Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Így az utóbbi napokban éppen a Szellemírtók várható folytatása után kutakodva, most ahogy nosztalgiázunk :D emlékszem, hogy annak idején mennyire "ijesztgetős" filmnek tűnt. Ma meg már ugye mindenki megmosolyogja a kedves humora miatt :D

Én nagyon várom a harmadik részt mindenesetre. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem csak arra, azokra is, amiket akkor adtak. Legalábbis amit én láttam akkoriban, abban pont a Brachiosaurusos jelenetet mutatták, mikor kétlábra áll. És az még a film előtt volt.

Én viszont kifejezetten arra emlékszem, hogy a brahiosaurusokat nem lehetett látni, csak azt hogy valamire rácsodálkoznak a régészek... egyébként a dvdextra tesztjében zalus is azt irja, hogy elötte szinte semmi dinó-effekt nem volt. Aztán fene se tudja... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert ugye akkor voltak ilyen nagy volumenű alkotások. Ma meg úgy kell keresni utánuk. Talán az idei évad ebből a szempontból túltesz az elmúlt évek latymatag filmtermésein és az évi egy kasszarobbantó alkotásokon túl még lesz két-három nevesebb film is. :D

Nagy volumenü alkotások most is jönnek, csak túl sok jön talán... régen még esemény-számba ment ha egy filmben számitógépes effekt volt vagy látványos nagytotálok voltak benne. Akkor még megbecsülte a néző ezeket, mert ritkán látott ilyesmit... ma már egy közepes költségvetésü akciófilm is tele van effekttel és nyáron is egymást váltják a csili-vili kérpegény-feldolgozások meg a látványosabbnál látványosabb filmek. Ez persze nem feltétlenül rossz csak egy kicsit elveszett a mozi varázsa már.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így az utóbbi napokban éppen a Szellemírtók várható folytatása után kutakodva, most ahogy nosztalgiázunk :D emlékszem, hogy annak idején mennyire "ijesztgetős" filmnek tűnt. Ma meg már ugye mindenki megmosolyogja a kedves humora miatt :D

Én nagyon várom a harmadik részt mindenesetre. :D

Na ezt kapjátok ki! :D

 

"Érkezik a Ghostbusters 3! A Szellemírtók '84-es nagy dobását csak '89-ben próbálták megfejelni, azóta parlagon hever a téma, ami az egyik legnagyobb blockbuster vígjáték volt anno. 17 év után az egykori Egon Spengler (igazándiból Harold Ramis) gondolt egy olyat, hogy újra kéne éleszteni a sztorit, amihez Dan Aykroyd máris hozzájárult egy forgatókönyvvel. Egyedül Bill Murray húzta a száját, aki egy Oscar-jelölés (Lost In Translation) meg a Garfield-szinkron után úgy érzi, neki már derogál egy ilyen perform.

 

A Ghostbusters 3 története szerint a szellemírtó csapat ezúttal a pokolba utazik egy portálon keresztül, hogy rendet rakjon, aztán nem kicsit lepődnek meg, mikor "odalent" a kénköves fortyogás helyett New York City-t találják. Aykroyd azt mondja, úgy próbálta összerakni a cselekményt, hogy a divatos CGI-hegyek helyett inkább az eredeti két részhez méltó hülyeségadag kerüljön a mozikba. Mi meg bólogatunk, és azt mondjuk, hogy igaza van."

 

 

 

 

"A legújabb hírek szerint Dan Aykroyd folytatja a klasszikus Szellemírtók-szériát. A harmadik részhez már megnyerte magának Bill Murray hangját is. Azért csak a hangját, mert a harmadik szellemírtás egy animációs film lesz.

A Szellemírtók-sorozat egyik nagy gyerekkori kedvencemnek számít. A tudósokból akcióhősökké váló három úriember (majd egy hirdetés után kiegészül a csapat) két kalandja remekül vegyíti a humort, akciót és (természetesen akkori szinten) a látványt is.

Pár éve egyszer már felmerült, hogy trilógiává bővül a sorozat, ám a terv végül a feledés homályába merült. A mai napon végre biztossá vált: lesz Szellemírók 3. Ezt a széria egykori sztárja, Dan Aykroyd jelentette be egy interjúban.

A film produceri feladatait is ellátó színész - nem kis meglepetésre - azt is elárulta, hogy a harmadik rész egy CGI-animációs mese lesz. Hogy ez vajon jó vagy rossz hír, azt majd a film megtekintése után tudjuk meg. Mindenesetre pozitív dolog, hogy Dr. Peter Venkmen Bill Murray orgánumán szólal majd meg.

Sajnos a többi szereplőről (Harold Ramis és Ernie Hudson) még nincs hír. Figyelemmel követjük a produkció alalkulását."

 

 

Kérdem én, most akkor lesz CGI vagy nem lesz. :D :D :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagy volumenü alkotások most is jönnek, csak túl sok jön talán... régen még esemény-számba ment ha egy filmben számitógépes effekt volt vagy látványos nagytotálok voltak benne. Akkor még megbecsülte a néző ezeket, mert ritkán látott ilyesmit... ma már egy közepes költségvetésü akciófilm is tele van effekttel és nyáron is egymást váltják a csili-vili kérpegény-feldolgozások meg a látványosabbnál látványosabb filmek. Ez persze nem feltétlenül rossz csak egy kicsit elveszett a mozi varázsa már.

Hát én ezzel a nagy volumenű dologgal nem értek egyet. Anno nem volt olyan év (Főleg a nyolcvanas évek vége és kilencvenes évek eleje) amikor ne jött volna ki egy évben egyszerre egy Schwarzenegger, egy Stallone vagy Willis film. És akkor meléjük mindig becsuszott egy-egy Norris, Van Damme, Seagal film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én ezzel a nagy volumenű dologgal nem értek egyet. Anno nem volt olyan év (Főleg a nyolcvanas évek vége és kilencvenes évek eleje) amikor ne jött volna ki egy évben egyszerre egy Schwarzenegger, egy Stallone vagy Willis film. És akkor meléjük mindig becsuszott egy-egy Norris, Van Damme, Seagal film.

Nem egészen látom, hogy pontosan miben is nem értesz egyet. Az Arnold-Sly-Van Damme trió legtöbb filmjének pedig nem igen van köze a nagy volumenü alkotásokhoz imho :D Nagyrészüket fillérekből forgatták le... Arnold hires Commandoja például össz-vissz 7 milliót kóstál, amiért ma Tom Cruise le se viszi a szemetet :D

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem egészen látom, hogy pontosan miben is nem értesz egyet. Az Arnold-Sly-Van Damme trió legtöbb filmjének pedig nem igen van köze a nagy volumenü alkotásokhoz imho :D Nagyrészüket fillérekből forgatták le... Arnold hires Commandoja például össz-vissz 7 milliót kóstál, amiért ma Tom Cruise le se viszi a szemetet :D

A nézők számáról vagyis a mozilátogatásról beszélek :D Ma szinte nincs is olyan húzóerő mint egykoron ők voltak. Tök mindegy miről szólt a film, ha Schwarci vagy Stallone szerepelt csakis tesztoszteronbomba alkotásról lehetett szó amit kiskamaszként zabáltunk :D

Szóval a mai időkben nincs is igazi akcióhős :S

Vagy csak tényleg ennyire vén fasz vagyok már, hogy nem láttom a fától az erdőt? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A nézők számáról vagyis a mozilátogatásról beszélek :) Ma szinte nincs is olyan húzóerő mint egykoron ők voltak. Tök mindegy miről szólt a film, ha Schwarci vagy Stallone szerepelt csakis tesztoszteronbomba alkotásról lehetett szó amit kiskamaszként zabáltunk :D

Szóval a mai időkben nincs is igazi akcióhős :S

Vagy csak tényleg ennyire vén fasz vagyok már, hogy nem láttom a fától az erdőt? :D

Hááát.... :D A mai filmek nézőszámban is simán verik az akcióhősök bármely filmjét :) A boxofficemojon lehet találni inflációval korrigált bevételi listákat... Arnold Terminátorain kivül mást nem igen látni a top 100-ban :)

 

Az viszont igaz, hogy ma már nem elsősorban a szinészek miatt mennek be az emberek a moziba (márha nem erős kifejezés a három gyúróst szinésznek nevezni :D)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ma már egy közepes költségvetésü akciófilm is tele van effekttel és nyáron is egymást váltják a csili-vili kérpegény-feldolgozások meg a látványosabbnál látványosabb filmek. Ez persze nem feltétlenül rossz csak egy kicsit elveszett a mozi varázsa már.

A baj sztem nem a látvánnyal van, meg a CGI-vel, ezeket fel lehetne jól is használni, a gond inkább a futószalag politikával van... Meg lehet nézni például, milyen filmek készültek Hollywoodban a 70-es években és milyenek most... Mindent elárul a különbség. A Hollywoodi filmek nagy része ma már tömegfogyasztási cikknek készül, nem művészetnek. Ontják magukból a fost - már elnézést -, nem számít hogy újszerű legyen, nem kell kreativitás, csak profitot hozzon. Én ettől hányok be... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az viszont igaz, hogy ma már nem elsősorban a szinészek miatt mennek be az emberek a moziba (márha nem erős kifejezés a három gyúróst szinésznek nevezni :))

Jaja, télen melegedni, nyáron meg hűsölni :)

 

Amúgy mi bajod van pl Schwarzi színészi teljesítményével? Szerintem kurva jól el tudja hitetni a nézőkkel, hogy egy nehéz helikopter gépágyú valóban csak egy műanyag másoltat amit marha könnyedén egyensúlyoz a jobb alkarján miközben a baljában egy RPG-vel célozza be éppen a mozgó platóról a levegőben elhúzó vadászgépet :):D :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A baj sztem nem a látvánnyal van, meg a CGI-vel, ezeket fel lehetne jól is használni, a gond inkább a futószalag politikával van... Meg lehet nézni például, milyen filmek készültek Hollywoodban a 70-es években és milyenek most... Mindent elárul a különbség. A Hollywoodi filmek nagy része ma már tömegfogyasztási cikknek készül, nem művészetnek. Ontják magukból a fost - már elnézést -, nem számít hogy újszerű legyen, nem kell kreativitás, csak profitot hozzon. Én ettől hányok be... :)

Nézd. Vannak akik arra a fosra a kiváncsiak. Mások meg a művészfilmekre.

Én például az IQ gyenge filmeket rögtön besorolom az egyszer "használatos" filmek közé és csupán agyzsibbasztónak, ergó kikapcsolódásnak terítem magam elé. Kell az ilyen is meg az elgondolkodtató film is. Most például rá vagyok kattanva a keleti filmekre és a japán ill. mandarin nyelvre. :) De e mellett még mind a mai napig túl tudom élni a standard amerikai akciómovie-t is :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Ghostbuster 1-2-vel semmi. IMÁDOM! Kedvenceim között van. És úgy jó, ahogy van, és bárminemű folytatást szerintem csak elrontani lehet. Pláne egy animációs filmmel. Az animált Pitör, Egon, Vinszton és Réj nem fogják tudni azt a pluszt, amit az igazi színészek adtak. Ha viszont az igazi színészek játszanák, az jobb lenne, de az meg a koruk miatt nem lett volna már nyerő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézd. Vannak akik arra a fosra a kiváncsiak. Mások meg a művészfilmekre.

Persze hogy sokan megnézik, hiszen az a rendeltetése a tömegcikknek, hogy fogyasszák is. De, mondjuk ha egy átlagembert megkérdeznének, hogy szerinte szükség van-e idén nyáron még egy szuperlátványos képregényfilmre, nem biztos, hogy igennel felelne... De ha nyáron bemegy a moziba, hogy megnézzen valamit, mégis beül a képregényfilmre, mert nem nagyon kap mást. Nincs igazi kínálat. És a művészfilmeket még ne is keverjük ide, mert az más tészta... Én a szórakoztató filmekről beszélek. Kiváncsi lennék arra, hogy a 70-es években hányan nevezték művészfilmeknek a hollywoodi filmeket, szerintem nem lehetett jellemző, mégis egész más értékeket képviseltek...

 

Na persze nem kell egyetérteni, de nekem akkor is ez a véleményem Hollywoodról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nehéz egyöntetű választ adni arra, hogy miért ilyen kevés a mozibajáró és miért ilyen "igénytelen" filmek viszik el a bevételek nagy százalékát. :S

Pár dolgot már korábban itt is felsoroltunk de szerintem ezt még lehetne jócskán bővíteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kevés a mozibajáró? Nálunk lehet, de külföldön minden stúdiós rinyálás ellenére óriási bevételek folynak be... sőt most kezd éledezni az európai piac. A múlt évben már több nagyszabású film is készült az ó-kontinensen, s mindegyik már itt nagy siker lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nehéz egyöntetű választ adni arra, hogy miért ilyen kevés a mozibajáró és miért ilyen "igénytelen" filmek viszik el a bevételek nagy százalékát. :S

Pár dolgot már korábban itt is felsoroltunk de szerintem ezt még lehetne jócskán bővíteni.

Hm, végül is mint minden rosszban, ebben is van valami jó: legalább sokkal jobban lehet neki örülni, ha jön például egy Pans Labyrinth, vagy egy Prestige, ami végre kiemelkedik a fostengerből :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hm, végül is mint minden rosszban, ebben is van valami jó: legalább sokkal jobban lehet neki örülni, ha jön például egy Pans Labyrinth, vagy egy Prestige, ami végre kiemelkedik a fostengerből :)

Hát igen, nade ezt nem éves szinten kellene "betudni" hanem havi szinten :) Ha minden hónapban két ilyen film jönne ki akkor az tuti frankó lenne :) (megjegyzem még semelyiket sem láttam:D )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kevés a mozibajáró? Nálunk lehet, de külföldön minden stúdiós rinyálás ellenére óriási bevételek folynak be... sőt most kezd éledezni az európai piac. A múlt évben már több nagyszabású film is készült az ó-kontinensen, s mindegyik már itt nagy siker lett.

Azért rinyálnak mert még több profitot akarnak... A gond az, hogy csak erről szól az egész. A képregényes témánál maradva, most hirtelen mindenki azt akar csinálni, folytatni, franchiset feléleszteni, mert ez a jelenlegi legjobb fejőstehén... Rohadt sok pénzt hoznak ezek, és mindenki részesedni szeretne belőle... Ezért az összes nagykutya addig fogja fejni a tehenet, amíg már nem hoz több hasznot, aztán majd keresik a következőt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen, nade ezt nem éves szinten kellene "betudni" hanem havi szinten :)

A tömegből kiemelkedő dolgoknak általában az az ismérve, hogy ritkák. Ha sok lenne belőlük, nem lenne tömeg, amiből ki kéne emelkedniük, ergo egysíkúak lennének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ehhez hasonló volt még az Armaggedon és a Godzilla is. Akkor még sorban kellet rá állni az ilyen filmekre.

Tudod, aki a szomszéd város mozijában látta ezeket, az kapott film előtt 5 perccel jegyet a hátsó sorokba :) Csak hát a mozi nem éppen egy multi volt, ma sem az :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az nem az EZ+AZ volt szerintem hanem a Nulladik Tipusú Találkozások.

Azt is Déri vezette, de azért mert rég ment az EZ+AZ csak emlékezhetek rá hogy abban volt.

Szerkesztve: - Rog Ertay
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt is Déri vezette, de azért mert rég ment az EZ+AZ csak emlékezhetek rá hogy abban volt.

Nem vitatom, hogy te is tapasztalt vén róka vagy, csak nekem valahogy mindig az NTT főcímében jelentek meg ezek a sci-fis, horroros képkockák :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem vitatom, hogy te is tapasztalt vén róka vagy, csak nekem valahogy mindig az NTT főcímében jelentek meg ezek a sci-fis, horroros képkockák :)

Volt benne kígyó tenyéren, egy lángra kapó fa, egy pocok aki egy Mars-szerű helyen elsüllyed, egy macska egy fényes akármiben talán A légy 2-ből de ez az Élelterős sugaras szerintem biztos az EZ+AZ-ban volt. Abban mutogattak filmforgatós cumókat. Amikor Burton első Botmanje ment a mozikban akkor arról is volt egy.

Utánanézni nem lehet hát egyezzünk ki döntetlenben.

Szerkesztve: - Rog Ertay
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel én vagyok itt a legöregebb leírnám a múltat mozis szempontból.

A nyolcvanas években elöszőr is brutálisan olcsó volt a mozijegy a fizetésekhez képest.Simán megengedhette magának bárki, hogy hetente többször moziba járjon.

A filmek persze bárgyúak voltak mai szemmel.Ennek az oka az volt, hogy a rendszer nem engedte a szovjetellenes filmeket, az erőszakos filmeket leadni.Magyarán a mi generációnk a Rambo-t és társait, '86 után(akkor jöttek be az első videók és csak az akkori gazdagoknak volt) videón rossz minőségben és egyetemisták által alámondott hanggal látta.

Érzékeltetésnek leírom, hogy amikor '86-ban láttuk az osztályfönökömnél a Mad Max-et mindenki tátott szájjal nézte, hogy mi ez.Megszoktuk Bud Spencer kedves pofozkodását, kedves bárgyúságát, és döbbenet volt, hogy iylen durva film is van.

Ja és az akkor bemutatott filmeket már ezer éve bemutatták amcsiban.Pl Cápa '75-ben Usa-ban, '85-ben Magyarországon.

Én nosztalgiával gondolok vissza rá, mert volt stílusuk azoknak a filmeknek, a mozinak is.

A mai profittermészettől én is hányok.Azért mutatják be más időpontban a filmeket mert hátha pár dollárral több lesz a bevétel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abban mutogattak filmforgatós cumókat. Amikor Burton első Botmanje ment a mozikban akkor arról is volt egy.

Most ugrott be hogy Action volt annak a rovatnak a címe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.