Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

A madárkát ismeri valaki? Annyira szép film!

Arra gondolsz, amiben Matthew Modine és Nicholas Cage játszik? Az ő filmjük rémlik ilyen címmel. Láttam még régen, de már alig emlékszem rá. Azt tudom, hogy annak idején tetszett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nocsak. Mire készül Jackson bá'? :) Azt üzenem neki, hogy legközelebb jobb filmet csináljon mint a legutóbbi. :oops:

Jackson jelnleg a Halot készíti elő (producer státuszban) és a The Lovely Bones-t (ez jobban érdekel mint a Halo mivel Jacksonon kívül talán ha két rendező tudná megcsinálni :) ) .

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az amerikati bemutató óta szerettem volna megnézni, végigvártam az egész nyarat, hogy végre idekerüljön, erre tessék, mégsem láttam  :oops: De az én hibám. Remélem, hamarosan jön dvd-n. Vagy már van is?

Ha ez a Crashre vonatkozik, akkor az most van a hazai mozikban. :)

Szerkesztve: - Coce_Plant
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha ez a Crashre vonatkozik, akkor az most van a hazai mozikban. :oops:

Igen, arra :) De alig lehet elkapni, fel kellene utaznom érte Pestre, és amilyen időpontban vetítik a filmet, nem igazán jó ötlet. Már jó néhány hónapja volt a bemutató, azért gondolkodom dvd-ben.

 

Most rákerestem. Három moziban látom este (már nem oké, mert későn lesz vége), és egy helyen délután is. Ez nagyon jó, viszont nem megyek fel Pestre "csak" ezért ma. Ha jövő héten lesz tisztességes időpontban, akkor talán, mert akkor már a Gésát is hozzácsaphatom.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, arra :oops: De alig lehet elkapni, fel kellene utaznom érte Pestre, és amilyen időpontban vetítik a filmet, nem igazán jó ötlet. Már jó néhány hónapja volt a bemutató, azért gondolkodom dvd-ben.

 

Most rákerestem. Három moziban látom este (már nem oké, mert későn lesz vége), és egy helyen délután is. Ez nagyon jó, viszont nem megyek fel Pestre "csak" ezért ma. Ha jövő héten lesz tisztességes időpontban, akkor talán, mert akkor már a Gésát is hozzácsaphatom.

Most utánna néztem neked, és elvileg már itthon is megjelent DVD-n. Március 14-én. Meglepődtem, mert akkro mihamarabb beszerzem a filmet DVD-n. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Milyen film lesz?

Egy 14 éves Pennsylvaniai külvárosi kislány története akit megölt a szomszédja. A lány a Menyországból meséli a történet, bemutatva a körülötte élők éltét és hogy változnak meg miközben kísérletet tesz arra hogy valaki megtalálja az elűnt testét. Alice Sebold zseniális regényének alapján. Aki nem látta az mindenképp pótolja Jackson Heavenly Creatures c. remekét és megérti miért ő a tökéletes rendező ehhez a filmhez!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy 14 éves Pennsylvaniai külvárosi kislány története akit megölt a szomszédja. ....Aki nem látta az mindenképp pótolja Jackson Heavenly Creatures c. remekét és megérti miért ő a tökéletes rendező ehhez a filmhez!!!

Köszi :oops: Sajna még nem láttam a filmet, de majdcsak adja egyszer valamelyik adó :) Már csak azért is megnézném, mert egyetlen kedvenc színésznőm bemutatkozása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Király!!!!!!!!!!Lesz filmen a HALO?Az egyik kedvenc játékom.Alig várom, hogy átportolják a 2. részét  is PC-re.

Csak nehogy olyan gyenge feldolgozás legyen, mint manapság szokásos.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Tim Burton-féle Batman filmek mondjuk nagy kedvencek nálam, és Christopher Nolan jól láthatóan inkább ebbe az irányvonalba probálja terelgetni a filmet.

Bomarr bácsi, szerencsére nem abba az irányba mentek el az új Batmannel.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hétvégén láttam két filmet, amit felvettem a tévéből:

 

A belső tenger:

Történet (nem mellesleg igaz történet alapján): egy férfi, aki fejes ugrás közben kitörte a nyakát, most nyaktól lefelé bénán magatehetetlenül vegetál immár 26 éve. A családja, de leginkább a sógornője, viseli gondját, és szeretne meghalni méltósággal, mert az élet így számára nem igazi élet. Ehhez különböző szervezetek, bíróság stb. segítségét kéri (leginkább a magam rendelkezem magammal indokkal), de természetesen mindenhol falakba ütközik, az eutanázia nem megengedett még. A történet elején szereznek neki egy ügyvédnőt (nem tudom pontosan, milyen, de valamilyen betegségben szenved, ami miatt örökös rettegés az élete), és egy gyári munkás hölgyeménnyel is baráti kapcsolatba kerül. Ismertető alapján inkább egy szenvelgős filmre számítottam, de nem annak találtam. A fickó látszólag nem tűnik halálra váró fazonnak (mellékesen Javier Bardem alakításában). A haláláért folytatott küzdelem közepette emberi sorsokat látunk, néha csak montázsszerű képekben látjuk őket, az élet mások számára természetes történéseinek egy-egy pillanatképét, de ez az, ami miatt valahol megérthetjük Ramont motivációit (már aki). A filmnek nem egy megragadó pillanata van, némelyik hangulati eleme elég erős. Nagyon kényes a téma, és könnyű elszúrni, de nekem tetszett.

 

Billy Elliot:

1984-ben járunk valahol Angliában egy bányavidéken. A munkások sztrájkolnak, sok a gond (igazából erről sok nem derül ki, mert nem ez a lényeg). Az egyik bányász család 11 éves fiacskája a boksz órák helyett, melyre az apja járatja, mert fiúknak így illik, titokban balett órákra jár a lányokkal. Felfedezi, hogy szereti ezt csinálni, muszáj, hogy táncra perdüljön, de idővel lebukik a család előtt, akik finoman fogalmazva nem örülnek ennek a ténynek. Ki látott már olyat, hogy bányászivadék balettozni szeretne egy olyan környezetben, ahol a kultúra a helyi kocsma látogatásából áll? Főhősünk tehát szembeszáll, már ahogy ez lenni szokott ilyenkor. Na persze a végén az apa viszi el a balettintézeti felvételire (az anya már korábban meghalt). Jamie Bell jó a szerepben, csak nem fog eltűnni a süllyesztőben, és láthatjuk még remek szerepekben. A film végül is az általa játszott karakterre épül, és nem választottak rossz színész palántát hozzá. Tele van jobbnál jobb jelenetekkel pl. mikor végigtáncolja a bányászváros utcáját, vagy amikor az apja előtt először perdül táncra (tánc alatt inkább valami rockossat képzeljetek el részben balett stílusban, nekem nagyon bejött), de számomra a film legjobb jelenete az utolsó kb. két perc, az nagyon üt. Nincs is szívem letörölni még, újra látnom kell!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr bácsi, szerencsére nem abba az irányba mentek el az új Batmannel.

Ööö... hogy jutott eszedbe egy fél éves postomra reagálni? :peace: Egyébként valóban nem abba az irányba mentek el bár nekem akkor még a bemutatókból úgy tünt (gondolom itt ez alatt arra gondoltam, hogy nem a '60-as években készült bárgyú szinkavalkádban uszó verzió felé mentek el... és amennyiben erre gondoltam -bár fogalmam sincs, hogy mire gondoltam több mint fél évvel ezelött- akkor jogos volt, mert Nolan filmje inkább közelit Burton darkos felfogásához, mint a bárgyú trash-hez).

 

Edit: Összehasonlitásképp, itt a '66-os Batman:

 

batman1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Tim Burton Batmanje:

 

batman2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

És végül Nolané:

 

batman3_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No igen, ebben a topikban ha elküld valaki egy hozzászólást, az első oldalra ugrik vissza, és a kezdet kezdetén ez volt a téma :peace:

 

Nem mindig :hmm:

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mintha a Final fantasy 7 animációs filmváltozata is készülne...

Már elkészült, kb fél éve Advent Children alcímmel. Májusban (egész pontosan 2-án) jelenik meg DVD-n nálunk (máshol meg már kiadták).

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, sőt... ha ez moziba menne, még nagyobbat bukott volna. Ugyanis a történet abszolúte nem kapcsolódik az előző filmhez, ellenben minden tekintetben kapcsolódik a játékhoz. Nekem pl külön elmagyarázott mindent a haverom. Bár e nélkül is élvezetes (a látvány nagyon odabasz), de azért a történet megértéséhez baromira szükséges a játék ismerete (szvsz a-tól z-ig).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kis ajánló (nagyon ajánlott megnézni, ha végre a mozikba kerül!!!). Sikerült megnéznem az Altered c. filmet ami nagyon kultusz gyanús és ha minden jól megy akkor ad végre némi vérfrissítést a horror sci-fi thriller vonalnak! A történet: 15 évvel ezelőtt 5 barátot elraboltak a földönkívűiek, de csak 4 en tértek vissz az egyikük belehelt a kísérletekbe. És itt jön egy hihetetlen ötlet: a túlélők elrabolnak egyet az idegenek közül!!! Többet nem mondok mert innentől kezdve jönnek a meglepetések-csúcspontok.

A rendező Eduardo Sánchez (The Blair Witch Project!!!!) zseniális munkát végzett a feszültség kikészíti az embert! :lol: A szinészek rendkívül hitelessek-imádom mikor nem hírességek hanem szinészek vannak egy filmben! :D Ami még rendkívül említésre méltó, hogy a Spectral Motion (b******** mikor kezdjük már el a Hellboy 2 érdemi munkáját!!!!! :) ) ( http://spectralmotion.com/main.htm ) zseniális munkát végzett- a jövő FX készítésének elővetítésének tökéletes példáját láthatjuk!!!! A digitális részlegük bemutatja, hogy milyen végeredményt produkál az, ha ugyan azok csinálják a bábokat és a CGI-t.

 

Szóval nagyon ajánlott megnézni (én is várom a végső vágást!)!

 

hivatalos oldal: http://www.alteredmovie.com/ (egyenlőre még semmi érdekes, de ajánlott néha visszanézni mert lesznek érdekességek! :D )

Szerkesztve: - Priest
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor adok valamit 2007-re is :lol: (legaolább is remélem nem csúszik!!!)! Killing on Carnival Row. Guillermo del Toro (kedvenc rendezőm az új generációból) filmje egy sötét jövő beli nagyvárosban játszódik ahol misztikus lények élnek az emberek között (elfek trollok stb.). Egy sorozat gyikos szedi álldozatait és a nyomozést végző rendőr kerül a gyanú középpontjába. del Toro vizuális stílusát ismerve egy fantasztikus Film Noirt kabunk eszméletlen lényekkel!!!!

Szerkesztve: - Priest
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az imdb.com on nagyon nagyon "fejlett művészeti érzékkel megáldott" emberek irogatnak!!! :D

Végülis teljesen igazad van. A többségük totál gáz. :lol:

 

Imádom a noir-t! Legutóbb a Sin City-t is kajáltam, szóval jöhet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végülis teljesen igazad van. A többségük totál gáz. :lol:

 

Imádom a noir-t! Legutóbb a Sin City-t is kajáltam, szóval jöhet. :)

Ott ahol az Alien 3 (attól függetlenül hogy Cameron Aliense szuper az egyetlen folytatás amelyik felér Scott filmjének művészeti értékével-a rengeteg szívás ellenére) több negatív hozzászólást kap mint az AvP...minden esetre elgondolkodtató.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.