Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Ja a másik! :D Mié', az SW nincs túlsztárolva? :o

Például most idén az évfordulós ünnepségek miatt. Más sci-fiket nem sztárolnak annyit mint az SW-t :P:) Szóval ezt buktad. :)

Szerkesztve: - Oldfighter
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja a másik! :) Mié', az SW nincs túlsztárolva? :D

Például most idén az évfordulós ünnepségek miatt. Más sci-fiket nem sztárolnak annyit mint az SW-t :P:) Szóval ezt buktad. :o

Ha majd a Serenity is harminc évet megér, és olyan sikereket mint az SW, akkor lehet sztárolni, meg celebeket rendezni. Addig marad a netes csávók kedvence. :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár imádom a Serenity-t, de ez egy valaminek köszönhető. A Firefly-nak. Anélkül egy olyan sci-fi lenne a Serenity, amely bár jó, kellemes, de hamar a süllyesztőbe menne és csak a hideg téli napokon venné elő az ember. Szóval ilyen téren szerintem maga a Serenity tényleg túl van sztárolva, mert önmagában nem ér sokat. A Firefly-jal együtt annál többet, bár az SW-hez még akkor sem ér fel, mivel az SW - ahogy Ody oly szépen mondta - egy darabka történelem, kulcsfontosságú ékkő a filmiparban és meghatározó elem a kultúrában.

A Firefly ezzel szemben nem mutat fel újítást, hacsak azt nem, hogy az űrben tényleg zéró hang van (sajnos ezt a Serenity-ben már nem tudták tartani, el is vesztette a feelinget az űrhajózás benne). Vadnyugati stílus nem újítás, az SW is így indult, a Trek is ezen alapokon nyugszik. Reálisabbnak meg aztán pláne nem reálisabb, hiába nincs hang az űrben. Attól még mai fegyverekkel puffogtatnak, sőt, az űrhajókat leszámítva minden totálisan mai, ami lehetetlenség (ugyan itt baxták el a BSG világát is, de ott már nem is illett az alaphangulathoz, sőt, messzebbre mentek, mint bárki más...). Persze ennek a sorinak ez adja a hangulatát (talán ez is egy olyan pont, ahol a Serenity visszaesett, ott már túl lett fikcionálva azzal az erőteres bolygóval, meg a csilli-villi Szövetségi hajókkal).

 

Ody: bukni azért bukott, mert a sorozatot a Fox kinyírta (mint tudjuk, ezt az SW-vel is megpróbálta eljátszani, de ott volt egy Lucasunk és azért Joss Whedon bármennyire is jó író és jófej, közelébe sincs a mesternek), és nem csak képletesen, szó szerint, mindent megtettek a sorozat megbuktatásáért. A film meg... hát az azért, mert úgy nem lehet sorozatból filmet csinálni, hogy ahhoz a nézőnek ismernie is kell a sorit, amit meg a legeldugodtabb időpontokban adtak, mindig máskor, össze-vissza, zéró reklámmal. Szóval a sorozatnak nem volt elég nézőszáma eme okokból, a film meg nem állja meg a helyét olyanoknak, akik nem ismerték a sorozatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na de vajon miért készítenek el egy sorozatot vagy filmet, ha utána kinyírják? :hmm: Ezt nem értem, de lehet, hogy velem van a hiba.

Elméletben (Whedon ezt mondta az audiokommentárban) ment valami sorozat, most vagy a Foxé, vagy a konkurenciánál, erre most nem emlékszem, szóval a mellé vagy ellen akartak valamit gyorsan bevágni, hogy kiüthessék. Erre volt jó a Firefly, aféle műsorkitöltőnek. Így is kezelték, ezért kapott minimális pénzt. Aztán, mikor már nem volt rá szükség, suty, eldobták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De furcsa, mert elvileg az nekik is jó lett volna, ha sikeres a sorozat... ráadásul ahogy hallom nem is sorrendben vetitették a részeket, s a pilotot csak nagysokára adták le... nem egy történetközpontú sorozat, de mégis elképzelni se tudom micsoda balfék gondolhatta, hogy a szereplőket nagyrészt bemutató epizódot ne elsőnek mutassák be. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Á, nem volt ez probléma :P Egyébként meg nem sok csaj szerepelt benne :hmm:

Örök hiba.Nagyon érdekes volt hogy a feliratnak a 40%-át nem lehetett látni mert a filmnek világos a színvilága, ha meg lehetett akkor televolt fordítási hibákkal.Ehh..

A pikánsabb jeleneteknél a fél mozi elkezdett röhögni..Ide se jövök többet.

 

Az is fura volt hogy minden férfi virított a deltás felsőtestével, még a legutolsó Kocsmás Pista is.

Xerxes-en lepődtem nagyon meg amikor nézegettem ma az imdb-t, mivel a Lost-ban is játszó Rodrigo Santoro alakította.

David Wenham-nek elég kemény hangja volt néha/legalábbis nem így emlékszek rá/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De furcsa, mert elvileg az nekik is jó lett volna, ha sikeres a sorozat... ráadásul ahogy hallom nem is sorrendben vetitették a részeket, s a pilotot csak nagysokára adták le... nem egy történetközpontú sorozat, de mégis elképzelni se tudom micsoda balfék gondolhatta, hogy a szereplőket nagyrészt bemutató epizódot ne elsőnek mutassák be. :hmm:

Igen, össze-vissza adták, a Serenity, azaz a pilot csak a 11. rész volt.

Kis összehasonlításként:

 

Eredeti sorrend:

 

1 Serenity

2 Trainjob

3 Bushwacked

4 Shinding

5 Safe

6 Our Mrs Reynolds

7 Jaynestown

8 Out of gas

9 Ariel

10 War stories

11 Trash

12 The message

13 Heart of gold

14 Objects in space

 

Leadott sorrend:

 

2 Trainjob

3 Bushwacked

6 Our Mrs Reynolds

7 Jaynestown

8 Out of gas

4 Shinding

5 Safe

14 Objects in space

1 Serenity

 

A 11. Trash, a 12. The Message és a 13. Heart of Gold a mai napig nem kerültek leadásra az USA-ban, csak DVD-n jelentek meg (mely DVD-t csak rajongói nyomásra voltak hajlandók megjelentetni).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a nagy vicc az egészben, a Fox nem engedi el. A sorozat tulajdonjoga ugyanis a Foxé, na, erre a Universal megtalálta a kiskaput, csináltak Firefly-t film formájában. Szóval a film kizárólagos jogai meg a Universalnal vannak, és azok sem engedik ki a macsaik közül. Övéké a jog, nem vihető máshova, hiába akarják az alkotók (ez a szép, hogy nem az alkotóké a jog...).

Ez olyan, mint hogy Stargate sem készülhet az MGM-en kívül, vagy Star Trek a Paramounton kívül, stb. Ritka az, ha egy-egy film vagy sorozat el tud szakadni az őt birtokló stúdiótól. Sőt, talán nincs is ilyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De furcsa, mert elvileg az nekik is jó lett volna, ha sikeres a sorozat...

Igen, pont ezért nem értettem én se a dolgot. Nem mintha most értelmesnek tartanám annak fényében, amit Dzséjt írt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ritka az, ha egy-egy film vagy sorozat el tud szakadni az őt birtokló stúdiótól. Sőt, talán nincs is ilyen.

A Star Wars ilyen. Szinte az egyetlen.

 

De a Firefly mint film is bukta volt! Ha tudták, hogy sokan nem látták a sorozatot, akkor minek eröltették a mozifilmet?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Star Wars ilyen. Szinte az egyetlen.

 

De a Firefly mint film is bukta volt! Ha tudták, hogy sokan nem látták a sorozatot, akkor minek eröltették a mozifilmet?

Mert éppen ez az, hogy akik látták azoknak nagyon megtetszett és követelték a folytatást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Star Wars ilyen. Szinte az egyetlen.

Az SW sem, a Lucasfilmé a kizárólagos jog, és kétlem, hogy valaha is kiadnák a kezük közül :hmm:

Na meg az SW is végig kitartott a FOX-nál, bár ez nem a tűzrókán múlott.

 

Mert éppen ez az, hogy akik látták azoknak nagyon megtetszett és követelték a folytatást.

Hát igen, a rajongók erőltették, de kevesen voltak a sikerhez (és a Universalt szerintem nem hatotta meg, hogy a rajongók örülnek, miközben a film nem hozza a várt pénzt), a stúdió meg látott benne lehetőséget... csak szólni kellett volna Whedonnak, hogy egy olyan filmet írjon, ami a sori nélkül is olyan ütős, mint a sori, hogy új rajongókat verbuváljon. Bár ezt a forgatókönyvet is többszőr átírta és jelentős változtatásokat eszközölt, mert az első vertzió inkább beillett volna a sorozat egy részének, mint mozifilmnek (megjegyzem, a végeredmény is olyan)... ja persze, a változtatásokat is a Universal erőltette. Hát, ami bejött a Star Treknél, az a Serenitynél kevésbé (kiváncsi vagyok, a Stargate-tel bejön-e, bár ők nem kezdik ekkorában, csak TV filmet csinálnak).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Stargate moziban kezdődött, vagy nem? Én úgy emlékszem. 1994-ben volt a mozikban az első film, amiből aztán TV sorozat lett. Roland Emmerich rendezte. A csávó ezzel a filmmel robbant be a köztudatba, és ezután csinálta meg a függetlenség napját. :hmm:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Stargate moziban kezdődött, vagy nem? Én úgy emlékszem. 1994-ben volt a mozikban az első film, amiből aztán TV sorozat lett. Roland Emmerich rendezte. A csávó ezzel a filmmel robbant be a köztudatba, és ezután csinálta meg a függetlenség napját. :hmm:

Igen, jól tudod, tényleg mozifilmmel kezdődött. Egy remek mozival. De a Stargate film és a Stargate SG-1 annyira eltér, hogy akár két különböző mű is lehetne. Mondjuk kiváncsi vagyok, mikor tér vissza a mozivászonra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na nem gondoltam volna, hogy 'Arrow' lefogja huzni a Grindhouse Tarantinos darabját... az oldalán napok óta hype-ban volt, készitett egy egész jó interjút a két rendezővel, pár szereplővel stb. A Planet Terror meg is kapta a 3,5-et a négyből, de a Death Proof-ot 1,5-re értékelte... ez persze csak egy kritika, de számomra meglepő. Itt ellehet olvasni.

 

Ja és tegnap láttam moziban a 300-at... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Húú, pedig jó kis film a Stargate! Azonnal bepótolni! :angry: 94-ben igazi felüdítő-mozi volt. Akkoriban nem sok sci-fi volt a mozikban. (Robotzsaru 3 pl. :pfff: )

Jujuj, ilyen felszólításnak nehéz is ellenállni :)

De előbb még pótolom (már egy ideje esedékes, főleg, hogy a filmek így vagy úgy nálam vannak) az Apokalipszist meg a Jó, a rossz.... mozikat :pfff: Nagyon elhatároztam, hogy a héten ezek jönnek.

Robotzsarut ne emlegessük, egyszer régen láttam valamelyiket (talán az elsőt?), és megfeküdte a gyomrom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.