Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Hát én nem téptem, mert Asimov Robot-ja úgyis rövid novellákból állt. Nekem bejött a Will Smithes film :D
Igaz, hogy egyszer láttam, már régen, de hogy egyet említsek: A törvényekre fittyet hány az Agy? :D

és ezen okból megtámadják az embereket a robotok? Vagy Susan mint nem robotrajongó? Vagy a történelem semmibe vétele.

Ezek olyan dolgok amik miatt nem szeretem az I Robotot. Inkább a 200 éves ember ha már Asimovi feldolgozásról van szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen ahogy a játéktrailerjét néztem, belegondoltam, hogy mennyi potenciál van ebben a Watchmen világban. Milyen pöpec mozit lehetne kihozni pl a harmincas-negyvenes években fénykorukat élő szereplőkkel. A képregényt olvasom éppen és Hollis Masonnak vannak benne ilyen több oldalas jegyzetei ahol mesél a régi időkről. :lol: Semmi szuperképesség, csupán a fizikai erő és a leleményesség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lesz Dead Space mozi. A Pc játék adaptáció.

Én még nem játszottam vele. Érdemes tényleg átültetni filmre?

 

Igen érdemes lesz! De csak, akkor csináljanak belőle filmet, ha horror lesz. Amúgy a játék maga jó volt, kíváncsi vok, hogy hogyan ültetik át filmbe az egészet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi volt olyan üdítő benne? :D

Győzött a főgonosz, a hősök elbuktak, a világ elpusztult, a szuperhősök inkább antihősök voltak... szóval az volt üdítő, hogy a szuperhősök nem egy halom idióta idealista majom volt :lol:

 

Azért nosztalgiának a nagy előd is elmegy még. :D

Tíz perce fejeztem be :) Végre végig láttam (már tegnap is elkezdtem, de túl álmos voltam, így Flynn digitalizálása után inkább lekapcsoltam... a poén, hogy kb. 15 évvel ezelőtt is idáig láttam :) .)

 

Lesz Dead Space mozi. A Pc játék adaptáció.

Már tavaly lehetett tudni (az EA már akkor bejelentette, hogy eladta a jogokat). És persze, hogy érdemes, de csak ha nem szúrják el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Győzött a főgonosz, a hősök elbuktak, .....

Spoiler:

Dehogy győzőtt, dehogy buktak. :lol: Rorschach mindent leírt a Naplójába egészen addig, hogy a cég kihez is köthető. Innen már egy jó oknyomozó újságírónak gyerekjáték az ügy fegöngyölítése. Ez nekem is csak a második nézésre esett le jobban :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem elsőre is egyértelmű volt a napló-dolog :lol:

Igen, nekem is elsőre leesett (elég egyértelmű a vége), és ennek szellemében írtam. Mert az események végső kimenetele alapján nem biztos, hogy az volt a főgonosz, aki, és az volt a fő jó, aki. Egyik szempontból így van, a másikból meg úgy.

Spoiler:

Ha azt vesszük, hogy a világbékét morális megfontolásból tönkre akarta tenni, és végül akár tönkre is sikerült tennie, akkor Rorschach volt végig a főgonosz. Ha úgy nézzük, hogy a világbékét emberek sokaságnak elpusztításával érte el, akkor meg Ozymandias volt a rossz, és mivel ha ideiglenesen is, de megteremtette a világbékét, és a napló még egyáltalán nem biztos, hogy azt képes lesz szétzúzni, akár úgyis vehetjük, hogy a béke megmarad, tehát Ozymandias nyert. Attól függ, ki hogyan nézi, és ki hogyan gondolja tovább a napló dolgot. Az én szememben Rorschach volt a főgonosz, és a naplóval végül tönkretette a világbékét. Ergo a gonosz győzött, a jó hoppon maradt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

hát igen ez már erkölcsi és morális felfogás kérdése: ki mennyire szeretné ha más emberek eltitkolnák előle az igazságot és ezzel irányítanák a nagyobb jó érdekében. Persze ki mit gondol annak (mm a nagyobb jónak)és hogy el tudja e érni. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam az volt a baj, hogy a moziban a szöveget nem láttam rendesen, szóval kimaradt pár dolog, hogy árnyaltabban felfogjam a dolgokat. Most volt idő, hogy perfect értelmezni tudjam az egészet, bár én Dzséjttel ellentétben mindenféleképpen Rorschach pártján állok. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem sem, hiszen ebben a filmben nincs egyértelműen gonosz vagy jó karakter.

Spoiler:

De mivel minden történetben az a rossz, aki az univerzális jó ellen van, ezért a történet egészének szempontjából Rorschach volt a negatív figura (talán ez jobb szó rá, mint a rossz vagy gonosz jelző). Se Rorschach, se Ozymandias nem volt gonosz, de mindkettő emberek feláldozásával akarta elérni a saját értékrendje szerinti igazságot (hiszen, ha Rorsach kitálal, akkor újra eljön a világvége, tehát ő is embereket áldozna fel a saját igazságáért, így egyáltalán nem lehet jobb Ozymandiasnál). A világbékét, ami egy hősnek viszont általában elsődleges, Ozymandias hozta el. Ő volt a helyi Darth Vader, aki mások elpusztításával teremtette meg a jobb világot. Csak a Star Warssal ellentétben a Watchmenben nem olyan éles a kontraszt jó és rossz oldal között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Karib-tenger kalózai 4-et jövőre kezdik forgatni. Állítólag egy új trilógia kezdete lesz.

Ha lesz, mert az első film után döntenek a folytatásról. Ha igaz, amit írtak, hogy nem nagyobb és látványosabb filmet akarnak készíteni, hanem a fő karakter gyökereit előásni, akár még jól is elsülhet. Különben eléggé aggódok a projekt miatt.

 

Watchmen

Spoiler:

Az sem biztos, hogy a naplóban lévő dolgok kitudódása után annyi a világbékének. Hátha az embereknek megjött annyira az eszük, hogy ezek után se essenek egymásnak. No de ennek eldöntése kinek-kinek egyéni ízlés kérdése :lol:

Nem mellékesen, sokszor szeressük a sztorik negatív figuráit :D

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

IMAX balhé

Aki hülye haljon meg, no comment... :D

 

Szerk: miért nem lehet előtte tájékozódni? Az Estben is benne volt, hogy csak az első pár perc a 3D, a neten is fent van, akkor meg mit háborodnak fel? :)

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hiányos tájékoztatás egyszeri halandó mozibajáróknak. Na ez nem volt akkor itt. Sajna manapság mindenki azt hiszi a szolgáltatóiparban, hogy a full lakosságnak netje, ezálltal full tájékoztatása van a dolgokról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hiányos tájékoztatás egyszeri halandó mozibajáróknak. Na ez nem volt akkor itt. Sajna manapság mindenki azt hiszi a szolgáltatóiparban, hogy a full lakosságnak netje, ezálltal full tájékoztatása van a dolgokról.
Hát ha valamit meg akarok nézni, akkor előtte tájékozódom. Elolvasom az eddigi kritikákat, véleményeket, hogy miről szól meg ilyenek.

A net előtt is mindin olvastam Est-et, Vox-ot meg hasonlókat, nem úgy mentem be a moziba, hogy nem tudtam a filmről semmit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ha valamit meg akarok nézni, akkor előtte tájékozódom. Elolvasom az eddigi kritikákat, véleményeket, hogy miről szól meg ilyenek.

A net előtt is mindin olvastam Est-et, Vox-ot meg hasonlókat, nem úgy mentem be a moziba, hogy nem tudtam a filmről semmit.

A Bivalybasznádi Gipsz Jakab napi tizenkét órás eszterganyúzó jó munkásember nem hinném, hogy számottevően kitérne a Vox és az Est lapozgatásába amikor Tüncike és Mancika kislányai a HP filmért nyúzzák, hogy nézzék meg az Imax-ban ahol múltkor azt a Dinós filmet adták három dében az osztálynak.

Szóval Gipsz Jakab fogja a kis családot, ellátogatnak Budapestre és vigyori képpel nyugtázzák, hogy most bezony 3D-s filmet fognak mutatni, mert ugye IMAX.

 

Ki tehet róla, hogy ráfaragnak? Jó kérdés. De a szolgáltatónak Illik biztosítani a pontos tájékoztatást minden csatornán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.