Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Jaj ne is mond..Már most kész vagyok :yeah: 3D-s sci-fik jöhetnek minden mennyiségben. Nem tudom ti hogy vagytok vele :)

Várom az ilyen filmeket én is ezerrel, de egyenlőre az úgymond kézzel fogható filmekre adok nagyobb esélyt. Star Trek 11, Salvation, Transformers......

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Asszem ez lesz az első 3D-s film amit moziban fogok megnézni. :yeah:

 

Ez tényleg nagyon mókás lesz, de ne feledjük idén még lesz pár nagyon klassz 3D-s animációs film. Az aliendogos Planet51.. :P Vagy a Battle for Terra mese... Vagy ott van a Pixar UP-ja, és a most IMAX-ban futó Szörnyek az űrlények ellen.

Április 2-n tényleg lesz itthon IMAX-ban a Szörnyek az Űrlények lenne. Ha valaki tervezi ott megnézni, beszámolhatna róla, milyenek a 3D-s effektek, és a hanghatások :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaj ne is mond..Már most kész vagyok :yeah: 3D-s sci-fik jöhetnek minden mennyiségben. Nem tudom ti hogy vagytok vele :)

Ha már jönnek a 3D-s Sci-fik, jöhetnének a 3D-s fantasy-k is. Drizzt, Dragonlance, World of Warcraft, Diablo, The Runelords, The Wheel of Time....stb. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez most tuti, vagy vicc? Nekem az utóbbinak tűnik :yeah:

Hobbit tényleg 3D-s lesz

http://marketsaw.blogspot.com/2008/10/guil...more-about.html

Az új Narnia rész meg majd egyszer lesz. A Fox megvette a jogokat, meg már ők is 3D-ben gondolkoznak. Ennyi a biztos :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos úgy tűnik, én is azok közé tartozom, akik sokáig nem bírják nézni a 3D-s filmeket, mert elszédülnek. :)

 

Eddig még csak egy természetfilmhez volt szerencsém, kb. 40 perces volt, de már vártam, hogy vége legyen. Gyakorlatilag csak akkor nem szédültem, ha mereven előre néztem, de ha kicsit is elfordítottam a fejemet, már megindult a vászon. :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pildi te még a régi hagyományos 3D-s filmre ültél be anno, mert az IMAX-ban kb 10 éves természetfilmek mennek :)

 

Viszont az Avatar vadiúj 3D-s technika alapján készül, Cameron saját fejlesztése, és elméletileg minden ilyen hasonló problémát kiküszöböl :yeah::P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs mit :yeah: Majd te is nézed december végén az Avatart? :)

El fogom rá rángatni, ha törik, ha szakad. :P

De ezek után szerintem jön ő a saját lábán is. :P

 

3D.

Nálam semmi ilyen probléma nem mutatkozott, pedig már túl vagyok három ilyen filmen is. Vagyis, jobban mondva, egész estés filmen. Egyedül csak a gyors mozgású jeleneteknél volt mindig némi elhomályosulás tapasztalható. Ott elégé romlik a 3D-s élmény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pildi te még a régi hagyományos 3D-s filmre ültél be anno, mert az IMAX-ban kb 10 éves természetfilmek mennek :)

 

Viszont az Avatar vadiúj 3D-s technika alapján készül, Cameron saját fejlesztése, és elméletileg minden ilyen hasonló problémát kiküszöböl :yeah::P

Úgy legyen! Nem mondom, hogy egy ilyen filmnél azért nem tennék még egy próbát. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jake: Egy kérdés.Ugye 3d-s lesz az Avatar?A 3D-s filmeket ugye csak IMAX-moziban adják.Amiből ha jól tudom van 3 az országban(lehet hogy rosszul tudom),de lényegesen kevesebb mint a sima mozi.Arra akarok kilyukadni, hogy hiába 3d-s a legtöbb ember sima moziban fogja megnézni, a stúdió sem engedheti meg magának, hogy csak IMAX-mozikban engedi vetíteni.Nem jönne bevétel.Tehát akkor nem mindegy hogy 3D-s, ha sima 2D-s moziban lesz megtekintve?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár nem nekem lett feltéve a kérdés, azért válaszolok. Egy IMAX mozink van, de 3D-t nem csak IMAX-ban adnak (sőt, ha jól tudom, az IMAX nem is hagyományos 3D, csak térhatású). És ez lesz majd benne a szép, hogy megválaszthatod, hogy 3D-s hatással teljes pompájában, vagy 2D-ben, kevésbé pompás formájában tekinted-e meg. Na már persze, ha a magyar forgalmazók addigra eljutnak az EU szintjére...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs mit :yeah: Majd te is nézed december végén az Avatart? :)

Naná, ki nem hagynám :P Kezdettől meg szándékozom nézni :P

 

Pildi, sajnálom, hogy nem tudod nézni ezeket a filmeket, de az Avatar talán tényleg nézhető lesz mindenkinek :P

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár nem nekem lett feltéve a kérdés, azért válaszolok. Egy IMAX mozink van, de 3D-t nem csak IMAX-ban adnak (sőt, ha jól tudom, az IMAX nem is hagyományos 3D, csak térhatású). És ez lesz majd benne a szép, hogy megválaszthatod, hogy 3D-s hatással teljes pompájában, vagy 2D-ben, kevésbé pompás formájában tekinted-e meg. Na már persze, ha a magyar forgalmazók addigra eljutnak az EU szintjére...

Ezt kiegészíteném azzal, hogy az IMAX alapból még csak nem is térhatású, hanem egész egyszerűen a filmkockák dupla akkorák mint egy hagyományos filmtekercsen lévőknél és jóval magasabb felbontású! Vannak ugye a sima, hagyományos 2D-s IMAX filmek, illetve a 3D-sek. De a felbontás mindig ugyanakkora! Ja és analóg technika. A digitális változat kidolgozás alatt, ez megszüntetné a több száz kilós filmtekercseket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jake: Egy kérdés.Ugye 3d-s lesz az Avatar?A 3D-s filmeket ugye csak IMAX-moziban adják.Amiből ha jól tudom van 3 az országban(lehet hogy rosszul tudom),de lényegesen kevesebb mint a sima mozi.Arra akarok kilyukadni, hogy hiába 3d-s a legtöbb ember sima moziban fogja megnézni, a stúdió sem engedheti meg magának, hogy csak IMAX-mozikban engedi vetíteni.Nem jönne bevétel.Tehát akkor nem mindegy hogy 3D-s, ha sima 2D-s moziban lesz megtekintve?

Pesten 3 helyen is van 3D-s mozi, Westend, Corvin meg Arena Plázában.

Plusz az Arénában még egy IMAX 3D-s terem is van ugye.

Tehát Pest és vonzáskorzete kipipálva. Itt szinte mindenki megteheti, hogy az Avatart 3D-ben nézze.

 

Vidéken van már Kecskeméten, Szegeden és Győrben is 3D-s terem.

http://www.sg.hu/cikkek/65087/videken_is_nyilnak_3d_mozik

Év végéig meg ha minden igaz lesz Debrecenben , Pécsett és esetleg Miskolc/Veszprém városában is 3D-s terem.

Majd elválig.

Ha ez így teljesül, az országban elég sokan tudják majd az Avatart 3D-ben csodálni szerencsére :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ehhez az is kell, hogy a magyarországi imax le is adja... ha jól tudom, eddig csak természetfilmekre orientálódnak...

Nem kell elkeseredni ha nem adja majd itthon az IMAX, van már elég Real 3D-s digitális vetítőterem Pesten, meg ahogy lentebb írtam szerencsére az országban több helyen. :)

Az Aréna Plázában található IMAX 3D csak egy bazi nagy terem bazi nagy vászonnal, ahol csúcsfelbontásban nézhetsz térhatású filmeket.

Real 3D meg teljesen független az IMAX-tól. De mindkettőben lehet 3D-s filmeket vetíteni, már ha az adott filmet IMAX 3D-be is átkonvertálják.

Az Avatart pl ilyen formátumra is átkonvertálják. Az új Harry Pottert is. Meg ami most lesz majd itthon IMAX-ban, a Szörnyek az űrlények ellen mozit is.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Év végéig meg ha minden igaz lesz Debrecenben , Pécsett és esetleg Miskolc/Veszprém városában is 3D-s terem.

Veszprémben nem hiszem, hogy lesz, már lennének róla hírek (pláne azért, mert ha valamit itt építeni kezdenek, az évekig eltart, McDonalds 10 év alatt épült meg, a Pláza 5 év alatt).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Veszprémben nem hiszem, hogy lesz, már lennének róla hírek (pláne azért, mert ha valamit itt építeni kezdenek, az évekig eltart, McDonalds 10 év alatt épült meg, a Pláza 5 év alatt).

De nem kell ahhoz építeni egy új mozit, elég ha a veszprémi mozi egyik vetítő termét átalakítják digitális 3D-s teremmé.

Költséghatékony, de pl USA-ban is sok helyen így nyomják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.