Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Szerintem baromság ez a "LOTR a Földön játszódik" akármit is mondott Tolkien (bár nyilván adni kell a szavára, elvégre ő találta ki).

Engem meg nem zavar egy cseppet sem, megvan erre a koncepció, de totál el tudok tőle vonatkoztatni ;) De ez ugyebár ízlés kérdése :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Dzséjt, de asszem maradok a könnyebbik útnál. ;)

Le ne törjön az ujjad a kattogtatásban :P:D

 

a GYU világában nem sok olyan van, ami a Földhöz köthető :P

Azért a lovak elég szembántóan azok (ha megjelennek a lovak, az számomra már csak a mi világunkban játszódhat) :P

 

Szerintem baromság ez a "LOTR a Földön játszódik" akármit is mondott Tolkien (bár nyilván adni kell a szavára, elvégre ő találta ki). Amit én láttam belőle (szóval még nem olvastam, így az én véleményem végképp irreleváns), az alapján nem a Földön játszódik, hanem egy olyan világban, ahol éltek Tündék, Hobbitok, Törpök, stb-k. A Földön elég nehéz ezt elképzelni :P

Pedig mégis itt grasszált Godzilla, King Kong, a Dementorok, Draco, Penge, Drakula, Wolverein, stb. Nem a Gyűrűk Ura lenne az első mű, ami természtfeletti lényeket vonultat fel saját különbejáratú bolygónkon :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez is könnyű.

Off

Igen, az, kivéve, hogy én meg sokszor sietek, aztán a gyors utat választom ;) Nem olvasok el egy topikot sem kétszer, onnan kezdtem, ahol legutóbb abbahagytam, aztán ha meglátok valamit, amire írnék, gyorsan reagálok, és folytatom tovább az olvasást. Sajnos tényleg nem visz rá a türelem a "pepecselős" fórumkövetésre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon nehéz: lenyomod az IDÉZET gombot azoknál a postoknál, amiből idézni akarsz. Ha sikerült, az IDÉZET szöveg előttii + jel - jelre változik (ha a neted nem olyan lassú, mint tíz évvel ezelőtt, akkor szinte azonnal ;) ). Amint az összes idézni kivánt post be lett így jelölve, rányomsz felül a VÁLASZ gombra és voala, a megjelenő szövegkeretben már ott lesznek időrendben visszafelé az idézet postok. Ekkor már csak annyi dolgotok van, hogy kitöröljétek a felesleges részeket (képek, youtube videók, olyan szövegrészek, amikre nem kívántok reagálni), és vége.

Azt hiszem menni fog. Köszi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, Karrde:

 

Igen, értem én, de a Gyűrűk Urát megnézve nekem akaratlanul is egy kitalált világ ugrik be, egy olyan világ, ami nem a Földön van, és ez teszi olyan egzotikussá. Szóval nem tudom, hogy konkrétan le vagyon-e írva valahol, hogy ez a FÖLD, de ha csak "mondta" Tolkien, akkor én ezt figyelmen kívül hagyom... ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a lovak elég szembántóan azok (ha megjelennek a lovak, az számomra már csak a mi világunkban játszódhat) ;)

 

Orkok, trollok, tündék, hobbitok. Ezek nálunk alaigha voltak. :P

 

 

Dzséjt, Karrde:

 

Igen, értem én, de a Gyűrűk Urát megnézve nekem akaratlanul is egy kitalált világ ugrik be, egy olyan világ, ami nem a Földön van, és ez teszi olyan egzotikussá. Szóval nem tudom, hogy konkrétan le vagyon-e írva valahol, hogy ez a FÖLD, de ha csak "mondta" Tolkien, akkor én ezt figyelmen kívül hagyom... :D

 

Dettó

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Figyelmen kívül is lehet hagyni, ha Neked úgy tetszik ;) Többnyire nem szokott eszembe jutni, hogy a Földhöz bármi köze van ennek a világnak :P

Nekem ezt eddig csak a Star Warsnak sikerült elérnie (bár az Endor filmek azért már csak behozták az illúzióromboló lovakat, de hál' istennek, azok nem Star Wars filmek). Mindig a lovakkal szúrják el :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaj közben sikerült megnéznem az:

 

Emberi robot az Azték múmia ellen című filmet ;)

 

Nos ez egy 1957-es mexiói horror filmecske, a folytatása meg a Pankrátornők az azték múmia ellen :P

 

Egy őrült tudós kienged egy múmiát és össze engedi egy emberi robottal. Nem kell nagy csavarokra számítani, igazi 50-es sci-fi horror. Egynek jó volt :D

 

Előzetes:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jake a horrorról juttattad eszembe:

 

Nagy siker lett odakint a Péntek 13 újrája (fene se tudja miért ;) ) Szóval jöhetnek az újrafeldolgozások.

Még idén jönne egy.... Freddy film! Úgyhogy megint álmodhatunk rémeket, hi hi. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jake a horrorról juttattad eszembe:

 

Nagy siker lett odakint a Péntek 13 újrája (fene se tudja miért ;) )

 

Mert a premier dátuma pont péntek 13-ra esett, és az amcsik jó mókának találták, hogy megnézzék.

Mert ott debütált az új Transformers trailer, és pár movie geek ezért megnézte.

Mert Jason nagyon népszerű a horrorfanok között, és a nagy öregek újra megnézték.

 

És mert USA-ban hétfőn is szünet volt, így ennek tekintetében az embernek nem volt jobb dolguk , mint moziba menni :D

 

Ha ezeket vesszük, nem csoda hogy siker lett :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert a premier dátuma pont péntek 13-ra esett, és az amcsik jó mókának találták, hogy megnézzék.

Mert ott debütált az új Transformers trailer, és pár movie geek ezért megnézte.

Mert Jason nagyon népszerű a horrorfanok között, és a nagy öregek újra megnézték.

 

És mert USA-ban hétfőn is szünet volt, így ennek tekintetében az embernek nem volt jobb dolguk , mint moziba menni ;)

 

Ha ezeket vesszük, nem csoda hogy siker lett :P

Ja így már érthető. :D

Kíváncsi vagyok, vajon Freddie is ilyen jól fog-e remakeelni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Gyűrűk Ura világa elvileg a Földön játszódik réges-régen. Ugyanis anno Tolkien és barátja C.S.Lewis a maguk sztoriját egyikük időben, másikuk térben helyezte máshova, mint a másikuk, és mivel tudjuk, hogy a Narnia térben van máshol, a GYU világa meg akkor időben ;) Legalább is ezt mesélte valaki egy Tolkien-találkozón (azt hiszem, maga az MTT vezetője). És persze ott arról is szó volt, hogy Tolkien sose mondta ki, hogy Középfölde kb. hol van, meg hogy egyáltalán a Földön, csak éghajlatilag tájolta be az egyes részeket (bár már jó pár éve voltam azon az előadáson, de úgy rémlik, Mordor az a mai Balkán helyén van, vagyis volt kb.).

Erről már én is hallottam, de őszintén, amikor nézem vagy olvasom a Gyűrűk Urát, még sosem jutott eszembe. Egy külön világ az egész. :D Mint ahogy a más meséknél sem érdekes, hogy köthető-e valódi helyszínekhez.

 

Szerk.: de fentebb látom, épp ugyanezt írtad te is :P

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap láttam a Benjamin Buttont, és csatlakozom az eddigi véleményekhez annyiban, hogy valóban egy nagyon szép filmről van szó, Brad Pitt fantasztikus benne (engem egyre jobban emlékeztet Robert Redfordra, annyiban, hogy a külső hasonlóság mellett nála láttam sokszor olyat, hogy a szeme rezdülésével képes volt mindent elmondani, amit a nézőnek az adott karakter érzéseiről tudnia kell) és Cate Blanchett sem sokkal marad el mögötte alakításban, amellett, hogy gyönyörű. A három órás műsoridő nem tűnt hosszúnak, végig élvezhető volt a történet, és néhány aranyos képkockával (pl. a villámcsapások változatos bemutatásával ;)) még egy-egy pici poént is becsempésztek a készítők, megakadályozandó a túlzottan melankolikus hangulat eluralkodását a nézőben. Ennek ellenére én egyvalamit hiányoltam a filmből: egy kicsit több vidámságot, derűt. Ha abból többet kaptunk volna, akkor tényleg tökéletesnek látnám én is. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez aztán tényleg csodálatos hír..

Marad a Mom Park-os felirat nélkül, hogy csesszék már meg.

 

Várjál mert pár hónapja olvastam az indexen, hogy a MoM Park a csőd szélén áll, lehet nyáron már be is zár.. ;)

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Várjál mert pár hónapja olvastam az indexen, hogy a MoM Park a csőd szélén áll, lehet nyáron már be is zár.. ;)

Erre mit mondjon az ember? :D

Hogy én szinkronos Optimus Prime-ot nem hallgatok, az biztos.

 

Milyen szánalmas már hogy a legjobb mozifilmeket nem adják feliratosan a mozikban, és talán ha szerencséd van a Mom Park-ban megnézheted felirat nélkül. De lehet hogy most már ez se fog összejönni..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem jöhet szinkronosan, nem az fogja eldönteni mennyire jó a film. Sőt, a Halálosztó is szinkronos legyen. DVD-n majd ott lesz a lehetőség, hogy ki-ki eldöntse mivel nézni újra. Sajna moziban nem lehet választani :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre mit mondjon az ember? :(

Hogy én szinkronos Optimus Prime-ot nem hallgatok, az biztos.

 

Milyen szánalmas már hogy a legjobb mozifilmeket nem adják feliratosan a mozikban, és talán ha szerencséd van a Mom Park-ban megnézheted felirat nélkül. De lehet hogy most már ez se fog összejönni..

A Transformers-et gyerekeknek is készítik. Sőt. Az elsődleges célközönség a 10 év körüli korosztály. Miattuk szinkronosan kell leadni. A Harry Potter, Narnia, Shrek, Pókember stb filmeket is elsősorban a gyerekek miatt kell leszinkronizálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem jöhet szinkronosan, nem az fogja eldönteni mennyire jó a film. Sőt, a Halálosztó is szinkronos legyen. DVD-n majd ott lesz a lehetőség, hogy ki-ki eldöntse mivel nézni újra. Sajna moziban nem lehet választani :(

Egyetértek. Remélem a TS is szinkronos lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem jöhet szinkronosan, nem az fogja eldönteni mennyire jó a film. Sőt, a Halálosztó is szinkronos legyen. DVD-n majd ott lesz a lehetőség, hogy ki-ki eldöntse mivel nézni újra. Sajna moziban nem lehet választani :(

Felőlem kijöhet szinkronosan is a Terminátor, én csak azt nem értem hogy miért nem tudnak feliratos kópiát készíteni sokszor.

És szerintem sokszor nagyban ront az élvehetőségen a szinkron. Nem akarok most belemenni újra ilyen vitákba, de manapság a szinkronok minősége nem valami jó. Épp pár napja néztem újra az In Bruges-t szinkronosan is, és bár nem volt rossz így se, de a hangulat 60%-át lerontotta az hogy például nincsenek akcentusok, és a színészek zsenialitásából egyszerűen semmi nem jött le.

A Transformers-et gyerekeknek is készítik. Sőt. Az elsődleges célközönség a 10 év körüli korosztály. Miattuk szinkronosan kell leadni. A Harry Potter, Narnia, Shrek, Pókember stb filmeket is elsősorban a gyerekek miatt kell leszinkronizálni.

A Transformers azt hiszem hogy PG-13, szóval nem a 10 éveseknek készítik - nincsen egy szinten egy Narnia vagy egy Shrek filmmel.

És hát nem tudom, de szerintem okkal tanultunk meg olvasni. Azt aláírom hogy sokszor kevésbé olvasható a felirat a mozikban, de azért messze nem olvashatatlanok.

Egyetértek. Remélem a TS is szinkronos lesz.

Én pedig azt remélem hogy kétféle verzió is legyen. Aztán mindenki oda megy ahova szeretne.

Szerkesztve: - Obi1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TF 2-őt nyílván nagyon sok 5-6 éves kisgyerek is meg fogja nézni a PGR 13, avagy 12-es korhatárkarika ellenére is. (Különben is ez a korhatárjelzés azt jelenti, hogy szülői felügyelet ajánlott 12-13 éven aluli gyermekeknek) Ők viszont nem tudnak olvasni, és nem várahtó el a szülőktől, hogy a moziban hangosan felolvassák a feliratot nekik. Sőt. Szerintem még sok 7, 8, 9 éves gyerek sem tud normálisan olvasni, ráadásul a magyar felirat nagyon sz*r szerintem, túl gyorsan elviszik a szöveget vagy a háttér miatt nem olvasható.

Na és persze tapasztalatból tudom, hogy a 10 éven aluli gyermekközönség utál feliratosan filmet nézni. Sokkal kényelmesebb szinkronosan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.