Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Szerintem Oldi érdekében inkább ne, még a végén elmondanánk őt mindenféle tiszteletbeli akárminek :)

Hát egy picit rezgett most a léc, de életem értelme jobban teszi ha nő marad. :P

Addig tudok még vele mit kezdeni, nade utána....?! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, hamarosan megyek Halál a Ragadozó ellen KETTŐT nézni :D:P

Eddig annyi lehúzó kritikát olvastam, hogy már tökre felcsigáztam magam :D

Nekem asszem elég lesz a jó hentelés, színészi játékot nem várok. Hulljon a savas vér és karját széttárva bömböljön a Predator. :)

Alleluja!

Szerkesztve: - Oldfighter
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, hamarosan megyek Halál a Ragadozó ellen KETTŐT nézni :P:D

Eddig annyi lehúzó kritikát olvastam, hogy már tökre felcsigáztam magam :P

Nekem asszem elég lesz a jó hentelés, színészi játékot nem várok. Hulljon a savas vér és karját széttárva bömböljön a Predator. :)

Alleluja!

Akkor te (is) elégedett leszel a filmmel :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aliens vs Predator - Requiem: Nulla elvárásokkal ültem le elé, de még igy is képes volt csalódást okozni. Hogy egy klasszikust idézzek: "Szürke és lapos mint egy kivasalt szamár".

Így jár aki szutykot néz ugye :clap:

 

A No Country for Old Men-t nézze meg az úr. Első osztályú mozi. 10/10.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No megvolt a mozizás :D

 

Most, hogy láttam, asszem jót röhögök azokon akik lehúzták a filmet olyan hibák miatt amik belefértek bőven ebbe a kategóriába. Sokan jöttek azzal, hogy nem volt színészi játék. Nah kérem, tényleg nem volt -főleg a film első felében-, de itt nem is az emberek voltak a lényegesek. Én azt mondom ott hibáztak elsősorban a rendezők, hogy szerepeket osztottak az embereknek. Namármost ebben az esetben illett volna a címben feltüntetni, hogy Aliens v. Predator v. Human. Valahogy az első részből jobban átjött az, hogy ott vannak a helyszínen az emberek (mégha nem is róluk kellett volna szólnia a filmnek a cím alapján).

A sztori, a hangulat szerintem okés, főleg amikor rászabadulnak a városra. :D Innentől tényleg élvezni kezdtem a filmet és vártam az öldöklés, a trancsirozást ezerrel. Nagyon sajnálom, hogy sok jelenetet kivágtak, de így is elegendő volt ez a másfél óra ennek a filmnek. Korábban írtam, hogy jó lenne viszontlátni az Aliensbéli nyomasztó hangulatot amikor a kamerát percekig csak úsztatják, de ez elmaradt :clap: . Minden esetre a szám sarka erősen felfelé görbült amikor a menekülési jelenetben visszaköszönt az Aliens hasonló része. :D A zene hatalmas volt, itt is és az egész film alatt. :)

 

Röviden asszem ennyi, biztos lesz még egy két momentum ami eszembe jut hibaként vagy éppen a feelingje miatt említést érdemel :)

Nekem tetszett a film, azt kaptam amit végülis elvártam néhány kritika elolvasása után. A "világmegváltás" elmaradt, arra jó lesz majd a folytatás. Remélem ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így jár aki szutykot néz ugye :clap:

 

A No Country for Old Men-t nézze meg az úr. Első osztályú mozi. 10/10.

Néha egy kis szutyok sem árt ;) Bárha tudom előre, hogy ilyen lesz valszeg kihagyom...

 

De szerencsére a 'No country for old men'-t is lecsekkoltam és a részemről is jár neki a 10/10 pont, sőt szivem szerint még annál is többet adnék neki... olyan szinten veri még az élmezőnyt is, hogy csuda... a Javier Bardem által életre keltett sorozat-gyilkos mellett még Hopkins Hannibálja is kispályásnak tünik. És micsoda hangulata van a filmnek, te jó ég!

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A No Country for Old Men-t nézze meg az úr. Első osztályú mozi. 10/10.

Mai új winra progi telepítések miatt egy nappal elhalasztva nálam :clap:

És figyelembe véve a sztrájkot, holnap 99%, hogy megnézem.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is láttam pár napja a No Country-t, 9 pontot minimum megérdemel.És mind a 9 pontot Javier Bardem kapta.

 

Ma voltam az IMAX moziban is, hát nem volt annyira nagy élmény.A dínós "filmet" néztem meg, 40 percnyi gagyi kliséhalmaz, de a látvány nem volt rossz.Jobbra számítottam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Némi infó a Cloverfieldről. Állítólag lesz folytatás, illetve egy párhuzamos szál. Érdemes lesz figyelni az apró momentumokra a moziban, mert egy-két helyen összefutnak majd a szálak. Amúgy elég szépen halad a nyereségesség felé a film. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pár film, amit sikerült mostanság megnéznem:

Shoot 'em up (Golyózápor)

Pasi újszülött gyermekkel menekül a nagyon lövöldözős bácsik elől, akik a gyereket akarják. Ez a film paródia, ahogy lentebb már elhangzott, engem valahogy tudott megfogni. A lényeg az, hogy annyiféle módon kitalált lövöldözés legyen benne, amit csak ki tudnak találni az igen fantáziadús készítők, de ennyi. Nem jött be.

 

Gone baby gone (Hideg nyomon)

Eltűnik egy kislány, a rendőrség tehetetlen, és a család egy magánnyomozó párost fogad fel segítségnek. Ben Affleck első rendezése, és igen szép kezdet. Nagyon jó a színészgárda (Casey Affleck, sajnos a hölgy neve nem jut eszembe, aki a társa, Morgan Freeman, Ed Harris, meg még mások, no meg egy idén Oscar-jelölt női mellékszereplés). Az eset egyszerűnek tűnik, de mikor megoldódni látszik, akkor jönnek a bonyodalmak. A végén pedig a nézők egymásra néznek, hogy mi mit tennénk hasonló helyzetben, ugyanis a film nem is akármilyen morális témát boncolgat, és ami nagyon tetszett, hogy végül nincs megnyugtató válasz, mindenki maga dönthet, hogy mit tart a maga szemszögéből helyesnek.

 

American gangster

Igaz történet alapján készült film, melyben egy nem éppen nagyfőnöki pozícióban lévő fickó (Denzel Washington) egy remek húzással nagy embert csinál magából. Úgymond. Rendőri vonalon meg ott van Russell Crowe, aki remek formáját hozza, és persze maffiózó főhősünk ellenfele, aki nemcsak az alvilági figurák és a kábítószer terjesztők ellen küzd, hanem a rendőri korrupció ellen is. Hálátlan feladat. Na meg persze jó néhány ismert színész a mellékszerepekben, igazán jó volt őket látni.

Nagyon tetszett a film.

 

Atonement (Vágy és vezeklés)

II. vh alatt játszódó romantikus dráma, melyben egy 13 éves igen élénk fantáziával megáldott lány néhány félreértelmezett látottaknak köszönhetően megvádolja nővére szerelmét egy bűn elkövetésével, aminek aztán isszák a levét. A fiú börtönbe kerül, majd a háborúba. Hármójuk szemszögéből nézhetjük végig a történteket, amin keresztül megérthetjük, kiben mi zajlik le. Abszolút megérdemelten jutott az Oscar-jelöltek közé, rég láttam ilyen remek filmet, ami minden cikornya nélkül így tud hatni a végén. Csodás zene (érdekes, hogy meghallgatva még nem éreztem annak, de a filmhez tökéletesen passzolt), még csodásabb képekkel, van egy vágatlan felvétel a háborús részben, ami szerintem egy külön csemege látvány szempontjából. Remek a színészi gárda, mi kell még egy csodás filmhez?

 

No country for old man (Nem vénnek való vidék)

Na és egy másik gyöngyszem. Minden a helyén van ebben a filmben. Á, rég izgultam már úgy, mint pl az egyik hoteles jelenetnél a film közepe táján, amikor is várjuk a nagy csendben, ami végül megtörténik ;) Nem is igazán tudok írni róla, ezt inkább látni kell. Na ilyen remek beszólást rég hallottam:

 

Természetes halállal haltak meg- A foglalkozásuknak megfelelően :) Morbid, de nekem tetszett :clap:
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dog Soldiers-Démoni harcosok

 

Már a címfordítás hallatán az az érzése az embernek, hogy ez egy Z-kategoriás horrorszerű film, de ha meghallja, hogy szinte a semmiből teremtették még lehet, hogy a pofájába röhög annak aki megnézi. Pedig nem kéne. Nagyon nem. :D

Neil Marshall első horros-akciófilmjeként tartják számon -én legalábbis így olvastam utána-, másik híres filmje a Barlang (Descent), mely igencsak hátborzongatóra sikeredett és eme fent nevezett alkotás után asszem beiktatom megnézésre. :D

Szóval a Dog Soldiers magasba veri az összes hoolywoodi horror-akciófilmet, legalábbis véleményem szerint. Ezek az angolok tudnak valamit amit sajnos az amcsik nem. A szereplők élnek, játszanak, van személyiségük. Leginkább az Aliensre tudnám hasonlítani a filmet, dramaturgiája sok közös vonást tartalmazott. Hiába vannak benne a kis költségvetés miatt "gagyi" jelenetek, egész egyszerűen a fenét se érdekli, hogy gagyi amikor a film hangulata, feelingje hatalmasra sikeredet. A történet jól felépített, a karakterek kidolgozottak, egész egyszerűen nálam már túl is nőtt a megszokott horrorkeretek között.

A sztori röviden arról szól, hogy skócia hegyvidékeibe a katonák gyakorlatozásra érkeznek, hogy némi trófeáként szolgáljanak a különleges egység számára. A dolgot nem csak az nehezíti, hogy jóval profibb a rájuk "várakozó" egység, hanem az is, hogy az erdőkben vérfarkasok uralkodnak és per pillanat a telihold még elszántabbá teszi őket. A sztori elején megismerjük majd mindegyik katonát akik mind, mind különböző egyéniségek. Dumájuk és elszántságuk jó példa rá, hogy jóval tökösebbek az amcsiknál. :D

Node aztán mielőtt még fennakadnának a különleges egység hálójában, elkezdődik a pokol. elindul a hentelés és a sztoriba is alapos fordulatok történnek.

A film tele van humorral, méghozzá a jófajta és szerethető angol abszurd poénokkal. :D Hatalmas beszólások vannak az egész film alatt. :D

Szóval ajánlom minden horro-akciófilm rajongónak. Én nagyon jól szóraloztam rajta. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.