Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Én a Starship Troopersbe a katonai vezetést nem értettem, mikor támadták a bogarak bolygóját. Csak rohannak előre mint a barmok mindenféle légi vagy szárazföldi, páncélosegységek támogatása nélkül, utánna meg néznek hogy mér lett ott mészárszék. Utánna már észbekaptak és a következőnél küldtek kemény 3 vadászgépet.

Őőőőő... Pont ez volt a film lényege, koma. :) Hogy az első hullámban az emberek mell döngetve, ki ha én nem alapon mentek, eltaposni a rút bogarakat. Ők a technikai, az erkölcsi, a szellemi felsőbbrendűség, akár a bakancsuk is elég lenne a buta, alulfejlett, érzéketlen ízeltlábúakkal szemben. Egészen a csatáig minden erről szól! Aztán jött a koppanás.

Nem tudom, milyen három vadászgépről beszélsz. A jelenet kezdetén komplett ezred indult meg, szóval az egész bolygóra nem csak három gépet küldtek. Az a három csak azt a területet szőnyeg-bombázta le, de légy erős, a mai világban ezt akár egy gép is meg tudja csinálni, szóval még sok is volt az a három. Az meg taktikai baromság lenne, ha minden négyzetméterre ezer gépet küldenének.

 

Viszont a könyvben a katonák nem pőrén, hanem az Avatarhoz, Alienshez, Mátrixhoz hasonló exoskeletonokba bújva harcoltak. Ezt a sorozat, illetve a harmadik film átvette, de a könyvben a bogarak azokat is hip-hop szétkapták.

 

Én pont, hogy ezért vonok párhuzamot a Warhammer világával. Ott is az IG arra jó, hogy bevetnek belőle 1.000.000, ebből kb. 20.000 túléli, őket előléptetik és toboroznak 2.000.000 katonát más világokról. Mondjuk olyan kiképzés után amit kapnak a filmben, érthető, hogy nem elit alakulatnak és túlélésre szánták őket.

Azért óvatosan a párhuzamokkal, mivel a Starship Troopers kicsit régebbi, mint a Warhammer, szóval a Warhammer másolta a Starship űrkatonáit (akárcsak az Aliens - amire szintén hajaz a lent linkelt kép, gondolom az sem véletlen, szintén merített belőle a Warhammer -, és az Avatar).

 

Szerintem egyébként a bogarak megjelenítése még mai szemmel is első-osztályú. Pár hónapja néztem újra az első részt és még most is nagyon jól mutatott. Az ILM munkája egyébként.

Az a borzasztó, hogy a '97-es film mai napig remekül fest, simán vállalható. Ellenben a 2008-as harmadik rész egy borzalom még akkor is, ha '97-es szemmel nézek rá.

 

Hoppá, ennek most hirtelen nem néztem utána. Végig abban a hitben voltam, hogy egy drágább B film (bennem az egész film ilyen hatást keltett) nagyszerű megoldásokkal

A folytatások igen, azok kritikán aluli B filmek, de az első az világéletében A film volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Róka úr előállt a farbával. :D

 

http://www.youtube.com/watch?v=PKt2H3-KDzk

 

 

Az első csillaghajó gyalogosos filmet én is meg szoktam nézegetni.ha olyanom van. Legutóbb tavaly év végén láttam. A későbbiek közül csak a másodikat láttam de mostanra már szinte semmi se rémlik belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A későbbiek közül csak a másodikat láttam de mostanra már szinte semmi se rémlik belőle.

Bennem is csak egy bizonyos jelenet él élénken. :D

Azért összehasonlítva a két folytatást az elsővel, a producerek valamit nagyon rosszul vettek le abból, hogy miért lett az első rész sikeres. Szegények megmaradtak a zuhanyzós/ágy jelentnél, a vérnél és a bogaraknál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Iron Sky

 

Ezt a filmet megérte várni! Komolyan mondom ennyit röhögni egy filmen... Nagyon durvák a parodizálások. :D

 

Főleg a film végén, mikor lezuhan az űrhajó, kiderül hogy tele van Helium 3-al, Sarah Palin meg egyből: Na akkor ez a miénk. :D. Svasztikás poén is durva volt, egyből Indiát vádolták. Azért nem semmi mennyi országnak volt rejtett fegyvere a műholdjaiban, még a MIR is :lol:

. Feka csávó nagyon jót alakított. I love sauerkraut! Und Volkswagen! :D Mellesleg a filmben nekem a VW bogár bejött nagyon. Film végéből kiindulva szerintem lazán lehet egy 2. részt is csinálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha lesz magyar felirat az Iron Skyhoz megnézem én is.

 

Én angolul néztem felirat nélkül, tökéletesen értettem a filmet hallás alapján, pedig az nekem nem megy annyira jól :D Szóval nézhető felirat nélkül is.

 

FlóriBá: Ja, nagyon hajaz Vaderre :D

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor úgy tűnik a Starship T. nagyon sokan látták és koppintottak belőle:

Vader?

Elég híres és ismert könyv sci-fi berkekben, 1959 pedig már elég régen volt, bőségesen sokan olvashatták, szóval egyáltalán nem elképzelhetetlen, hogy sci-fi filmeken dolgozó embereket megihletett. Nem az első, nem az utolsó eset.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Feliratok.hu-infon már írták, hogy fordítják a filmet és olyan csinálja aki ért is az ilyen dolgokhoz, politikához és történelemhez, szóval érdemes rá várni 2-3napot.

 

Akkor nem törlöm még le a filmet, majd figyelem akkor az oldalt azt megnézem magyarral is :) Kösz hogy szóltál :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No az előbb én is kivégeztem zúrnáciékat. Később még biztos tartok belőle egy ismétlést mert fapofával néztem szinte az egészet. Majd ha megfelelő lesz a hangulatom meglátom fogok-e legalább egyszer vigyorászni rajta.

 

 

Hát pedig ő volt a Föderáció hírója. :D

Közben beugrott hogy a bogarak hatalmukba kerítik valahogy benne az emberkéket. Több talán nem is fog belőle eszembe jutni.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én angolul néztem felirat nélkül, tökéletesen értettem a filmet hallás alapján, pedig az nekem nem megy annyira jól :D Szóval nézhető felirat nélkül is.

 

FlóriBá: Ja, nagyon hajaz Vaderre :D

 

 

Na nekem a hallás utáni megértés nem igazán megy ellentétben az írással. A mondatot megértem de mire lefordítom addigra elmondd 4-et.

 

FlóriBá: Köszi a feliratról az infot.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Victor Hugo forog a sírjában :D .

 

Amúgy felmegyek imdb-re lecsekkolni a The Dark Knight Rises adatlapját, és mit látok a szereplők közt?

 

Aidan Gillen (Kisujj a Trónok Harcából)- CIA agent :rock:

Sőt, Burn Gorman, (a Torchwood Owenje) és Reggie Lee, (a Szökés Bill Kimje) is csatlakoztak a szereplőgárdához

 

 

Szerkesztve: - Lok Durd
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ezt nem kell spojlerezni, mivel bárki rákereshet, semmit nem lő le előre. Amúgy Kisujjnak én is örülök, most pörgettem le az elsőt és álltam neki a II.nak, hogy vasárnapra végezzek, remek színésznek tartom, a haja is érdekes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem képezi azt, de ettől függetlenül szerintem egyedi megjelenést ad a színésznek és ma már tényleg olyan áradat van belőlük hogy jól esik 1-2 üde folt. Én pedig ezt annak érzem.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én szokás szerint akkor néztem meg amikor kijött lemezen és lehetett tölteni angolul, de a Buda és Pest azért ütött, szerintem megtisztelő, hogy egy ilyen horderejű filmben felhozták a fősárost...vagyis várost, na!

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én erről sajnos keveset tudok... majd utána nézek jobban.

 

"Nem csak a hangját kedvelem, hanem emberileg is!" - itt még a kinevezés előtti időszakra utaltam, azóta sajnos nem tudok róla túl sokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.