Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Nem úgy, mint az Aliens eredeti szinkronja, na az igen!

Erről jut eszembe, megvan úgy, és a végén eléggé el van cs*szve a vágás, pár másodperccel "késik" a hang a szájmozgásról(de csak a beszéd; a zene, meg az egyéb effektek rendben vannak). Ez eredetileg ilyen, vagy csak én fogtam ki ilyen verziót?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig a Watchmen nem volt unalmas :) Na mindegy.

 

The lovely bones.

Néhol muris-furi-bús hangulatú, nem éppen mozimegváltó, de mindenképpen egy nagyon kedves mozi. Saoirse Ronanról eddig is tudtuk, hogy egy tehetség, Mark Wahlbergről, hogy kevésbé, Sarandon meg Sarandon, szóval kicsit zakkant :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Watchmen

 

Néhol felpörög, de alapjában véve nagyon unalmas film. Az egészet beáldozták a karakterfejlődésre. A nagy fanoknak ez biztos bejön, de egy mezei pocoknak mint én, már koránt sem. Nagy csalódás. Gyenge ötöst adok neki az akciók miatt.

 

EZ a film nem az akciókról szólt, még így is több volt benne, mint a képregénybe.

Az egész film, és a történet, legalábbis számomra a végső döntésre van felépítve.

Szerinted ki döntött helyes a végén Ody?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

EZ a film nem az akciókról szólt, még így is több volt benne, mint a képregénybe.

Az egész film, és a történet, legalábbis számomra a végső döntésre van felépítve.

Szerinted ki döntött helyes a végén Ody?

A végén már nem volt döntési lehetőség. El kell ismerni az a része a filmnek eredeti lett, semmi klisé.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

SW-Avatar párhuzam avagy vetélkedés

 

Engem igazán lenyűgözött az Avatar már elsőre is, de másodszorra főleg, mégsem tudom egy lapon említeni a Star Wars-szal. És nem abban érzem ennek okát, hogy az több mindenben jobb, vagy forradalmibb, vagy akármi - vagyis nem a minőségi különbség a lényeg. Ha nem inkább az, hogy az én életembe/világomba már több új világ már nem fér bele ilyen szinten. Biztos számít, hogy az SW gyökerei gyerekkoromba nyúlnak vissza, így az új jövevénynek szinte semmi esélye sincs. De ettől az Avatart, mint filmet csodásnak tartom, és nagyon kíváncsi vagyok a folytatására. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről jut eszembe, megvan úgy, és a végén eléggé el van cs*szve a vágás, pár másodperccel "késik" a hang a szájmozgásról(de csak a beszéd; a zene, meg az egyéb effektek rendben vannak). Ez eredetileg ilyen, vagy csak én fogtam ki ilyen verziót?

A három "eredeti szinkron" DVD-verzióm közül az egyiknél nálam is csúszik a hang, de abban vannak olyan részek, amiknél az új szinkron lett bevágva. Annak idején ketten dolgoztunk az eredeti szink. elhelyezésén. Én egy kedves idegentől kaptam meg, és az enyém a teljes (később ez került fel egy jobb képpel rendelkező verzióra is, mert nekem sajnos akkoriban csak a DC volt meg és azt kellett újravágnom mozis változattá, hogy passzoljon hozzá a szinkron, á ez drasztikus képromlással járt). A másik srác pedig saját VHS-ről szedett hangsávot használt, ám neki gyűrődés miatt néhány szakasz tönkre ment, ráadásul az új szinkron sávjára vágta rá a régit, így lehetnek a hangok kicsit tisztábbak. Bár átpasszoltam neki az én verziómat, végül nem használta fel. Amit tudok, hogy a film elején egészen a Gateway állomás megjelenéséig az új szink, illetve Ripley fészekbeli akciójánál is az szól. Ez pedig okozott némi csúszást. Szerintem te ezt a verziót fogtad ki. Az enyém, illetve amit abból csináltak, az teljesen jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos nincs helyes döntés, és ezt jó sokáig érezni még a film után.

Akkor rosszul tettem fel a kérdést. Kinek az oldalára áltatok volna. Roarschach, vagy a többiekére?

Szabad-e a népet, a világot a tudtán kívül irányítani (még ha az jót is tesz nekik) vagy nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor rosszul tettem fel a kérdést. Kinek az oldalára áltatok volna. Roarschach, vagy a többiekére?

Szabad-e a népet, a világot a tudtán kívül irányítani (még ha az jót is tesz nekik) vagy nem?

Ez valóban jó kis morális kérdés, csak lehetett volna izgalmasabban is bemutatni ezt. De mint mondtam, a vége az igazi unikum, semmi klisé nincs benne.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor rosszul tettem fel a kérdést. Kinek az oldalára áltatok volna. Roarschach, vagy a többiekére?

Szabad-e a népet, a világot a tudtán kívül irányítani (még ha az jót is tesz nekik) vagy nem?

Azt hiszem, én az övére, és hagytam volna inkább pusztulni a fél világot (talán rá is fért volna), mint így hazudni :) De attól még nem biztos, hogy ez a kisebbik rossz :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem, én az övére, és hagytam volna inkább pusztulni a fél világot (talán rá is fért volna), mint így hazudni :) De attól még nem biztos, hogy ez a kisebbik rossz :)

 

Igen én is így látom.

 

Ody: Amúgy én a képregényt olvastam annó, és bár szinte ugyanaz a 2, valahogy mégis kicsit jobban bemutatja az egészet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor rosszul tettem fel a kérdést. Kinek az oldalára áltatok volna. Roarschach, vagy a többiekére?

Szabad-e a népet, a világot a tudtán kívül irányítani (még ha az jót is tesz nekik) vagy nem?

Rorschach. És a film is az ő oldalára áll végső soron, mert ugye a Napló... :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: Amúgy én a képregényt olvastam annó, és bár szinte ugyanaz a 2, valahogy mégis kicsit jobban bemutatja az egészet.
Néha úgy éreztem, hogy a film teljes élvezetéhez kell a képregény ismerete.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Néha úgy éreztem, hogy a film teljes élvezetéhez kell a képregény ismerete.

Amúgy fura, de a képregény szinte szórol szóra ugyanaz mint a film. Még a kamera beállítások is meg minden. Egyedül annyi a legnagyobb eltérés hogy a film végén nem robbanás van, hanem egy űr szörny. :)

Ja meg a képregényárusnál a gyerek folyton olvassa a hajótöröttes képregényt, ami folyton belefolyik a történetbe. De igazából egy az egyben ugyanaz. Ja és a filmben több az akció.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Néha úgy éreztem, hogy a film teljes élvezetéhez kell a képregény ismerete.

Melyik verziót láttad? A mozis változatot vagy a rendezőit? Az egyik 162 a másik 186 perces (és ha jól tévedek, a rendezői változathoz nincs szinkron).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Néha úgy éreztem, hogy a film teljes élvezetéhez kell a képregény ismerete.

Nem olvastam a képregényt, de nem éreztem ezt közben, a film nekem teljesnek tűnt. Miből jött az, hogy kell hozzá a képregény?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem olvastam a képregényt, de nem éreztem ezt közben, a film nekem teljesnek tűnt. Miből jött az, hogy kell hozzá a képregény?
Néhol voltak olyan jelenetek, amik csak úgy lógtak a levegőben és ezért éreztem ezt.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Például?
Pl. az őrzők egymáshoz való viszonya. Úgy éreztem, hogy ez le lett vezetve már korábban. Vagy az, hogy nyugdíjba mentek. Gondoltam a képregényekben volt rengeteg kalandjuk régről, és onnan már a rajongók mindent tudnak.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak én érzem úgy, hogy kicsit összekeveredtek itt a filmek? :)

A film elejei intró azért elég jó a régi őrzőkről, és közben is kiderül ez-az. Legalább is annyi mindenképpen, ami a filmhez kell. A többi csak ráadás, a film működik nélkülük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy Avataros topicban írkáló fórumozó elkezdte lefordítani a film megváltozott jeleneteit. :D Íme az első adag:

 

Spoiler:

Kimaradt, illetve módosult jelenetek 1: ( Nagy vonalakban, így is egy kicsit hosszú lett )

 

A legelején:

Jake a földön közlekedik kerekes székben, Maglev vasút látszik. A városban közlekedő tömeg

legtöbbje légszűrő maszkot visel, a mérgező szmog ellen.

Látjuk Jake lakását, kicsi kocka alakú szoba, a TV-ben arról beszélnek, hogy a bengáli tigrist,

ami már egy évszázada kihalt, klónozással újra létrehozták, és most a pekingi állatkertben látható.

Jake azért lépett be a seregbe, és választotta a legnehezebb fegyvernemet, mert azt mondta magának, hogy minden próbán megfelel, amit ember elé állíthatnak.

Látjuk a rokkant testét, az elsatnyult lábait, és az erős, izmos felsőtestét. Iszik egy bárban,

megvéd egy nőt, verekedésbe keveredik, a bár személyzete kihajítja.

Ezután találja meg a két ügynök az ajánlattal, hogy avatart vezérelhet az ikertestvére helyett.

 

A táborba érkezéskor:

Amikor kiszállnak a Walkyrie teherhajóból, többet mutat a valóban veszélyes környezetről.

Kék emberi kezek tartanak lövésre íjakat, a kerítés melletti őrtornyokon az automata gatling

gépágyúk folyamatosan tüzelnek, a tábor nyílt terepén a járőröző katonák néha lelőnek egy-egy

bejutott repülő lényt.

Wainfleet ( Új hús ) megjegyzi, hogy ezt a helyet kerekes székkel elhagyni szokták.

 

Amikor Jake avatar testben először szalad ki, és találkozik az avatar Grace-el, Norm is szerepet

kap. Pózol, mint egy bodybuilder, és azt mondja: Egy élő isten vagyok.

A bánya nagylátószögű bemutatásakor látunk már Bansheekat ( Ikran ), Quatrich lelő egyet és

sulykolja a környezetének, hogy bármi mozog, lőni, lőni, lőni.

 

A párbeszédek az avatarok indítása előtt sokkal jobban kibontják Grace, és Jake viszonyát.

Ez folyamatosan változik a történet alatt. A tudós lenézése a volt katona iránt átalakul egy

az álmaiért mindent vállaló tisztalelkű ember szeretetévé.

 

Amikor először repülnek ki a terepre:

Az erdőben elmennek az iskola benőtt romjaihoz, ahol Grace mesél az iskoláról, hogy a navi gyerekek

milyen szikrázóan okosak voltak, mint a szivacs itták a tudást, tanulták az angol nyelvet gyorsabban,

mit ahogy tanította. Jake felfedez egy csomó lövedék ütötte lyukat az épületen, de kérdésére Grace éles hangon témát vált.

 

Amikor a törzs a tűz körül vacsorázik, akkor mondja meg Neitiry a nevét betűzve. A navik egymásközt beszélnek az idegenekről. Eléggé tisztán látják a lényeget, álomjáróknak hívják őket, tudják, hogy a test önmagában üres. Látjuk mit esznek, Neytiri egy marék rovarlárvát ad Jake-nek, aki elcsámcsogja,

és megjegyzi, mintha a nagymamája főztjét enné. Ekkor Neytirin még látszik a düh, az indulat az idegenekkel szemben, Tsu'tey meg is jegyzi, hogy szerinte megöli Jake-et.

 

Amikor másodszor megy vissza, nézik a navik portréit a tableten:

Grace mesél Neytiriről. Ő volt a legjobb diákja a nővérével együtt. Jake említi, hogy nem találkozott

a nővérével. Grace elmondja, hogy meghalt, majd sietve, hogy ne kelljen többet mondania beküldi a

vezérlőegységbe. Ekkor a navik hétköznapi életébe kapunk mélyebb betekintést, látjuk hogyan játszanak

a gyerekek, látjuk a hétköznapi tavékenységeket. Ezután jön a lovas jelenet.

 

Amikor a lebegő hegységbe repülnek, Jake morfondírozik azon, hogy Grace elmesélte az okot. Az

unobtanium szobahőmérsékletű szupravezető, így egy erős mágneses térben, mint a flux vortex, a saját

örvényáramai által keltett mágnestere által lebegve marad. De ezt Jake nem igazán érti.

 

A mobil állomáson Norm kifakad, hogy ő három évet dolgozott a felkészülésen, folyékonyan beszél

naviul, és mégis a semmiből előkerült Jake a kultúrális nagykövet. Grace megjegyzi, hogy ez nem az

ő választásukon múlik.

Apróság: a nyelvi tanítást Norm tartja Jake-nek.

 

Amikor Grace is megérkezik a navik közé találkozik Neytirivel, és érezni a kínos légkört amikor üdvözlik egymást ( I see you )

Neytiri oktatja Jaket filozofikus néha már-már ZEN szintű gondolatokkal.

"When you hear nothing, you will hear everything. When you see nothing, you will See everything."

 

Az íjászat tanulásakor Jake számtalanszor megfeszíti az íjat, de le kell engednie lövés nélkül:

ZEN íjászat. Neytiri szerint az erdő még nem adott engedélyt a valódi ölésre. ( Lenyűgöző ennek

az ifjú lánynak az érettsége )

 

Később látjuk őket éjjel egy kenu szerű hajóbol, ahol íjjal halásznak a halványan fénylő tóban.

Jake lő is egy jó nagy halat. Neytiri ekkor már felszabadultan fesztelenül viselkedik.

Ezután jön, hogy Jake meglövi a szarvasszerű állatot: készen van.

 

A mobil laborban van egy szenvedélyes vita Grace, és Jake közt a Banshee ( Ikran ) választás előtt.

Grace félti Jaket, a túl mély kapcsolattól. Ekkor Jake ismét rákérdez az iskolára. Grace elmeséli,

hogy Neytiri nővére Sylwanin abbahagyta a tanulást, mert felháborította az erdőírtás. Egy csapat

fiatal vadásszal együtt felgyújtottak egy bulldózert. Grace elcsukló hangon meséli, hogy a katonák

ekkor követték őket az iskolához, és lelőtték Sylwanint Neytiri szeme láttára. Majd egy iszonyú mészárlásba kezdtek, Grace mentette ki a gyerekeket, míg őt is le nem lőtték. Igazán megrázó és fájdalmas emlékek. Fájdalmasan: Ez egy munka, tanulunk amit tudunk, de befolyásolni nem tudjuk.

 

Az ikrannal sokkal több repülést láthatunk, akrobatikus fordulatok, a kapcsolat Jake, és Neytiri

között egyre felszabadultabbá válik, Tsu'tey csalódott ellenérzéssel viseltetik Jake felé.

 

Torukkal való találkozás után a mobil laborban Grace és Trudy mesélnek a Leonopteryx-ről.

Míg Grace és Norm kint dolgozik, Jake letölti Grace anyagát a lelkek völgyéről egy memória blokkba.

Hezitálva, a megbízatás a kémkedésre még él. Trudy elteszi a blokkot, és mondja: valamit szállítani

kell, különben megszakítják a küldetést.

 

Látunk egy légi vadászatot, Jake egy briliáns lövéssel leterít egy hatalmas vágtató állatot.

A tetem mellett Neytiri büszkén nézi Jaket, míg Tsu'tey kelletlenül gratulál a találathoz.

A vadászat után egy törzsi ünnepség veszi kezdetét. Tsu'tey itallal kínálja Jaket, Grace óvja,

hogy ezután biztos kiveszik a küldetésből. Ritmikus mély dobolás a háttér.

Tsu'tey mélyen kihívóan nézi Jaket. Ittasan, de őszintén mondja: Az égi emberek a gépeik mögé

bújva harcolnak, nem gondoltam hogy egy égi ember bátor lehet.

Neytiri táncolni hívja Jaket, ősi, szilaj lüktető tánc. A forgatagban Neytiri és Jake csak

egymást nézik. Mo'at látja a nyilvánvalót, és odaszól Eytukánnak: Ezt nem hagyhatjuk, Neytiri

helye Tsu'tey mellett van.

 

A törzs tagjává avatás előtt:

Grace dühösen vitázik Jake-el: Nem engedheti a szertartást, abba sokszor még az igazi navik is belepusztulnak. A lárva pszichoaktív alkaloidájának a hatásáról egy avatar testre még

elképzelésük sincs. Jake erősködik, hogy bármi áron végig akarja csinálni, a törzs tagjává kell

válnia. Grace szentségel, vegye már észre, hogy soha nem lehet a törzs igazi tagja, Az avatar

lét sok millió dolláros gépek eredménye, bemész, körölnézel, kimész !

Majd ellágyulva: Soha nem lehet Neytiri igazi társa.

Jake nagyon elveszettnek érzi magát: Grace tudja, hogy őt Quaritch küldte? Beépülni, kémkedni

a navik közé. Hogy felderítse az otthonukat, hogy ha erő alkalmazására kerül a sor, akkor az minél

hatékonyabb legyen. Grace jelzi, hogy tudja. Jake: De én már nem az a fickó vagyok.

Grace: Tudom. Jake: Ha elmondom Quarichnak az igazat, kivág a küldetésből, ha a törzsnek, akkor

ők hajítanak ki, ha ki nem vágják a szívemet.

Jake reménytelenül, elveszetten: A naviknak nem volt fogalmuk, szavuk a hazugságra, tőlünk tanulták.

Grace látja a vergődését: Tudom, én tanítottam meg nekik.

Norm közben aktiválja az avatar vezérlőt. Grace: Jake, sokáig nem viselheted ezt e terhet.

Jake halvány mosollyal: Semmi gond, Mo'at szerint az idegen elme valószínűleg úgysem éli túl

az álomvadászat szertartását.

Grace lezárja a készüléket, mintha egy koporsót zárna le, majd Norm-hoz: Készítsd az enyémet is,

bemegyek.

 

A szertartás:

Neytiri és és másik fiatal vadász festve díszitik Jake testét felkészítve a Dream Hunt

( álomvadászat ) szertartásra. Neytiri: Amikor a te szellem vadad érkezik, tudni fogod.

Látszik, ahogy Grace is aggódva figyeli az eseményeket, a többi Navi között.

Mo'at egy fadarabból kiemel egy fényesen világitó lárvát, és halkan kántálja: Ó szent fán élősködő bölcs féreg, álld meg ezt a kiváló vadászt egy igaz álommal.

Ráhelyezi a világító lárvát Jake nyelvére, majd mutatja neki, hogy rágja össze. Jake rágja.

Eytukan egy skorpiószerű rovart helyez Jake nyakára, megnyomja, és a rovar beledöfi a fullánkját Jake bőrébe. Jake összerándul.

Felváltva mutatják a földön önkívületben vergődő avatar testet, és a víziót, amit Jake lát:

Az egyik lebegő hegységen áll, amikor egy hatalmas árnyék borul rá, egy közeledő leonopterix.

A végső árny. Jake hatalmas szembogarában tükröződik az univerzum, majd a kép a bolygó felszínére

vált, felhők rohannak a fák felett, érezzük, ahogy a szél süvít a szálló alak körül. A hatalmas árnyék Pandora felett repül, de lent az erdő lángokban áll, sűrű füstoszlopok emelkednek a

felszínről. Egy hatalmas X alakú árnyék látszik alant. Jake érzékeli, hogy ez ő, majd látjuk a

hatalmas leonopterixet, ahogy félelmes méltósággal szeli a levegőt a pusztítás sujtotta felszín felett. A varázs megtört, Jake avatar teste lenyugszik.

Mo'at: vége van. Neytiri arcát megkönnyebbülés árasztja el. A törzs vénei figyelik Jake eszmélését.

Eytukan: láttad a szellem állatodat?

Jake zavartan tekint a körülállókra, nem jön ki hang a torkán. Mo'at kezeit Jake arca elé helyezi, mintegy beletekintve a lelkébe: Valami volt, de sokszor időbe telik, amig értelmet nyer a látomás.

Ezután jön a törzsbe fogadás, az egymás vállára helyezett kezek.

 

A szerelmi jelenet. ( Ez a legszebb )

Miután Neytiri is bevallja Jake-nek, hogy őt választotta, és elkezdenek csókolózni, Neytiri kicsit

visszahúzza a fejét, és csillogó szemekkel mondja Jake-nek: A csók nagyon jó, de tudunk egy sokkal

jobbat. Letérdel, lehúzza finoman Jaket is, a halványan derengő mohára. Neytiri fogja a hajfonatát

az idegvégződések remegve vibrálnak. Jake is ezt teszi bizonytalan várakozással. Az idegfonatok

szinte önálló életet élve, finom hullámokat vetve összefonódnak. Jaket elementáris erővel éri a

direkt kapcsolat létrejötte Neytiri legbennsőbbjével. A legmélyebb intimitás maga.

 

Heves csókban forrnak össze, lágyan lefekszenek a puha mohára, és a fények körkörösen lüktetnek

a két test körül, a fűzfa indái ritmikusan hullámzanak, az éjszaka életre kel a pulzáló energia

szinte tapintahtóvá válik.

 

Később: Neytiri kimerülten fekszik Jake mellkasára borulva. Jake finoman megérinti neytiri arcát:

Tudod, hogy az én igazi testem távol innen álomban fekszik?

Neytiri felnéz, megérinti Jake mellkasát: Ez a test valódi. Majd megérinti Jake homlokát:

Ez a lélek valódi. Neytiri szemeiben nyílt ragyogás, és végtelen mélység.

Neytiri: Amikor a tanítód lettem, gyűlöltem az égi embereket, de sokat is tanultam tőled. Csak a

lélek az, ami számít.

Fejét lehajtja Jake mellkasára, hallgatva a szívdobbanásait: Veled vagyok Jake, egy vagyunk míg

élünk. Jake: Egyek vagyunk?

Neytiri: Igen, ez a mi sorsunk. Majd szinte ártatlanul: Elfelejtettem említeni?

Jake felocsúdik Neytiri szemébe nézve: Valóban? Neytiri: Igen.

Jake elfogadva a tényt: Ez fantasztikus, benne vagyok.

Jake leereszti a fejét, Neytiri átkarolja, mintegy védelmezve álmában.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.