Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Tower Heist: hehe jó kis film volt. Nekem tetszett. Az első 20 perc mondjuk erős felvezetés, szóval annyira sok minden nem történik, de aztán beindulnak az események. Kicsit több csavarra számítottam, meg poénra is, de jók voltak a karakterek és végig lekötött. 7/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Underworld 4: Hát ilyen felesleges folytatást is rég láttam. Talán a Resident Evil-ök...

Kb olyan érzésem volt, mintha ha tv sorozat egy epizódját látnám. Ha ezt 40 percbe besűrítik, és jövő héten jönne a köv rész, akkor még okés, mert kb a CGI is egy tv sori szintjén volt. jaj anyám.

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is ma néztem meg ezt a filmet, igazat adok. A 3. rész tetszett talán a legjobban, de a 2. sem volt rossz. Azonban ez a 4. hihetetlenül értelmetlen és egyszerű volt, nem tudom erre ki adott pénzt. Aki Uwe-ot is pesztrálja? :)

Igen én is úgy emlékszem, (homályosan), hogy az előzőek között voltak jobbak, de ez nem az volt... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnapi moziélmény:

 

John Carter

 

Az ilyen filmekre találták ki azt a szófordulatot, hogy "szódával elmegy". Nincs itt semmi emlékezetes, de egy nézést azért megér. A legnagyobb hibája, hogy az alapul szolgáló könyv sztorijának szinte minden apró részletét bele akarták zsufolni és emiatt viszont pont a hangulatépitésre nem maradt idő. Míg a látványelemek és a design a legmagasabb elvárásokat is teljesíti és a mai igényekre van szabva, addig a főhőst érintetlenül hagyták: pedig ha valakire akkor rá ráfért volna egy kis update. Amikor Edgar Rice Burroughs megírta a Mars hercegnőjét a fantasy és a sci-fi műfaj gyerekcipőben járt. Megbocsátható hát, amiért hőse meglehetősen sablonos: vonakodik belemenni a kalandba, majd amikor belemegy akkor meg akar menteni mindenkit. Se jó humora, se érdekes háttértörténete, se semmilye nincs. A szinészválasztásnál is mintha ehhez akartak volna igazodni: ahogy a haverom mondta: még érdekes arcéle sincs.

Adja magát, hogy összemérjük a közelmúlt legsikeresebb sci-fi/fantasy-ával az Avatarral már csak azért is mert itt is egy földlakó bonyolodik bele egy másik bolygó problémáiba - egy ilyen összehasonlitásnál viszont szinte minden fronton alul marad a John Carter. Talán csak egy elemnél nem: míg Cameron fogott egy átlag dzsungel bennszülött törzset, megnyújtotta őket, kékre mázolta őket és kész is lettek a földönkivüliek, addig itt a tarkok sci-fisebbre sikerültek. De ennyi.

 

A nézésről mégse beszélnék le senkit. Ahogy már annyi helyen megírták: a filmbe fektetett százmilliók minden centje meglátszik. Az akciók jól vannak megrendezve, némi kaland-érzet itt-ott átjön és ha villanásokra is, de néha a puffantgatásokon kivül is fel tud mutatni pár erős jelenetet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami mondjuk nekem fura volt: mivel Disney film egy rakás 10 év körüli gyerek volt bent. Lehet én vagyok lemaradva, de nekik szerintem ez durva volt. Oké a vér nem piros, hanem kék, de néhány jelenetben mikor Carter kaszabol akkor folyik rendesen. Ha az ott piros lenne simán menne rá az R. De vannak benne

 

halomban álló holttestek, meg egy fej levágása is

 

 

Szóval egyrészt visszafogták magukat, de azért nem annyira, hogy klasszikus értelemben vett gyerekfilm legyen. A vágatlan, durvább verzió érdekesen hangzik. Ha egy ilyen kijön, akkor valszeg újranézem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jack és Jill: Sokkal sokkal rosszabbra számítottam, így kellemes csalódás volt a film. Mostanában Adam annyi gagyi és ciki filmben játszott, és hát ez sem tűnt sokkal bíztatóbbnak, hogy eléggé féltem, de jók voltak a poénok, a cameok, és az ikertestvér Jill is csak kicsit volt idegesítő. Persze a kakis pisis vicces most sem maradhattak el, de kellemes film volt. Jókat röhögtem rajta. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

John Carter

 

Az ilyen filmekre találták ki azt a szófordulatot, hogy "szódával elmegy". Nincs itt semmi emlékezetes, de egy nézést azért megér. A legnagyobb hibája, hogy az alapul szolgáló könyv sztorijának szinte minden apró részletét bele akarták zsufolni és emiatt viszont pont a hangulatépitésre nem maradt idő.

A könyv miatt engem is érdekel, de sajnos nem úgy tűnik, hogy mostanában moziban nézős lesz. Köszi, hogy írtál róla, mindenképpen meg fogom nézni, de majd meglátom, hogyan és mikor sikerül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Állítólag alaposan agyonvágták a filmet, hogy beleférjen a PG-13-ba. :S Kint meg fog jelenni majd lemezen bővítetten is ha jól értesültem.

Így igaz, én is a DVDRip-et várom, persze az Uncut verziót, ha tehetem mindig ezeket vadászom, a jobb filmből ki is jön ez a verzió és 99%ban értelmesebb, kerekebb így a movie.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egészben az a sajnálatos, hogy az ilyen vágásokat a korhatár miatt szenvedik el a filmek. Ha egyszer ilyen a sztori, akkor az legyen a vásznon, ne pedig egy gyerekeknek szánt lebutított verzió. Jó, tudom, kölkök járnak moziba, azért van az egész. Igazából az elszállt költségvetések is eléggé okolhatóak a bevétel ilyen hajhászásért (persze az alapvető okokon kívül).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr! Pedig Te nagyon vártad ezt a filmet ha jól emlékszem. Mennyiben más mint a könyv?

Igen, nagyon vártam, mert kellemes ifjúsági olvasmány volt és már akkor álmodoztam róla, hogy milyen jó lenne nagyvásznon látni ezt. A könyvet viszonylag hűen követi. Ami konkrét történetbeli módositás történt az inkább az előnyére változtatta az alapsztorit. A baj vele az hogy átrohan a cselekményen. Mindent letudtak benne, ami meg volt emlitve a könyvben és érdekesnek tűnt, épp csak emiatt hangulat-épitésre nem futotta. Egy-két jelenetet leszámitva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam is várós volt a film, de bízok a kibővített verzióban is. Lehet, hogy nem csupán a véres jelenetek megcsonkítása a cél ha alsóbb korosztálybak készítik hanem a vetítési idő is. Talán egy plusz fél óra olyan jelenetekből ahol mélyítenek valamit a karaktereken rögtön más színbe tüntetné fel a filmet. Sajnálnám ha nem így lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyen könyv tényleg nincsen. A film producerei keresztelték át. Az eredeti könyv címe: A Mars hercegnője

 

 

Köszi. Mondjuk ezt sem ismertem. :D De azt látom hogy a Tarzan-könyvek szerzője írta. Az utóbbiakat sokat olvastam.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azt látom hogy a Tarzan-könyvek szerzője írta. Az utóbbiakat sokat olvastam.

Off

Gyerekkoromban vettük meg az akkoriban megjelent 4 részt, kölök fejjel nagyon jó olvasmányok voltak :) Kb. hasonló terjedelműek, mint a fent említett sorozat könyvei, és ez az első rész már 100 éves. Azért volt fantáziája az írónak :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.