Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Részemről úgy szeretem a Mátrix filmeket, ahogy vannak, jól elvagyok mindhárom részével, bár már elég régen sasoltam meg őket :) Rog, a helyedben azért nem dobnám ki az elsőt sem :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Milyen Mátrix 2-3?A film végetért az első résznél, nem tudom hogy miről beszéltek.

 

 

Nekem az egyik legnagyobb bajom a trilógiával, hogy olyan mesterkéltek és gagyik a dialógusok.Minden mondattal filozofiálni akarnak, mindegyiket mintha körzővel-vonalzóval szerkesztenék volna meg, így filmek valóságérzete elveszett.

 

Agent Smith a legnagyobb pozitívum a triófilmből, hihetetlenül jól játszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Agent Smith a legnagyobb pozitívum a triófilmből, hihetetlenül jól játszik.

Akkor mégsem ért véget az első filmmel? :)

 

Elsőre én is nagyon nem szerettem a folytatásokat, de mára annyira megkedveltem őket, hogy végül megvettem eredetiben.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyílik a bicska... :)

 

Mi a baj Tolkien papa dialógjaival? :)

Piszkosul silányak :) Úgyanazok a tőmondatok hangzanak el mint a Mátrix folytatásaiban.

 

Pl:

Jön a vég....Nincs választásunk.....elérkezet az idő.....etc, etc :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A ROTK dialógusai is ugyan olyanok mint a Mátrixé.Ahogy mindenki valami elméset akar mondani egy fránya kis kétszavas mondat helyett.

De ebben a filmben a színészek is túljátszák szerepüket(tisztelet a kivételnek), különösképp Elijah Wood azzal a citromba harapott fejével, meg persze nincs olyan 10 perce a filmnek ahol ne sírná el magát egy felnőtt férfi ember.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi a baj Tolkien papa dialógjaival? :D

Az az igazság, hogy van kb. két vagy három mondat, ami az én fülem is bántja. Ami kapásból eszembe jut, az Gandalf 'A remény feléledt' szövege, mikor meggyújtják a jelzőtüzet. Egyszerűen annyira nem kell oda, hogy rossz hallani :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem leginkább az idegesít a Gyűrűk Úrából amikor percekig csak Elihaj Wood kikékített szemét mutatják pislogás nélkül fél óráig és olyan lassan beszél és vontatottanm intha két hétig kokaint szívott volna fel magába.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami kapásból eszembe jut, az Gandalf 'A remény feléledt' szövege, mikor meggyújtják a jelzőtüzet.

Hasonló nálam is van bár az tetszik csak éppen nem értem.

Azt mondja hogy "Így múlt el Denethor, Ecthelion fia.".

Miért elmúlt és nem meghalt vagy elment? Ez valami régies kifejezés lenne valamelyikre?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az az igazság, hogy van kb. két vagy három mondat, ami az én fülem is bántja. Ami kapásból eszembe jut, az Gandalf 'A remény feléledt' szövege, mikor meggyújtják a jelzőtüzet. Egyszerűen annyira nem kell oda, hogy rossz hallani :cool:

Te is fiam, Brútusz...? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem leginkább az idegesít a Gyűrűk Úrából amikor percekig csak Elihaj Wood kikékített szemét mutatják pislogás nélkül fél óráig és olyan lassan beszél és vontatottanm intha két hétig kokaint szívott volna fel magába.

Engem ez momentán nem idegesít :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért elmúlt és nem meghalt vagy elment? Ez valami régies kifejezés lenne valamelyikre?

Szebben hangzik, nekem legalább is jobban tetszik, mintha a meghalt lenne ott. Valahogy olyan a felállás, hogy illik oda :cool:

Először azt hittem, azt írod, hogy ki a fene lehet az az Echtelion, aztán tovább olvastam, és láttam, hogy nem ez a problémád :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tom ki hogy van vele, de engem még sosem zavart így mondat. Se egy, se sok. Egyszerűen elfogattam, hogy abban a filmben így beszélnek, azt csók. Az SW-ben sem keressük, hol beszélnek erőltetetten vagy gyerekesen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami kapásból eszembe jut, az Gandalf 'A remény feléledt' szövege, mikor meggyújtják a jelzőtüzet. Egyszerűen annyira nem kell oda, hogy rossz hallani

A GyU tele van ilyen fellengzéssel, úgyhogy ha a többi nem zavart, akkor ez ellen se legyen kifogás :cool:

 

Részemről, én úgy éreztem a jelzőtűzgyújtásnál, hogy Gandalf rángat vissza a "hétköznapi emberek világába". Levezetés egy fantasztikusan megcsinált jelenet után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tom ki hogy van vele, de engem még sosem zavart így mondat. Se egy, se sok. Egyszerűen elfogattam, hogy abban a filmben így beszélnek, azt csók. Az SW-ben sem keressük, hol beszélnek erőltetetten vagy gyerekesen.

Pedig többen vannak akik az SW gyenge dialektusait röhögik ki :cool: Tény és való ha komolyan venné az ember és nem tudná, hogy mese akkor az Erő velem van elhangzásánál röhögrohamot kapna :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az amcsi filmek tele vannak túlzott szentimentalizmust tükröző mondatokkal.

Pár belőlük:

Főhős utolsó mondata: "Szeretlek"

Haldokló ember mondja:"Mondd meg anyámnak ,Lucynek, öcsémnek...stb.

Mindig van egy "legjobb", rendőr tüzoltó, kommandós és akikre midig ezt mondják: "Ő az utolsó reményünk".

 

Nem kell szerintem ezzel foglalkozni.Azt nem lehet igazolni, hogy az életben nem így beszélnénk olyan helyzetben mint ami a filmben van, mert ugye sose történt olyan esemény amit látunk a vásznon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig többen vannak akik az SW gyenge dialektusait röhögik ki :cool: Tény és való ha komolyan venné az ember és nem tudná, hogy mese akkor az Erő velem van elhangzásánál röhögrohamot kapna :D

Hát éppen ez az. Se itt, se ott nem kell komolyabban venni. A Mátrix is mese, a GyU meg aztán pláne az.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig többen vannak akik az SW gyenge dialektusait röhögik ki :cool:

Neked mindig az SW-t kell fikázni, hogy bizonyíts valamit? :D Mondhatsz akármit, de pl. "remegő kézzel nehéz bakancsot kötni" szösszenet állatira gáz, akár mese a Mátrix, akár nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Neked mindig az SW-t kell fikázni, hogy bizonyíts valamit? :cool: Mondhatsz akármit, de pl. "remegő kézzel nehéz bakancsot kötni" szösszenet állatira gáz, akár mese a Mátrix, akár nem.

Ember, hol fikáztam az SW-t?????????? Olvasd el mégegyszer amit írtam.

Én tudom, hogy mese és úgy is kezelem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez mi bakker?

Ez neked hol fikázás?????????????????????

 

És ha figyeltél volna akkor látnád, hogy kivűlállókra vonatkoztattam. Engem csöppets sem zavar a kijelentés mert tudom, hogy mesefilmről van szó és ez hozzátartozik.

 

Amúgy eszembe jutott egy fórumtali ahol tényleg lefikáztuk az SW-t :cool: Komoly filmként kezeltük és így nagyon kritikus álláspontot hoztunk létre :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nehéz bármilyen filmet is komolyan venni, hiszen minden ilyen mű valakinek a nézőpontja. Akaratlanul is szubjektív, még ha történeti/történelmi hűségre is törekszik. Az meg hogy fórumtalin fikázzátok az SW-t, nem lep meg. Mindenki úgy áll hozzá, ahogy akar. :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az amcsi filmek tele vannak túlzott szentimentalizmust tükröző mondatokkal.

Haldokló ember mondja:"Mondd meg anyámnak ,Lucynek, öcsémnek...stb.

Ez nem szentimentalizmus hanem sablonosság. Nem azért üzen a haldokló az anyjának/Lucynek/ az öccsének mert azzal valami fenomenális érzelmi többletet lehet a filmbe vinni, hanem azért, mert hogyha nem üzen, akkor a néző csalódik a filmben.... (elvileg. Lehet hogy egy usai néző TÉNYLEG ettől csalódik. )

 

Wagner Tannhausere pl azért bukott iszonyatosat Párizsban annak idején, mert a második felvonásban nem volt balett. Igaz, hogy az első felvonásba (direkt a franciák kedvéért) tett egy igencsak túlfűtött táncot, de az aranyifjak hozzászoktat hogy a kitartott kis ballerináik megcsodálásához elég a 2. felvonásra bemenni... abban meg nincs semmi ilyen, úgyhogy jobban fölháborodtak, mint ti a bakancsos szövegen. :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a bakancsos szöveg kifejezetten bejött.

 

Tegnap ment az HBO-n az AvP..

Bár már pár éve láttam(nem hagyott bennem túl sok nyomot), még mindig csalódottságot éreztem a filmben.Mert tényleg jól meglehetett volna csinálni is ezt a filmet, de erre betesznek egy harmadrangú színésznőt főszereplőnek, a forgatókönyvet pedig valahonnan kukázták.

Annyira üresség az egész film, már a vége felé várja az ember a finálét, erre meg már jön az End Credits.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap ment az HBO-n az AvP..

Bár már pár éve láttam(nem hagyott bennem túl sok nyomot), még mindig csalódottságot éreztem a filmben.Mert tényleg jól meglehetett volna csinálni is ezt a filmet, de erre betesznek egy harmadrangú színésznőt főszereplőnek, a forgatókönyvet pedig valahonnan kukázták.

Annyira üresség az egész film, már a vége felé várja az ember a finálét, erre meg már jön az End Credits.

Hát ja, nagyon rossz. De majd jön az AVP2, és az mindent helyretesz... mondják a rendezőnek leszerződtetett testvérpáros, de szerintem kb ugyan olyan borzalom lesz, mint az elődje :cool: Legalábbis, nem látok sok raményt egy jó filmre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.