Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Nem hiszem el.... tényleg ennyire idióták az emberek? Ez a vádaskodás és koholt/rossz hírkeltés komolyan örömet okoz egyeseknek? Most miért baj az, ha egy szórakoztató film sikeres? Irigység vagy mégis mi? Egyszerűen nem értem!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Természetesen az SW-hez nem ér fel az Avatar, de nálam nagyon megy a nyomában mint filmélmény.Persze van akinek viszont ezer kört ver a az SW-re.Izlések és pofonok.

 

Ortis megkérdezte tőlem, mikor először néztük, h mit gondolok, jobb mint a SW?

 

Hát egyetértek, nem jobb, de h azt az érzést kaptam, mint amikor az EP4-et néztem először, az biztos. Nálam nincs igazából olyan, h legjobb film. Bizonyos filmek kiváltanak bizonyos hangulatot. SW, Star Trek, és most pl az Avatar képes kiemelni a moziülésből, és elrepíteni a saját világába. Nem a filmet látom, ott vagyok. Ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hiszem el.... tényleg ennyire idióták az emberek? Ez a vádaskodás és koholt/rossz hírkeltés komolyan örömet okoz egyeseknek? Most miért baj az, ha egy szórakoztató film sikeres? Irigység vagy mégis mi? Egyszerűen nem értem!

 

Az emberek bármit képesek felhasználni, h a saját kis értékrendjüket ráerőszakolják másokra. Egy film, vagy akár egy egyszerű fénykép, dalszöveg, vagy egy regény. Annyi mindent bele lehet magyarázni dolgokba.

Szerintem kell ehhez egy adag rosszindulat is, meg a közeg, ami még terjeszti is. Régebben talán nem is hallottunk volna ezekről, most a neten bárki bármit írhat. Jó dolog a szólásszabadság, csak feltételez némi kultúrát, ami sokakban nincs meg. Mint ahogy a tolerancia sincs meg.

Még egy egyszerű, de szépen előadott történetben is tanulság helyett a támadási pontot keresik.

Szerintem talán mi vagyunk azok, akik többet is foglalkozunk ezekkel az írásokkal, mint kellene. Én ilyen helyre nem is fűzök kommentet, max elolvasom. Itt persze leírom a véleményem, de az adott oldal hozzászólásait tuti nem gyarapítom. Az írója még azt hiszi, érdekelt az írása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem egyáltalán nem lett elbaxva a folytatása a Mátrixnak :D De miért kéne az Avatar folytatásának bizonyítania?

Szerintem se, de ezzel kevesen vannak így :D

A többit nem idézem be, de jól megfogalmaztad, amit gondolok.

Kivéve a LOTR-témát, de ezt rólam úgyis tudható :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De miért kéne az Avatar folytatásának bizonyítania?
Azért, mert akkor láthatnánk, hogy több van benne. Elmélyítik ezt az univerzumot. Ez a bajom vele, hogy üres. Ok, megismertük Pandorát ami szép, de ennyi. Engem mélyebben is érdekelne, amit csak több részben lehet kifejteni (vagy egy rendezői változatban). :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért, mert akkor láthatnánk, hogy több van benne. Elmélyítik ezt az univerzumot. Ez a bajom vele, hogy üres. Ok, megismertük Pandorát ami szép, de ennyi. Engem mélyebben is érdekelne, amit csak több részben lehet kifejteni (vagy egy rendezői változatban). :D

 

Szerintem a második rész sem bizonyítana, nekem már nem kell bizonyítson. Üresnek sem érzem. De tény, h még maradtam volna ott, még többet akartam volna belőle, amit eddig láttam, az tetszett. Tehát nyitott vagyok újabb utazásokra. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én kimaradtam ebből az egész Avatar dologból, csak plakátot láttam és a húgomék megnézték (nem Imaxban), annyira nem csigázott fel. Tegnap láttam interjút az M1-en és elhangzott hogy Lucas emiatt a technika miatt folytatná az SW-t vagy mi és ezért kezdett érdekelni. Engem látvánnyal annyira nem lehet levenni a lábamról, nem tudom mi az amit szeretek az SW-ben, talán az hogy gyerek voltam mikor láttam először és végig kísérte az egész életemet. Az Avatar sosem érhet fel ezért számomra vele. Ne mintha vége lenne az életemnek csak már felnőttem azóta és már nekem van gyerekem, aki viszont még pici ahhoz hogy moziba vigyük. Az Avatar akkor ér fel az SW-hez ha lesz még több része és még 30 év múlva is úgy beszélnek róla mint most az SW-ról vagyis ha 30 évig folyamatosan él és nem egyszeri mutatvány, nem is beszélve arról, hogy SW-recept alapján készült. Avatar-látatlanban mondom.

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem inkább majd az időállósága fogja eldönteni, hogy mennyire is telepszik meg az emberek tudatában. :D Ha értelmes folytatása lesz, az csak ezt elősegítheti, de ugye tudjuk jól, hogy az első benyomások az igaziak :D Az új SW alkotások se okoznak már akkora "kataklizmát" mint anno, mikor még új volt (az új generáció számára). Szépen felsorakoztak mögéje, melléje a hasonszörű társai, melyek valami újat, forradalmit hoztak és legfőképp varázslator élményt biztosítottak sokak számára. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért, mert akkor láthatnánk, hogy több van benne. Elmélyítik ezt az univerzumot. Ez a bajom vele, hogy üres. Ok, megismertük Pandorát ami szép, de ennyi. Engem mélyebben is érdekelne, amit csak több részben lehet kifejteni (vagy egy rendezői változatban). :D

Szerintem ez az univerzum már így is elég mély, részletes és telis-tele van érdekes dolgokkal, ami nem csak Pandorára korlátozódik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem üres, és eléggé részletes és mély is :D
Az emberiségről semmit nem tudunk meg, csak a navikról. Nekem ez hiányzik, mert az kevés, hogy van benne egy fő gonosz és kész. Szép kontrasztot lehetett volna végigvinni a két faj között, de ezt a ziccert kihagyták.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

nem tudom mi az amit szeretek az SW-ben, talán az hogy gyerek voltam mikor láttam először és végig kísérte az egész életemet. Az Avatar sosem érhet fel ezért számomra vele.

Sokaknak ez a problémájuk vele. :D

Az emberiségről semmit nem tudunk meg, csak a navikról.

Nem lehet minden benne egy két és fél órás filmben, így is épp elég zsúfolt...

Szerkesztve: - kolmilan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Avatar akkor ér fel az SW-hrez ha lessz még több része és még 30 év múlva is úgy beszélnek róla mint most az SW-ról vagyis ha 30 évig folyamatosan él és nem egyszeri mutatvány, nem is beszélve arról, hogy SW-recept alapján készült. Avatar-látatlanban mondom.

Nemm. :D Azért tilatkozom most, mert a régi generáció, akik annó még az Ep4-et megszerették, már az első rész után függők lettek. És ott is várakozás volt, hiszen ugye a császár nem volt legyőzve, Vader életben maradt - és még senki nem tudta, h ő Luke apja! És ugyan ki tudta, h 30 év múlva is erről dumálunk itt:) Mégis szerettük, és én spec sokszor megnéztem a házunk melletti moziban - azóta már lebontották, szipp - Amúgy meg szerintem hál istennek, de nem SW recept alapján készült, legalábbis én nem érzem annak. Viszont ha ezután lesz SW moziban, ilyen technológiával, és jó történettel, akkor már megérte az Avatar, akár egy részes marad, akár több részesre duzzad! :D

 

És tényleg, érdemes egyszer megnézni moziban!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak még egy kérdés, elméleti inkább. SW-on kívül volt az elmúlt években olyan film, amiről itt ennyi szó esett volna? Mert valamilyen módon csak vissza-vissza térünk rá. Persze friss nég, és egy év múlva kíváncsi leszek, fog-e még előbukkanni? (én remélem - igen :D )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak még egy kérdés, elméleti inkább. SW-on kívül volt az elmúlt években olyan film, amiről itt ennyi szó esett volna? Mert valamilyen módon csak vissza-vissza térünk rá. Persze friss nég, és egy év múlva kíváncsi leszek, fog-e még előbukkanni? (én remélem - igen :D )

 

Hát annó még a Dark Knight volt ilyen ami nagyon ment.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak még egy kérdés, elméleti inkább. SW-on kívül volt az elmúlt években olyan film, amiről itt ennyi szó esett volna?

Szerintem lett volna más is, ha ez a fórum előbb létrejött volna :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az emberiségről semmit nem tudunk meg, csak a navikról. Nekem ez hiányzik, mert az kevés, hogy van benne egy fő gonosz és kész. Szép kontrasztot lehetett volna végigvinni a két faj között, de ezt a ziccert kihagyták.
Ha az EP IV-et vesszük alapul, ott se tudtunk túl sokat az "előzményekről" :D Volt ugyan valami Klónháború, oszt csókolom. Hogy kik küzdöttek kivel és mikor ahhoz gőzünk sem volt. Annyit tudtunk, hogy Obi-wan részt vett benne Bail Organával és Luke apjával. A Felkelőkről se tudtuk meg, hogy honnan jöttek, de még az idegen lényeknek a múltját se ismertük :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak még egy kérdés, elméleti inkább. SW-on kívül volt az elmúlt években olyan film, amiről itt ennyi szó esett volna? Mert valamilyen módon csak vissza-vissza térünk rá. Persze friss nég, és egy év múlva kíváncsi leszek, fog-e még előbukkanni? (én remélem - igen :D )
Most mire vonatkozik a kérdés? :P

Oks, gondolom az Avatarra célzol :D

Szerintem igen. Összehasonlítási alap lesz CGI szempontjából az tutti. De én jobban örülnék ha a sztori is sokaknak megmaradna. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha az EP IV-et vesszük alapul, ott se tudtunk túl sokat az "előzményekről" :D Volt ugyan valami Klónháború, oszt csókolom. Hogy kik küzdöttek kivel és mikor ahhoz gőzünk sem volt. Annyit tudtunk, hogy Obi-wan részt vett benne Bail Organával és Luke apjával. A Felkelőkről se tudtuk meg, hogy honnan jöttek, de még az idegen lényeknek a múltját se ismertük :P
Épp ezért írtam alább, hogy jó lenne folytatás. Megkímélted volna magad ettől az írástól, ha kicsit jobban figyelsz. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak még egy kérdés, elméleti inkább. SW-on kívül volt az elmúlt években olyan film, amiről itt ennyi szó esett volna? Mert valamilyen módon csak vissza-vissza térünk rá. Persze friss nég, és egy év múlva kíváncsi leszek, fog-e még előbukkanni? (én remélem - igen :D )

Elég sokat beszéltünk a Terminator Salvationról, illetve zusammen az egész Terminator szériáról is, a The Dark Knightról is szép kis témázgatások voltak. Az Indiana Jones-nak, a Harry Potternek, a Dűnének és a Gyűrűk Urának saját topicja is van (bár az utolsó három a könyvekre is kiterjed). Szóval azért akadt :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég sokat beszéltünk a Terminator Salvationról, illetve zusammen az egész Terminator szériáról is, a The Dark Knightról is szép kis témázgatások voltak. Az Indiana Jones-nak, a Harry Potternek, a Dűnének és a Gyűrűk Urának saját topicja is van (bár az utolsó három a könyvekre is kiterjed). Szóval azért akadt :D

akkor megnyugodtam, vannak még jó filmek! :D

Érdekes, csupa olyant soroltál fel - egyet leszámítva, amit még nem láttam - amiket kedvelek! :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épp ezért írtam alább, hogy jó lenne folytatás. Megkímélted volna magad ettől az írástól, ha kicsit jobban figyelsz. :D

Szerintem arra célzott, hogy az ep4 sem magyarázott meg sok mindent, mégis hatalmas dolgot tett le az asztalra. Nem kell mindent kifejteni, hogy valami nagyságra törjön, azt már az első rész is elérheti. Sőt, annak kell bizonyítania, vagy megy a süllyesztőbe. A Star Wars sem ért volna meg hat+egy mozifilmet, több szériát, meg mindegymást, ha az ep4-et üresnek bélyegzik, mert nem tudni, mi az a klón háború, ki az Uralkodó, mik azok a lények, miért csak két bolygót ismertek meg (elvégre az Alderaanról csak a filmekből mennyit is tudunk? Kb semmit. Üresnek érezzük az Alderaant? Cseppet sem).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.