senkit sem kaptak el közülük? Hány ember kellett ehhez? Mert azért Joker nem sok emberrel dolgozott?

Nem olvastam végig. Szánalamas az egész cikk. H*lye bölcsészgyerek lehet aki nem tud mit kezdeni magával. Javaslom az ilyennek, hogy fogjon egy kalapácsot meg egy szöget és kalapálja a fejébe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meghalt.

Spoiler:

Szerintem nem. Akkor Batman miért áldozta fel magát? Miért kente saját magára a Harvey által elkövetett gyilkosságokat? Csak azért akarta magára kenni, hogy Harvey, ha felépül (valamint miután megjött az esze) megtehesse a vádemelését. De bezavar az egyik utolsó jelenet is amikor Gordon ül és beszél, háta mögött Harvey képe van. Valamint AAron Eckhart azt nyilatkozta szívesen játszana a folytatásban.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler:

Spoiler

Szerintem nem. Akkor Batman miért áldozta fel magát? Miért kente saját magára a Harvey által elkövetett gyilkosságokat? Csak azért akarta magára kenni, hogy Harvey, ha felépül (valamint miután megjött az esze) megtehesse a vádemelését. De bezavar az egyik utolsó jelenet is amikor Gordon ül és beszél, háta mögött Harvey képe van. Valamint AAron Eckhart azt nyilatkozta szívesen játszana a folytatásban.

Azért vállalta magára Batman az egészet, hogy ne mocskolják be Dentet. Ha nem így tette volna akkor tuti Dent nem kapott volna végtisztességet, mert a nyomozók tuti utánajártak volna az ügynek, hogy hányan is haltak meg az ő ámokfutásában. Íg beadták azt, hogy Dent meghalt a robbanásban, esetleg a kórházban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elolvastam ezt a "kritikát" én is, és nagyjából nem értem, minek megy moziba az, ráadásul egy képregény-filmre, aki a TV-híradót szereti nézni. :) Az ugyanis totál realitás. Sajnos.

Olyasmiket kér számon a TDK-n, ami a tucat akciófilmekben szokott meglenni, és nem érti pl., hogy miért szerepel benne ezek helyett a morál kérdése egyáltalán akár Batman, akár Dent szemszögéből. Vagyis nem érti, miről szól ez a film. Ami persze, nem kell hogy tetszen mindenkinek, de egy ilyen írás csakis az íróját minősíti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elolvastam ezt a "kritikát" én is, és nagyjából nem értem, minek megy moziba az, ráadásul egy képregény-filmre, aki a TV-híradót szereti nézni. :) Az ugyanis totál realitás. Sajnos.

Olyasmiket kér számon a TDK-n, ami a tucat akciófilmekben szokott meglenni, és nem érti pl., hogy miért szerepel benne ezek helyett a morál kérdése egyáltalán akár Batman, akár Dent szemszögéből. Vagyis nem érti, miről szól ez a film. Ami persze, nem kell hogy tetszen mindenkinek, de egy ilyen írás csakis az íróját minősíti.

Ráadásul erősködik a hsz-ekben, hogy neki mennyire igaza van. Tipikusan az a fajta, aki a trenddel szemben akar menni, és ettől érzi nagynak magát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.