Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Ez a film a '79-es ALIEN cselekménye előtt fog játszódni. Tehát Ripley-ék bolygóra érkezése előtt. És ha minden igaz, akkor a történet középpontjában nem az Alienek (amit én annyira nem is bánok) lesznek, hanem az a rejtélyes űrutazó faj (Space Jockey), akit a '79-es ALIEN filmben is láttunk "belekövülve?" abba a fura székszerű izébe még a film elején, mikor Kane-ék bementek az idegen hajóba a bolygón.

 

SpaceJockey.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a film a '79-es ALIEN cselekménye előtt fog játszódni. Tehát Ripley-ék bolygóra érkezése előtt. És ha minden igaz, akkor a történet középpontjában nem az Alienek (amit én annyira nem is bánok) lesznek, hanem az a rejtélyes űrutazó faj (Space Jockey), akit a '79-es ALIEN filmben is láttunk "belekövülve?" abba a fura székszerű izébe még a film elején, mikor Kane-ék bementek az idegen hajóba a bolygón.

Na erről pl. abszolút nem is tudtam. De én azt hittem, hogy az a hajó az Alieneké.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a film a '79-es ALIEN cselekménye előtt fog játszódni. Tehát Ripley-ék bolygóra érkezése előtt. És ha minden igaz, akkor a történet középpontjában nem az Alienek (amit én annyira nem is bánok) lesznek, hanem az a rejtélyes űrutazó faj (Space Jockey), akit a '79-es ALIEN filmben is láttunk "belekövülve?" abba a fura székszerű izébe még a film elején, mikor Kane-ék bementek az idegen hajóba a bolygón.

 

Tehát akkor a film főszereplői a Space Jockey-k, vagy én értem félre?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, az a hajó nem az Alieneké. Az Alien nem űrutazó faj. Nem elég értelmes hozzá. Tehát az a hajó nem csak a Prometheus fényében nem az Alieneké, hanem már korábban is az volt a hivatalos álláspont, hogy nem az Alienek hajója :D

 

Az Alien filmek középpontjában az alienek voltak... ennek a középpontjában a Space Jockey faja lesz... így van. Valószínűleg az is kiderül, hogy mi köze van az Aliennek a Space Jockeyhoz.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, az a hajó nem az Alieneké. Az Alien nem űrutazó faj. Nem elég értelmes hozzá. Tehát az a hajó nem csak a Prometheus fényében nem az Alieneké, hanem már korábban is az volt a hivatalos álláspont, hogy nem az Alienek hajója :D

 

Az Alien filmek középpontjában az alienek voltak... ennek a középpontjában a Space Jockey faja lesz... így van. Valószínűleg az is kiderül, hogy mi köze van az Aliennek a Space Jockeyhoz.

Ha jól emlékszem akkor már annak a lénynek is ki volt robbanva a mellkasa, szóval azért szerintem valamilyen szinte Alienre biztosan számíthatunk majd! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, az a hajó nem az Alieneké. Az Alien nem űrutazó faj. Nem elég értelmes hozzá. Tehát az a hajó nem csak a Prometheus fényében nem az Alieneké, hanem már korábban is az volt a hivatalos álláspont, hogy nem az Alienek hajója :D

 

Az Alien filmek középpontjában az alienek voltak... ennek a középpontjában a Space Jockey faja lesz... így van. Valószínűleg az is kiderül, hogy mi köze van az Aliennek a Space Jockeyhoz.

 

Na akkor így már összeállt a kép :D De akkor valószínű hogy kapunk pár Alient a filmben, hisz az ülésben vagy miben ülő Jockeyval mellkasrobbantó végzett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, az a hajó nem az Alieneké. Az Alien nem űrutazó faj. Nem elég értelmes hozzá. Tehát az a hajó nem csak a Prometheus fényében nem az Alieneké, hanem már korábban is az volt a hivatalos álláspont, hogy nem az Alienek hajója :D

 

Az Alien filmek középpontjában az alienek voltak... ennek a középpontjában a Space Jockey faja lesz... így van. Valószínűleg az is kiderül, hogy mi köze van az Aliennek a Space Jockeyhoz.

Nem elég értelmes faj? :o Értelmesebbek, mint az ember. Max szétmarják az űrhajójukat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól emlékszel, de nem vagyok biztos benne, hogy az Alien hús-vér formában benne lesz a filmben, inkább szerintem csak utalás lesz rá.

 

Mellesleg mióta lőször láttam a '79-es Alient, azóta várok egy Space Jockey filmre... és most végre itt van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem elég értelmes faj? :o Értelmesebbek, mint az ember. Max szétmarják az űrhajójukat.

 

Intelligenciájuk mértéke soha nem tisztázódott. Kétségtelenül jóval értelmesebbek, mint az államalkotó rovarok, azt azonban nehéz megítélni, hogy rendelkeznek-e az emberi fogalmak szerinti magasabbrendű értelemmel. Mindenesetre nem egyszerű állatok, vannak bizonyos szellemi képességeik, hiszen leleményesek, gyorsan tanulnak és alkalmazkodóak. Tökéletes ösztöneik mellett valószínűleg kollektív intelligenciával, elemzőkészséggel is rendelkeznek. Közös emlékezetüket, tudásukat genetikusan örökítik át egyik generációról a másikra: ez a folyamat az ösztönök magas evolúciós szintre jutott változata. Gondolatátvitellel, szagokkal és denevérek módjára ultraszonikus hanghullámokkal kommunikálnak egymással, a királynő is így adja ki utasításait. Sziszegő és visító hangokat hallatnak.

 

Aliensonline

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet én vagyok a maradi, de én nem tudok elképzelni egy Alient, hogy űrhajót építsen és vezessen. Az Alienben és az Aliens bővített változatában feltűnő idegen hajó

derelict.jpg

bizony a Space Jockey hajója. És ilyen (vagy pont ugyan ez) hajó van a Prometheus filmben is.

 

Idegen hajó a Prometheusban

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet én vagyok a maradi, de én nem tudok elképzelni egy Alient, hogy űrhajót építsen és vezessen. Az Alienben és az Aliens bővített változatában feltűnő idegen hajó

derelict.jpg

bizony a Space Jockey hajója. És ilyen (vagy pont ugyan ez) hajó van a Prometheus filmben is.

 

Az Alienek valóban okosak, tudnak számítógépet is kezelni, de parazita faj, szóval nem hiszem hogy bíbelődnének az űrhajó gyártással. Amúgy nem tudom mennyire canon az Alienben, de hallottam hogy az Alienek egykor békés faj voltak, de aztán történt náluk valami katasztrófa amitől parazitákká lettek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az Alien később volt, a terraformálás pedig csak azután indult meg, hogy Ripley -ék ott voltak.

 

Hát akkor történt valami a bolygóval. Vagy pedig a Jockeyk csináltak valamit, amitől az Alien 1ben már sivár. De valószínű, hogy a filmből kiderül majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A trailerben látható egy szép vízesés és egy füves hely is, ahol embereket látunk rendes ruhában semmi szkafander. Nos az én tippem az, hogy ahol a szakfander nélküli csajt és csávót látjuk rendes ruhában és füves a terep az esetleg a Földön játszódó jelenet? A másik, a vízeséses rész pedig lehet simán az LV426-on, mondjuk egy flashback képsorban, amikor még élő és virágzó volt az a bolygó. De mikor az emberek megérkeznek a bolygóra szemmel láthatóan sivár és semmi nem terem rajta.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az alienek a filmekben kb. okos állatok. Pont az a lényegük, hogy minden porcikájuk a túlélésre lett kitalálva. Semmi civilizációépités vagy hasonló. Az első Alienből nekem egyértelműen az jött le, hogy egy intelligens faj, akik azt a másik űrhajót építették valamire tartották az alieneket.

Amúgy nem tudom mennyire canon az Alienben, de hallottam hogy az Alienek egykor békés faj voltak, de aztán történt náluk valami katasztrófa amitől parazitákká lettek.

Megnyugtató, hogy az EU máshol is ilyen "minőségi" :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az alienek a filmekben kb. okos állatok. Pont az a lényegük, hogy minden porcikájuk a túlélésre lett kitalálva. Semmi civilizációépités vagy hasonló. Az első Alienből nekem egyértelműen az jött le, hogy egy intelligens faj, akik azt a másik űrhajót építették valamire tartották az alieneket.

 

Megnyugtató, hogy az EU máshol is ilyen "minőségi" :D

Érdekes, én meg mindig többre tartottam őket, mint az ember (akik ugye tudnak űr utazni). Az a fajta tanulékonyságuk, amit mutatnak a filmekben, szerintem lehetőséget adna nekik akár egy értelmes civilizáció kiépítésére is. Egyébként mindjárt jön Dzséjt és megmondja, hogy a filmekben itt meg itt elhangzott, hogy nem ők utaztak a hajóval, de én nem emlékszem rá, és mindig is abban a tudatban voltam, hogy ők repültek, csak valami katasztrófa érte a hajót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, én meg mindig többre tartottam őket, mint az ember (akik ugye tudnak űr utazni). Az a fajta tanulékonyságuk, amit mutatnak a filmekben, szerintem lehetőséget adna nekik akár egy értelmes civilizáció kiépítésére is. Egyébként mindjárt jön Dzséjt és megmondja, hogy a filmekben itt meg itt elhangzott, hogy nem ők utaztak a hajóval, de én nem emlékszem rá, és mindig is abban a tudatban voltam, hogy ők repültek, csak valami katasztrófa érte a hajót.

 

Lazán kiépíthetnének egyet, csak nekik a fajuk fentartása a lényeg, nem törődnek civilizációval. EU vagy nem EU nem tudom, de a katasztrófájuk előtt volt nekik civilizációjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én is tudok egy's mást Alien témában de szakértelmem messze elmarad Dzséjttől. Én is az ő magasröptő és bőséges írását várom a témában. Remélem hamarosan felbukkan. Egy egészen biztos Donát. Nem az Alienek szenvedtek balesetet azzal a hajóval, hanem a Space Jockey! :);)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, én meg mindig többre tartottam őket, mint az ember (akik ugye tudnak űr utazni). Az a fajta tanulékonyságuk, amit mutatnak a filmekben, szerintem lehetőséget adna nekik akár egy értelmes civilizáció kiépítésére is. Egyébként mindjárt jön Dzséjt és megmondja, hogy a filmekben itt meg itt elhangzott, hogy nem ők utaztak a hajóval, de én nem emlékszem rá, és mindig is abban a tudatban voltam, hogy ők repültek, csak valami katasztrófa érte a hajót.

Szerintem az Alien fényében az volt egyértelmű. hogy a Space Jockey faja felszedett valami csúnyát valahol, ami később kirobbant az egyikőjük mellkasából és befészkelte magát valahová mélyre. Máskülönben meg igen furcsa feltételezés lenne, ha felbéreltek volna egy pilótát és a hála jeleként lenyomtak a torkán egy embriót. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elvileg ott :) Ugye látható az előzetesben ugyan az a hajó amelyet az Alien 1-ben találnak meg, benne a space jockeyval.

 

Pont, hogy elvileg nem az Acheronon fog játszódni, a SJ-k hajója is csupán egy ugyanolyan típusú darab, mint amit az Alien-ben megtaláltak, ahogy a szétrobbant mellkasú Űrutas sem az, amit a Prometheusban látni fogunk. Az eddigiek alapján a két hajó között nem lesz közvetlen összefüggés. Aztán majd meglátjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen? Jobban örültem volna, ha az Acheronon játszódik, mert akkor erősebben köthető az első ALIEN filmhez. De nem baj, így is veszettül várom. A lényeg, hogy a Space Jockey lesz a középpontban. :)

 

De az egyértelmű, hogy időben a 79-es első Alien film előtt játszódik. Tényleg, arról van valakinek infója, hogy mennyivel előtte?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, én meg mindig többre tartottam őket, mint az ember (akik ugye tudnak űr utazni). Az a fajta tanulékonyságuk, amit mutatnak a filmekben, szerintem lehetőséget adna nekik akár egy értelmes civilizáció kiépítésére is.

Mi ez a tanulékonyság amire gondolsz? Ahogy én látom a tanulékonyságuk kimerül abban hogy jól becserkészik az áldozatot. Nagyon ügyes állatok, de arra még nem jöttek rá hogy például használhatnának eszközöket. Például nem kell odamenni az emberhez kinyirni. Elég messziről valami éleset beledobni vagy valami mérgezővel elkábítani. Na ez már magas nekik. Vagy emlékszel olyan részre ahol az emberek elejtett eszközeit probálták volna használni? Pedig sokat segített volna a túlélésükben. A taktikai érzékük nagyon minimális: Ripley-re az Aliens-ben a tojások között agyatlanul mennek rá, azután is hogy látják hogy puskája van. Abban jók hogy kifigyeljék merre érdemes közlekedni terepen, de ennyi. Ráadásul a filmek alapján nem is nagyon van éntudatuk, ami alapvető lenne a civilizáció épitéshez: az Aliens SE-ben például az automata gépfegyverekbe nagyon sokáig belefutnak... egy ember az első szétnyiszált egyed után hátralépne, de olyan mintha nekik a "raj" fontosabb lenne és akár az életüket is feláldozzák, hogy kitapasztaljon valamit a raj. Mint a hangyák, akikre már csak a királynőjük miatt is hasonlitanak.

Plusz minél okosabb egy faj annál komplexebbek lesznek az érzelmek amiket ki tud fejteni - az alienek azonban csak mennek előre és ölnek. Semmi önkifejezés, mint a predatoroknál, akik ritust csinálnak az egészből. Csináltak bármit az alienek a filmekben egymagukban ami túlmutat egy öt éves gyerek értelmi szinvonalán? Nem igazán. Plusz a kinézetük: a testük minden porcikája a gyilkolásra van kitalálva. Mintha egy cápától várnád el, hogy civilizációt épitsen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyit azért hozzátennék, hogy aki olvasta az Aliens regényváltozatát, ott azért kiemelik az intelligenciájukat. Pont annál az automata fegyveres dolognál. A fegyverekbe ugyanis maradt még lőszer, mikor az idegenek visszavonulót fújtak. Nekiláttak új útvonalat keresni az orvosi laborba. :) Szóval annyira nem hülyék, de tényleg távol állnak az űrutazástól kivitelezésétől. Csupán ingyenjegyet váltanak. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.